Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Ophelis

Member
Здравейте, съфорумници!

Искам сериозното Ви мнение и оценка + който може с препоръка, за сайта ми - Craveddesigns.com

Идеята на темата е по-скоро не да само кажете дали Ви допада, а какво Ви допада и какво не, примерно дали е добре да се ползва един единствен мокъп (подложка) за всеки дизайн или не, как би трябвало да бъде за да е профи или не, и т.н.
Всяко мнение е добре дошло, тези с препоръка - много добре дошли!
Мерси!:beer:

ПП: Посъветвах се с Блинки, къде да поместя темата и той ме посъветва тук.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Винаги ми е допадала идеята за сайт, в които се влиза "все едно влизаш през метална врата или друго подобно" - нещо отварящо се. :mrgreen: Чувството, което ми оставя за сайта е - стил, качество и приветстване. Човек може да се почувства специален хаха. От изработка на сайтове си нямам на представа, но като дизайн това ми е любимо. Друг е въпроса, че ако ми се забави с над 5 секунди зареждане - веднага давам Х. :mrgreen:
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Смени хостинга. И задай фиксирана ширина на сайта, че станах разноглед.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Не е зле, гетинтъч-а ми бяга по тъча и сайтуитгетареа-та –питанка

ПС и логото неми се връзва,,, бъзикам се хехехе
 
ПП: Посъветвах се с Блинки, къде да поместя темата и той ме посъветва тук.

Да, най-подходяща е. След време, след като се понатрупат повече такива ресурси за ревю, ще гледаме една секция за ревюта да имаме - сайтове, форуми, портали, бизнеси, кампании и подобни. :)

Сега по темата. Направиха ми няколко неща впечатление: Side Widget Area - това да се запълни, като се сложат "помощни" нещица там. Сложи едни футър линове - меню долу. Задължително фавиконка. Leave a Reply го махни на портфолио страниците, не е ОК, ако искаш ревюта, по-добре използвай друго, но най-добре в Google+ страницата, както и да са изнесени в раздел Testimonies. Всичко друго ми се вижда Ок на първо време. Успехи от мен.:)
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Винаги ми е допадала идеята за сайт, в които се влиза "все едно влизаш през метална врата или друго подобно" - нещо отварящо се. :mrgreen: Чувството, което ми оставя за сайта е - стил, качество и приветстване. Човек може да се почувства специален хаха. От изработка на сайтове си нямам на представа, но като дизайн това ми е любимо. Друг е въпроса, че ако ми се забави с над 5 секунди зареждане - веднага давам Х. :mrgreen:

Благодаря ти!
За зареждането - определено ще сменя хостинга.... Не се връзвайте на промоциите на FatCow... направо не ми се обяснява колко нерви изхабих докато го вдигна :D
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Смени хостинга. И задай фиксирана ширина на сайта, че станах разноглед.

Благодаря за препоръката!
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

сайтуитгетареа-та –питанка

Ко каза, ко каза? А?

ПС и логото неми се връзва,,, бъзикам се хехехе

Принципно, мен ме кефи, ама са ми достатъчни още два поста че не е добро и правя ново :D
 
От: Re: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Да, най-подходяща е. След време, след като се понатрупат повече такива ресурси за ревю, ще гледаме една секция за ревюта да имаме - сайтове, форуми, портали, бизнеси, кампании и подобни. :)

Сега по темата. Направиха ми няколко неща впечатление: Side Widget Area - това да се запълни, като се сложат "помощни" нещица там. Сложи едни футър линове - меню долу. Задължително фавиконка. Leave a Reply го махни на портфолио страниците, не е ОК, ако искаш ревюта, по-добре използвай друго, но най-добре в Google+ страницата, както и да са изнесени в раздел Testimonies. Всичко друго ми се вижда Ок на първо време. Успехи от мен.:)


Мерси!

- Оправиф фавиконката - нещо се счупила явно;
- Махнах коментарите от портфолиото;
- Side Widget - нямам идея какво да сложа :(
- За футъра и Футър линкове - не те разбирам напълно май...

Ще те послушам за Гугъл + профил..


-----------------------------------------------------

Относно портфолиото - смяташ ли, че трябва да ползвам само по един мокъп на категория - в смисъл, един за визитки, един за плакати и т.н.?
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Всеки си има виждане за дизайн и подредба, но поне може да се ориентираш за функциите - http://zealotdesigns.com/
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Всеки си има виждане за дизайн и подредба, но поне може да се ориентираш за функциите - http://zealotdesigns.com/

Супер, мноо ме кефи сайта :) Ще направя и аз в "кутиен" стил :D
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Здравей,

сайта ми харесва (както и някои от работите ти), но ти питаш за конкретни съвети:

1. Буквите трябва да са ти по-големи - направи го по-лесен за четене тоя сайт.
2. Смени хостинга (вече са го казали) - например при ортака на Блинки - Кулайса - искрено препоръчвам техния хостинг, както и много съфорумци.
3. Ти си дизайнер - направи си най-яката нарисувана карта за адреса, махни на Гугъл картата - знам, че за СЕО уж е добре, но си дизайнер, нарисувай я. Не че знам за какво ти е адреса. Планираш ли някой да идва при теб?
4. Как ще привличаш клиенти - ако с реклама в интернет (то не знам може ли без нея), на коя страница ще идват клиентите? Направи си един готин лендинг пейдж.

Успехи от мен!
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Купена е, сори за бавния отговор! Аз съм писал там, че не ме бива много, но знам малкичко HTML. По скоро към графичния дизайн съм ориентиран, иначе имам още 3 сайта, от които 1-ния съм го вдигал 100% сам - всичкото съдържание + кустомизациите. На ОС е.
 

Горе