Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Мейд фор адсенс. Линк фармс. Или по български сайтове организирани като директории, с цел линковете вътре да са по скъпи думи, който да ми пуска гоогле, като сканира съдържанието.
 
GGG каза:
Мене ме баннаха заради 100-на сайта, които направих тип МФА.
И аз имам толкоз сайта, също МФА, но откакто им наблъсках по 100,000 пейджа да сайт(хоством в Годеди и всички домейни имат еднаква форма, вид, и сочат към една и съща датабаза) вече близо половин година не са ми спирали нито един акаунт, и всичко си бачка добре.....в хостинга съм си направил 6 поддиректории, домейните са на 6 групи, като само думите и изреченията са различни - през 2 седмици домейна от първа директория отива в втора, втория в трета и т.н - така Г си мисли че контента се обновява....текста е от размесени думи, и няма абсолютно никакъв смисъл, изреченията изглеждат абсурдно, но има ефект - при 2-3 думи съм на първа страница при тях.....по тая методика не се разчита на повторни посещения, а на това посетителя да се опита да прочете невъзможния текст, да се зачуди кво става, да цъкне още 1-2 странички да види дали абсурда е в него или сайта, да ми навърти 1-2-3 импресии, да остави впечатление на Г че юзъра стой поне 20 - 30 сек на страницата, тъй като тия неща Г ги отцита желязно, и след като юзъра не може да разбере нищо от написаното, прави в 23% от случайте излизане и затваряне на страницата, или клика на адсенса.......Не знам за някой дали това е ефективно и умно, но аз съм предоволен.....
 
Идентично, само че за пълнеж ползвам и линкове към други сайтове с описания, разбира се нонфолол.
На колко ип-та са ти хостнати, аз съм таргетирал 1000 сайта до 06.2008. При мене кликовете са около 6%, което е доста по-ниско от твойте 23%.

Не съм експериментирал с нещо. Супер дразнещ сайт, с гадни цветове, различни шрифтове, ключови думи. в центъра голямо каре на гугъл с нормален бял фон и черни букви, абе единствения изход от сайта да е гугъл или клоза, но понеже карето е голямо да е по-лесно за натискане.
 
И моите сайтове са такива, само че на единия на докато ползвах линкове с "nofollow" нямах голям успех. Дълго време не хващах никакъв ранк. Тогава се замислих че за Google тези линкове все пак влизат в броя на изходящите линкове и ги разкарах, тогава доста от страниците хванаха PR 4.
 
Онзи ден ми баннаха акаунт. Не разбах защо, няма и да разбера май, нещо много кофти ми направи впечатление. Значи имах да вземам 854$ за 2 месеца, при бана ги конфискуваха всичките, независимо, че едните бяха от чек, който е вече депозиран за осребряване. Подготвен съм за такива действия от тяхна страна, но ме изненадаха със сторнирането на вече издаден чек.

как така ти баннаха акуанта, аз си мислех, че преди да ти баннат акуанта те предупреждават че нещо не е наред със сайта и ако не го оправиш те банват.Не е ли така... или вече банват без предупреждение?
 
GGG каза:
Идентично, само че за пълнеж ползвам и линкове към други сайтове с описания, разбира се нонфолол.
На колко ип-та са ти хостнати, аз съм таргетирал 1000 сайта до 06.2008. При мене кликовете са около 6%, което е доста по-ниско от твойте 23%.

Не съм експериментирал с нещо. Супер дразнещ сайт, с гадни цветове, различни шрифтове, ключови думи. в центъра голямо каре на гугъл с нормален бял фон и черни букви, абе единствения изход от сайта да е гугъл или клоза, но понеже карето е голямо да е по-лесно за натискане.
https://www.godaddy.com/gdshop/hosting/shared.asp?ci=9009
С делукс плана съм - не знам какво имаш предвид с айпито....
 
FERRARIST каза:
GGG каза:
Идентично, само че за пълнеж ползвам и линкове към други сайтове с описания, разбира се нонфолол.
На колко ип-та са ти хостнати, аз съм таргетирал 1000 сайта до 06.2008. При мене кликовете са около 6%, което е доста по-ниско от твойте 23%.

Не съм експериментирал с нещо. Супер дразнещ сайт, с гадни цветове, различни шрифтове, ключови думи. в центъра голямо каре на гугъл с нормален бял фон и черни букви, абе единствения изход от сайта да е гугъл или клоза, но понеже карето е голямо да е по-лесно за натискане.
https://www.godaddy.com/gdshop/hosting/shared.asp?ci=9009
С делукс плана съм - не знам какво имаш предвид с айпито....

Е ти ме разби с тоя план, взех сървър към суперхостин и плащам по 160 кинта на месец. Ще трябва да преосмисля този разход.
 
160 са много по добре си земи едно пс за 300 лв и си качи сайта ;)
 
като начало може и без UPS ако не ти спира тока често
а този канал незнам за какво говориш :)
 
Снощи си получих чека, може би не ги изпращат всички заедно. А пък за наш'те пощи няма какво да говоря ...
 
TaloV каза:
Нещо ми се струва, че много малко $$ дават за кликовете вече

Нова година, нов бюджет. През месец май всичко ще се оправи :)
 
TaloV каза:
Нещо ми се струва, че много малко $$ дават за кликовете вече
Това е според думата на която, и заради която е кликнато върху рекламата.....повечето ми сайтове са с музикална насоченост, и цената за клик не е висока, но пък имам няколко сайта за инфо за кредитни карти, банки, заеми и ипотеки - кликовете са по малко, но съм имал понякога за 3 клика 5 долара....
 
TaloV каза:
Нещо ми се струва, че много малко $$ дават за кликовете вече

Ами така е, според тематиката кликовете варират през годината. Поне това ми обесняваше един приятел и от опит като гледам при мен месец с месец не си приличат. Но като цяло хората в БГ свикнаха с рекламните карета на гугъл и определено има доста голям спад, поне при мен е така и при повечето колеги с които съм си общувал на тази тема.
 
AxCx каза:
TaloV каза:
Нещо ми се струва, че много малко $$ дават за кликовете вече

Нова година, нов бюджет. През месец май всичко ще се оправи :)

Защо пък през май ? :roll:

До тогава какво ще правим ?! :lol:
 
AxCx каза:
Снощи си получих чека, може би не ги изпращат всички заедно. А пък за наш'те пощи няма какво да говоря ...
И моят дойде днес. :wink:
Претоварване покрай празниците, или покрай мъглата :lol:
 
FERRARIST каза:
Абе все се каня да питам - от Швеция ли са ви писмата с чековете??????

Никога не бях обръщал внимание, сега си гледам пликовете, на по-старите имам червен печат Sweden, а на новите е вече стикер.
 

Горе