Hummingbird Google ъпдейт - най-големият от 2010 насам

dilyan_ostr

Active Member
Учуден съм, че още не е пусната тема във връзка с официално обявеният днес ъпдейт на Google, за който се говори вече месец. Засегнати са над 90% от търсенията и са включени доста нови неща в алгоритъма. Ето повече малко повече инфо

Какви са ви впечатленията?
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

за .бг дали важи ? или пак е само за зад океана?
 
Re: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

ами те сега му пуснаха име на ъпдейта от последния месец аз така си го преведох

The new algorithm affects 90% of all searches, and has been in place for about a month, said Amit Singhal, senior VP at Google.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

официално обявеният днес ъпдейт на Google, за който се говори вече месец.

Досега, не бяха разкрити подробности от самата компания за какво става дума. Всички се чудихме какво става с гугъл и какъв е този ъпдейт.

Панда, пингвин, крокодил, крава?
Google полудя отново

Е, след пингвин и панда, вече си имаме и "колибри".
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Може да се смеете, но е те такава случайност наистина нема :) - Вчера сънувах (като никога) точно колибър. Бръмчеше из апартамента, а аз го гонех...и накрая го размазах с една обувка :D
А иначе сега за пръв път чета за това..
не се бъзикам
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Тенденция към смаляване животните и увеличаване на поразиите.
Очаквайте ъпдейта "Зелена еуглена", който ще показва само платени резултати по всички ключови думи.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Някой може ли да ми каже или да ми каже от къде да прочета за да си отговоря на един много елементарен въпрос:
- Какво иска гугъл да представлява сайта ми за да е на първи места при търсене?

Всичко това без да правя някакво SEO и тем подобни извращения. Сайта ми да бъде максимално оптимизиран за търсачките, не да се занимавам с линкбилдинг, блингбилдини, чурбилдинг и т.н. а само и единствено да развивам сайта в посока, която ще се хареса на юзъра.

= Сайта ми всеки ден да се попълва с уникално съдържание.
= Сайта ми да е максимално бърз.
= Добре структуриран.
Още нещо?

От това, което разбрах за новия ъпдейт, е че Гугъл е станал по-умен... и като го питам "Кой пръдна" той да ми отговори.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Аз съм много доволен от този ъпдейт. Почти всички статии, които се рангваха по лонг тайтъли сега се класират по - добре и в по - конкретни търсения. Полезното съдържание е кралят.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Може да се смеете, но е те такава случайност наистина нема :) - Вчера сънувах (като никога) точно колибър. Бръмчеше из апартамента, а аз го гонех...и накрая го размазах с една обувка :D
не се бъзикам

Хахахах ей сега дет биеш колибрито, ще ядеш патъка от лошия гугльо.

Тенденция към смаляване животните и увеличаване на поразиите.
Очаквайте ъпдейта "Зелена еуглена", който ще показва само платени резултати по всички ключови думи.

А представи си като пуснат ъпдейт "Наноби". Само платени резултати и такива от Г+. (Най-малкият вид организми са нанобите, живеещи на дълбочина 3-5 км под земната повърхност, с размери от 20 до 150 нанометра.)

Някой може ли да ми каже или да ми каже от къде да прочета за да си отговоря на един много елементарен въпрос:
- Какво иска гугъл да представлява сайта ми за да е на първи места при търсене?

Всичко това без да правя някакво SEO и тем подобни извращения. Сайта ми да бъде максимално оптимизиран за търсачките, не да се занимавам с линкбилдинг, блингбилдини, чурбилдинг и т.н. а само и единствено да развивам сайта в посока, която ще се хареса на юзъра.

= Сайта ми всеки ден да се попълва с уникално съдържание.
= Сайта ми да е максимално бърз.
= Добре структуриран.
Още нещо?

И аз това се чудя вече месеци наред. Реп.

Аз съм много доволен от този ъпдейт. Почти всички статии, които се рангваха по лонг тайтъли сега се класират по - добре и в по - конкретни търсения. Полезното съдържание е кралят.

Имам над 5000 авторски статии в единия сайт. Не съм забелязал да цени съдържанието гугъл. Напротив. За съжаление всичката им работа е само пушек и парлама, за да печелят все повече и повече. Това, че в момента се е вдигнал сайта ти по лонг тейл, не означава, че след 2 дена няма да отиде в пясъчника. Без лоши чувства. Просто с всяко едно подобрение на един от моите сайтове, и игра според правилата, с уникално и интересно съдържание... той само потъва при резултатите.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Мен ми е чудно защо използват такива хубави животинки за имена на ъпдейтите си.

Трябваше да кръстят на някакви паразити - по-щеше да отива.

Примерно глист ъпдейт вместо пингвин и свинско-тенски ъпдейт, вместо панда ъпдейт. :D Може би звучи гнусно, затова са наблегнали на пингвин и панда.

П.П.: Относно новия ъпдейт, мисля че има скрито послание, криещо се в "Назад". Тоест след този ъпдейт, сайтовете ще се връзщат "назад" и язък за няколко месечни или годишни усилия за преборване в серпа. Много несправедливо. Много!!! :Х

Така, както са я подкарали, скоро сайтове като старт.бг май пак ще станат доста посещаеми. :confused:
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Всъщност първия ъпдейт - Панда е кръстен на един от инженерите работили по алгоритъма. Но понеже всички го възприели с другото значение на думата Панда, а не като име и за това следващия решили да е Пингвин :)

След 2 седмици идва и новия пингвин, за това пригответе се :twisted:

brace-yourselves-L-TrTZMY.jpeg


Мен ми е чудно защо използват такива хубави животинки за имена на ъпдейтите си.

Трябваше да кръстят на някакви паразити - по-щеше да отива.

Примерно глист ъпдейт вместо пингвин и свинско-тенски ъпдейт, вместо панда ъпдейт. :D Може би звучи гнусно, затова са наблегнали на пингвин и панда.

П.П.: Относно новия ъпдейт, мисля че има скрито послание, криещо се в "Назад". Тоест след този ъпдейт, сайтовете ще се връзщат "назад" и язък за няколко месечни или годишни усилия за преборване в серпа. Много несправедливо. Много!!! :Х

Така, както са я подкарали, скоро сайтове като старт.бг май пак ще станат доста посещаеми. :confused:
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Я, то имало хора, които още се занимават със SEO
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Е ти не се ли занимаваш с това? :D

Или си минал на нещо друго?



Я, то имало хора, които още се занимават със SEO
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Вече не, уча се на програмиране и дизайн, със сео също се занимавам, но не и толкова върло, набивам си краката към социал медиа маркетинг, сео-то залезе преди 2 години. И съм готов да споря със всеки несъгласен.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Вече не, уча се на програмиране и дизайн, със сео също се занимавам, но не и толкова върло, набивам си краката към социал медиа маркетинг, сео-то залезе преди 2 години. И съм готов да споря със всеки несъгласен.

Несъгласна съм и готова също за спор. 8)
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

в една от нишите които следя ... на 1-во място скочи blogspot.com
да ни е честит ъпдейта,
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Несъгласна съм и готова също за спор. 8)

Започвай тогава. То за да спориш, трябва и да си оптимизирала нещо, не само да четеш статии.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Започвай тогава. То за да спориш, трябва и да си оптимизирала нещо, не само да четеш статии.

То за да спориш първо трябва да си запознат не да пишеш ей така. Да, оптимизирала съм успешно и?
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

То за да спориш първо трябва да си запознат не да пишеш ей така. Да, оптимизирала съм успешно и?


Еми запознай се тогава. Нали ти искаше да спориш с мен - това за себе си ли си го писала? Аз съм достатъчно запознат и щом го казвам, явно има защо да го напиша, ти като си несъгласна ще се обосновеш ли или ще пишеш глупости?

Мога да ти обясня как се започва спор - цитираш ми мнението и вместо да ми пишеш, че си готова за спор - изказваш си аргументите и чакаш ответната страна да ти напише някакви доводи също.


пс: Може да пуснеш нова тема и да се оплачеш от мен колко съм невъзпитан и как ти подценявам възможностите. Ти май го играеше ощипана госпожичка във форума.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Еми запознай се тогава. Нали ти искаше да спориш с мен - това за себе си ли си го писала? Аз съм достатъчно запознат и щом го казвам, явно има защо да го напиша, ти като си несъгласна ще се обосновеш ли или ще пишеш глупости?

Мога да ти обясня как се започва спор - цитираш ми мнението и вместо да ми пишеш, че си готова за спор - изказваш си аргументите и чакаш ответната страна да ти напише някакви доводи също.


пс: Може да пуснеш нова тема и да се оплачеш от мен колко съм невъзпитан и как ти подценявам възможностите. Ти май го играеше ощипана госпожичка във форума.

То за да спориш първо трябва да си запознат не да пишеш ей така.

Това го казах за ТЕБ. ;) Във връзка с изказването ти
То за да спориш, трябва и да си оптимизирала нещо, не само да четеш статии.

пс: Може да пуснеш нова тема и да се оплачеш от мен колко съм невъзпитан и как ти подценявам възможностите.

Не си толкова важен, за да ти отделям такова внимание, пък и плюс това слабо ме вълнува мнението ти за моите възможности.

Ти май го играеше ощипана госпожичка във форума.

Ми не да ти кажа. Имам такива спомени за теб - особено във форума с политиката, но да не замесваме тази тема.

-----

А сега за "спора".

сео-то залезе преди 2 години. И съм готов да споря със всеки несъгласен.

Еми не съм съгласна. Хайде спори, аргументирай се първо ти, защото ти си този, който твърди, че сео-то е залязло. Аз не съм съгласна, че е залязло. Чакам твоя аргумент ЗАЩО смяташ, че е залязло?
 

Горе