hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Sky

Well-Known Member
Поредните в списъка с пишман услуга.
Искам бек ъп вчера, пращам ми актуален. Както и да е казах им, че ми трябва стар бек ъп а не актуален (и сам мога да си го взема).
Имали от 05.05.205 и ми дават пак същия архив и най-нагло ми обясняват, че бил от преди 5 дена.
Е как ще е от преди 5 дена след като вътре са файловете на WP-са който инсталирах 20/30 минути преди да им пиша (писах им на 10.05.2015)?

Работата е не е в бек ъп-а, не е той важен, а че нямат изобщо бек ъп.
Живи и здрави да са.
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Аз за бекъп и като цяло услуги съм страшно доволен от ETNHost.bg, пичовете са страшно коректни и няма значение кога им пиша и за каква тъпотия е в рамките на 30 минутки ми връщат отговор и не нещо от сорта на 2 думи, а доста добре подготвен отговор и винаги са на разположение за всичко, учтиви и интелигентни са, за бекъпа само помня, че имаше някакво изискване, че се плащаше 10-20лв ако искаш бекъп за някаква по стара дати или връщане на сайта към бекъп от преди N на брой дни, но си имаш и някакъв лимит от дни за безплатен такъв де :)
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Не, за съжаление снощи се е актуализирал бекъпа и вече е от дата
10.05. Не може нищо да се направи. Единствено изтритите файлове има
вероятност да са запазени, но редактираните са презаписани със
съдържанието от 10.05.

По принцип нашите бекъпи са за вътрешно ползване само, но сме можели
да ви помогнем с бекъп 05.05 тъй като го е имало наличен към момента в
който сте ни писали, но служителят вместо него ви е пратил копие на
акаунта. Вече са инструктирани всички служители да уточняват много
ясно какво е нужно да се изпрати.

Ще ви възстановим последното плащане което сте направили ако решите да
се преместите другаде.

А аз им писах на:
Дата Нед 21:36
Е баси аматоьрите.
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Явно когато си им писал са имали от 5-ти. А втория път когато си им писал (и те са ти пратили) вече са направили новия (т.е. той вече е от 10-ти).
Или точно когато си им писал се е правил новия и служителя не е знаел, че вече стария е изтрит и на негово място е новия.


п.п. след като си толкова недоволен от всички, защо не си вземеш един сървър и да си го администрираш. Тогава единствения проблем който може да имаш е падането му, но няма да е толкова често както проблемите ти сега (през 1-2 дена) :lol:
 
От: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Явно когато си им писал са имали от 5-ти. А втория път когато си им писал (и те са ти пратили) вече са направили новия (т.е. той вече е от 10-ти).
Или точно когато си им писал се е правил новия и служителя не е знаел, че вече стария е изтрит и на негово място е новия.


п.п. след като си толкова недоволен от всички, защо не си вземеш един сървър и да си го администрираш. Тогава единствения проблем който може да имаш е падането му, но няма да е толкова често както проблемите ти сега (през 1-2 дена) :lol:
Писах им в 9 и стоях до 2 часа да чакам отговор на 3 - тия си имейл и чак към 9 се е събудил някой.
Не гледайте мен, това го приемете като съвет да внимавате с въпросните "професионалисти".
 
човек недей така ХостБългария са си добра бюджетна компания, просто бекъпа струва пари на хостинг фирмите в някой случай може да стигне до 40% от цената на самия хостинг... като сложиш разходи за сървърите за съпорта и то не остана... Отделно бекъпа отнема много време на хардове при ниска скорост и повече от ден може да се влачи (на ссд е ок - но пък някой се оплакват че било малко мястото)

Предполагам ползват решение при което променените само се копират (инкрементал бекъп) но той е некомпресиран (колкото ти е хостинга толкова е и бекъпа на пълно копие (а като умножиш по няколко сървъра става по тежко) и после с със хардлинкс се прави седмично копие на променените файлове И като е било неделя го е презаписало... което може да се случи на всички... 1 дневно и 1 седмично е масовия бекъп... даже при някой големи западни фирми който предлагат обинковен хостинг под 10 долара на месец е седмичен с платено възстановяване и то само до определени гигабайти като ги надвишиш ти бекъпват само базата... (хостгехйтър)

Аз се опитвам да ви науча - винаги веднъж на няколко седмици или месечно си пазете по едно локално (на компа ви) копие за всеки случай хостингите правим най доброто възможно да пазим актуални според обещания SLA бекъп копия + някакви копия назад.. но е енергоемко и ни струва пари който всеки месец си изтичат вместо за скорост на услугата... по направеление на бекъпи


@danko6 Ако фирмата която ползваш разчита на r1софт ти казвам пази си локално копие... това е софта който уж пази много компресирани частични копия само на променените фаилове и може да ги съединява за да се получи определена дата но от време на време се като се прецака някой файл в средата възстановяването е невъзможно и се налага да ти върнат много старо копие... или въобще не могат да ти върнат акаунта... downtown хост имаше такъв случай преди няколко месеца
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Проблема е, че докато загрее служителя стана късно. 12 часа за един бекъп да ми дадат са множко. Какво правеха през тези 12 часа? Топките ли си клатеха?
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

аз пък от 7 години ползвам суперхостинг и съм супер доволен. няколко пъти е трябвало да връщам бекъпи, като някога след рабонто време и винаги в рамките на час всичко е ъп енд рънинг.

пп. ако има някой дето бачка за суперхостинг във форума, да ме почерпи една бира за рекламата.
 
Re: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

аз пък от 7 години ползвам суперхостинг и съм супер доволен. няколко пъти е трябвало да връщам бекъпи, като някога след рабонто време и винаги в рамките на час всичко е ъп енд рънинг.

пп. ако има някой дето бачка за суперхостинг във форума, да ме почерпи една бира за рекламата.

И аз от 7 години пия сода и ми помага на стомаха. :)

@uphero, ти бате си като кошмар за хостингите. Просто като каза кула, нямате идея колко е тудно да държиш 2+ бекъпа в рамките на седмица на план от някакви смешни левета осбено ако си го надупил до края пространството. Мислиш ли, че щеше да е проблем, ако си имаше един VPS с голямо място, което автоматично се бекъпва. ;) И не си им само ти на главата, сигурно имат още няколко като теб, които си ги притесняват. Примерно на мен са ми разправяли за некви глупаци, които нон стоп пишат на съпорта да им мести домейна, да м прибавят адони, да сменят никове, да даунгрейдват. И то някакви кретени за по 3-4 лева на месец. Явно при теб се е застъпал периода, в който се рирайтва бекъпа и си хванал мекия. Но и това се случва. Просто кофти късмет.
 
Аз и преди съм го казвал, но ще се повторя щом се налага - правете си сами бекъпи.
Бекъпите на хоста ви са за тяхно успокоение, не за ваше.
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Вие май не стопляте?
Бекй ъп-а го прежалих още с първия им отговор.
Но може да има пиша по 10 имейла и да 5/6 часа да няма кой да отговори и накрая излизат с ми виновни сме.
Баси тъпанарите.
 
Ние добре стопляме, ама не знам ти как до момента не си влязал в час, че от време на време се налага дакомуникираш с малоумници. :)

Аз лично след 2-ри мейл не си праввя труда да се обеснявам. Губи се време, а за здраве да не говорим - нервите са си здраве. Пий една студена вода и си го постави в листа. ;)
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

За 2 евро на месец-толкова. Аз тях ги ползвам винаги като правя и пускам нов сайт. Минат ли уникалните 500 на ден и се местя, защото ЦПУ минутите им са 40 за денонощие и не стигат до никъде. Като цяло, за тази цена услугата им си е много добра. По темата: бекъп трябва сам да си нареждаш всяка седмица и да си го пазиш, ама както казах в първите 20 символа на този пост- това е...
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Проблема е, че докато загрее служителя стана късно. 12 часа за един бекъп да ми дадат са множко. Какво правеха през тези 12 часа? Топките ли си клатеха?

Това ми се е случвало по същия начин с друга бг хостинг компания. В 17:30 искам връщане на бекъп от предната нощ, но се мотаха до 19 часа и нищо. И после им звънях цяла вечер през половин час да им давам зор, защото знам, че ще се презапише към полунощ. Чак към 10-11 часа ми дадоха бекъпа, и само защото си загубих вечерта да се занимавам с тях.

Масово наемат ниско квалифицирани хора, често и безотговорни.
 
От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

ХостБългария са си класа. От 4-5 години ги ползвам и нямат грешка, също и съпорта им е железен. - Препоръчвам ги!

Аз ако съм ще сложа точка в общите условия че не нося отговорност за бекъпите на клиентите, а са само служебни цели.
 
От: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Mда, суперхостинга вдигнаха цената за .com с 25 % при подновяване, е защо?
 
Re: От: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

Mда, суперхостинга вдигнаха цената за .com с 25 % при подновяване, е защо?

Не знам колко е била цената преди и колко е сега, но преди доларът беше лев и 40, виж го сега как е. На външните си регистрари (enom и т.н.) домейните ги плащат в долари.
 
От: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

ХостБългария са си класа. От 4-5 години ги ползвам и нямат грешка, също и съпорта им е железен. - Препоръчвам ги!

Аз ако съм ще сложа точка в общите условия че не нося отговорност за бекъпите на клиентите, а са само служебни цели.

Абсолютно съм съгласен с теб. От 2 години съм към ХостБългария и са Супер! Железни са отвсякъде!
 
От: Re: От: От: hostbulgaria.com и те за нищо не стават

да де, ама другите мижави компании ги опазиха на 18 лева, а супера иска 23,50
 

Горе