Hummingbird Google ъпдейт - най-големият от 2010 насам

От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Не бе, аз си го твърдя, пък ти като си съгласна да спориш ще ми обясниш защо.

Като няма какво да кажеш и да репликираш, не се прави на нтересна.
/
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

П.П.: Във връзка с отрицателния рейтинг, подкрепен с коментара

ето, че да пуснеш нова тема колко съм лош

Как да ти кажа... мислех, че хората са еволюирали, но все още има такива като теб, близо до маймуните

Поздрав

[video=youtube;yPuC4Cy2ZuI]http://www.youtube.com/watch?v=yPuC4Cy2ZuI[/video]

П.П.: Другия път като раздаваш репи няма да е зле да е за нещо по смислено. 8)
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Ще започваш ли да спориш или само насра темата с простотиите си? Както казва Ицата Стоичков : С мириЖливите цици навънка.



Иди да се мотивираш в "градина вискяр" и хич да те няма в seo теми, че не си компетентна нито за спорове, нито да изкажеш мнение. В SEO теми не се спами с видеоклипове.

Къде си отвори устата да пишеш, че си несъгласна, поне да беше написала защо, не да ми пускаш някакви кретени от youtube.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Не бе, аз си го твърдя, пък ти като си съгласна да спориш ще ми обясниш защо.

Като няма какво да кажеш и да репликираш, не се прави на нтересна.
/

Не е нужно да се правя аз съм си интересна.

А относно темата и аз си го твърдя. :D Обаче ти просто нищо не можеш да кажеш по въпроса и чакаш да изкажа първо аз моите аргументи, за да се зачепиш.

Ок, нямаш проблем:

Според-зависи при успешно сео на фирмен сайт или онлайн магазин, чиято цел е повишаване на продажбите главно и т.н., и избор на подходящи ключови думи целта се изпълнява, има си запитвания и съответно продажби. ОБАЧЕ тука има едно НО. Фактора "увеличаване на продажби" зависи от още неща - не само от трафика. Начин на обслужване, дизайн на сайта, начин по който е поднесена информацията и т.н.

Ако всичко е ОК, ефект от сео си има.

Същото мога да кажа за сайтовете целящи трафик. Има доста такива, разчитащи на социалки. Има и доста такива разчитащи на други сайтове, които да им карат трафик, но все още голяма част от сайтовете получават трафик от гугъл - трафик, който няма логика да се получава от реклама в адуърдс, примерно, защото те печелят от реклама - съответно няма да има възвръщаемост. Ето при тях най-вече е необходимо сео. При сайтовете със трафик, при които е приложено успешно сео, определено се наблюдават добри резултати - що се отнася до кликаемост и приходи от реклама.

Както вече казах, обаче, сео-то не е единствения фактор, който да гарантира успешно увеличение на продажбите или приходите от сайт. Има различни фактори.

В крайна сметка, сео кара таргетиран трафик и ако този трафик се управлява както трябва - резултати има и ще има. Ако не се управлява, както трябва или не са избрани добри ключови думи - а просто някакви думи - тогава говорим за булшит и пари хвърлени на вятъра.

Така, че за мен сео не е залязло.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Ще започваш ли да спориш или само насра темата с простотиите си? Както казва Ицата Стоичков : С мириЖливите цици навънка.

Ще започваш ли да спориш или само насра темата с простотиите си?

Освен теб, не виждам друг да сере.

Иди да се мотивираш в "градина вискяр" и хич да те няма в seo теми, че не си компетентна нито за спорове, нито да изкажеш мнение. В SEO теми не се спами с видеоклипове.

Къде си отвори устата да пишеш, че си несъгласна, поне да беше написала защо, не да ми пускаш някакви кретени от youtube.

Ааа сега разбрах защо за теб сео-то умряло. Некомпетентния си ти, нормално да си смениш заниманията след като не разбираш... Така е, човек трябва да пробва различни професии, докато намери подходящи. Успех с новите ти "изяви" в уеб дизайна и соц. маркетинга.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Фифо, аз case studies и теми за SEO съм пускал 2 години от преди да се регистрираш тука, ако обходиш раздела, ще видиш, че голяма част от темите ми са обозначени като ВАЖНИ, не се и съмнявам, че си ги преглеждала. Относно дали съм компетентен това си е моя работа, нещо когато спре да ме влече го сменям и започвам да се занимавам със занимания, които са ми интересни, щом съм започнал да се занимавам с друго, явно имам нещо напредвид, ти недей да береш грижа.


Тук относно това, че сео-то е мъртво от 2 години нищо не каза. Имам чуството, че чета някоя тема на онова турче Adnan ли как беше, което превежда от индийски блогове и поства като теми, че да му даваме репутации. Със сигурност съм се занимавал със seo, когато нямаше нищо общо с това.
Да не беше толкова проста, щеше да се сетиш, че щом казах, че се занимавам със Social Media Marketing, те със SEO-то вече са ей така <=> навързани.
И не ми говори за учеличаване на продажби, за дизайн и т.н.., говорим за SEO, в случая SERP ranks и това как се постига. SEO-то е мъртво, но това няма как да го разбереш, защото допреди 3 години не си и чувала какво е това, камо ли да си спомняш как се правеше сео тогава. Плюс това не съм длъжен да се съобразявам с всяка прищавка на гугъл и с всеки нов алгоритъм, който цели именно убиването на сео-то, и се справят доста успешно в интерес на истината.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

И ако беше малко по-навътре в нещата, щеше да знаеш, че сео-то е умряло, защото единствения начин да не се порежеш от него е ДА НЕ ПРАВИШ СЕО, а да се занимаваш със социал медиа маркетинг по сайта ти. СЕО-то в наши дни е достатъчно да си оправиш текстовете в сайта, да добавяш съдържание, да имаш семантичен код, структуран сайт, навигация, всичко да е ясно на гугъл коя страница за какво е и си дотам. Всяко друго решение включващо off page seo е равносилно на това да се съмняваш и да се чудиш дали няма да те пореже гугъл с някой малумен ъбдейт. Та не ми се работи нещо, което явно се налага да бъда и екстрасенс, за да знам кога на гугъл ще му скимне да реже с ножицата из серпа.


http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=38049
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34723

Тея теми са от 2012, другите да си правят изводите. За една година добре си научила да субмитваш в социални мрежи, директории и да изпращаш статии. Така се прави БулгаристанскО SEO.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Фифо, аз case studies и теми за SEO съм пускал 2 години от преди да се регистрираш тука, ако обходиш раздела, ще видиш, че голяма част от темите ми са обозначени като ВАЖНИ, не се и съмнявам, че си ги преглеждала. Относно дали съм компетентен това си е моя работа, нещо когато спре да ме влече го сменям и започвам да се занимавам със занимания, които са ми интересни, щом съм започнал да се занимавам с друго, явно имам нещо напредвид, ти недей да береш грижа.


Тук относно това, че сео-то е мъртво от 2 години нищо не каза. Имам чуството, че чета някоя тема на онова турче Adnan ли как беше, което превежда от индийски блогове и поства като теми, че да му даваме репутации. Със сигурност съм се занимавал със seo, когато нямаше нищо общо с това.
Да не беше толкова проста, щеше да се сетиш, че щом казах, че се занимавам със Social Media Marketing, те със SEO-то вече са ей така <=> навързани.
И не ми говори за учеличаване на продажби, за дизайн и т.н.., говорим за SEO, в случая SERP ranks и това как се постига. SEO-то е мъртво, но това няма как да го разбереш, защото допреди 3 години не си и чувала какво е това, камо ли да си спомняш как се правеше сео тогава. Плюс това не съм длъжен да се съобразявам с всяка прищавка на гугъл и с всеки нов алгоритъм, който цели именно убиването на сео-то, и се справят доста успешно в интерес на истината.

Ооо ясно. Ти си от онези "оптимизатори", които са купували по n-брой линкове и са изкарвали сайтове така в гугъл. Ти на това сео специалист ли му викаш?

Сори, не съм съгласна. За да се класираш в Google, вече е необходимо да полагаш усилия, а не просто да извадиш 100 долара и да икупиш n-брой линкове. СЕО-то вече е трудоемко, на който не му държи задника, няма как да направи успешно сео.

Иначе да, прав си, не си длъжен да се съобразяваш с Гугъл. И мен ме дразнят всичките правила на търсачката, но който иска да е първи там се съобразява.

Прав си, наистина допреди 3 години не съм чувала какво е това и? Аргументите ти за "мъртвото сео" са крайно смешни и неприемливи. Ти дори не можеш да изтъкнеш една сносна причина за това твое твърдение.

Съгласна съм с твърдението ти, че гугъл се мъчат да го убият, но ТОВА твърдение

сео-то е мъртво от 2 години

просто не е вярно! И ти просто не можеш да се аргументираш и да изтъкнеш нито 1 сносен аргумент. Само изместваш фокуса, опитвайки се да ме провокираш - да ти кажа доста безуспешно.

Но е факт, че изказването ти НЕ е вярно. Сео може да пукне след някоя и друга година, но не е мъртво от преди две години. И мисля, че не си готов да спориш, имайки предвид "аргументите", които изтъкваш.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Всяко друго решение включващо off page seo е равносилно на това да се съмняваш и да се чудиш дали няма да те пореже гугъл с някой малумен ъбдейт.

Зависи как го правиш оффпейдж сео-то, но да, има такъв риск. Все пак няма как всичко да върви по мед и масло, нали? Така е във всяка професия.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Ооо ясно. Ти си от онези "оптимизатори", които са купували по n-брой линкове и са изкарвали сайтове така в гугъл. Ти на това сео специалист ли му викаш?

А ти от кои си? От тея дето субмитват в bookmark сайтове ли?

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=38049
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34723

Тея теми са от 2012, другите да си правят изводите. За една година добре си научила да субмитваш в социални мрежи, директории и да изпращаш статии. Така се прави БулгаристанскО SEO. http://tvplay.co.cc/ водила си сайт на .co.cc , за една година успя да изкараш сигурно СТОТИЦИ ХИЛЯДИ сайтове в конкурентни ниши, че вече експертка стана. Стига моля ти се, че започвам да се дразня.




Прав си, наистина допреди 3 години не съм чувала какво е това и? Аргументите ти за "мъртвото сео" са крайно смешни и неприемливи. Ти дори не можеш да изтъкнеш една сносна причина за това твое твърдение.

Аргументите ми се базират на предишен опит от преди повече от 2 години, нещо което ти нямаш и не можеш да разбереш дори и да ти се обясни и напише в книга. Съжелявам за което. Това ще ти го обяснят други хора, които са запознати за разлика от теб, но това ще е малко по-късно през този ден.


Ооо ясно. Ти си от онези "оптимизатори", които са купували по n-брой линкове и са изкарвали сайтове така в гугъл. Ти на това сео специалист ли му викаш?
Ти май наистина не си запозната с пазарите, че сайтове се изкарват предимно с платени линкове и това е публична тайна.
Ти ще се мъчиш за ръчен субмит в 100 социал букмарк индийски сайта, аз ще прегледам пазара, ще си купя 2 статии в релевантни блогове, ще си купя 2-3 sidewide линка в релевантни страници и ето ти задача - познай кое има по-голямо value. Ти как си мислиш, че големи компании се държат в топа а? Субмитват в социал букмарк сайтове и правят сателитки в блогспот ли? Ето ти още една задача да мислиш.
Мислиш, че е много натурално пред гугъл ( и полезно ) да субмитваш в букмарк сайтове и да правиш блогспот социалки пред това да даваш пари за линкове?

SEO като цяло си е бюджетна "професия" и всичко опира до бюджет, решенията вече кое как да се направи се базира върху опита на човека, който върши тая работа, къде да купи, къде да изпрати някоя статия, къде някой прес рилиз и така нататък. Но тая професия умря преди 2 години, защото заедно с нея се налага човек да се занимава с други неща за да е в топа или пък да му се увеличи бюджета петкратно.
Да не говорим, че самостоятелно SEO като професия е нещо много опасно, като се има напредвид, че утре има вероятност да ти се обадят N брой клиенти и да пищят защо сайта им го няма вече, а ти да им обясняваш, че има нов алгоритъм и че трябва да мине време докато се нагласиш към него и така до следващия ъбдейт. Тоя пазар се сви ужасно много след последните ъбдейти ( 2 ГОДИНИ ) и хората преминаха в SEM / SMM ,
SEO като самостоятелно УМРЯ - ФАКТ


Ей ти доводи, нали искаше.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

А ти от кои си? От тея дето субмитват в bookmark сайтове ли?

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=38049
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34723

Тея теми са от 2012, другите да си правят изводите. За една година добре си научила да субмитваш в социални мрежи, директории и да изпращаш статии. Така се прави БулгаристанскО SEO.


Аргументите ми се базират на предишен опит от преди повече от 2 години, нещо което ти нямаш и не можеш да разбереш дори и да ти се обясни и напише в книга. Съжелявам за което.

А моите аргументи се базират на УСПЕШЕН опит с оптимизация на сайтове. Нали се сещаш, че никой не се е родил научен? Значи по твоята логика с тези "примери", които даваш за мен отсега мога да кажа, че не ставаш за дизайнер и не можеш да правиш сайтове и никога няма да можеш? А и нищо не разбираш от соц. марк., понеже се "учиш"?

За разлика от теб, аз се уча и не се отказвам при първата трудност.

Айде стига се излагай. В момента си като ощипана госпожица точно ти. Не можеш да се аргументираш за неподготвеното си изказване и си тръгнал да ми вадиш автобиографии...

Казвам ти - твърдиш, че сео е мъртво от 2 години, но аз така и не видях един смислен аргумент. Готов си да спориш, обаче не можеш да спориш. Разбери, че не си прав и се научи да си признаваш грешките. Аз не съм ти онзи потребител дето все се появява като му се спомене името (не го помня между другото) и те нарежда, и ти си мислиш, че си много велик понеже като се разцивриш го банват админите.

Научи се да се държиш нормално и да уважаваш гледните точки и мнения на останалите. А не да обиждаш и да се държиш грубо с всеки, който не е на твоето мнение.

Въобще не се хаби да изместваш фокуса, ако нямаш стойностни аргументи, по-добре не се излагай с изказвания, които по никакъв начин не подкрепят твърдението за "мъртвото сео отпреди 2 години".
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

А ти от кои си? От тея дето субмитват в bookmark сайтове ли?

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=38049
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=34723

Тея теми са от 2012, другите да си правят изводите. За една година добре си научила да субмитваш в социални мрежи, директории и да изпращаш статии. Така се прави БулгаристанскО SEO. http://tvplay.co.cc/ водила си сайт на .co.cc , за една година успя да изкараш сигурно СТОТИЦИ ХИЛЯДИ сайтове в конкурентни ниши, че вече експертка стана. Стига моля ти се, че започвам да се дразня.






Аргументите ми се базират на предишен опит от преди повече от 2 години, нещо което ти нямаш и не можеш да разбереш дори и да ти се обясни и напише в книга. Съжелявам за което. Това ще ти го обяснят други хора, които са запознати за разлика от теб, но това ще е малко по-късно през този ден.



Ти май наистина не си запозната с пазарите, че сайтове се изкарват предимно с платени линкове и това е публична тайна.
Ти ще се мъчиш за ръчен субмит в 100 социал букмарк индийски сайта, аз ще прегледам пазара, ще си купя 2 статии в релевантни блогове, ще си купя 2-3 sidewide линка в релевантни страници и ето ти задача - познай кое има по-голямо value. Ти как си мислиш, че големи компании се държат в топа а? Субмитват в социал букмарк сайтове и правят сателитки в блогспот ли? Ето ти още една задача да мислиш.
Мислиш, че е много натурално пред гугъл ( и полезно ) да субмитваш в букмарк сайтове и да правиш блогспот социалки пред това да даваш пари за линкове?

SEO като цяло си е бюджетна "професия" и всичко опира до бюджет, решенията вече кое как да се направи се базира върху опита на човека, който върши тая работа, къде да купи, къде да изпрати някоя статия, къде някой прес рилиз и така нататък. Но тая професия умря преди 2 години, защото заедно с нея се налага човек да се занимава с други неща за да е в топа или пък да му се увеличи бюджета петкратно.
Да не говорим, че самостоятелно SEO като професия е нещо много опасно, като се има напредвид, че утре има вероятност да ти се обадят N брой клиенти и да пищят защо сайта им го няма вече, а ти да им обясняваш, че има нов алгоритъм и че трябва да мине време докато се нагласиш към него и така до следващия ъбдейт. Тоя пазар се сви ужасно много след последните ъбдейти ( 2 ГОДИНИ ) и хората преминаха в SEM / SMM ,
SEO като самостоятелно УМРЯ - ФАКТ


Ей ти доводи, нали искаше.

За недочелите.


А моите аргументи се базират на УСПЕШЕН опит с оптимизация на сайтове.

Oт колко месеца успешен ОПИТ? Това е long term и да изказваш такива мнения и да се хвалиш при положение, че имаш 1 година само опит е смешно и други хора ще ти го кажат. Дмес ще си добре, на едната година и втория ден може да си на дъното и ще се чудиш къде се намираш. Всеки може да се хвали с успешен опит в оптимизацията ако ме разбираш. Като нямаш опит, нищо нямаш, а за една година няма как да ме убедиш, при положение, че pure seo за БГ се свежда в онея мизерии дето писах нагоре със субмитите и САПЕ и тук там някоя статия.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

За недочелите.




Oт колко месеца успешен ОПИТ? Това е long term и да изказваш такива мнения и да се хвалиш при положение, че имаш 1 година само опит е смешно и други хора ще ти го кажат. Дмес ще си добре, на едната година и втория ден може да си на дъното и ще се чудиш къде се намираш.

Всъщост малко над година и половина. Значи не мога да те разбера - бавно загряващ ли си или какво?

КАЗВАШ "SEO-то умря преди 2 години".

КАЗВАМ ТИ - Не съм съгласна. Кажи защо е умряло?!? Дай свестни аргументи.

КАЗВАШ: Ми ти си питала през 2012 това и това - не разбираш.

Това ли ти е аргумента?

Искам да ми кажеш, так-так "пробвал съм различни техники, обаче сайтовете ми са на м**** си и не могат да се класират. Затова смятам, че сео-то е мъртво" - ето това е аргумент. Всичко останало е "бля-бля". Обаче няма как да кажеш, нали .- ще ти се развали репутацията на "СЕО гуру". За разлика от теб, аз не се фукам, че съм "голям сео спец". Правя си сео, получава ми се - ок. Обаче ти като сео спец твърдиш абсурдни неща, които НЕ можеш да аргументираш. И понеже си във форума от еди-колко си години и се държиш просташки като селски пръч, обиждаш когото си поискаш и админите го толерират (може би се познавате лично, нямам представа и не ме интересува) и си мислиш, че тука е пълна свободия и може да си се изказваш неподготвен, щото си големия сео гуру и никой не може да ти каже копче. Не си познал.

КОГАТО ИМАШ АРГУМЕНТИ ОТНОСНО ТВЪРДЕНИЕТО "СЕО-то е мъртво от 2 години" - заповядай да ги изтъкнеш. Останалото, което пишеш е булшит.

П.П.: Между другото тези теми, които умишлено си поставил с цел да ме злепоставиш, но доста неуспешно - та във връзка с тях, да те светна, че това което прилагам като техника в момента... как да ти кажа - доста се различава. Така, че си спести глупостите и неуспешните опити за провокация.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Всъщност ги аргументирах, но явно не си ми прочела последния дългия пост, ще спра да пиша, надявам се и ти ( за това късно време ), по някое време дано влезе някой да ти обясни тук там някои неща в темата, че май аз да ти обяснявам няма да стане.

даже ще копирам

Ти май наистина не си запозната с пазарите, че сайтове се изкарват предимно с платени линкове и това е публична тайна.
Ти ще се мъчиш за ръчен субмит в 100 социал букмарк индийски сайта, аз ще прегледам пазара, ще си купя 2 статии в релевантни блогове, ще си купя 2-3 sidewide линка в релевантни страници и ето ти задача - познай кое има по-голямо value. Ти как си мислиш, че големи компании се държат в топа а? Субмитват в социал букмарк сайтове и правят сателитки в блогспот ли? Ето ти още една задача да мислиш.
Мислиш, че е много натурално пред гугъл ( и полезно ) да субмитваш в букмарк сайтове и да правиш блогспот социалки пред това да даваш пари за линкове?

SEO като цяло си е бюджетна "професия" и всичко опира до бюджет, решенията вече кое как да се направи се базира върху опита на човека, който върши тая работа, къде да купи, къде да изпрати някоя статия, къде някой прес рилиз и така нататък. Но тая професия умря преди 2 години, защото заедно с нея се налага човек да се занимава с други неща за да е в топа или пък да му се увеличи бюджета петкратно.
Да не говорим, че самостоятелно SEO като професия е нещо много опасно, като се има напредвид, че утре има вероятност да ти се обадят N брой клиенти и да пищят защо сайта им го няма вече, а ти да им обясняваш, че има нов алгоритъм и че трябва да мине време докато се нагласиш към него и така до следващия ъбдейт. Тоя пазар се сви ужасно много след последните ъбдейти ( 2 ГОДИНИ ) и хората преминаха в SEM / SMM ,
SEO като самостоятелно УМРЯ - ФАКТ
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

То всъщност е нужно само да кажа, че за да си добре позициониран в сео-то - НЕ ТРЯБВА ДА ПИПАШ НИЩО off page, освен ако нямаш огромен бюджет, както и, че solo SEO като професия без SEM/ SMM е деад и пазара на хора, които се наемат само за PURE SEO RANKINGS ( SERP ) е паднал над 20 пъти за последните 2 години. Ей затова е dead.

Хората, които търсеха SEO EXPERT, сега търсят SOCIAL MEDIA EXPERT или PPC Expert - по default SOLO SEO не върви вече - ако така кратко не можеш да го разбереш, съжелявам. Защото и PPC експерта и Social Media експерта ще и дадат съвети по сайта, тоест то за тези времена това е достатъчно, + PPC + SOCIAL = WIN.
SEO-то ще се тюрка с линкбилдинг и накрая ще осере всичко ( винаги има такава възможност при линкбилдинга, независимо дали е white hat ) , а за социалните канали ще иска още пари. Ей затова сео-то е деад.

Toва, което прави един SEO nowdays ( говорим за BEST практики ) е да ръчка из социала с хубави статии и по социалните канали = SEM/ SMM - същото нещо го прави и sem/ smm експерта. Ей затова SEO е деад.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Съжалявам не си прав.

SEO - "Оптимизация за търсачки" - прилагане на стратегия за "изкарване" на сайт в Google SERP-a на предни позиции (обичайно първа страница или топ 3, 5 и т.н.).

Букмарк сайтове, линкове на кг и т.н. - това е работело преди - ок. Сега не.

Сега се държи на качество - качествени текстове, качествени линкове, социални сигнали и т.н. НО социални сигнали не означава социален маркетинг. Бъркаш. Социалните сигнали помагат, за да се подобри позиционирането на сайт, а социалният маркетинг е да си докараш трафик, продажби и т.н. от социалките.

Пример съвсем случаен: Ако от 100 споделяния във фейса сайта се качи от 30 на 25 позиция - това е подобряване на класиране на сайта - ТОВА е успешно приложима стратегия към SEO. Обаче за да бутнеш по-нагоре, примерно ти трябват еди-колко си линка, от еди-къде си. За да бутнеш още нагори ти трябва еди какви си оптимизирани статии, еди какво си онпейдж сео и т.н. и т.н. - ТОВА е SEO - всичките тези неща, които се прилагат успешно като стратегия и в комбинация "бутат" сайта до желаната позиция.

Ако фейса ти носи трафик 100 000 посещения към сайта (каквато примерно е била целта ти) или пък продажби или пък фенове за страницата, събскрайбъри и т.н., е те това е соц. маркетинг (с който да си призная все още и аз се уча). Но между социални сигнали ЗА сео и социален маркетинг си има разлика...

Това далеч не е убило сео-то, защото е факт, че има някакви методи, които действат. Да, съгласна съм, че гугъл както започнаха да ги нареждат тези ъпдейти, може и да си поумре сео след някоя друга година, но за момента си е ок.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

То всъщност е нужно само да кажа, че за да си добре позициониран в сео-то - НЕ ТРЯБВА ДА ПИПАШ НИЩО off page, освен ако нямаш огромен бюджет, както и, че solo SEO като професия без SEM/ SMM е деад и пазара на хора, които се наемат само за PURE SEO RANKINGS ( SERP ) е паднал над 20 пъти за последните 2 години. Ей затова е dead.

Хората, които търсеха SEO EXPERT, сега търсят SOCIAL MEDIA EXPERT или PPC Expert - по default SOLO SEO не върви вече - ако така кратко не можеш да го разбереш, съжелявам. Защото и PPC експерта и Social Media експерта ще и дадат съвети по сайта, тоест то за тези времена това е достатъчно, + PPC + SOCIAL = WIN.
SEO-то ще се тюрка с линкбилдинг и накрая ще осере всичко ( винаги има такава възможност при линкбилдинга, независимо дали е white hat ) , а за социалните канали ще иска още пари. Ей затова сео-то е деад.

Toва, което прави един SEO nowdays ( говорим за BEST практики ) е да ръчка из социала с хубави статии и по социалните канали = SEM/ SMM - същото нещо го прави и sem/ smm експерта. Ей затова SEO е деад.

ППЦ-то и СММ може и да важат за фирмени сайтове и онлайн магазини, но не виждам примерно ППЦ как би могъл да действа при сайт, където се търси трафик? Единствения начин за сдобиване със трафик освен гугъл е социалките плюс има-няма други канали, но много малък процент. Главно фейса и гугъл.

Нали се сещаш, че сайт, който се монетизира чрез реклама няма логика да плаща за ппц. Къде е кяра да даваш 15 стотинки на юзър, който да дойде чрез реклама, пък да получаваш 5 стотинки на цък печалба? То излиза, че при 1 000 посещения ще си похарчил примерно 150 лв, а ще си спечелил 2-3 или да кажем 10-15лв, ако се смятат на импресии.

Така, че за фирмени сайтове и онлайн магазини, може би реклама и социален маркетинг, освен сео, но за сайтовете с трафик - главно сео и фейсбук.

Например, ако имам новинарски сайт - не разчитам на сео, нито на фейса. Каква алтернатива би могъл да предложиш за привличане на трафик? Говоря за основното количество, а не за някакви си по няколко посещения от тоя-оня форум, примерно.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Сега се държи на качество - качествени текстове, качествени линкове, социални сигнали и т.н. НО социални сигнали не означава социален маркетинг. Бъркаш. Социалните сигнали помагат, за да се подобри позиционирането на сайт, а социалният маркетинг е да си докараш трафик, продажби и т.н. от социалките.
На качество винаги се е държало. Ти май не разбираш, че като се свие драстично пазара, сео-то умира, затова го твърдя и всеки по-запознат знае, че търсенето на SEO намаля в ПЪЪЪЪТИ за България, за чужбина да не говорим. Почти никой не иска да плаща за seo, като може да плаща за SEM/ SMM практики, които припокриват seo оптимизацията, че и носят повече бенефитс.



Нали се сещаш, че сайт, който се монетизира чрез реклама няма логика да плаща за ппц. Къде е кяра да даваш 15 стотинки на юзър, който да дойде чрез реклама, пък да получаваш 5 стотинки на цък печалба? То излиза, че при 1 000 посещения ще си похарчил примерно 150 лв, а ще си спечелил 2-3 или да кажем 10-15лв, ако се смятат на импресии.
Аз ти говоря SEO като професия, ти ми обясняваш за лични сайтове. SEO-то умря и това е неуспорим факт. Всеки, който иска да е SEO експерт, трябва да е social marketing expert и да прилага добри практики, които са свързани точно със социала.

Например, ако имам новинарски сайт - не разчитам на сео, нито на фейса. Каква алтернатива би могъл да предложиш за привличане на трафик? Говоря за основното количество, а не за някакви си по няколко посещения от тоя-оня форум, примерно.
Новинари и редактори и първи новини. Тук не можеш да ме жегнеш въобще, понеже се занимавам с едни клиенти с новинарски сайт и не стига, че и бутам по 3000 уникални фалшиви на ден ( не фалшиви, но cheap traffic от adf.ly ), но за 3 месеца започнаха да правят по 2-3000 уникални, даже в пикови новини и важни неща, когато ги цитират друга медия си правят по 5000 собствени, така че новинарски сайт, майната му на SEO-то - трябва да си пълен начинаещ, за да буташ пари към SEO, при положение, че в новинарските сайтове трябва да има само хубави новини, репортери и да те цитират когато си открил / написал / сигнализирал нещо важно. Ако 2000 лева е бюджета на тоя новинарски сайт - 2500 ще предпожа да се сложат само в новинари, репортери, статии и АБСОЛЮТНО НИКАКВО СЕО.



само за това, че би давала пари за SEO за новинарски портал / сайт - червената точка веднага, но то си е до опит. Ей затова казвам за опита, че е най-важното нещо, то не е само да линкбилдваш, а трябва и да мислиш кое как и къде е най-добре да се направи.


Спирам, не ми отговаряй, утре слетобяд пак.
 
Последно редактирано:
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Всеки, който иска да е SEO експерт, трябва да е social marketing expert и да прилага добри практики, които са свързани точно със социала.
Спирам, не ми отговаряй, утре слетобяд пак.

Ами да, ако не знаеш какви картинки и заглавия са "вървежни" или как да организираш рекламна кампания във соц-а, или пък да правиш анализи и т.н. - мда, малко ще е трудно със сео-то.

Клиенти се намират трудно, да, но като гледам колко навъдени фирми и "специалисти" има, не ми се струва много умряло. И не можеш да ме убедиш в противното. :)

П.П.: Между другото не е само гугъл - не разчитай много и на фейса. Всеки рано или късно започва да реже, особено като се навъдят много маймуни на клона. А ако и фейса започне да реже (което ще стане рано или късно) е те тогава ще стане доста страшно...

Хайде лека вечер или по-скоро сутрин.
 
От: Hummingbird Google ъпдейт - на големият от 2010 насам

Супер са тия ъпдейти,с тях наебаха хубаво всички сео гурута дето за под 2000 хилки не си пускали компютъра даже,а сега да ги видя кво ще правят.
 

Горе