iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Използвате ли метода добавяне в социални мрежи за беклинкове и трафик?


  • Общо гласове
    141
От: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Ами да вдигна малко и аз темата. Днес си го купих този "звяр" и сега го гледам умно. :) ...все едно разбирам
Направих няколко проби и още го разучавам. Имам поне десетина въпроса, но предполагам ще ми преминат след няколко дневно тестване. За сега съм с много добри впечатления и пакета е подготвен и направен добре.
Успехи за напред.

Програмата е много добра и лесна за използване, спестява много време и е на добра цена.

Благодаря и на двама ви за мненията! Добре дошли в семейството :)

Само за събота и неделя (08.10-09.10 2011) има следния купон за намаление:
Код:
weekend20

Освен това важи само за 5 човека, така че ако ще се възползвате, сега е момента :)

Поздрави,
Борисов
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

А, как стои въпросът с обновяването?
Например, постоянно се появяват нови социални мрежи, хубаво ще е да има опция за "обновяване", добавяне или ъпгрейд :)
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,

Обновяването се прави еднократно на орпеделен период от време, но не е фиксиран. Това е описано и в първият пост от тази тема, както и на уебсайта на продукта.

Относно новите социалки, казвал съм го много пъти, пак ще го кажа - няма смисъл от добавянето им, преди да се потвърди, че са сериозни и ще бъдат активни повече от няколко месеца. Без да искам да обиждам никой, просто няма смисъл от еднодневки, в които се добавят линкове, които от своя страна ще изчезнат в един прекрасен ден.

Поздрави,
Борисов
 
От: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

По-добре от време на време махай неработещите, че се събират вече доста, например - дао, езитура, фави,хотлайн и тн
 
От: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

По-добре от време на време махай неработещите, че се събират вече доста, например - дао, езитура, фави,хотлайн и тн

Здравейте,

Моля ви да се свържете с мен чрез скайп, така ще може по-бързо да се отреагират неработещите или с променена работа.

При всек ъпдейт се тества абсолютно всяка социална мрежа, и при следващия проблемните, които сте споменал ще бъдат или фиксирани (ако това е възможно) или премахнати.

С уважение,
Борисов
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Утре вечер ще пусна пак една статия през всичките, за да видя къде имаше проблеми и ще ти драсна, стига да имам време.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Ето кратко ревю, след като си купих програмата.
Добра е, бързо стават нещата, но не чак толкова бързо колкото изглежда на рекламния клип - едно 40 минути до час си отиват за един събмит.
Ето и малко забележки:
Социалките:
8mo.org - много бави
dao.bg - не работи
ezitura - тук не успях да се регистрирам
favi.info - не работи
hotline - дава грешка 404

От lubimi ме баннаха по IP, дори не разбрах защо - 1 статия само качих и то качествена, но може да се е омазало нещо.

P.S. bgstory.com e някаква социалка, която има PR2 и я нямаш в скрипта, може да я добавиш.
 
Последно редактирано:
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте ivok,

Благодаря ви за ревюто, в рекламния клип от първия пост е използвана истинската работа на продукта, но забързана. Има и друг клип, който показва добавянето на новина в нормален ритъм и все пак не отнема повече от минута за същинското регистриране на акаунт и последващо добавяне на новина, дори е по-бавно, заради обясненията, които изискват време.

Относно забележките ви, специално за 8mo.org, dao.bg и lubimi.bg, смятам, че трябва да ги отправите към администраторите на уеб сайтовете, защото те са отговорни за работата им. Специално dao.bg, може би са спрели или филтрират нови регистрации, но няма проблем да се използва регистрация, направена преди за добавяне с iSOCBOX.

Относно останалите:
ezitura.com - пренасочват страницата за регистрация към последните добавени новини, отново със стар акаунт не би трябвало да има проблем да добавяте.
favi.info - превърната в уордпрес блог, който няма функционалността на социална мрежа и ще отпадне при следващия ъпдейт на iSOCBOX
hotline.bg - превърната в сайт за новини, но без възможност за регистрация и добавяне на новина и също ще отпадне при следващия ъпдейт.

С риск да се повторя, точно заради това не желаех да разширявам толкова много броя на социалните мрежи, включени в пакета, защото повечето не са сериозно поддържани или са просто тестове направени от някого, поради някакви неясни причини.

Ще следя дали bgstory.com ще продължи да се развива така и ако всичко е наред, при следващия ъпдейт ще бъде включена в пакета.

Последно, но не на последно място, времето за добавяне на една новина във всички мрежи намалява с продължителното използване на iSOCBOX, но в това ще се убедите и сам, когато мине малко време и свикнете.

Надявам се да сте доволен от покупката си и ви пожелавам успехи!

Поздрави,
Борисов

Ето кратко ревю, след като си купих програмата.
Добра е, бързо стават нещата, но не чак толкова бързо колкото изглежда на рекламния клип - едно 40 минути до час си отиват за един събмит.
Ето и малко забележки:
Социалките:
8mo.org - много бави
dao.bg - не работи
ezitura - тук не успях да се регистрирам
favi.info - не работи
hotline - дава грешка 404

От lubimi ме баннаха по IP, дори не разбрах защо - 1 статия само качих и то качествена, но може да се е омазало нещо.

P.S. bgstory.com e някаква социалка, която има PR2 и я нямаш в скрипта, може да я добавиш.
 
Последно редактирано:
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Добър вечер,
преди малко реших да събмитна една статия и изненадващо се появи съобщение "Страницата е докладвана като „атакуваща“!". Някакви подробности да знаете или пък дали ще се реши по някакъв начин проблема?
 
Re: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Добър вечер,
преди малко реших да събмитна една статия и изненадващо се появи съобщение "Страницата е докладвана като „атакуваща“!". Някакви подробности да знаете или пък дали ще се реши по някакъв начин проблема?

Добър вечер,

В коя социална мрежа се опитвате да събмитнете? Това съобщение означава, че тази социална мрежа е докладвана като страница, която може да навреди на компютъра ви. Практически това не е проблем с isocbox, а проблем със съответната социална мрежа. Надявам се проблемът ще бъде отстранен в следващите няколко дни от собственика на социалната мрежа, но за да ускорим процеса може да споделите коя е тя. Възможно е да се окаже на някой колега от форума или да бъде уведомен собственика за проблема.

М др може да пуснете социалната мрежа на лично на Борисов - той ще прецени как да подходи.

Позрави!
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Един колега го купи преди време и му казах или отделен компютър само за него - или не.Опасно е да инсталираме софтуер който не е проверен на компютър чрез който осъществяваме достъп до онлайн разплащания като epay, paypal както и няколко сайта на банки за онлайн банкирането...
 
Re: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Проблемът е точно с isocbox, ето какво става, когато се опитам да отворя първата страница на тази тема във форума: http://store.picbg.net/pubpic/98/0D/30cb6b1f7ec1980d.jpg

Сайтът на isocbox.com беше хакнат преди известно време. Пакетът е пакет скриптове, който е абсолютно независим като платформа от самия сайт. Използва се приложение към Firefox - imacros.

Колкото до съобщението, сигурен съм, че като уебмастър с опит в този форум, съвсем колегиално си уведомил и Борисов за проблема.


Един колега го купи преди време и му казах или отделен компютър само за него - или не.Опасно е да инсталираме софтуер който не е проверен на компютър чрез който осъществяваме достъп до онлайн разплащания като epay, paypal както и няколко сайта на банки за онлайн банкирането...

Сега много искам да ми обясниш защо да е опасно. Изобщо имаш ли идея каква платформа използва пакета или си пишеш просто колкото да не заспиш. Имаш хубава червена репутация от мен за идиотското си мнение. Може да се свържеш с мен на лично ако искаш за да не осираме темата и да ми обясниш как Notepad и Mozilla Firefox могат да навредят на компютъра ми.

Най-обичам, когато разни оператори на мотика започнат да ми обясняват, че щом имам мишка, то котката може да я изяде. Аз ти предлагам да си купиш по един отделен компютър (ма не само мониторо оти онуй долу - "прусесура" е основното дето бачка у тъз мъшина) за всяка една програма, която ползваш.

Даже не е зле да си миеш ръцете като сменяш клавиатурите - знаеш, ли може да префръкне някой вирус
.
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

По-скоро ме притеснява iSB1.5 CSV Editor Setup.exe (или по-точно - КАК се изпраща информация от МОЯ компютър до сървъра на който е разположен елементарният на пръв погледн и незащитен isocbox.com - за хора които не разбират - би било хубаво това да се опише в първият пост. а не само рекламното видео което все едно гледам телешоп-а )Когато почнат да използват Isocbox толкова хора колкото Notepad и Mozilla Firefox , може и да не предприемам такива действия...Нямаше нужда от репутация, човек е свободен да казва това което мисли!А аз в случая мисля, че ме нападаш без основание!
 
Re: От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

По-скоро ме притеснява iSB1.5 CSV Editor Setup.exe (или по-точно - КАК се изпраща информация от МОЯ компютър до сървъра на който е разположен елементарният на пръв погледн и незащитен isocbox.com - за хора които не разбират - би било хубаво това да се опише в първият пост. а не само рекламното видео което все едно гледам телешоп-а )Когато почнат да използват Isocbox толкова хора колкото Notepad и Mozilla Firefox , може и да не предприемам такива действия...Нямаше нужда от репутация, човек е свободен да казва това което мисли!А аз в случая мисля, че ме нападаш без основание!

И кое те наведе на мисълта, че едитора изпраща някаква информация от твоята безценна машина до незащитения и налазен от вируси сървър? Аз мога да ти подфърла жокерче - стартирай файлчето ама си спри нета преди това. А? Изненада? Работи! И кво прай? Попълва един csv файл т.е. вместо да правиш едно нещо ръчно това го прави автоматично
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Колеги :) Не е нужно да се нападате и обиждате.
Просто хубаво е наистина да има малко повече информация.
Апропо и аз попаднах на заплашителния скрийн на гоогле и е нормално да се позачудиш "защо аджеба е туй нящо?".
Хората може би са си понапатили от "префалени" софтуери (лично аз съм доволен от скрипта!!!) и сигурно това е довело до причината да си пазим мишката от котката :D:d:d:d:d:d
Колега, признавам си, много ми хареса лафът и ще ти го гепна да знаеш!
Сори за оффтопика, но наистина е хубаво поне на закупилите софтуера да се изпраща по едно емайле с NEWS за: какво се случва, какво може да се очаква и т.н. Просто предложение. Лично аз ще съм благодарен, ако се стори туй добро за в бъдеще.

Хайде останете си със здраве :)
 
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте,

Нека директно да пристъпя към отговор на мненията на колегите.

Проблемът е точно с isocbox, ето какво става, когато се опитам да отворя първата страница на тази тема във форума: http://store.picbg.net/pubpic/98/0D/30cb6b1f7ec1980d.jpg

Реално вече ви отговорих, но нека да го направя и тук.

Преди няколко седмици беше хакнат не само сайта на iSOCBOX, но и останалите сайтове, които се хостват на този определен съврър. Тогава с помощта на @ktomov, изчистихме всичко, което можеше да се изчисти и в последствие след искане на ревю от Google сайта беше възстановен със статут на безвреден.

Оказва се обаче, че макар и моят акаунт да е бил изчистен, някой от другите акаунти на сървъра са били оставени както са и хакера, който е направил атаката тогава, преди около 24 часа е успял, да си възвърне контрола над всички сайтове на този сървър, като мога да кажа, че поне в моя акаунт всички бяха отново с променен .htaccess, който РЕДИРЕКТВА всякакъв вид Search Engine Robots към определен трети сайт, който е със злонамерен код.

Фактически, вие като потребител сте забелязал проблема, защото iSOCBOX използва уеб базиран интерфейс за да спинва съдържанието и заглавието на новините, който интерфей се намира на адрес:
Код:
http://isocbox.com/spin/

Ако някой иска да верифицира, че няма проблем с кода на този уеб интер фейс, моля да ми пише на лично съобщение и ще му предоставя достъп.

Веднага, след като отговоря на постовете в тази тема, ще се заема с повторно почистване на всички файлове един по един, след което най-вероятно isocbox.com, ще бъде преместен на дръг хостинг и нормалната му работа ще бъде възстановена надявам се до 24-36 часа, защото трябва да бъде прегледан отново и от Google, за да могат те да дадат становище по върпоса и ако всичко е наред да отпадне Malware предпупреждението.

Един колега го купи преди време и му казах или отделен компютър само за него - или не.Опасно е да инсталираме софтуер който не е проверен на компютър чрез който осъществяваме достъп до онлайн разплащания като epay, paypal както и няколко сайта на банки за онлайн банкирането...

По-скоро ме притеснява iSB1.5 CSV Editor Setup.exe (или по-точно - КАК се изпраща информация от МОЯ компютър до сървъра на който е разположен елементарният на пръв погледн и незащитен isocbox.com - за хора които не разбират - би било хубаво това да се опише в първият пост. а не само рекламното видео което все едно гледам телешоп-а )Когато почнат да използват Isocbox толкова хора колкото Notepad и Mozilla Firefox , може и да не предприемам такива действия...Нямаше нужда от репутация, човек е свободен да казва това което мисли!А аз в случая мисля, че ме нападаш без основание!

Г-н nikolaj, бих искал да ви помоля първо да изясните, вие самият собственик ли сте на iSOCBOX или имате наблюдения за софтуера само от вашият приятел, който всъщност е мой клиент? Това е много важно, но ще го оставя на страна, и ще продължа с отговора си.

Нееднократно съм описвал начина на работа на iSOCBOX, но ще го направя още веднъж, за да бъде кристално ясно.
1) iSOCBOX е пакет от скриптове, писани на iMACROS, което от своя страна е достатъчно популярна добавка за Mozilla Firefox.
2) Когато се инсталира, iSOCBOX има нужда от информация, която да използва при регистрация на акаунти в социалните мрежи или за самите новини, които се добавят в мрежите. За целта тази информаия се съхранява в 2 CSV файлa (comma separated values), по един съответно за регистрацията и за самите новини.
3) iSB CSV Editor, беше създаден едва при версия 1.5 на пакета iSOCBOX, за да улесни създаването на тези CSV файлове, защото преди това имаше проблем с енкодинги и други, които не позволяваха на потребителите с по-малко технически познания да работят ефективно със софтуера.

Отново пускам линк към видео, което показва работата на пакета iSOCBOX:
Код:
http://www.youtube.com/v/ajXq_wWLI4w

Кода на този редактор е изключително прост и се свежда до правилното записване в UTF8 енкодинг на въпросните CSV файлове. Мога да покажа видео със самият код, или пък директно да пратя кода на потребител отговарящ на следните условия:
1) Програмист с опит във Visual Basic .NET
2) С достатъчна репутация във форума, която да позволи да потвърди, че действително този редактор няма никакъв зловреден код
3) Е безпристрастен и няма нищо общо както с мен, така с вас както и с iSOCBOX

Относно обвинението ви, че има връзка със сървъра, на който се хоства isocbox.com, то е тотално грешно изложено и ще си позволя да ви обясня защо. Когато се напише дадена програма чрез VB .NET, самата среда на разработване на софтуера има възможност за създаване на инсталатор, който освен да инсталира софтуера на вашата машина, може и да проверява за нови версии на въпросната програма, при стартиране. Това е стандартния инсталатор на Microsoft Visual Studio и кой да е от потребителите с опит в тази сфера може да потвърди думите ми.

Свързването със сървъра е точно поради тази причина - да се провери дали има нова версия, ако няма то софтуера се стартира, ако има ви се предлага възможност за обновление, след което се стартира новата версия на софтуера. Ако изключите връзката си с интернет, тогава софтуера се опитва да се свърже, след което, при неуспех, просто стартира наличната версия на вашият компютър.

След всичко написано до тук искам да подчертая, че iSB Editor НЯМА ДРУГА ФУНКЦИЯ, която да използва интернет, тъй като предназначението му е да създава CSV файлове с правилен енкодинг, които да се използват от iSOCBOX.

По време на създаването му, не съм имал предвид, да крия кода на програмата, затова ако имате достатъчно технически познания, можете да я декомпилирате и да видите сам с очите си какви са фунцкиите включени в него, но ако се включи потребител с изброените по-горе характеристики с удоволсвтие ще му предоставя достъп до кода, за да може да потвърди и трето лице.

Отнсоно информацията в първият пост, тя не е подвеждаща и по никакъв начин НЯМА отношение към събитията в настоящият момент, защото реално това е пост, който описва функционалността на iSOCBOX и предимставт му пред ръчния събмит.

И кое те наведе на мисълта, че едитора изпраща някаква информация от твоята безценна машина до незащитения и налазен от вируси сървър? Аз мога да ти подфърла жокерче - стартирай файлчето ама си спри нета преди това. А? Изненада? Работи! И кво прай? Попълва един csv файл т.е. вместо да правиш едно нещо ръчно това го прави автоматично

Bullblogger, има пълната ми подкрепа, защото ако има някой, който е 100% в течение със събитията около iSOCBOX, освен мен, това е той. Бул е с мен от самото начало и е видял развитието на софтуера от пръвия ред и затова дори няма да продъжла коменара по мнението му.

Колеги :) Не е нужно да се нападате и обиждате.
Просто хубаво е наистина да има малко повече информация.
Апропо и аз попаднах на заплашителния скрийн на гоогле и е нормално да се позачудиш "защо аджеба е туй нящо?".
Хората може би са си понапатили от "префалени" софтуери (лично аз съм доволен от скрипта!!!) и сигурно това е довело до причината да си пазим мишката от котката :D:d:d:d:d:d
Колега, признавам си, много ми хареса лафът и ще ти го гепна да знаеш!
Сори за оффтопика, но наистина е хубаво поне на закупилите софтуера да се изпраща по едно емайле с NEWS за: какво се случва, какво може да се очаква и т.н. Просто предложение. Лично аз ще съм благодарен, ако се стори туй добро за в бъдеще.

Хайде останете си със здраве :)

Марудер, благодаря за поста и ще си взема бележка от него. Действително ще създам система, която да праща новини на всички потребители на iSOCBOX, било то хубави или лоши!

В заключение искам да кажа, че всеки един потребител на iSOCBOX, който е пожелал да се свърже с мен е успял да го направи. Смея да твърдя, че с повечето от потребителите успяхме да изградим дори по-близки отношения, отколкото само продавач-купувач, за което се радвам, защото е изключително приятно да общуваш с толкова прекрасни хора.

Освен това искам да кажа нещо много ясно - РЕПУТАЦЯТА, която съм изградил в продължение на годините, в които участвам в този форум НЕ СТРУВА няколко заразени компютъра, противно на това, което намеквате. Никога не съм отказал помощ на потребителите тук, още по-малко на потребителите на iSOCBOX. Надявам се, ако се налага ТЕ да го потвърдят. Нямам намерение да влизам в спорове, размяна на репутации и прочее, защото това само по себе си НЯМА ДА ПОМОГНЕ, но искам ясно да заявя - НЕ СЪМ ТУК ДА ВРЕДЯ НА НИКОГО и НЕ БИХ ГО НАПРАВИЛ УМИШЛЕНО ПОД КАКЪВТО И ДА Е ПРЕДТЕКСТ или ПРИЧИНА!

Надявам се този пост отговаря на въпросите на повечето потбители, ако все пак някой иска да ме пита нещо, моля да използва форма на ЛИЧЕН контакт с мен, защото ще отнеме време да върна всичко към нормалния ход на нещата и не искам да се разсейвам с четене на теми във форуми!

С уважение,
Борисов
 
Последно редактирано:
От: iSOCBOX - ЛЕСНО И БЪРЗО ДОБАВЯНЕ в Българските Социални Мрежи

Здравейте, реших и аз да се присъединя във форума, тъй като от известно време ползвам iSOCBOX и съм страшно доволна от продукта.

И тъй като не съм голям разбирач как с точност функционира, но пък имам поглед върху резултатите и те са просто зашеметяващи, имам няколко елементарни въпроса, които ще помогнат на мен, а вярвам и на други, които не са чак такива разбирачи :)

Първо - Всеки един от нас, потребителите на продукта, трябва да решим проблема персонално? И ако да - как?

Второ - Ако трябва да се чака, някой има ли поне горе-долу някаква представя за какво време става дума, за да всички сме наясно откога отново бихме могли да ползваме iSOCBOX?

Трето - Изобщо, можем ли да разчитаме, че iSOCBOX отново ще функционира някога или да търсим други алтернативи?

Благодаря ви предварително за отделеното време.

Поздрави!
 
и аз да добавя няколко неща

1. Това което казва Borisov за репутацията си тук е така - той е един от потребителите който много са допринесли за форума и прави вече дългогодишно бизнес тук! Пожелавам му още много години да ни радва...


2. Борисов мога да препоръчам за да не се появяват такива изцепки качи едитора (който като чета е единственото екзе) да се сваля отделно например даунлоуд,ком https://upload.cnet.com/ доколкото знаме е безплатно е ако не му правиш популяризация в тяхната система... те си ги тестват за вируси и спайуеър и винаги може да се ползва като контра аргумент в какъвто и да е спор :)


Към потребителите с лека параноя

1. Ако ползвате платен антивирус или някои от безплатните програми а не кракнат и ви преследва параноя винаги може да изпратите файла за анализ на антивирусната си компания повечето го имат това като функция...

2. има виртуал бокс и за уиндоус тоест ще може да си инсталите уиндоус в уиндоуса и там да си пускате каквито искате програми напълно безопасно от основния уиндоус

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
 

Горе