Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

АдСенсе

Здравейте, някой беше казал, ако имаш желание, време и знания, то това е добър начин да си докарваш средства.
Прочетох 10-те странички по темата и много ми харесаха мненията на всички, отговорих си на въпроси.
Имам голямо желание, време... до колкото за знанията... старая се да ги разширя. Може да се каже, че съм начинаещ и за това искам да задам няколко въпроса.
• Какво е невалиден клик?
• Кое е основното което трябва да правя или не да правя за да не ме баннат?
• Като създавам сайтове има ли значение дали ползвам едно и също PC?
• Какво трябва задължително да прочета за да стартирам?
Много благодаря предварително за вниманието. Успех.
 
можеш да си паравиш сайта в движение но не му слагаи веднага реклама

За четене почни от всички важни теми в различните секции и задълбаи повече в SEO и секцията......

Което меподсеща да направя един списък с теми за четене но утре......
 
10x

coolice каза:
можеш да си паравиш сайта в движение но не му слагаи веднага реклама

За четене почни от всички важни теми в различните секции и задълбаи повече в SEO и секцията......

Което меподсеща да направя един списък с теми за четене но утре......

coolice благодаря за помощта и ще се постарая да следвам съветите ти :)
 
Здравей и от мен. Радвам се че си с нас и искаш да се учиш.:) И за да видиш че тук е готино ще дам отговори на въпросите ти:

1. Немога да разбера какво точно имаш предвид, но това е на практика линка който е мъртав - води до никъде и убива отчасти оптимизацията на страницата.

2. Еми най важното е може би да не спамиш и да не правиш хитринки с които си мислиш че може да спечелиш много пари от това. Не знам за какво банване става дума, но в общи линии ако следваш правилата стриктно, няма да имаш проблеми.

3. Не няма голямо значение от какъв комп ще си правиш сайтовете, само гледай да не правиш лоши неща, защото колкото и да е говориме и за различни IP и Мак адреса.:)

4. Еми чети всичко с което мислиш че ще можеш да промотираш един сайт успешно - зависи от маркетинговата стратегия, която ще си избереш.

Успехи и много късмет завбъдеще. :)
 
Blinky каза:
1. Немога да разбера какво точно имаш предвид, но това е на практика линка който е мъртав - води до никъде и убива отчасти оптимизацията на страницата.

Според мен става въпрос за невалидните (не носещи печалба) кликове в Адсенс. Пример: неволен клик на реклама на твоя сайт от твоя комп, много кликове на ден от едно ИП и т.н. Дано да съм помогнал. успех
 
10x

Хиляди благодарности Blinky и stiflar, не съм спрял да чета, сега една книга ще принтирам, казва се „Success Search Engine Marketing”. Само форума за малко бях спрял да чета, но нали и той бе преустановил действие. Много се радвам, че отново върви. Това е един изключително приятен форум за четене. Наистина тук е готино както казва Blinky. :D

Поздрави и успех.
 
Значи до всички който ползват Адсенс с така наречените Мейд Фор Адсенс сайтове.....
Понеже това е широко разпространена практика да се прави, и понеже предполагам се досещате че Г не преглежда всички сайтове с човешки фактор, а ги обикаля с бот да речем, то един добър начин да се заблуди бота е следния - в страницата, или страниците където ви е адсенския код, просто слагате някаква форма за логване, като полетата поне трябва да са 2, и едното да се ползва за парола - със сигурност то няма да се вързва на общия фон на страницата, но сигурен съм това е нещо което можете по лесно да преживеете, отколкото бан и загуба да пари и време най - вече.....въпреки че това е само моето мнение, то е подкрепено от силното ми убеждение в това, тъй като го практикувам от близо 6 месеца, а и наскоро в един малко ъндърграунд форум това се спомена така леко под секрет......а и си е логично - предполага се че бота на Г като види страница в която има форма за логване и си мисли че тя води нанякъде където има съдържание и други страници, който се отварят след това - лично аз под формата за логване използвам текстов линк - Login, който е нищо повече от препратка към друг от сайтовете ми, така че да не отива клика на халост, знам ли кой заблуден ще кликне там.....но всеки може с един субмитващ бутон да направи същото като изстреля юзъра към друго предпочитано място......
Успех....
 
... предполага се че бота на Г като види страница в която има форма за логване и си мисли че тя води нанякъде където има съдържание и други страници, който се отварят след това ...

Не можах да разбера за каква е идеята за това заблуждаване на бота ? Лъжеш го че има други страници на които има адсенс ? Мисля че навремето беше забранено да слагаш адс на страници достъпни само след логване, не знам сега как е.
 
Zdravejte imam edin takyw wypros.

Imam account v google adsense.


Imam nqkolko sajta.


Trqbva li da izpolzvam razli4en account ili moga da pastevam edni i sasti google reklami. NAprimer pri klik v sajt "1" i klik v sajt "2" v ot4eta si polu4avan 2 klika i impresiite se sumirat saotvetno:)

Sorry ako pitam nesto lesno? Respec
 
пиши на кирилица ...

иначе имаш право на един акаунт кода можеш да го слагаш на колкото си сайта искаш стига да отговарят на условията

а откаде са дошли кликовете си го следиш от каналите ....
 
Преведено с дешльокавизатора:
Здравейте имам един такъв въпрос.

Имам акаунт в гоогле адсенсе.


Имам няколко сайта.


Трябва ли да използвам различен акаунт или мога да пастевам едни и същи гоогле реклами. Например при клик в сайт "1" и клик в сайт "2" в отчета си получаван 2 клика и импресиите се сумират съответно

Съжалявам ако питам нещо лесно? Респец

Можеш да слагаш кода във всички сайтове, които са в съответствие с програмната политика (правенето на повече от един акаунт на един издател даже е забранено):
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=bg&answer=48182
 
Има ли начин да се избегне съдаржанието на блога, при проверка за кандидатстване в Google Adsense? На блога има само музика а това не е позволено при техните правила за кандидатстване. Ако си направя суб домейн примерно с форум и него го одобрят, дали ще мога да преместя рекламата на сайта с музиката.
 
тоест дори и да ти одобрят форума сложиш ли кода в дръгия сайт сещаш се.
Не е правило че ще те баннат, наскоро четох че един е кандидатствал за Адсенса с сайта на Яху и е бил одобрен......не съм го пробвал, но не мисля че е невъзможно.....без проблеми съм махал гугълските скриптове от някой от домейните си, слагал съм някакъв контент, кандидатствал съм за Адсенс, и след като съм удобрен съм връщал старите скриптове, а новите от новия акаунт съм слагал на съвсем други домейни......
 
Здравейте еми какво да ви каже ,имам 200 долара в адсенсе за 2 месеца ... от както съм регнат дефакто ... значи чаках си пина ,бях попълнил данните името ми адреса улица(street "name" номер на улица (numer "13") - на английски и град Пловдив ,с.Марково , понеже сега живея тук от скоро ,а то е на 5 км от Пловдив а и написах и пощенския му код (въобще всичкооо)... чаках около месец и нещо - писмо не дойде отидох във централна поща в Пловдив питах там ... казаха м ида ида в др край на града на друга поща др клон и там бях ,а от там ме пратиха на друг пощенски клон и се оказа ,че писмото го няма ... както и да е ... сега Request-нах за ново ... вече са минали 12/13 дни .. този път написах Марково пощенския код ( без името Пловдив ) ,моето име street "ИМЕТО" , number "НОМЕРА" . Е просто ако не дойде вече кажете ми какво да правя ... плюч яко на българските пощи и съм бесен направо ... чудя се дали да не напиша адреса на леля ми и калеко ми в Пловдив ... поне ако и ся не дойде на 3-тия път да успее... че на нашия стария адрес вече живеят други хора...

Чакам вашето мнение/предложение !!!
 
Последно редактирано:
Това е ясно, но не разбрах за какво ти е форма за логване ?

Идеята му е да направи сайт без съдържание, а да излъже Г, че за логин формата има съдържание. Поне аз така го разбирам.

Аз лично не съм привърженик на такива заблуди, но всеки си решава сам...
 

Горе