Journal Theme

От: Journal Theme

Здравейте,
Започнах да правя един магазин на базата на ОС 2 и Журнал темата.
Инсталирах си един мод, който пренаписва урл-адресите.
След като го пуснах, в раздел специални цени не мога да отварям никоя страница след първата.
Като го спра - започва да си работи. Като го пусна - пак не сработва...
Всичко друго си работи перфектно, само това не ще.
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, да даде идея как да го реша и аз.
Благодаря
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Кой е този "един мод" ?
Има ли го този проблем със стандартната тема или само с въпросната?
 
От: Journal Theme

Здравейте,
Това е мода - МОД
Проблемът НЕ съществува при стандартната тема.
 
Последно редактирано:
От: Journal Theme

Днес ми изскочи още един проблем - с модула на еконт.
Първо - не иска да си попълва автоматично адреса, когато е зададен веднъж.
Второ - след като се наложи да го попълваш и ти се отвори таба - почват да бягат редовете, губи се търсачката на адресите.
Има ли някой, който да се е справил с този проблем?
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Два дни изпробвам модула на Еконт върху стандартна тема и си работи прекрасно.
Използвам го и в друга тема на ОС 1.5.6 и там си работи прекрасно.
На ОС 2 се бъгва на Jornal Theme.
Утре ще се пробвам да се свържа с разработчиците на модула, да видим какво ще кажат те.
Поздрави!
 
От: От: Journal Theme

Здравейте,
Това е мода - МОД
Проблемът НЕ съществува при стандартната тема.

Самата тема най-вероятно променя файла, който се променя и от този мод и от комбинацията им възниква този проблем. Трябва да се примириш с факта, че с подобни силно къстъмизирани теми ще имаш проблеми с много от модулите, които би трябвало да работят.
 
От: Journal Theme

Не мога да се примиря и да ги оставя така неработещи както трябва.
Явно тук никой не е използвал тази тема или поне не е забелязал такива проблеми, и затова никой не се включва в темата.
Ще драсна на разработчиците на темата и ще видим какво ще измислят те.
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Тук има хора и то не един, които са ползвали темата и се изказаха достатъчно ясно за плюсовете и минусите ѝ. Аз лично съм ползвал Journal версия 1.8, но за създаване на сайт тип каталог като трябваше да я модифицирам изцяло във фронт-енд и частично в бек-енд. Не казвам, че трябва да не ползваш модулите, които не работят, но в повечето случаи за да работят заедно трябва да се модифицира или темата или съответния модул за нея, което е свързано почти винаги с допълнително заплащане за тази модификация(ако нямаш необходимите познания за да си го направиш сам). В случая може да бъде нещо елементарно, така че поискай съпорт от разработчиците и пиши какво е станало.
 
От: Journal Theme

Здравейте,
Днес успях да се свържа с разработчиците на модула на Еконт.
Казаха, че могат да го оправя за 40 лв без ДДС :)
Явно умишлено не поправят модула, за да могат да вземат пари от всеки с този проблем :)
 
От: Journal Theme

Здравейте,
Днес успях да се свържа с разработчиците на модула на Еконт.
Казаха, че могат да го оправя за 40 лв без ДДС :)
Явно умишлено не поправят модула, за да могат да вземат пари от всеки с този проблем :)

За заплащането май се оказах прав... :) Но е съвсем нормално това. Ще е безумие, ако разработчика тръгне да оправя безплатно всякакви проблеми породени от различни теми и модули.
 
От: Journal Theme

Да, разбира се, всеки работи за пари.
Само че тук става въпрос за модул, който е разработен срещу заплащане и то според мене солидно от Еконт, за да могат клиентите им да работят с тяхната компания.
Значи ако аз се закуча за тоя модул, спокойно само заради него мога да сменя Еконт примерно със Спиди.
И като го направят това всички магазини с проблем с тоя модул познай какво ще се случи - ще го поправят за без пари, даже и ще тръгнат на всеки по отделно да се извиняват и да се обясняват, ама ще е късно :)
 
От: Journal Theme

Ха, как съм я изтървал тази тема?

Изводите до тук!

1. Не ползвай 2.0
2. Журнала не е за всеки
3. Никога не ползвай модула на Еконт.

Сега за 2.0.1.+ Журнал ползвайте Complete SEO Package - unique features and cache!

И питайте преди да купувате...

Колегата Баймор спомена руски форум "складочник" там хората се събират и съвместно пазарят модули и теми. Така на всички им излиза по тънко, а девелоперите се сърдят.

Тук това е забранено
 
От: Journal Theme

Здравей, СТАН
Тоя модул с какво е по-различен от другите скъпи модули за сео?
А може ли да прави транслитерация ?
Поздрави!
 
От: Journal Theme

Вече го изпробвах в демото.
Прави добра автоматична транслитерация.
:)
 
От: Journal Theme

10 X :))))))))))))))))))))))))))))))))
Е как с какво е по-различен ...
По-различното му е че е пробван от мен и 2fast и работи..
 

Горе