Journal Theme

От: Journal Theme

Здравейте,
Имам един странен проблем с Journal-а .Настойвам си аз темата и изведнъж ми се появи един елемнт от дясно на сайта "Categories" и заема цялата дясна страна.
http://mechanic.workwearoveralls.com/
Някой да има идея как да го махна.
 
От: Journal Theme

Здрасти
Това не е ли модула за Категории?
Ако е той - прости си направи категории и асоциирай продуктите към категориите.
Ако всичко е наред - ще ти се появят категориите :)
 
От: Journal Theme

Продуктите са асоцийрани към категориите, а и категориите са направени, тези, които са в главното меню.Firegug-а ми дава някво side-category-right, но в менюто на Журнала нямам такава Side категория създадена.Виж файлът 12398Виж файлът 12399
 
От: Journal Theme

Ако искаш да изключиш тоя модул, търси го в модулите на Журнал-а.
Най-вероятно е тоя - Side Category.
Поздрави!
 
От: Journal Theme

В началото някой пита за заглавия на продукт на 2 реда, но отговор до тук не видях. Някой с мнение как?

Пробвали ли сте я + допълнителен кеш? Имам предвид кеша на темата + добавка само за кеширане (няма значение дали вградения се ползва принципно). Ако е включен вградения и се пусне модул - конфликт? Трошене?
 
От: Journal Theme

за двата реда го има стандартно в настройките на темата

Явно съм го пропуснал. Ще разровя тогава. Мерси
 
От: Journal Theme

Здравейте,

Съвсем нов съм в Предприемача, но искам да се изкажа по темата за Journal. Имам магазин на OpenCart 2.1.0.2 + Journal. Да наистина темата е много красива и с хиляди функционалности (макар, че аз ползвам доста по-малко), но най-големият ми проблем в момента на мен, а може би и на други потребители е бързината на зареждане на страниците. Gtmetrix ми дава "Page load time" зареждане от зашеметяващите 16-17 сек., което много ме изнервя и не знам как може да се оправи. Магазина има не много продукти - около 1000 качени. Някой има ли опит за съдействие? Благодаря предварително!
 
От: Journal Theme

Пак съм аз
Дали имате опит с подобни програми като тази - "Increase Page Speed Minify Compress Cache Database Optimization"
Имам инсталиран Nitropack на Isenselabs.com но и той не подобрява бързината на сайта.
Благодаря предварително за всеки съвет!
 
От: От: Journal Theme

Пак съм аз
Дали имате опит с подобни програми като тази - "Increase Page Speed Minify Compress Cache Database Optimization"
Имам инсталиран Nitropack на Isenselabs.com но и той не подобрява бързината на сайта.
Благодаря предварително за всеки съвет!

Не се занимавай с глупости, а разрови и прочети малко за кеширане чрез .htaccess файл и малко хитрини. Има много хубава статия писана по темата от колега във форума. Само с описаните в нея неща вади А през GMetrix.
 
От: От: Journal Theme

Благодаря за отговора, ще потърся инфо за кеширане чрез .htaccess файл
 
На някои продукти работи, но на повечето не. Не добавя продукта в количката и му се чупи външния вид (на самия бутон). Платформата е 1.5.5.1
 
Здравейте.
Може ли някой да ми каже как мога да преведа текста на бутона quick contact на (Бърз контакт) при Popup Module.
OpenCart 2.3.0.2 / Journal 2.16.1
Благодаря предварително.
 
Здравейте.
Може ли някой да ми каже как мога да преведа текста на бутона quick contact на (Бърз контакт) при Popup Module.
OpenCart 2.3.0.2 / Journal 2.16.1
Благодаря предварително.
Влизаш в самия модул и там си правиш превода
 
Може би не съм се изразил правилно, използвам Popup и quick contact в Footer,и става въпрос за самия текст на бутона,текста който е в изкачащия прозорец е наистина в менюто на темата и него го преведох,но този на бутона за отваряне на Popup не го намирам никъде.
 
Последно редактирано:
я дай линк да видя за кое точно говориш, че не мога да се ориентирам по разказ ...
 

Горе