Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Blinky

Owner
Я кажи кажи какви мушунгии си правил, че да ти затрият акаунта. Фалшиви кликове или неприемливо съдържание?
Винаги са банирали за тези неща. Дори си спомням преди време тук какви оферти имаше в този форум - събиране на групички, за да си кликат по рекламите. Направо ме разплакваха. А добре, като банват акаунти тия мишки, поне пишат ли основната причина за това, или поне да ти дават линк, в който е ясно кои от правилата си нарушил. Не съм много вещ, просто защото не ги ползвам за монетеризация, но си имам причини за това. :) Не стават, поне лично за мен де - предпочитам къде къде повече аф. програмите. ;)

rscossworth

Active Member
поне пишат ли основната причина за това, или поне да ти дават линк, в който е ясно кои от правилата си нарушил.
Не знам, не са ми банвали Adsens акаунт. Ако са открили подобна измамна схема, едва ли ще дават обяснения. С какъв акъл ще събират групички да кликат по рекламите? :D Те трябва да имат десетки хиляди проксита (такива които никой не ги знае, че са проксита и са доста добре замаскирани, а не да тръбят в HTTP хедъра, че са такива) и да ползват примерно по 500 на ден за да не ги хванат, но Google не пасат трева и събират доста странична информация (освен IP адреса и бисквитките) и пак ще ги изловят.

Blinky

Owner
Имай на предвид, че тогава всеки ядеше всичко, което летеше. :) Алгоритъмът на Google не беше толкова добър, личеше си по резултатите в SERP-а. Не, че сега са много добри, но тогава контрола беше в пъти по-малък. Такова нещо като спам отдел май те първа се заформяше. Или там не беше на високо ниво. Аз бате ти говоря за нещо много по-елементарно. Примерно кликане от техни компове, после отиване до клубчета, после на техни приятели, след няколко дни се повтаря процедурата. И така. ;)

traiki

Well-Known Member
И на мен ми изтриха акаунта преди 2-3 седмици за нарушаване на правилата. ПРедполагам на някоя страница са се показали много реклами и не съм взел мерки. Имах сигурно 10 имейла с предупреждение, но просто не бях влизал. Опитах да върна профила, но уви...Изгорях с пари за 2 месеца, както и да е...

Интересно ми е сайтовете, които са на профила - ще мога ли да си ги прехвърля в друг?

rscossworth

Active Member
И на мен ми изтриха акаунта преди 2-3 седмици за нарушаване на правилата. ПРедполагам на някоя страница са се показали много реклами и не съм взел мерки. Имах сигурно 10 имейла с предупреждение, но просто не бях влизал. Опитах да върна профила, но уви...Изгорях с пари за 2 месеца, както и да е...

Интересно ми е сайтовете, които са на профила - ще мога ли да си ги прехвърля в друг?
Едва ли проблема е в многото реклами! При повече реклами просто показват само позволения брой и другите не се виждат. Ако не са наложили бан на домейна, може да пробваш ги вкараш в друг аденс профил, но сега бавно одобряват покрай COVID-19.

Горе