Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, можете ли да ми помогнете? Имам два проблема.

Първият е оптимизацията на html сайт с фреймове. Доколкото прочетох в интернет, мога да направя оптимизация само на отделните страници и търсачките да ги индексират, но когато това стане, ще се отвори само едната страница. А на мен фактически ми трябва оптимизация само за началната страница на сайта, където се намират фреймовете. Има ли някакъв начин да се направи такава оптимизация? Не съм наясно с това robots.txt, но доколкото съм чела, този файл забранява на гугъл и др. търсачки да индексира определена страница. Така, че е идеален вариант да забраня индексирането на всички страници, освен началната. Но има ли начин самата начална страница да я оптимизирам (като изключим директните линкове към началната страница)? Имам предвид гугъл да индексира само тази страница с фреймовете?

Вторият проблем е свързан с брояча. Ползвам брояча на тухо, но изобщо не иска да отчита посещенията! Има ли някакъв брояч, който да отчита посещенията на началната страница, където са фреймовете или просто трябва да сложа брояча на всички html страници, така че когато се цъкне на единия фрейм и се отвори връзка в другия, да отчете посещението? Даже не знам дали е възможно.

Знам, че се прецаках с тези фреймове, но точно по такъв начин ми трябва разположението на сайта и няма как да ги заменя.

Ще се радвам ако можете да ми помогнете! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! :)
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

не използвай фреймове
това беше преди 5-6 години
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Предлагам ти следния вариант. Индексирай си страниците в iframe-овете стандартно в Google (оптимизирай тях). За не-googlebot прави redirect към url-то на главната страница, което указва зареждането на същия iframe. Това макар да бъде на пръв поглед подвеждане на бота (различно съдържание за бота и потребителите), надали някой ще го санкционира, тъй като съдържанието реално е същото и нещата, които се добавят са само с цел по-удобна навигация. По същия начин има сайт версии за телефони, които не са съвсем еднакви със стандартните страници на сайта. Съмнявам се някой да бъде наказван за това.
За да нямаш проблеми с tyxo или друг брояч, сложи кода му в самите iframe-ове, а не на главната страница.

П.П.:
Това с "не ползвай frame-ове" е безсмислен съвет. Човекът има такъв сайт и все някак трябва да го оправи поне временно докато направи друга версия, ако има финансова възможност или време+знания/умения/опит за това.
 
От: От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

П.П.:
Това с "не ползвай frame-ове" е безсмислен съвет. Човекът има такъв сайт и все някак трябва да го оправи поне временно докато направи друга версия, ако има финансова възможност или време+знания/умения/опит за това.

Не е безсмислен, особено когато човека, ползващ остаряла техника предлага изработка на сайт!
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Не мисля, че е остаряла. А и предимно не я ползвам за изработката на сайтовете, точно заради проблема с оптимизацията. Ползвам си фреймовете, защото е по-удобно. Я кажи точно за моя сайт (вторият в подписа) ти какво ще предпочетеш? Един списък отляво и да ти излиза канала отдясно или да изкача в нов прозорец и само да отваряш и връщаш назад и тн. Да не се отплесваме от темата.
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Технологията наистина е остаряла и масово отречена (и аз съм ползвал frame-ове преди време). Това дето го правиш с frame-ове се прави много по-лесно без тях. Почети малко за динамичните сайтове и чак тогава предлагай (fifi) услуги за създаване на сайтове. Ако толкова държиш на статичността, има модули за кеширане на страници, както и възможности чрез скриптове да се генерират статични HTML-и, които да се GET-ват от браузърите (идеята тук е хем да са статични страниците с цел по-малко натоварване на сървъра, хем ръчно да не си играеш да ги пишеш).
Съветът, който дадох по-горе, има смъсъл само за сайтове изграждани преди време и при които са необходими много ресурси за да се пренапишат. Няма смисъл да се създават сайтове с фреймове, освен ако не е някакво потребително приложение, което няма за цел индексация в търсачките и е с частен (конкретен), а не публичен характер. Пример за такова допустимо използване е админ панел на някой CMS.
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Я кажи точно за моя сайт (вторият в подписа) ти какво ще предпочетеш? Един списък отляво и да ти излиза канала отдясно или да изкача в нов прозорец и само да отваряш и връщаш назад и тн. Да не се отплесваме от темата.

какво бих направил ли:
първо бих сменил темплейта - ако не мога да изработя такъв - има много добре направени и то безплатни

структура на сайта:
- индекс файл - хедър, меню вляво - с каналите, вдясно информацията която я има сега
- - по 1 файл (страница) за всеки канал - каналите се избират от менюто вдясно - за всеки канал ще има по едно описание (около 150-200 думи уникално съдържание) или някаква друга информация за този канал
- контакт файл - тук ще бъде контакт формата

Това е.
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

По-удачно е да вкараш фрейма в изнесен JS файл:

HTML:
<script src="http://www.mysite/uploads/frame.js"></script>

където frame.js е:

HTML:
d=document;
d.write('<iframe width="200" height="300" src="http://www.mysite/frame-stranica.html" frameborder="0"></iframe>');

като замениш стойностите за ширина и височина според твоите предпочитания.

P. S. сайта ти се блокира от Nod-a
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Fifi => освен проблемите които имаш, ще ти спомена и за други, които не знам дали си пропуснала, дали си взела под внимание. Виж, поинтересувай се за авторското право - дали имаш право да го правиш. Това, че телевизиите излъчват в интернет своята продукция и ти или твой познат може да вземете кода за това, не означава, че имате право да го ползвате. Може в бъдеще да си имате проблеми в това отношение. Пази се да не те нарочи някой. Нямаш право да ползваш това по никакъв начин. Нямаш право да предоставяш излъчване на телевизионни програми, даже до колкото знам нямаш право да ползваш и техни символи - логата им. Виждам, че си ги сложила в ляво. Това е смешно - деформирани лога. На колко си години, да не си някое 12 годишно хлапе? Поне като ще ги ползваш ги ползвай в оригинал!

Чела ли си закона за авторско право? Вземи го прочети!

Ето ти пример. Реших да пусна да видя дали върви Тв7. А ето и какво пише на сайта на Тв7, на тяхната страница за общите условия и права за ползване, ще копирам някой точки, ти си прочети останалите:

2. Вие се съгласявате да не адаптирате, изменяте, създавате производни от материалите, които са на този Сайт, или да използвате някои от тях за други цели, освен за лично ползване и с нестопанска цел.

7. Запазени марки - Имената, снимките и логата, идентифициращи телевизионните канали на ТВ Седем ЕАД, трети страни или техните произведения, продукти и услуги, се явяват собственост на ТВ Седем ЕАД. Нищо на Сайта не следва да се разглежда пряко или косвено като предоставяне на лиценз или право върху търговската марка или патента на тези имена, снимки и/или лога на Вас, или на друга трета страна. Всички права, включително авторските права и правата върху информацията на този Сайт и неговото съдържание са Наша собственост или лицензирани за Нас.

Още повече, че на останалите сайтове на телевизии има информация: Всички права запазени. Това не е случайно - това не ти позволява да ползваш без разрешение на телевизията нищо - съответно нямаш право и да излъчваш програмата в друг сайт.

Може да ти се струва шега това, но не е, виж, ако е твой сайта си оправи нещата както трябва.

И също така, мое лично мнение - не е хубаво плейъра да е в дясно а в ляво да са логата. Това пречи, натоварва очите, които се дразнят, отклоняват си вниманието с шарените картинки в ляво. Ние сме свикнали да гледаме в ляво, пишем от ляво надясно, малко неестествено е активната страна да е в дясно, за това и повечето сайдбарове на сайтовете са в дясно - защото ако са в ляво е неестествено, дразнещо, уморяващо. Досега не се сещам за някой хубав, качествен, посещаван сайт, който да е направен от две части, като сайдбара да е в ляво!

Успех със сайта!
 
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

Да, наистина е хубаво да се метне един по-сериозен поглед в ЗАПСП, но точно за телевизионните програми, които са ефирни, трудно ще имаш проблеми. Тук не става въпрос за законно и незаконно, а по-скоро за това, че телевизиите имат изгода да си повишават аудиторията дори по този начин. Единствено биха се появили проблеми с лицензите за териториално излъчване, които спред мен са идиотски лицензи, но това вече са подробности. Проблем със запазените марки и логотата можеш да имаш когато ги асоциираш с нещо различно от това, за което са предназначени. Ако говориш за novatv и ги представиш с логото им, това не е никакво нарушение. Нарушение би било ако си пусна телевизия или онлайн медия и пробвам да асоциирам моята медия с тази чужда марка и лого. Същото важи и ако реша да продавам чушки и домати с тази марка и лого, ако собствениците на марката не са ми позволили.
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Как да оптимизирам Html сайт с Iframes?

На мен така сайта ми харесва. А ако някой иска да му махна тв-то - проблем никакъв! Но не виждам защо 1000 други сайта излъчват същите телевизии, а едва ли имат правото за това. Ако става въпрос за изображения , всички изображения в нета са нечии, но се ползват, нали? И не са вкарали тези, които ги ползват в затвора. Но да не продължаваме спора, защото е излишно.

П.П.: Молба към модераторите, моля заключете темата и ли я изтрийте, защото се наспами и се отклонихме от въпроса, който бях публикувала. Благодаря предварително! :)
 

Горе