Isnare distribution service - тестване

Carnation

Member
Никъде не видях да се споменава за isnare distribution service, та преди време написах една статия и я пуснах за тест. За какво иде реч?
Isnare по начало са си distribution service, само че имат free и платен вариант. Платения започва от $10 за 5 статии - http://www.isnare.com/distribution.php . Пускаш си статията, а те се заемат с разпространяването й.
Статията съм я пуснал през юли, одобрена е на 1 сеп. Доста бавно като за платена услуга, в някои става до ден-два.
Как Г е индексирал статиите:
ето сърч само със заглавието:
http://www.google.bg/search?q="weig...s=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Сърч заглавие + автора:
http://www.google.bg/search?hl=bg&c...sics+-+diets"+cary+gardner&btnG=Търсене&meta=

Заглавие + първите няколко думи от статията:
http://www.google.bg/search?hl=bg&c...+popular+method+for+weight&btnG=Търсене&meta=

Засега за драстично увеличаване на трафика или серп не мога да кажа нищо. Мисля че е рано, но ще докладвам след време, на 1ви ноември. Да ми напомните ;)

Мисля че този тест ще е полезен за всеки който се е замислял каква работа вършат isnare. По разни форуми също срещнах добри отзиви, което ме накара да пусна статия за проба.

Не знам колко от тези индексирани статии ще изхвърчат от индекса, но това само времето ще покаже.
Засега единственото увеличение, което виждам, е на беклинковете, получени от тази статия, отчетени обаче от алтависта (която май отчита всичко):
http://www.altavista.com/web/results?q=link:http://www.easyweightlossblog.info

Какво ще реши баш търсачката обаче...

Оставям на вас, по-печените в СЕО-то, да коментирате. И евентуално добавите или попитате нещо важно, което съм пропуснал.

За желащите да пробват - афф линк и [URL="http://www.isnare.com/]не-афф линк[/URL]
 
Последно редактирано:
добри са цените :) ние ползвахме prweb.com (по скъписа) преди но нещо взеха да се правят за статии за продукти :( успех и надявам се по нататък отново да споделиш резултати
 
От: Isnare distribution service - тестване

Да, цената си струва. Според мен линк от контент си е ценен, даже повече от някои забутани директорий. Да не говориме че и трафик си идва, както и че дадената статия ще се ранкне и за някой дженерик думички близки до твойта най-голяма.

А в колко такива сайта те дистрибутират? Отчетените не са всички надявам се, но са главните - това е ясно. Пише че в 1,000+, но малко ми е мъглива тази история за $10 да е толкова. Мисля че трябва да се пробва ако има резултати и то положителни.

И навсякъде ли имаш линк, видях че в първия се те пропуснали да ти дадат линкче към ресурс сайта, което е повече от тъпо. Цели 197 резултата си говорят...;)

Мерси за инфоро и сподели при някакви резултати по търсачките и продажбите. Трафик явно има...;)

П.П: Взимай си линк и от бодито на articlesbase.com

П.П.П: Абе бате един артикъл = на едни кредит ли е? Дай ни инсайт инфо:)

Успехи....
 
Последно редактирано:
От: Isnare distribution service - тестване

Сигурно имаш предвид че са ме пропуснали от floweradvicer.cl ? Не знам защо така, ама забелязах, че те и на други статии пропускат линковете. Сигурно са някакви, които не спазват съвсем правилата при препубликуването на статията. Иначе навсякъде имах линк, поне доколкото съм проверил.

За articlesbase - правилата в иснаре са малко особено за линка в бодито, и аз не съм пускал такъв, което автоматично изключва да получа от тези които позволяват. Кофти... Ето какво точно казват:

2. Do not submit articles with the sole intention of promoting a product, service and/or website. All promotions should be in the "About the Author" section only. We will only accept articles with greater value of information and quality.

3. In connection to entry #2. Do not include your site URL or domain in the body of the article not unless it leads to a page that contains informations part of or supporting the article. The number of links should follow guidelines #5 below.

Общо линковете са 3 (боди + био).

Има начин да се включи линка, но сега ми предстои да пробвам как точно трябва да стане тая работа.

1 credit=1 article
 
От: Isnare distribution service - тестване

Да, и аз така предположих за кредитите. И този артикъл търпи дистрибуция във всички показани от теб резултати, нали? Мерси за отговорите. ;) Мисля да видя как е хавата там, все пак - трябва да се търсят всякакви методи за трафик.:)

А сигурен ли си за articlesbase? Явно са сменили условията в последно време. Ето защо питам: Why Men Lose More Weight Than Women? И никога съм нямал проблем с адването на линк в бодито там. Само идеята им беше да е след 2-3 абзац, както е и при ezinearticles.:)

Единственото кофти на тази услуга е че има много заявки и те трабва да се апрулвнат ръчно, което си е тегавинка. А да не говориме че в рамките на 5-7 бизнес дена това е трудуемка задача.
 
От: Isnare distribution service - тестване

Да, и аз така предположих за кредитите. И този артикъл търпи дистрибуция във всички показани от теб резултати, нали? Мерси за отговорите. ;) Мисля да видя как е хавата там, все пак - трябва да се търсят всякакви методи за трафик.:)

А сигурен ли си за articlesbase? Явно са сменили условията в последно време. Ето защо питам: Why Men Lose More Weight Than Women? И никога съм нямал проблем с адването на линк в бодито там. Само идеята им беше да е след 2-3 абзац, както е и при ezinearticles.:)

Единственото кофти на тази услуга е че има много заявки и те трабва да се апрулвнат ръчно, което си е тегавинка. А да не говориме че в рамките на 5-7 бизнес дена това е трудуемка задача.

Нещо не бях ясен - онези правила са за иснаре. Когато ползваш артикъл дистрибушън се съобразяваш с правилата в иснаре. И следователно всички места, където ми е дистрибутиран артикъла (вкл. articlebase) получават статията, писана по правилата на иснаре.

Иначе articlebase нямат проблеми с боди линкове ;) Когато си публикуваш направо там и повече от един позволяват: http://www.articlesbase.com/weight-loss-articles/who-needs-strong-appetite-suppressants-579999.html и доста по-бързо ме одобриха (2 дни).
 
Последно редактирано:
От: Isnare distribution service - тестване

Да, чатна сега - да нещо не се разбрахме. Мислех си че отделно си адвал в articlebase, а не че са част от дистрибутинг услугата. Браво на тях - щом работят и с тях - хвала. Да видях че и ти си го мушнал в бодито линка. :)
 
От: Isnare distribution service - тестване

Да, чатна сега - да нещо не се разбрахме. Мислех си че отделно си адвал в articlebase, а не че са част от дистрибутинг услугата. Браво на тях - щом работят и с тях - хвала. Да видях че и ти си го мушнал в бодито линка. :)

Хаха, има нещо такова. Важно е дискусията да върви.
 
От: От: Isnare distribution service - тестване

Хаха, има нещо такова. Важно е дискусията да върви.
Да, така си е. ;) Еми продължаваме. Аз по принцип съм доста доволен от този вид трафик, защото хората четат и преценяват на база статия дали да кликнат на линка, а оттам от сайта и дали да купят. Всичко си е един много зложен процес.:)

Знам че големите артикъл директорий предоставят предоставят такъв трафик, както и такъв от търсачките (при захапване на някоя друга думички от статията на самата директория).

Линковете от контент са другото преимущество. И в този ред на мисли - мисля си че ще бъдат от най-слините след устаряването им от сорта на 2-3 седмици. :eek:

Колко дена чака от събмита на артикъла? Каза доста, но не успяха ли да влязат в срока си от 5-7 дена (бизнес дена, де)?
 
От: Isnare distribution service - тестване

Доста чаках. Поне 15 дни, което много ме учуди. Всъщност оттогава досега си виси едно събщение за delays in approval. Тъй че който събмитва там да е наясно че това е дългосрочна инвестиция ;)

Според другите мнения които съм чел, след бума на индексирането на статията, следва спад - нормално е, някои директории спират да съществуват, друга биват наказвани за дупликейт и т.н.
Аз се надявам след месец-два от всичките тези над 150 индексирани, да останат около 10-20, които да излизат и в търсене в Г. Това ще го видим с времето.

Ето тук два полезни линка за подобни тестове:
http://www.netstartupblog.com/isnare-article-submission-case-study
http://www.theorganicseo.com/research/three_article_distribution_services_tested_22_day_results.html

Във втория линк теста е сравнителен с Article Marketer и The Phantom Writers.

Първия тест е правен през януари, и статията му все още има около 100 резултата в индекса:
http://www.google.bg/search?q="is+m...s=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a
 
Последно редактирано:
От: Isnare distribution service - тестване

Демек е пораснал с резултатите, все пак на блога си пишеше за някакви си 97 отчетени. А той ги е отчел след като е минало определено време, все пак прави експеримент с това и знае колко време трябва и на слаби стртаници да бъдат намерени от Г.

Аз не мисля че ще паднат резултатите, даже си мисля че може някой да скрейпва, което може да го вдигне. А това че Г би рябвало да връща назад и да наказва за дублирано съдържание си има един голям плюс - останалите ще се възприемат за по-уникални и ще се избутат от Г напред за да захпват някакъв трафик от контетна си. Но и тук много зависи на колко големи сайтове е този артикъл - големите се преборват обикновенно за челните места, както си пролича.;)

Значи се чака 15 дена? Това е малко гадничко, все пак не си фри, а и в условията пише 5-7 дена. Май ще рябва да го променят или добавят текст с лозонг: сега баце сме леко задръстени...ша чакаш.:)

А ти пробваш ли го номера с хващането на много малки ключови фрази? Не е лошо като номер за придърпване на малко se трафик - едва ли някой прави сайт с мисълта да бори за думичка с 5 търсения на ден, а конкуренцията е там защото е случайно сглобена фразата.;)
 
От: Isnare distribution service - тестване

Бате, ти доволен ли си?:) Аз мисля че е нещо, което трабва да се пробва. И аз ще давам тук реззултати с цел да се информираме как е хавата с този вид промоция - все пак всички могат да практикуват приложените от другите методи, които действат. Каквато е и целта на форумчето.

И опрделено цената на тази услуга си заслужава, имайки предвид че даже и един линк в платена директория не е толкова, а даже и да е толкова - тя не е от готините. Няма дир. с такава цена, която да е първо качество.;)

@vitohol, и ти ли чакаш по 15 дена преди публишинга? Ако да, значи всичко е ясно...чакане му е майката.:) Мерси че се включи.;)
 
От: Isnare distribution service - тестване

Прав беше бате, от две до три седмици, малко е кофти, но все пак са евтини. Щом не мрънкаме, а българите мрънкат кога им е скъпо повече от другите, тогава всичко е Ок. ;)

Резултати след още седмица - две. Но важното е при такъв вид маркетинг да направите, това което видях на статийте на Carnation, яко игра с думичките, комбинаций, избиране на малките им братчета и сестричета:), както и болдането. Това са задължителни условия, като маркетър, да се спазят при събмита.;)

Айде и за резултати ще си пишеме по-нататък. Carnation, бате при теб вече минаха този период с отчитането и намирането им от търсачките....ти си тук....как е хавата?
 
От: Isnare distribution service - тестване

Прав беше бате, от две до три седмици, малко е кофти, но все пак са евтини. Щом не мрънкаме, а българите мрънкат кога им е скъпо повече от другите, тогава всичко е Ок. ;)

Резултати след още седмица - две. Но важното е при такъв вид маркетинг да направите, това което видях на статийте на Carnation, яко игра с думичките, комбинаций, избиране на малките им братчета и сестричета:), както и болдането. Това са задължителни условия, като маркетър, да се спазят при събмита.;)

Айде и за резултати ще си пишеме по-нататък. Carnation, бате при теб вече минаха този период с отчитането и намирането им от търсачките....ти си тук....как е хавата?

Доволен съм ;) Общо взето съм пуснал 4-5 статии, промотиращи един и същ сайт. Вече съм в топ 10 на няколко от думичките и катеря нагоре за други, 3-4 клика дневно идват и от самите статии. Други форми на линк билдинг които съм ползвал са директории и малко размяна на линкове. Абе доволен съм, за $10 които дадох за проба и пословичния ми мързел, смятам че стават за article distribution. Ще продължа да ги ползвам.

Много ще съм любопитен да видя подобен case report с някои от артикъл събмитерите, тогава всички ще имам добра база за сравнение кое как е. Който ползва нещо подобно може да драсне една тема.
 

Горе