ICN са купили Hostsean

mantaman

Well-Known Member
Жалко замина си един то малкото читави БГ хостинги, глобализацията си казва своята дума

Все пак са дали две седмици време на който иска да си прехвърли сайтовете на друго място
 
От: ICN са купили Hostsean

Ето го PR материала:

ICN.BG ПРИДОБИ HOSTSEAN.BG

Придобиването е част от дългосрочна стратегия на компанията за разширяване на дейността в страната и чужбина

Технологичният лидер на хостинг пазара в България ICN.bg (Интернет Корпорейтед Нетуъркс ЕООД) придоби Hostsean.bg (Хостсийн ЕООД) и всички потребители ще бъдат прехвърлени, без да бъдат нарушени или променени условията на техните договори.

„Придобиването е част от внимателно планирана дългосрочна стратегия на ICN.bg, целяща разширяване на дейността ни в страната и чужбина”, сподели Юлиян Бориславов, основател и управител на компанията. „Това разширяване няма да е само под формата на увеличаване на броя на потребителите. Всички наши клиенти, в това число и клиентите, които ще бъдат прехвърлени към нас вследствие на придобиването, могат да разчитат също така на значително разширяване на обема и разнообразието на услугите, до които ще имат достъп”, допълни той.

„Предприемаме тази стъпка, за да предоставим възможност на потребителите на Hostsean.bg да получават по-качествена услуга,” каза Георги Шопов, управител на Hostsean.bg и допълни: „Пазарът на хостинг услуги в България се развива динамично и като клиенти на един от лидерите на пазара, нашите потребители ще имат достъп до професионална поддръжка 24 часа на ден, седем дена в седмицата и в същото време ще се радват и на по-гъвкави условия”.

Hostsean.bg оперира на българския пазар от 2009 г. и предлага услугите споделен Linux хостинг, виртуални сървъри, домейн имена, SSL сертификати, наети сървъри и др. След прехвърляне на потребителите на компанията към ICN.bg, те ще имат възможност да се възползват и от редица допълнителни предложения, в това число по-високи параметри, по-мощни сървъри и такива, разположени в България. Aвтономната система на ICN.Bg ще им гарантира по-бърза свързаност и подсигурени международни трасета през най-големите световни доставчици (Level3, Interoute). Всички настоящи потребителите на хостинг доставчика hostsean.bg ще имат възможност да се възползват и от денонощната и професионална техническа поддръжка, гъвкави цени, както и допълнителни преумищества, като Google ваучери и др.
 
От: ICN са купили Hostsean

Най-интересното в случая е какви са били параметрите на сделката. Колко клиенти са имали Hostsean и каква е сумата, която ICN са платили? За съжаление едва ли ще разберем тези неща.
 
От: ICN са купили Hostsean

Препоръчвам на всички ползващи споделен или впс хостинг да се насочат към външен такъв.
ICN в последно време започна да прави каквото си иска без никакви съображения.
Има достатъчно добри такива фирми:
- Хостгатор
- Namecheap
- Bluehosting
и много други.
 
От: ICN са купили Hostsean

Браво на HOSTSEAN, когато го стартирахме 2009 година не очаквах че ще придобие такъв успех. А за името за около 10 минути и реших че ще се казва така и на тогавашният ми съдружник му хареса, ако знаех че ще дръпне толкова, нещо по лесно можеше да измислим :)
 
От: От: ICN са купили Hostsean

Браво на HOSTSEAN, когато го стартирахме 2009 година не очаквах че ще придобие такъв успех. А за името за около 10 минути и реших че ще се казва така и на тогавашният ми съдружник му хареса, ако знаех че ще дръпне толкова, нещо по лесно можеше да измислим :)
Я, това е ново 20 за мен. :) Честито и на теб, като еди от основателите на този проект. ;)

Новината е важна, за да знаят потребителите на Hostsean какво се случва. Иначе пак поздравление за добрия проект. ;)
 
От: ICN са купили Hostsean

E какво лошо има едни създават налагат развиват други купуват и консолидират - пазарна икономика му се вика. Браво и на двете страни, щом има сделка значи и за двете страни има ползи :) Браво и на колегата!
 
От: ICN са купили Hostsean

Освен това гледам и стабилно си спамват :D

"Привет,
Вярвам, че като професионалист в изработката на уеб дизайн цените качественото и индивидуално обслужване на всеки клиент.
В тази връзка ние от ICN.BG с удоволствие и поета отговорност бихме желали да застанем до Вас като хостинг партньор, удовлетворяващ нуждите на Вашите проект.
За да се уверите в избора си на хостинг услуги от ICN.BG
ще се радвам да споделите конкретни нужди а ние от своя страна да споделим опит и препоръки. За да тествате предлаганите от нас услуги ще ви предоставим ваучери за безплатен хостинг, които може да подарите на свои клиенти с цел да ги изненадате или да обърнете сделка във ваша полза.
Благодаря предварително за обратната връзка.
Желая Ви приятен и успешен ден.
Поздрави"
 
Последно редактирано:
От: ICN са купили Hostsean

След като двете компании са стигнали до сделка, значи и двете страни са доволни. Късмет и на ICN с новата придобивка :)
 
От: ICN са купили Hostsean

То хубаво че са купили, нищо лошо...но ПОЧВА ЗЛЕ!!!

Досега нито една лоша дума не съм казал нито за Hostsean, нито зa Icn...

Единия ми сайт днес сутринта беше наред, сега гледам че му в върнат някакъв бекъп от месец август 2012 година, а всеки ден се регват хора, правят се плащания... :cry::cry::cry:
 
От: ICN са купили Hostsean

А недей бърза колега , проблемите тепърва започват за теб
То хубаво че са купили, нищо лошо...но ПОЧВА ЗЛЕ!!!

Досега нито една лоша дума не съм казал нито за Hostsean, нито зa Icn...

Единия ми сайт днес сутринта беше наред, сега гледам че му в върнат някакъв бекъп от месец август 2012 година, а всеки ден се регват хора, правят се плащания... :cry::cry::cry:
 
От: ICN са купили Hostsean

По този повод на темата, миналия 1 април съобщиха, че се продава компанията. Явно шегата е била истина. :)
 
От: ICN са купили Hostsean

Добре беше да има конкуренция, призив към всички останали хостинг провайдъри в България ( малко са качествените бг фирми ) - Не се продавайте!
Нямаме нужда от монопол в домейн/хостинг услугите
 
От: ICN са купили Hostsean

Ама то монопол не може и да има - в момента, в който ме подразнят ги сменям с едни от стотиците световни силни доставчици.
 
От: ICN са купили Hostsean

Ама то монопол не може и да има - в момента, в който ме подразнят ги сменям с едни от стотиците световни силни доставчици.

И ако проектът ти е насочен към българският пазар добре дошъл в страната на high latency за 80% от клиентите ти.
 
От: ICN са купили Hostsean

Ама не е точно така, ако се ползва CDN - има предостатъчно такива.
 
От: ICN са купили Hostsean

Щото то нали е много трудно да си пуснеш собствен уеб сървър... особено с милиардите уроци в интернет е абсолютно невъзможно.. :D
 

Горе