greatwall bg правен на wp

От: greatwall bg правен на wp

И кое се поврежда при работа на газ?
 
От: greatwall bg правен на wp

И кое се поврежда при работа на газ?

Двигателя губи мощност, натоварва се системата, неправилна работа на клапани, задръстване на маркучи, оплътнения, промяна на налягане и куп други неща, които водят нашите автоджамбази в сервиза, в който съм работил, за да могат да се приберат :)
 
От: greatwall bg правен на wp

Нещата с газовата не са точно така. Много зависи каква е колата, каква е газовата, как е настроена, каква е газта, как се кара, настъпва ли се, на газ ли се пали, само на газ ли се кара..... и други. Аз се посъветвах с един автомонтьор-комшия на който вярвам и до момента следвал съветите му и съм доволен. Да в началото имаше 2-3 гърмежа, но смених 1 кабел, 1 маркуч и 1 комплект свещи и всичко заспа.
 
И все пак зависи колко километра минавате и от там каква е очакваната икономия на средства от карането на газ. Ако ще икономисате 100-150 лв. на месец, не си струва занимавката според мен. По-добре вложете енергията, която ще потрошите покрай газифицирането в това, да изкарвате с 200-300 лв. повече на месец и да не ви пука, на какво карате.
Не са лоши големите разходи, лоши са малките приходи.
 
От: Re: greatwall bg правен на wp

И все пак зависи колко километра минавате и от там каква е очакваната икономия на средства от карането на газ. Ако ще икономисате 100-150 лв. на месец, не си струва занимавката според мен. По-добре вложете енергията, която ще потрошите покрай газифицирането в това, да изкарвате с 200-300 лв. повече на месец и да не ви пука, на какво карате.
Не са лоши големите разходи, лоши са малките приходи.

Именно.. :)
 
От: greatwall bg правен на wp

За да гръмне газова уредба , трябва удара да е толкова силен , че и без газова ще си на парчета....

Кой ти говори само за удари?
Ето ти прост пример какво може да стане освен удар http://www.liveleak.com/view?i=ac7_1431621065
Експлоатация е много важна да се прави правилно и внимателно и да се спазват една сурия неща като цяло за мен не си струва работата и риска. Вземи си една икономична кола, а пък и малко алогочно нали тук сме предприемачи толкова ли една нормална кола не може си вземете?
 
От: greatwall bg правен на wp

няма проблем с колите на газ, макар и аз да не обичам да карам на газ, съм имал 3 коли на газ, разхода е чук - забравяш кога да сипваш. Минуса е, че просто на новите коли газта подлудява компютъра. Коли след 2005 на газ си е мизерия за компа, един голф 3 на газ обаче си е екстра, там работи без грешка. Карал съм по-нови коли и работата на газ ебава майката на всички датчици и таблото светва като коледна елха :D
 
От: greatwall bg правен на wp

дачия си вземи
по-удачния вариант

Батак са тея дачии, един приятел си взе сандеро на вече около година и на 7к километра е вече и сменя гарнитури защото се разтекоха.

Волекса c10 за година и малко и почти 17к километра не е давал дефект до сега, малко повече разход дава градско към 10-11 с климатика.

ПП: Някои знае ли защо трябваше на 5к километра да ходя да сменят маслото, иначе гаранцията отпада ?
 
От: greatwall bg правен на wp

Ами масло се сменя на около 5 000 - 6 000км. или година (малко трудно да убедиш "майсторите" и "разбирачите"), в книжката на колата ми пише 6 400км, а при неблагоприятна експлоатация, тоест градско - по-рано.
При нас общоприето е 10к за масло, но то е по-скоро по икономически причини.
 

Горе