h1 - се дублира няколко пъти

Беджев Стил

Well-Known Member
Няколко пъти имам повторения на h1 тага в сайт на WP
Как ще ме посъветвате да го махна , да бутам в кода или има някакъв по елегантен начин .

Благодаря предварително
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

Слагай след първият -> нататък по h* редичката във възходящ ред. Щом е няколко пъти не е проблем, но ако е няколко десетки пъти...
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

Така ли, според кой?
Това беше, в момента не е точно така, зависи от целта. Ако ти държиш да е един, добре.

h1 трябва да е само един на една страница
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

според официалната документация на Гугъл , има си йерархия в таговете , иначе изобщо няма смисъл от тях

та въпроса ми е да бъркам ли в кода на плъгините :) или има по елегантно решение :)
 
Re: От: h1 - се дублира няколко пъти

h1 трябва да е само един на една страница
но някоой плъгини по неведоми пътища си слагат h1 тагове дето им дойде

Не мисля, че е голям проблем, но прекалената им употреба не е добра практика. Аз лично слагам по 2-3, случвало се и 4, но винаги го има момента, в който е добре да се използва понижаващо използване на <h></h> таговете. Като до 6 рядко стигам, вече зависи от поредността на информацията, която искате да представите. :) Да, според Google е хубаво да се спазва йерархия, но това с използването на <h1></h1> само веднъж на страница се съмнявам да го пише. Иначе много сайтове са го загазили. :)
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

В рамките на шегата - когато правите анализ на сайт на клиент казвате "аУууу , имаш голям проблем , h1 таговете ти се дублират, сайта ти няма да се класира, дай хх лв да го оправим " . А сега казвате - няма проблем :) Аз съм го преживял това нещо :)
 
Re: От: h1 - се дублира няколко пъти

В рамките на шегата - когато правите анализ на сайт на клиент казвате "аУууу , имаш голям проблем , h1 таговете ти се дублират, сайта ти няма да се класира, дай хх лв да го оправим " . А сега казвате - няма проблем :) Аз съм го преживял това нещо :)

Чакай сега, за дублиране на съдържанието на <h1> или за повторното използване за тага с друг текст говорим, защото аз имам предвид само за тага, съдържанието много ясно, че е кофти да се дублира. ;)
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

в една страница има няколко h1 тага , сиреч повторно използване на тага с друго съдържание.
Така или иначе това води до дублиране на съдържанието на тага във всички страници .
примерно на плъгина за превключването на езика слага h1 таг на името му , така на всяка страница слага примерно <h1 class="widget-title">Избери език:</h1>

после друг уиджет слага <h1 class="widget-title">Полезна информация</h1>
<h1 class="widget-title">Категории</h1>

по нагоре имам <h1 class="entry-title">За нас</h1> и <h1 class="site-title"><a href="http://photostudiobstyle.com/" rel="home">Фотостудио bstyle</a></h1>
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

Моят съвет е тези "служебни" h1 да ги махнеш или смениш. Иначе ако използваш няколко h1 на страницата тематично няма проблем, например "бели обувки", "черни обувки", маркирани с h1, вече стелки е h2, но например "кожени обувки" също би могло да бъде h1 без да има проблеми, но зависи от изискванията ти и структурата на уебсайта.

Два h1 тага със сходно значение на една страница не са проблем, проблем е единият h1 таг да е "домати", другият h1 да е "електроника".
 
От: h1 - се дублира няколко пъти

Н1 трябва да бъде само един път на страница.
А който иска, може да си го бодне толкова пъти, колкото са струните на арфата. Както е казано: Всеки има право да си закачи пианото на която стена си иска в къщи.
Беджев, смени темата и виж дали не е от нея.
По-добре изрини причинителя, вместо да бърникаш кода, според мен.

Няма никакво значение дали текста е един или се сменя в многото Н1 тагове.
 

Горе