Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Здравей,

сайта ми харесва (както и някои от работите ти), но ти питаш за конкретни съвети:

1. Буквите трябва да са ти по-големи - направи го по-лесен за четене тоя сайт.
2. Смени хостинга (вече са го казали) - например при ортака на Блинки - Кулайса - искрено препоръчвам техния хостинг, както и много съфорумци.
3. Ти си дизайнер - направи си най-яката нарисувана карта за адреса, махни на Гугъл картата - знам, че за СЕО уж е добре, но си дизайнер, нарисувай я. Не че знам за какво ти е адреса. Планираш ли някой да идва при теб?
4. Как ще привличаш клиенти - ако с реклама в интернет (то не знам може ли без нея), на коя страница ще идват клиентите? Направи си един готин лендинг пейдж.

Успехи от мен!



Благодаря ти!

По ред - ще вдигна буквите.
Хостинга - чакам некой лев да падне, че съм го взел тоя преди 3-4 месеца и ми е тъпо, да го плащам пак за 1 година. Но принципно, мисля до 2 месеца макс да го сменя.
Това за картата е идейно, може да направя, да. Иначе - аз не съм дал точен адрес и не планирам гости, поне на този етап. Нямам офис, сещаш се... Фрилансър...
Сайта е по скоро с идеята за ползване за портфолио, а не за привличане на клиенти - в смисъл, мислех по скоро да предалагам услугите си лично и на други места, като давам за референция сайта за портфолио, защото е по-професионално да имаш собствен сайт за портфолио. Поне така мисля... Ако пък вземе да се развие и да има някъв трафик (нямам идея от къде ще дойде, щото нямам намерение да плащам на Гошо) - е тогава ще му мисля за реклама.

Можеш ли да ми дадеш някви примери за ландинг пейдж? Фронта не е ли добре?

Благодаря за пожеланието!
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

За проверка на ВП сайтове използвай:
WordPress Theme Search
WPThemeDetector
А май трява си поиграе още,,, я не знаю, ама Блинки му посказа за футъра

Не Ви разбирам, честно... Какво да му направя на фуутъра? Контакти ли да добавя или меню, ама какво меню?

На практика, не виждам нищо смислено, което мога да сложа :( :( :( Освен ФБ, ама той още не е добре разработен (изобщо не е, само го има там, съществува...).
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Не Ви разбирам, честно... Какво да му направя на фуутъра? Контакти ли да добавя или меню, ама какво меню?

На практика, не виждам нищо смислено, което мога да сложа :( :( :( Освен ФБ, ама той още не е добре разработен (изобщо не е, само го има там, съществува...).

Някъде някой беше писал, че този тип сайтове се харесват само от дизайнери. Замисли се над това.
Щом ще е само портфолио не трябва да натоварва толкова - на 24 инча монитор се кйориш да видиш всичко. Шрифта е дребен замазан. Гледам събрал си я малко, но менюто си е пак трудно четимо.
И тая огромна картинка с каква цел е? В това загубено пространство можеше да сложих малко текст... И още в тая насока.
 
От: От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Благодаря ти!

По ред - ще вдигна буквите.
Хостинга - чакам некой лев да падне, че съм го взел тоя преди 3-4 месеца и ми е тъпо, да го плащам пак за 1 година. Но принципно, мисля до 2 месеца макс да го сменя.
Това за картата е идейно, може да направя, да. Иначе - аз не съм дал точен адрес и не планирам гости, поне на този етап. Нямам офис, сещаш се... Фрилансър...
Сайта е по скоро с идеята за ползване за портфолио, а не за привличане на клиенти - в смисъл, мислех по скоро да предалагам услугите си лично и на други места, като давам за референция сайта за портфолио, защото е по-професионално да имаш собствен сайт за портфолио. Поне така мисля... Ако пък вземе да се развие и да има някъв трафик (нямам идея от къде ще дойде, щото нямам намерение да плащам на Гошо) - е тогава ще му мисля за реклама.

Можеш ли да ми дадеш някви примери за ландинг пейдж? Фронта не е ли добре?

Благодаря за пожеланието!

Лендинга трябва да ти е по-компактен и има оределен ред елементи - почти задължителни според мен:

1. Няколко ревюта-мнения от клиенти;
2. Няколко причини да ти се доверят - например твоя опит, гаранция за удовлетвореност;
3. Може да опишеш как работиш - например първо уточняш с клиента, после правиш скици, после клиента одобрява и правиш 2-3-5 варианта... така клиеента да знае, че знае какво правиш, че имаш система за работа, това вдъхва доверие - и нали си дизайнер, може всичко това да го направиш на инфографика, ама готината инфографика- така и ще покажеш твой продукт;
4. Форма за контакт - мисля е добре да има срок, в който задължително ще отговориш на запитването;

Освен това за различни услуги според мен трябват различни инфографики - взимам ги от твоя сайт:

1. Identity Design
2. Corporate Identity Design
3. Polygraphy| Prints Design

Естествено всичко е според случая и бизнеса. Още повече, че ти не разчиташ на реклами да имаш клиенти, т.е. може да не правиш лендинги, или за начало да направиш един лендинг за всички твои услуги.

И все пак за мен трябва да имаш лендинг/и и да опиташ да привлечеш клиенти през интернет - ако ще само с линкове в подписи във форуми, малко социалки. И линковете да водят към страница за привличане на клиенти. Повярвай ми, винаги ще има бизнеси, които сега тръгват, нямат си идея от визитки, папки, темплейти, банери... Ако попаднат на твоя сайт, може да те потърсят. Те така или иначе още нямат партньори, с които работят.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

. Буквите трябва да са ти по-големи - направи го по-лесен за четене тоя сайт.
Един съвет за по-нататък. Не знам в момента как си ги направил буквите, но предполагам са във Px. И ако е така ще ти се наложи да смениш размер на буквите по-отделно. По-добрия и бързия вариант е да сложиш размер на шрифта във Em-ове във body. по този начин, само кат смениш във Body размера на шрифта, автоматично навсякъде ще се сменят стига да си направил навсякъде със Em-ове. Не знам дали ме разбра )
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Другия вариант слагаш размера на шрифта във % във body, и като искаш да смениш големина, просто увеличаваш %, става бързо и лесно :)
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

. Буквите трябва да са ти по-големи - направи го по-лесен за четене тоя сайт.
Един съвет за по-нататък. Не знам в момента как си ги направил буквите, но предполагам са във Px. И ако е така ще ти се наложи да смениш размер на буквите по-отделно. По-добрия и бързия вариант е да сложиш размер на шрифта във Em-ове във body. по този начин, само кат смениш във Body размера на шрифта, автоматично навсякъде ще се сменят стига да си направил навсякъде със Em-ове. Не знам дали ме разбра )

Стига писа глупости.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

@lglgl ако не знаех какво искаш да кажеш не бих те разбрал.
кажи го просто: ползвам em вместо px така хората с резолюции от Х до У ще виждат съдържанието нормално :)

Другата част с наследяването е нещо съвсем различно.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

не ми изглежда сериозно някой, който иска да си направи портфолио да ползва готов сайт от интернет. направи си го сам
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Не можах да разгледам подробно, но определено имаш нужда от редактор за текста в целия сайт. Нямаш правописни, но имаш много стилистични грешки, които определено дразнят - на доста места си превеждал буквално. Има 2 девойки тук, които мога да ти препоръчам и едва ли ще ти вземат скъпо за редакция, а има и Fiverr.
 
От: Help - мнения и препоръки как да се направи портфолио сайт

Понеже забелязах, че в портфолиото имаш и сайтове, ще се включа с малко градивна критика.

1 - Преминаването от 4 към 2 колони е подравнено с нищото
2 - 4 колони > 2 колони > 6 колони > 3 колони – тук няма да коментирам, да кажем че е ОК, ама все пак си поиграй да скролваш между тези 4те
3 - 3те колони точно футъра нямат нищо общо с останалите 3 колони
4 - Бих брейкнал това изречение на нов ред (Don't copy, use, or alter my designs without buying them or asking me politely!), понеже иначе 'don't' ми се губи и в първия момент малко :shock:

Горе-долу това е от мен - надявам се да съм помогнал.

Поздрави
 

Горе