ICN.bg проблем

От: ICN.bg проблем

... няма да разчитам само на един хостинг провайдър и да изливам всичко върху главата им.
Интересно какъв механизъм ще използваш за да пренасочиш моментално домейна си към друг провайдър :) Иначе аз не се оплаквам от услугите им, нито от техническите проблеми. Оплаквам се от липсата на комуникация в такива напечени моменти
 
От: ICN.bg проблем

Интересно какъв механизъм ще използваш за да пренасочиш моментално домейна си към друг провайдър :) Иначе аз не се оплаквам от услугите им, нито от техническите проблеми. Оплаквам се от липсата на комуникация в такива напечени моменти
Има си децентрализирани системи падне ли на едно място поема го друго и т.н. Не съм много запознат в тази част, но наливам ли хиляди в нещо ще се запозная. Начини много само пари да има за наливане. :)
 
От: ICN.bg проблем

Интересно какъв механизъм ще използваш за да пренасочиш моментално домейна си към друг провайдър :) Иначе аз не се оплаквам от услугите им, нито от техническите проблеми. Оплаквам се от липсата на комуникация в такива напечени моменти

Ако не ползваш техните DNS сървъри, а външни такива, напр. на Cloudflare, можеш веднага да смениш IP-то и да насочиш домейна към друг хостинг провайдър. Но за тази цел трябва и да си правиш често бекъп на сайта. Естествено, ако става въпрос за хиляди, човек ще си прави.

Иначе от ICN ми написаха някакви факти, писах на цитираната от тях фирма да ги питам дали са имали проблеми на 30 септември, но нищо не ми отговориха. Дано ICN получат официално потвърждение за "вината" и разкрият всички факти в блога им, както са обещали.
 
От: ICN.bg проблем

Ако не ползваш техните DNS сървъри, а външни такива, напр. на Cloudflare, можеш веднага да смениш IP-то и да насочиш домейна към друг хостинг провайдър.
А какво става ако сървърите на Cloudflare откажат поради някаква причина? Аз както и да го мисля винаги се стига до момент да разчиташ на една фирма, та моят избор е да разчитам на icn. Колкото и разчупена схема да се прави винаги е нужен сървър, който да се грижи за DNS-a. Не знам фирми като Facebook как успяват винаги да са на линия, но така или иначе съм мнооого далеч от техните ресурси та лесно преглъщам техническите проблеми, стига да знам какво се случва и да не се чудя часове наред дали не ми е хакнат сайта
 
Много се опитваш да мислиш, не го правиш, а още по-малко четеш.
И след като си некомпетентен в случая, недей дава "компетентни" мнения като горното ;)

Едит:

Mwfb Mwfbr не ти разбрах опита за репутация, поне коментар да беше сложил ли? Втория човек си който се опитва да каже нещо, а всъщност не го прави. Защо?
Научете се да защитавате позицията си бе момчета. Както на теб, така и на другия убавец uphero можех да ви шляпна по една червена заради голословните ви приказки, които пък излизат като тотален хейт, но все още не съм, нали?

Давам ви възможност да защитите твърденията си, нека прочета нещо, ще се радвам ако ме образовате.
 
Последно редактирано:
От: ICN.bg проблем

То май темата е приключена, за мен вина за проблема имат само и единствено от ицн.бг щом не си подбират фирмите с които работят, а и вече сме 3.10 ако имаше нещо логично като причина отдавна да е оповестено в блога им
// хейт? Значи ако изкажеш възмущението си от нещо и веднага ставаш хейтър такали?
@ктомов да си ходил на училище нормалните хора там се образоват
 
Вярвам, че като всяка хостинг компания и те са имали проблем с дадени съвръри в определен период от време. Не е гаранция, че няма да имаш паднал сайт, независимо кой провайдър ползваш. В случая с FB, излишно е да споменава, че там използват много по-скъпи и адекватни на нуждите им ресурси с цел по-добро качество на услугата. Реално съм ги виждал паднали, но адски рядко, даже може би само веднъж. Но за инвестираните пари в сървъри и дейта центрове не е много нормално, но се случва. Няма гаранция за това и то никаква.

Щом от компанията ICN са казали, че ще имат нещо официално на блога си по повод този проблем преди няколко дни, то реално и ще го направят. И за да не бъда голословен, ще кажа, че това са го правили многократно. Имам предвид - комуникацията си с външния свят. Не им правя реклама, но това е една от най-социалните IT компании, с които съм работил и като такава тя ще хвърли яснота върху случилото се с падналите сървъри и неработещите клиентски сайтове в този период.
 
Както казах, ICN винаги ще дадат яснота по въпроса. Компанията надявам се да не е предизвикала голямо недоволство, защото реално се случва на всеки и както се вижда причината не е тяхна. Поне от документа, които четох под формата на PDF. Дано продължават да радват клиентите си в качествените си услуги. ;)
 
Както казах, ICN винаги ще дадат яснота по въпроса. Компанията надявам се да не е предизвикала голямо недоволство, защото реално се случва на всеки и както се вижда причината не е тяхна. Поне от документа, които четох под формата на PDF. Дано продължават да радват клиентите си в качествените си услуги. ;)

Това се опитвам да кажа и аз във няколко мнения вече. Реално погледнато, услугата не беше предоставяна за около 3 часа. Ако се сметне процентно това нещо на годишна база излиза, че това е 0.034% даунтайм.

Не, че нещо ама ... тая тема се разгледа така, все едно са липсвали с дни.

А от линковете по-горе става ясно, че наистина проблема не е бил точно в ICN, а в една от компаниите които спомагат за съществуването на услугата.
 
Смея да твърдя, че темата от негативна мина към положителна, защото реално аз се занимавам с хостинг компании повече от 7 години вече и не съм имал случаи някоя от тях да има упдайм на 100%. Много добре казано от @ktomov, който спомена, че на годишна база даунтайма е супер несериозен спрямо ъптайма. Все пак като си вземем кола, не очакваме да е безупречна във всеки един момента. Един път ще е фар, друг окачване, масло, спирачки, дискове и т.н. Нали? Винаги се случва нещо да излезе от контрол. И при нас е така. Всеки е бил боледувал, нали? Е какво да се очаква тогава.

Просто темата се разглежда така сякаш в лицето на някоя компания се търси съвършенство. Да, услугите смея да кажа, че са супер качествени, но просто никой няма да ви даде никъде 100% уптайм. Поне не и на тези цени. Даже преди няколко дни и Facebook се издъниха. И Google съм виждал даун. А там са сериозни сървъри и ресурси. Няма гаранция за абсолютно нищо.

Не само, че проблема не е в тях, но и както се вижда първи са се втурнали да оправят нещата. Нещо, което е похвално. Компаниите, на които им пука за клиента си личат и смятам, че въпросната е част от тях. Виждал съм и как работят и ми стана малко кофти, че така народа реагира. Но аз го отдавам на емоцията им. Дано сега са осъзнали, че това можеше да се случи и при други.
 
От: ICN.bg проблем

Много писане, много нещо. Ама аз не вервам, ше зема си регна акаунт да вида :)
 

Горе