Googlebot...

bad_boy

Member
Някой знае ли ботът на гоогле през колко време минава по сайтовете? Моят сайт го намери на 22 юни, но го индексира със старото заглавие и с други ключови думи, кога ли пак ще мине? :cry:
 
Зависи от сайта. Бота сам си решава според определени фактори.
В webmasters tools има настройка колко често да минава
 
MacTeP каза:
В webmasters tools има настройка колко често да минава

Няма такава настройка, настройката е за с ква скорост да минава тоест колко threads да пуска или с прости думи дали да хрупа по 1-2-3 или повече страници в секунда. Ако ти е слабо серверчето примерно и имаш сайт с повечко странички може да го натовари доста.

Бота си има собствена логика кое, как и колко и едва ли има някой, който да каже как точно, единственият начин за който съм чувал и тествал по който можеш да го манипулираш е регулярно и по честичко да допълваш content така малко по малко ще си учести посещенията като вижда, че всеки път има нещо ново.
 
С две думи не се знае кога пак ще мине през сайта ми, така ли да го разбирам?
 
Колкото по тежка е структурата толкова по дълго ще се върти вътре. Относно честотата на посещение всеки път като кроува друг саит и стигне до линк идва отново :)
 
zaaron каза:
MacTeP каза:
В webmasters tools има настройка колко често да минава

Няма такава настройка, настройката е за с ква скорост да минава тоест колко threads да пуска или с прости думи дали да хрупа по 1-2-3 или повече страници в секунда. Ако ти е слабо серверчето примерно и имаш сайт с повечко странички може да го натовари доста.

Бота си има собствена логика кое, как и колко и едва ли има някой, който да каже как точно, единственият начин за който съм чувал и тествал по който можеш да го манипулираш е регулярно и по честичко да допълваш content така малко по малко ще си учести посещенията като вижда, че всеки път има нещо ново.

И аз това казах в първото си изречение
 
Ами нещо не разбрах, кое е по добре страницата ми да е тежка и бота да се рови повече в нея или да е по-проста? Защото ако не се лъжа някъде бях чел че колкото по-проста била страницата, толкова по лесно се индексирала от търсачките?
 
Страниците трябва да са леки с повечко контент, и съответно повечко страници да на са сайта.

Много и редовно допълван контент = редовно посещение от Googlebot = повече резултати в индекса = повече посещения
 
В случая на Форума е правено олекотяване, като сегашната структура е по лека от на стандартно phpBB и това смятам му се отрази добре :) При избягването на duplicate content в Wordpress също се прави олекотяване на структурата, така че според мен по леката структура е за предпочитане...
 
coolice каза:
В случая на Форума е правено олекотяване, като сегашната структура е по лека от на стандартно phpBB и това смятам му се отрази добре :)

Ако не ти е проблем може ли да ми кажеш какво точно сте олекотявали, че и аз пуснах едно phpBB тия дни
 
Имам странен проблем, помагайте! Проблема ми се състой в следното, онзи ден бота на гоогле е минал през сайта ми, индексирал ми е сайта с новото заглавие и дотук всичко е ок, обаче почвам аз да търся в търсачката по ключови думи за да видя сайта ми на коя позиция е и какво да видя- сайта ми не излиза никъде в резултатите, за нито една ключова дума. Някой може ли да ми каже на какво се дължи това и как да го оправя?
 
Мда ... чака се, още повече, че в момента май заради PR ъптейта минава и индексира, но не се появяват страниците веднага в индекса.

Поне при мен на 2 от сайтовете си минава редовно, но от 1 седмица всичко което е добавено го няма в индекса :?
 
Хората градят сайтове с месеци, години и пак не стигат до добри позиции за ключовите си думи. Ще трябва да изчакаш извесно време, през което да си го доизграшдаш и да си набавяш линкове. :wink: Оптимизацията за търсачки изисква време, не е просто ей така, освен ако не говориме за думи с под 10 търсения на ден, но и там си има сайтове, които излизат благодарение на някоя дума от контента и линк билдинга, който са градили през това време.
 

Горе