Google vs. Facebook

bizz

Active Member
Гугъл представи новата си социална мрежа Google +
Повече за проекта в блогът на google, но битката започва...
А дали ще е безмилостно жестока и епична тепърва ще стане ясно, защото мрежата се тества от малък брой хора и е достъпен само с покани.
 
От: Google vs. Facebook

нищо особено като гледах снимките, google правят толкова изчистени проекти, че чак дразнят понякога. Навремето когато пуснаха google видео с цел да се конкурират с youtube нищо не излезе и накрая го купиха :)
 
От: Google vs. Facebook

Гугъл си имат социална мрежа от към година май - http://www.orkut.com
 
От: Google vs. Facebook

Само и само да те вкарат в някоя база данни и да си попълнят всичките полета там, деба. Колкото по-пернилизарано става всичко, толкова е и по-контролирано.
 
От: Google vs. Facebook

От това което прегледах в демото с тази социална мрежа Гугъл целят да смачкат
фейсбук със циркълс,
сайтовете за запознанства със Hang Out,
амазон и ибей чрез спаркс и гугъл портфейла
и скайп чрез Huddle

И мисля че ще успеят
 
От: Google vs. Facebook

Ако не се оправи до 30-40 мин си изтрий кеша.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Google vs. Facebook

Имат големи шансове гугълците, доста добре са се справили.
 
От: Google vs. Facebook

Ако следваме логиката и законът, че когато атакуваш конкуренцията в най-силната и страна то се стига до дълга и продължителна битка, чийто резултат е влагане на много ресурси и падение на двете страни. Тоест по-вероятно е и двете системи да започнат да губят, като се опитват да мачкат конкуренцията отколкото някоя да дръпне драстично. И все пак аз мисля, че фейсбук няма да загуби позициите си, а гугъл... гугъл влизат в тежка битка.
 
От: Google vs. Facebook

Напротив,
на хората вече масово им е писнало от фейсбук и само да пуснат свободни регистрации в Google + ще видите едно масово преселение на народите
100% съм убеден в това.
Гугъл уцелиха момента
 
От: Google vs. Facebook

И кое ще ги вкара в Плюса ? Игрите ли? Или другите лиготии, които са солта на ФБ ?
Гугълците пак ще опрат до "ако не можеш да ги победиш, купи ги". Въпросът е кога ...
 
От: Google vs. Facebook

Не съм съгласен, че едва ли не тълпите чакат. Тъй като вече имам регистрация и мога да пращам покани, то предложих на приятели и познати да си направят регистрация там. По-голямата част ми казаха, цитирам - "То не е ли същото, като фейсбук? Защо ми е още eдно?".
 
Последно редактирано:
Re: От: Google vs. Facebook

Не съм съгласен, че едва ли не тълпите чакат. Тъй като вече имам регистрация и мога да пращам покани, то предложих на приятели и познати да си направят регистрация там. По-голямата част ми казаха, цитирам - "То не е ли същото, като фейсбук? Защо ми е още eдно?".
На мен ми казаха: "Ааааа......кой? Стига бе, едно ми стига. " :)

Тия Г малко поазакъсняха, а ако не налеят пари в това, може и скоро да го затворят проекта си. Не може да си № 1 навсякъде, някак си не е възможно. Ако беше така, всеки щеша да разбора от 100 неща и да е добър във всяко едно. ;)
 
От: От: Google vs. Facebook

"То не е ли същото, като фейсбук? Защо ми е още eдно?".
Едно време беше нещо подобно с майспейс и фейсбук, но хората масово се преселиха във фейса. Ще видим какво има да предложи гугльо :)
 
Re: От: От: Google vs. Facebook

Едно време беше нещо подобно с майспейс и фейсбук, но хората масово се преселиха във фейса. Ще видим какво има да предложи гугльо :)
Така е. Но MySpace беше голяма дървения, докато технологически Fb напредваше. А тук стартовете са почти на равно. :) Аз силно се надявам да не ни се налага на нас уебмастерите да имаме по 100 акаунта, за да докарваме вместо 2ма, 3ма потребителя по сайтовете си. Сега с нови и нови сайтове, е така. То не е twitter, linkedin, facebook, myspace (още виждам такива бувони), youtube (канал на сайта) и други за соц. шерване. Важнотото е да се чудиш къде да отидеш, а не за едно нещо да има един сайт. И Диг беше голямата ауфоримя, а сега и той е с понамалял трафик. Всеки има период на живот. Като гледам последните алгоритми на Гугъл, май сами ще предизвикат техния край като търсачка. :)
 
Ето едно интересно материалче, което показва как да си прехвърлиш приятелите от FaceBook в Google Plus:

[video=youtube;KoR0lirqRWE]http://www.youtube.com/watch?v=KoR0lirqRWE[/video]

Дано да сработва. :)

Вече са ударили 10 милиона потребителя. ;)

Гуглето пусна и първите корпоративни акаунти. Първи са ФОРД:

http://news.cnet.com/8301-30685_3-20079382-264/google-hastens-google-corporate-account-launch/

Не мога д аповярвам какъв добър интернет маркетинг имат последно време тази фирма. Последния път чух, че за някой от новите си модели поканили група ауто блогъри за тест драйв и да драснели няколко реда какво са преживяли. Браво на тях. :)

Днес също така разбрах, че FB имат и фри поща, но не съм я виждал - така дочух само. :p
 
Последно редактирано:
От: Google vs. Facebook

Във фейсбук има неща, които дразнят от потребителска гледна точка.

Гугъл имат едно голямо предимство пред Фейсбук в самия си старт и то е - Утвърден бранд! Фейсбук нямаха. Гугъл много бързо ще събере една значителна цифра от потребители, които имат сайтове, което си е доста добър старт. Да не говорим, че тяхната търсачка ще се подобри с гугъл плюс, както за тях, така и за потребителите.
 

Горе