Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Не знам какво се мъти в кухнята на ФБ, но във всички случаи рано или късно ще излезнат с конкурентна търсачка. Имат всички предпоставки за това - огромна аудитория с навици за киснене в сайта всекидневно, огромен капиталов ресурс, огромна база данни за всеки виртуален фермер, лайкър и тн, имат и опит с ППЦ.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Предполагам че идеята им е да извадят много качествени резултати от раз - защото провалят ли се на старта и тръгне приказка че търсачката им не става - после трудно се наваксва.
Сега се мъча да пусна една АУ кампания и гледам ми предлага да таргетира хората по пол и години - Пълна пунта - няма как да таргетират потребителите по тези признаци те за това и толкова натискат за Г+ та да могат да добарат тази така ценна за тях информация която във ФБ я имат на готово дето викаш зная и кой с кой номер мотика копа :)
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Заблуждаваш се - колкото и да стават кофти резултатите хората няма да сменят търсачката - вече до толкова са свикнали с Г. че приемат че щом нещо не са го намерили там значи не съществува - самият аз дори когато не намеря каквото ми трябва не пробвам друга търсачка.
Единственият начин да загубят сериозен дял е ФБ да се опита да им лапне баницата защото - хората много лесно могат да привикнат докато си киснат във ФБ да напишат нещо да търсят - ама някой да отвори нов прозорец и да напише Бинг след като десет години е ползвал Г. няма да стане.

Ако ме беше питал преди 2-3 години, дали някой може някога да изхвърли Нокия от пазара на мобилни телефони, щях да се обзаложа, че е невъзможно, но сам видя за 2-3 години, какво направи айфон. И с гугъл така ще стане, ако имат истинска конкуренция и тя предложи повече и по-различно нещо.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Темата започна с това, как се преодолеем проблема, и се прехвърли към даване на съвети какво трябва да правят FB & G. E, ние в БГ го можем най добре! :) Консултант до консултант ама всичкит егладни и боси ходят! :)

Хайде да не решем за загубени сайове, ами да направим нови които да са адаптирани къ новата ситуация и да си правим кинти както и преди месец, а?

Открихме как да ранкваме сайт, работеше добре, и се прецака - нищо ново под слънцето. Сека просто трябва колелото да се врътне пак :)
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Темата започна с това, как се преодолеем проблема, и се прехвърли към даване на съвети какво трябва да правят FB & G. E, ние в БГ го можем най добре! :) Консултант до консултант ама всичкит егладни и боси ходят! :)

Хайде да не решем за загубени сайове, ами да направим нови които да са адаптирани къ новата ситуация и да си правим кинти както и преди месец, а?

Открихме как да ранкваме сайт, работеше добре, и се прецака - нищо ново под слънцето. Сека просто трябва колелото да се врътне пак :)

Ако всеки път когато на гуглъо му хрумне да променя алгоритъма започваме отначало, къде ще му излезе края? Сайтове не се ранкват за ден два, особено в по-конкурентни ниши. Затова и темата се разви в тази посока. Някой трябва да разбие монопола, за да имаме една по-стабилна среда за развитие, а не да си играем непрекъснато на котка и мишка.
 
От: Re: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Нищо, нека си правят експерименти. Явно така са решили. Само не искам да се чудят защо следващото тримесечие са надолу с приходи и пазарен дял. Нека пингвина им го обясни. :)

Следващото тримесечие ще изкарат толкова колкото никога досега. Всички засегнати ще си увеличат AdWords бюджетите
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Аз затова го оставих да си кюта като линк, но в момента е по-добре наистина :)
 
Добре де, аз не мога да си обясня защо си пробутваш сайта с крадено съдържание? Отдели 2-3-4 часа напиши нещо сам, пък с кеф ще го прочета.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Че то по тая логика, би трябвало да четеш, щото не съм го писал аз, а впрочем статиите са мои що не ходиш да ги провериш, ресурси и инфо съм вземал от searchengine land и сеомоз но няма пейстове. Даже всъщност всичко съм си писал и изготвял сам, листите преди да ги поствам винаги си ги проверявам, повечето са събирани от мен, пейдж ранка им гледам, етц, даже мен ме крадат листите, пълно с индийски спамери дето крадят листи и постват в измислени блогер блогове, ама както и да е, а всъщност има и няколко поста от сеомоз, но изрично съм споменал откъде идват даже в тайтъла съм слагал инфо откъде са и са в quotes.
 
Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Че то по тая логика, би трябвало да четеш, щото не съм го писал аз, а впрочем статиите са мои що не ходиш да ги провериш, ресурси и инфо съм вземал от searchengine land и сеомоз но няма пейстове.

Какво няма пейстове бе :lol: Едната статия само погледнах и бях сигурен, че съм я чел. Дори картинките бяха 1:1 въпреки, че си беше лепнал уотърмарка. И да, беше пусната преди няколко дни в сеомоз от някакъв черен (по аватара). После се зачудих дали не съм сбъркал, пуснах през адвегото, първите 1-200 думи са твои, всичко останало свети в жълто!

Откога качването и сетъпването на картинките в уърдпрес се брои за копирайтване :lol:
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

пакистанец, такава тематика ти е напълно ясно, че не може да се преразкаже и пренапише по много различен начин от сеомоз и searchengineland, а за да дразня бездарните пакита като тебе с най-голямо удоволствие си праскам уатермарк на снимките, че да ви гледам сеира после.
 
Re: От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

пакистанец, такава тематика ти е напълно ясно, че не може да се преразкаже и пренапише по много различен начин от сеомоз и searchengineland, а за да дразня бездарните пакита като тебе с най-голямо удоволствие си праскам уатермарк на снимките, че да ви гледам сеира после.

Смешко, и да биеш и да не биеш червено, кънтента ти оригинален няма да стане. Нито блога по-убав :) Барем като пускаш по 50 линка на ден от шитавия си сайт да спечелиш 10-20 цента за цигарка на дребно :)
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Пичове, малко офтопик, но да помоля някой за услуга. Защото ми дава доста различни данни за един сайт дето пуснах преди една седмица - на мен ми показва едно като го търся в google, по инструментите ми показва друга позиция. Не знам на какво може да се дължи. Може ли някой да провери в google.com къде му излиза maxiskirts dot com по ключова дума "maxi skirts" и "maxi skirt". Този сайт най вече го направих да видим дали добре се разбираме с пингвина и дали за една седмица мога да откарам сайт сред първите резултати по високо конкурентна дума. Разбира се ако резултатите се потвърдят ще споделя как се пробвах и на какво се дължи.

Мерси предварително.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Благодаря много. Не е това, което аз получих като данни. Изкарваше ми го по - напред и се зарадвах предварително:) Нищо - експеримента ще продължи.:)
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Пичове, малко офтопик, но да помоля някой за услуга. Защото ми дава доста различни данни за един сайт дето пуснах преди една седмица - на мен ми показва едно като го търся в google, по инструментите ми показва друга позиция. Не знам на какво може да се дължи. Може ли някой да провери в google.com къде му излиза maxiskirts dot com по ключова дума "maxi skirts" и "maxi skirt". Този сайт най вече го направих да видим дали добре се разбираме с пингвина и дали за една седмица мога да откарам сайт сред първите резултати по високо конкурентна дума. Разбира се ако резултатите се потвърдят ще споделя как се пробвах и на какво се дължи.

Мерси предварително.
При мен си 17-ти с изключено персонализирано.
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

Благодаря много. Не е това, което аз получих като данни. Изкарваше ми го по - напред и се зарадвах предварително:) Нищо - експеримента ще продължи.:)

Изчисти си персонализирането на резултатите, при мен същото - 17 и 126
 
От: Google Penguin Update Recovery Tips & Advice

За пореден път се убеждавам, че тия статии по блоговете се пишат от хора, които един експеримент не са направили. За това дали статиите са копирани или не, няма да споря. Всеки може да си направи една справка в copyscape. Ама това за Penguin е пълна глупост. Link cloaking, Duplicate Content и Keyword Stuffing нямат нищо общо със Пингвина. Panda-та се разправя с тия неща. Който и да е писал тая статия, определено не знае за какво говори.

Penguin е алгоритъм за борба със сайтове, които използват blackhat тактики за манипулиране на резултатите а не "Спам сайтове". В това число се включват и практики, които не са категоризирани като Спам. Блог мрежите с уникално съдържание например. Penguin анализира вашия backlink profile а не уеб сайта ви и поставя наказание спрямо това, което намери. Ако сте използвали масово един или няколко Анкър текста, то със сигурност причината за наказанието е това. Поради тази причина всички изреваха, че качествени сайтове са ударени а първите резултати са заети от спам сайтове.

Ето ви един пример:
(www)gelteethwhitening(.)co(.)uk - сайт, които използва масов спам и се класира на първа страница.
(www).teethwhiteningkits(.)co(.)uk - сайт, които има качествено съдържание, но масови връзки с повтарящ се анкър текст. Наказан

Пингвина е нещо като Sandbox за стари уеб сайтове, няма нищо общо с keyword stuffing.
Най-просто казано Penguin се актуализира на определен период от време, проверява вашия backlink профил и ако намери масово използване на анкър текст, които е свързан със вашата нисша, то значи вие се опитвате да манипулирате класирането. TrustRank-a ви пада (както при сандбокс) и отивате на последните страници. Въпреки това ако търсите по конкретна ключова дума, която не присъства в други уеб сайтове или сте написали статия на уникална тема, която няма в други сайтове. Пак ще покаже статията ви на първа страница. Ако анализирате два уеб сайта, един нов със сандбокс и един стар със penguin. Няма да намерите нито една разлика в наказанието на двата уеб сайта.

Ако имате проблем със Пингвина, просто си анализирайте backlink профила. Ако сте правили прекалено много връзки с повтарящ се Анкър текст. Постарайте се да ги смените, редактирайте статиите и сложете различни котви. Добавете нови връзки с различен анкър текст. Спрете да правите връзки с ключовите си думи а наблегнете на котви, които нямат нищо общо със съдържанието на вашия уеб сайт: тук, хубав сайт, вижте това, уеб сайт, продукт и много други. Може да правите връзки и със url-a. Изглеждат много по-естествени.

Нормално е да ви накаже Пингвина ако сте направили 20 котви с ключова дума "дрехи" а titel-a на уеб сайта ви е "Дрехи и Обувки". Това направо си крещи, че се опитвате да манипулирате търсачката. Трупайте връзки за авторитет на сайта а не Анкър текст. Търсачката ще класира авторитетен уеб сайт по ключова дума, без да сте направили една дузина връзки със нея.

Оф, малко се отплеснах ама нищо. Надявам се, че това писание попада в категория "Recovery"
 
Последно редактирано:

Горе