Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Я кажи кажи какви мушунгии си правил, че да ти затрият акаунта. Фалшиви кликове или неприемливо съдържание?
Винаги са банирали за тези неща. Дори си спомням преди време тук какви оферти имаше в този форум - събиране на групички, за да си кликат по рекламите. Направо ме разплакваха. А добре, като банват акаунти тия мишки, поне пишат ли основната причина за това, или поне да ти дават линк, в който е ясно кои от правилата си нарушил. Не съм много вещ, просто защото не ги ползвам за монетеризация, но си имам причини за това. :) Не стават, поне лично за мен де - предпочитам къде къде повече аф. програмите. ;)
 
поне пишат ли основната причина за това, или поне да ти дават линк, в който е ясно кои от правилата си нарушил.
Не знам, не са ми банвали Adsens акаунт. Ако са открили подобна измамна схема, едва ли ще дават обяснения. С какъв акъл ще събират групички да кликат по рекламите? :D Те трябва да имат десетки хиляди проксита (такива които никой не ги знае, че са проксита и са доста добре замаскирани, а не да тръбят в HTTP хедъра, че са такива) и да ползват примерно по 500 на ден за да не ги хванат, но Google не пасат трева и събират доста странична информация (освен IP адреса и бисквитките) и пак ще ги изловят.
 
Имай на предвид, че тогава всеки ядеше всичко, което летеше. :) Алгоритъмът на Google не беше толкова добър, личеше си по резултатите в SERP-а. Не, че сега са много добри, но тогава контрола беше в пъти по-малък. Такова нещо като спам отдел май те първа се заформяше. Или там не беше на високо ниво. Аз бате ти говоря за нещо много по-елементарно. Примерно кликане от техни компове, после отиване до клубчета, после на техни приятели, след няколко дни се повтаря процедурата. И така. ;)
 
И на мен ми изтриха акаунта преди 2-3 седмици за нарушаване на правилата. ПРедполагам на някоя страница са се показали много реклами и не съм взел мерки. Имах сигурно 10 имейла с предупреждение, но просто не бях влизал. Опитах да върна профила, но уви...Изгорях с пари за 2 месеца, както и да е...

Интересно ми е сайтовете, които са на профила - ще мога ли да си ги прехвърля в друг?
 
И на мен ми изтриха акаунта преди 2-3 седмици за нарушаване на правилата. ПРедполагам на някоя страница са се показали много реклами и не съм взел мерки. Имах сигурно 10 имейла с предупреждение, но просто не бях влизал. Опитах да върна профила, но уви...Изгорях с пари за 2 месеца, както и да е...

Интересно ми е сайтовете, които са на профила - ще мога ли да си ги прехвърля в друг?
Едва ли проблема е в многото реклами! При повече реклами просто показват само позволения брой и другите не се виждат. Ако не са наложили бан на домейна, може да пробваш ги вкараш в друг аденс профил, но сега бавно одобряват покрай COVID-19.
 
Моля, някой да помогне.
почти от година развивам един новинарски сайт, но на два пъти Google Adsense отказва да регистрира сайта с мотив "че не отговаря на програмните ни критерии". Повече от 10 години имам опит с подобен род сайтове и нямам проблеми досега. Не съм програмист и отговорям за съдържанието...Ако може да помогнете ще съм благодарен.
 
Вдигам темата, ама някой получавал ли е подобен мейл и как се процедира, след като нищо конкретно не съобщават. Аз да не съм маг, че да знам кое нарушава правилата им...

време е да отстраните нарушение на правилата!​
Получихте известие за нарушение на правилата, така че показването на реклами от Вас е деактивирано или рекламните Ви места са ограничени.​
Настоятелно препоръчваме да проверите профила си възможно най-скоро. Имайте предвид, че нарушението на правилата, което е предмет на известието, не е непременно единственото в профила Ви, нито наложената мярка е единствената.​
По-долу ще намерите още информация, която да Ви помогне да изпълнявате правилата ни:​
Премахнете защитеното с авторски права съдържание​
Сайтът Ви е получил известие за нарушение на правилата, защото показва защитено с авторски права съдържание.​
Не допускаме съдържание, което нарушава авторски права. Неизменно спазваме Закона за авторските права в цифровото хилядолетие (DMCA) и разглеждаме всички сигнали за нарушения на авторски права.​
 
Това кога и защо си го получил? Не знаеш или? Почни от най-основните причини - контент, а кои оправилата, не споменават? Според мен е нещо за контента, и ще трябва по спомени да се сетиш кое точно. Не са посочили? Но можеш да върнеш лентата назад и да видиш какво според теб, дори и с малко съмнение, не ти се вижда ОК. Не знам как иначе да се действа, ако не са конкретни за нарушението и не посочват причината за него.
 
То е ясно, че контента ама кои от всички не казват. Това е супер малоумно. Освен това, ако си посочил източник или линк, който нарушава правилата им, то всъщност пак ги нарушаваш... Няма такива тъпотии.
 
По-скоро виж и свали, но вече по предчувствие ще трябва да действаш малко. Според теб кой може да е дал рипорт или коя статия е така да се каже, най-добре отразена и може да го е хванал яд, че си излязъл в сърча преди него.
 
По скоро е заради някоя снимка или видео.

Как се радвам че го зарязах тоя адсенс преди години още... Деба тея педали... Тея съобщения като ги видя, още ми става лошо :)
 
Последно редактирано:
По скоро е заради някоя снимка или видео.

Как се радвам че го зарязах тоя адсенс преди години още... Деба тея педали... Тея съобщения като ги видя, още ми става лошо :)
За жалост са взе още най-добре плащащата мрежа. И хората трудно намират някой, който да е напълно достоен техен заместник. Поне с такова впечатление оставам от това, което чета последно време. ;)
 
провери дали е за целия сайт или само за някои под страници.
Това можеш да го видиш в профила си - съобщения.

имал съм такъв мейл, бяха ми описали няколко публикации.
Получава се от репорт на някого, доколкото четох тогава, когато ме интересуваше - от снимки/видео е най-често.

дано се справиш бързо !
 
провери дали е за целия сайт или само за някои под страници.
Това можеш да го видиш в профила си - съобщения.

имал съм такъв мейл, бяха ми описали няколко публикации.
Получава се от репорт на някого, доколкото четох тогава, когато ме интересуваше - от снимки/видео е най-често.

дано се справиш бързо !
Няма никакво инфо, преди време посочваха конкретни публикации, но сега няма. А и това е трето подобно съобщение :)
 
Няма никакво инфо, преди време посочваха конкретни публикации, но сега няма. А и това е трето подобно съобщение :)

По добре им пиши едно сърцераздирателно съобщение, като обясняваш от колко години ползваш адсенс, колко велика платформа са, как стриктно спазваш всичките им правила, които четеш всеки ден на закуска и вечеря. Също как при всичките усилия, които полагаш, да предложиш най-доброто съдържание, естествено съобразено изцяло с техните правила, пак не можеш да разбереш къде точно бъркаш и къде нарушаваш политиките им. Помоли им се да ти посочат къде е проблема, за да можеш веднага да коригираш грешките, които си допуснал. Разбира се неволно....

Колкото и да ти се вижда странно, подобни мазни съобщения вършат работа. С три предупреждения, мисля нищо добро не те чака. 20-ти наближава, очаквай изненади.... По добре изпревари малко събитията, пък може и да ти зачистят хронологията на нарушенията от преди това, които са влизали на автоматик.
 

Горе