Google vs. Facebook

От: Google vs. Facebook

Във фейсбук има неща, които дразнят от потребителска гледна точка.

Гугъл имат едно голямо предимство пред Фейсбук в самия си старт и то е - Утвърден бранд! Фейсбук нямаха. Гугъл много бързо ще събере една значителна цифра от потребители, които имат сайтове, което си е доста добър старт. Да не говорим, че тяхната търсачка ще се подобри с гугъл плюс, както за тях, така и за потребителите.
Дали ще се подобри от гугъл плюс? Или ще се манипулира от всеки със 100 индиеца в ръкава си ;)
 
Re: От: Google vs. Facebook

Дали ще се подобри от гугъл плюс? Или ще се манипулира от всеки със 100 индиеца в ръкава си ;)
Точно това ще се случи. :)

Тази търсачка не е*ава никой и нищо. Ако искат 200 бутона и мрежи да пускат, същите скапани резултати ще се показват. Не че не съм доволен от това как се класираме, но като цяло ако видите първите страници на някои нищо - ще се чудите дали спам форумите са модерна алтернатива и дали да не се спука още спам насам натам. :)

А дали индийците ще успеят да манипулират, не знам дали няма да се случи и това. :)

Но като цяло имат много работа. Особедно по търсчката си. Имам какво да се иска там. Не е редно продуктов сайт - официалния, да излиза 6то място след yahoo answers, e-bay (забележете) & productrevies некъв си сайт с рейтинг микро формат, и то с 2 резултата. Нали всички водят към продуктовия, и той е самия бранд, що за кретения. Ако е така, аз лично си го обеснявам с много спам. :) Тръст на домейн и бранд - никакъв.

За сметка на това ФБ скоро предполагам не само ще подобрят търсенето, но и скоро както Yahoo и Bing си обенидяват услугите ще стане ясно с какво ще засилят и FB. Все пак едните работят с другите, а третите използват 2рите. :)
 
От: Google vs. Facebook

Google+ е значително по-бърз от facebook. Напоследък фб ми прави само проблеми с качване на снимки и зареждане. Забелязвам и проблем при facebook mobile при андроид - постоянно ми дава "грешка при свързване". Г+ е доста по-изчистен :)
 
От: Google vs. Facebook

Има вероятност да ги притеснява факта че голям брой трафик заминава към Facebook и част от базата данни е ориентирана на там.
 

Горе