Google Adsense! Питай и ще ти отговоря

IndArt.Org

New Member
vitohol каза:
Защото е трудно! И не става с ламеркия BG трафик. Текива усери дето само правят импресии, може само да генерират бандуид на сайта ти. Майсторството е безплатен трафик от сърч еднджините и още по голямо майторство е PPC брато .

Добре го каза! 8)

vitohol

Premium
С фиидс може да се правят разни врътки, така че да извадиш ненормален трафик и без пари. Въпроса е да имаш хора да ти хелп, щото сам не може да глауваш за фиида, че е готин. Безплатен трафик- не е ясно колко е качествен но от адсенсе може да къртиш яко кинти. Абе много неща сам пробвал, от малко сам печелил, но пък като зацепи веднъж ... си трака знаеш какво :wink:

IndArt.Org

New Member
vitohol каза:
С фиидс може да се правят разни врътки, така че да извадиш ненормален трафик и без пари. Въпроса е да имаш хора да ти хелп, щото сам не може да глауваш за фиида, че е готин. Безплатен трафик- не е ясно колко е качествен но от адсенсе може да къртиш яко кинти. Абе много неща сам пробвал, от малко сам печелил, но пък като зацепи веднъж ... си трака знаеш какво :wink:

безплатния трафик в моента е враг номер 1 на адсенс..., що не споделиш разни трикове дето си пробвал и са работели ;)

lame84

New Member
Здравейте и от мен. Аз също като IndArt.Org съм от година и няколко месеца в AdSense. И смятам че пари от него се правят единствено ако сайта ти е на език различен от Българския и имаш наистина качествен трафик от високо развити страни. AdSense си track-ват всичко. Ако хората от трафика седят 1 сек. на страницата и веднага посещават рекламките им... много лошо - веднага smartprice. Но ако прекарат 30-60 сек. след което посетят рекламата се вдига цената на клик значително.

vitohol

Premium
Много добър съвет си дал, lame84. Но се чудя как си го открил? Защото ако някой доиде на страницата ти, и почне да чете и после кликне adsense, тогава мисля че няма как да се отчете колко сек е седял твоя посетител.

Но това което кажваш звучи логично. Аз мисля, че цената има значение това от каде идва трафика и какви рекламки имаш и какво плащат рекламодателите.

lame84

New Member
По този начин AdSense се пази от MFA сайтовете. Не че MFA сайтовете са намалели явно все още има изгода там.
Отчитат го много просто - с AdSense скрипта който слагаш на страницата си. Регистрирва се кога е заредена рекламката и кога е натисната и разликата е броя секунди.
Иначе доста форуми съм изчел и мога да бъда полезен за всичко свързано с AdSense, AdWords, продавам и software в интернет и т.н. Ако имате въпроси с радост ще помагам.

Tsanko

Member
Найстина отчитат..Дори днес видях че и analytics отчитат колко средно са стояли потребителите на страницата ти..А това което казва lame84 найстина звучи доста логично.

lame84

New Member
Да Analytics е най-простия пример с каква информация разполагат. Където и да им сложиш техен скрипт все едно слагаш Analytics но с тази разлика, че статистиката не е за теб. И по този начин се ловят измамниците.
Имат си средни проценти за всичко с допустими граници за отклонение. Кликовете от 1 IP е най-малкото което следят. Най-вече сравняват статистиката ти с подобни на твоя сайт и ако има големи различия значи има нещо нередно.

IndArt.Org

New Member
Друг пример е Adloger
да видите как следя кое ИП къде и колко пъти е щракнало и незнам си какво.. абе G си е G :)

Sobieski

Well-Known Member
Аз мога ли да ползвам нещо подобно за моя сайт искам да ми го дадете и аз да ползвам :)

Sobieski

Well-Known Member
Има ein problemen - НЕ РАЗБИРАМ НЕМСКИ!!!

IndArt.Org

New Member
брех мааму стара този жорката кеи раути прайл!
прай го на енглиш му метна едно око + ревю

легаааам утре хода на РЕДМАН па е 3 през ноща ся ужаст!

Горе