Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

То хубаво, ама като вече имам плащания...регвам се и трябва да си платя и за тези досега ли?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

То хубаво, ама като вече имам плащания...регвам се и трябва да си платя и за тези досега ли?
Сложен въпрос, но със сигурност ще те глобят. Ти си прецени дали си струва да се регистрираш въобще.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

То нямам избор.. трябва да се регистрирам, че приходите вече много се увеличиха и не мога да минавам метър..Ама получавам и пари по банкова сметка (всъщност им идват на пейпала и от там си ги пускам на картата) от други рекламни мрежи и тях ли трябва да ги декларирам по същия начин?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте, как се декларират приходите от Адсенс? Не върви за един блог да отварям фирма? Не мога ли като хонорар да ги пиша..говорих с една счетоводителка и тя каза, че мога да ги пиша като "хонорар" ама все пак да питам и тук при вас, тъй като сте минали през този път

Не се занимавай с глупости бе човек, защо сам се буташ да плащаш. Никой няма да те потърси.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Не можеш бе човек. Парите идват от фирма в ЕС, трябва да си регистриран по тоя член от ЗДДС. Намери си нормален счетоводител.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Не се занимавай с глупости бе човек, защо сам се буташ да плащаш. Никой няма да те потърси.

По принцип не ми се плащат данъци, ама и не искам да след време да се занимавам с глупости, че не съм платил някакви 100-200 лева на месец... По-добрия вариант е да се регистрирам по тоя член от ЗДДС, отколкото да отварям фирма.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте, да запитам какъв ви е средния РПМ на страница?
Забелязах, че от няколко месеца не мога да кача повече от 50 цента а в случая в момента ми е по 20-30 цента.....

Че не харесват фейсбук трафика съм наясно, че трафика е БГ съм наясно, но не мога да схвана, как така при положение, че половината от приходите ми са от чуждестранни кликове и минлата година по същото време имах по 2-3 евро РПМ тая година имам 20-30 цента!?

Че ми пускат смотани реклами добре, но днес сме коледа всеки рекламира и т.н каква е тая глупост с 1к трафик да правя 20 цента пари е е*ати подигравката. П.с От адкеш взимам 3 пъти повече пари това си е чиста подигравка.... При вас, как е ? И ако е по-добре може ли някакви съвети, какъв може да е проблема банерите са разположени централно в публикациите всичко ми е както е било миналата година когато съм достигал до 4РПМ сега 40 цента не мога да хвана....>



ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ :)
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте! Незнам дали имам проблем, но ми се струва, че е така!

В полето Допускане на реклами добавям сайтовете си Вече 3ти сайт, който добавям в Adsense профила си ми пише " Не отговаря на условията " Имам 1, който си ползвам и ми пише "Готов" Но на последните 3, които добавям пише, че не отговарят.... Това значи ли, че не са удобрени още и за това така, или значи че автоматично са отказани заради самото име или друго? Единия сайт е за музика другия сайт е Блог. Знам 50 сайта за музика, в които се показват реклами дори със същото име като моето и няма проблеми, но дори този сайт да беше проблемен и блокиран заради името Автоматично то другия не виждам причина да бъде блокиран.....

Моля дайте мнение при вас как стоят нещата....
п.с не съм слагал още реклами на сайтовете първо ги добавям в моите сайтове и тогава им пускам...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,

От три дена съм пуснал реклама в adwords, чрез google analytic виждам, че сайта има посещаемост, но ме притеснява престоя в сайта (продължителността на сесията) на новите посетители е 00:00:00 и то 80% от посеитетлите, при останалите, някой са около 00:00:09 или 00:00:06
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте,

аз имам малко странен (може би и глуповат) въпрос, но все пак ще го задам:

Има ли проблем, ако съм дал различни имена зa Contact Name и Payee?

От Гугъл вече би трябвало да са ми изпратили PIN кода по пощата (поне така са ми обявили), но аз се падам малко параноик и се притеснявам, че тази разлика в данните може да ми окаже проблем :( Макар че досега Гугъл не ми е правил проблем за това. Дори и не помня защо са въведени различни имена за Contact и Payee (едното име е моето, а другото на годеницата ми).
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Здравейте! От февруари месец парите в адсенса ми стоят 28,45... Можете ли да ми кажете защо? Пратиха ми писмо преди много време потвърдил съм всичко, но спряха да ми дават пари.. Свързал съм Адсенса с youtube, всеки ден качвам и нямам видеа под 100 гледания, дори много повече, но..
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Ами отиди си в таблото за управление и си погледни отчетите. Виждаш ли още рекламите си върху клиповете?
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Да виждам ги. Преди седмица станаха 30,22 евро... Много бавно се трупат, а на видео имам по 4 реклами...
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Колега, ако имаш решение по въпроса го сподели, че и аз имам подобно питане :) за доходите и декларирането им
 
Последно редактирано:
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Печалбата е адски мизерна ако нямаш наистина добре развит сайт.
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Как ще се процедира отсега нататък след като Великобритания излиза от ЕС
ще има ли нужда от ДДС и да не се окаже че реално дължим ДДС ако сме регистрирани по ДДС
 
От: Google Adsense - Всеки може да прави пари от онлайн реклама

Гугъл Ирландия e базиран в отделна държава членка на ЕС наречена Ирландия
Великобритания е нещо друго
 
странни лични наблюдения върху гугъл адсенс

Здравейте,
Искам да споделя едни мои наблюдения които забелязвам от няколко седмици насам. Имам сайт, от който дневните приходи от адсенсе са от 6$ до 15$ на ден ( различно за отделните дни ). От няколко седмици се заглеждам през около 1 час в отчетите на адсенс и наблюдавам следното нещо: - 6-7$ се правят с първите 10-15 клика. След това на 50-60 клика стават до 10$. От там нататък почти винаги имам около 100 клика за 2-3$.

Значи:
- от 0-15 клика = около 6-7$
- от 15-ти до 60-ти клик = около 3-4$
- от 60-ти до 180 клик = около 2-3$
-----------------------
общо около 13-15$


Така че съм любопитен как става винаги така, че първите 20клика са на стоиност от 5$ до 7$ а останалите 180клика са на стойност до 5$?!?!
Съмнявам се да е случайност, защото това го следя от около 20 дни.

Ако на някой му се е случвало такова нещо ще се радвам да го сподели.

Поздрави
Желая ти успех !
 

Горе