ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Казус:
В 15:30 прекъсва тока.
В 16:40 идва, модема изгаря (бе на 5 - 6 години, всичко свети постоянно.. освен POWER led-а, което си е забавно, а и издава свистящ звук).
В 16:55 подавам ticket по телефона на Blizoo за подмяна на модема.
В 19:00 им звъня, те им отговарят, че техниците им работят до 18:30, да си запиша час за утре най-рано 9:30 (уговорих за 10).

Въпрос:
Има ли доставчик, който има техници, които работят денонощно?
Знам, че близу имат 24/7 help desk, а ако има някаква брутална авария, която да засегне сумати народ ги изкарват и в 3сутринта да е.
Знам, че това е България, но все пак, има ли техници, които ако им се обадят и в 2 сутринта за подмяна на модем, те ще хукнат и ще ти помогнат?
Ако трябва да съм честен, blizoo са ми отстранявали поне една дузина проблеми почти моментално проблеми и в 3 и в 5 AM сутринта, без въпроси, стига да е нещо което help центъра може да извърши (всъщност, ако им звъннете към 4AM дори ти се радват и с кеф ти помагат, обикновено защото е някой самотен/а работник, който се опитва да не заспи... или пък може би защото съм им лоялен специален (не знам дори какво е и как съм го получил) клиент от 7години).

ПП: RIP CISCO 3208, въпреки напълно орязания ти web интерфейс от към функционалности, ти се би смело цели 5 години, без да ти умират демоните, без dhcp-то ти да се скапва и да раздава малоумни адреси, без рутиращите ти правила да се омазват. Амин.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

и какво ти стана като нямаше интернет за няколко часа? За да ти осигурят още няколко човека нощна смяна, нали пак ти е им платиш заплатите... защо е нужно след като рядко се налага нещо през нощта...
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Мобилен план за 30 кинта - неограничени разговори и 10 гигабайта интернет. Като ти се случи, правиш един хотспот от телефона и си ти. Съмнява ме, че дори и да има такъв екип ще си навит да платиш сумата, за да те обслужат в 3 ч. през нощта.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

и какво ти стана като нямаше интернет за няколко часа?
Няколко часа? От 5Pm до 10Am не са точно "няколко часа", по скоро 17часа.
Работя от нас, outsourced developer обикновено до към 2AM.... Някак си не ме кефи ей така да ми умре нета.
Наясно съм, че са още пари и още разходи, да държат някой в хелп деска 24/7, затова и питах, дали изобщо има някоя фирма, която да го прави.
Лично аз не бих отказал да плащам примерно 1-2 лева отгоре за услугите на някой доставчик, ако знам, че ще имам и 24/7 поддръжка от техници.
Аз всъщност не съм без интернет, съседите ми ползват WEP криптирана мрежа, но все пак друго си е 50Mbits и 4Mbits download.

ПП: всъщност, въпроса бе принципен и от любопитство, дали има някой оператор като цяло в България, който има денонощни техници, които биха обслужили и единични клиенти по домовете 24/7.

Мобилен план за 30 кинта - неограничени разговори и 10 гигабайта интернет. Като ти се случи, правиш един хотспот от телефона и си ти. Съмнява ме, че дори и да има такъв екип ще си навит да платиш сумата, за да те обслужат в 3 ч. през нощта.
Възможност е, но мобилния нет не е ли доста слаб като цяло? Имам доста приятели които все се оплакват от бавен и-нет. Чувам че на Globul...ъм Теленор* бил най-добър от към скорост и покритие.
Някой с опит и с трите оператора?
Не съм запознат дали по нашите места има 4G/LTE. В Германия знам, че дори и да си в гората имаш 30-50Mbit и така е от години там (когато аз бях още на 12Мбит още на BTC ADSL един приятел се фукаше как има 32Мбит в гората със surfstick).
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

developer пък ти трябва 50Mbits и 4Mbits download
кво толкова щеше да сваляш тогава? :D

мисля, че преувеличаваш и мрънкаш като госпожичка
вече ти дадоха идея за мобилен нет - ще го ползваш само когато станат такива редки аварии. Може да е по-бавен, но за няколко часа ще ти свърши работа.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Какви са тези простотии AM и PM? В България се казва 17 часа, а не 5PM. А относно застраховка срещу спиране на интернета, redrum вече каза най-доброто решение, което всеки работещ онлайн ползва, за да има винаги достъп независимо от ситуацията. Взима се 3G флашка или се пуска WiFi мрежа през телефона, докато дойде основният нет. Ако ти е жизнено важно да имаш и висока скорост просто даваш 20 лв. отгоре и се връзваш към още един доставчик.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

8375807K.jpg
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

developer пък ти трябва 50Mbits и 4Mbits download
кво толкова щеше да сваляш тогава? :D

мисля, че преувеличаваш и мрънкаш като госпожичка
вече ти дадоха идея за мобилен нет - ще го ползваш само когато станат такива редки аварии. Може да е по-бавен, но за няколко часа ще ти свърши работа.

По принцип съм на 50Mbit, в момента от съседите точа макс. 200kb/s което стига за основни нужди с доста чакане. Или не съм обяснил както трябва, или не си разбрал.
Както и да е, в предния пост казах, че не мрънкам, просто питам дали има някакъв доставчик с техници дето работят постоянно. Чисто любопитство. Нито искам да се заяждам, нито търся спор, нито искам да храня Blizoo (за протокола, кефят ме най-много).
Наясно бях и с мобилната алтернатива, а и във Варна има няколко дето предлагат WiFi в целия град (напр. Rutil.Net), но отново, не това ми бе въпроса. Вижте заглавието на темата - това ме интересуваше...
Ето затова България е на това положение... когато човек попита най-нормално за информация за доставчици, хората му скачат "да не мрънка" и го питат какво толкова, че няма дадена услуга, за която е платил... И после защо хората си вършат работата през пръсти... Когато всеки започне да се жалва и да си изисква правата ще станем цивилизована нация... (нека никой да не се засяга или да го приема това като нападка).

Все пак, благодаря за алтернативата. Щеше ми се да получа някакъв друг отговор, но явно в Бг няма такъв доставчик.
@uphero, мерси за инфото, 1,7Mb/s не е зле за Виваком.

Какви са тези простотии AM и PM? В България се казва 17 часа, а не 5PM.
Това... дори не знам как да го коментирам. Опит за заяждане или дървена философия?


Blinky или някой мод, моля затворете темата преди да се е разразила война.

Edit: сега в 20 часа ми се обадиха от центъра у Варна да ми запишат час за след 15 часа... след като преди това аз си бях записал час за 10 сутринта час по-рано.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Вече ти казаха - аз си имам една карта на Теленор за мобилен нет я ползвам като спре основния, 10 лева на месец е.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Една Wi-fi антена малко backtrack умения хващаш си една мрежа като резервен вариант за 3 през ноща :lol:
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Една Wi-fi антена малко backtrack умения хващаш си една мрежа като резервен вариант за 3 през ноща :lol:

Така съм в момента. Ползвам alfa awus036h, една от най-добрите от към мощност за под 80лв. Едни съседи имат WEP мрежа от над 2 години. Останалото е ясно. Други пък имат парола 123456789 ...
ПС: мисля че в момента BackTrack се казва KaliLinux, но така или иначе, инструментите ги има под почти всяка debian базирана linux дистрибуция.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

А има ли предплатени планове за мобилен Интернет - да не плащаш месечна такса?
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

А има ли предплатени планове за мобилен Интернет - да не плащаш месечна такса?
Има. За Теленор е нещо от сорта на 400 мб - 7 лв (важни един месец). Иначе другите им са примерно 100 мб за един ден, 200 за една седмица, някакви такива. Но понеже скоро питах дали имат ако е нет на ваучер, това съм го запомнил.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Както и да е, в предния пост казах, че не мрънкам, просто питам дали има някакъв доставчик с техници дето работят постоянно. Чисто любопитство.

TL; DR - Не. Няма.

Големите повреди са свързани със техници. За да работят техниците трябва да е светло да се виждат кабели, суичове, захранвания и т.н. Отделно това ще е свързано със посещения на тавански помещения и покрив. А ключовете са на домоуправители те за тези места. Ако някой ти звънне във 3 през ноща за достъп до покрива... ще му теглиш една...


Какво ще се получи - сигнали от съседи за крадци, полиция-милиция, затруднен достъп до общите помещения поради липса на ключове, може и някоя трудова злополука да има, покрив е... всичко може да се случи когато няма светлина. Хора ще има, ще им се плащат заплати и част от проблемите ще се решават. Но много малка част заради някоя от горните причини. А това далееееч не са всичките проблеми които може да се случат.

Затова направи като мен... МТел на тарифа разговори на кило (неограничени) и 5Г трафик на пълна скорост = 20 лева. Уаирлес от съседите (договори се; аз на тебе-ти на мене). И алтернативно трасе (др. кабелен доставчик).
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

От виваком предлагат различни наети линии и ман връзки, цената е скъпа нещо от рода на 700-1000 лв 24/7 има наблюдение и ако ти прекъсне и се загуби връзка с крайното устройство, което е при теб от другата страна има реакция веднага. Повече тези услуги се ползват от банки, банкомати и различни институции. :)
 
От: От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

От виваком предлагат различни наети линии и ман връзки, цената е скъпа нещо от рода на 700-1000 лв 24/7 има наблюдение и ако ти прекъсне и се загуби връзка с крайното устройство, което е при теб от другата страна има реакция веднага. Повече тези услуги се ползват от банки, банкомати и различни институции. :)

От вивата ми предложиха и някакъв нов нет, пак през стационарен телефона, бил тестов още. Излизаше 8 лева някъде и е супер за бек ъп доставчик.
Някой ако има повече инфо за него да сподели.
 
От: От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

От вивата ми предложиха и някакъв нов нет, пак през стационарен телефона, бил тестов още. Излизаше 8 лева някъде и е супер за бек ъп доставчик.
Някой ако има повече инфо за него да сподели.

Има една услуга mobix, със сим карта пак през 3G мрежата, но до колкото знам се предлага в райони където няма покритие на оптика и мед.
 
От: От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Има една услуга mobix, със сим карта пак през 3G мрежата, но до колкото знам се предлага в райони където няма покритие на оптика и мед.

Кофти беше, че си ограничен на трафик, затова им отказах. Но след нова година мисля да пробвам.
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Каква е причината мобилния трафик да е ограничен, както преди 10години... лакомия или реални технически ограничения наложени от партньорите на големите оператори или други подобни?
 
От: ISP с 24/7 техници във Варна (или като цяло България)

Доставчик (домашен) с 24/7 поддръжка в БГ няма. А и си е малко странно да ти идват техници в 10 часа вечерта...
Не можах да разбера как може да имаш 50Мб и да свалаш с 200kb. Принципно трябва да сваляш с 5-6 Mbps, освен ако не си делиш нета с някои и тои не ти точи трафика. Другия вяриант е ако сваляш нещо от чужнина и 50 мб са само за БГ.
Но 300кб са около 2.5мб
 

Горе