kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

в интерес на истината идеята не е толкова лоша. въпреки, че си има джумла форум една секция тук не е излишна
 
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Проверете колко теми има във форума за джумла и ще се види какъв е интереса. Според мен не е достатъчен за нов раздел.
 
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Добре би било всъщност.
Джумлата е по-подходяща за начинаещи.
От друга страна не знам дали си струва инвестицията от време и труд за разучаване предвид съмнителното бъдеще на проекта.
 
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

То и за друпал няма, но сме малко тези които го ползваме в този форум
 
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Има доста за Джумла в това видео :) (само търпеливите ще успеят да го видят)

[video=youtube;ws_Z5wewrCQ]http://www.youtube.com/watch?v=ws_Z5wewrCQ[/video]
 
  • Like
Реакции: Alf
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Преди 3 години ми се наложи да правя сайт, до тогава не бях ползвал готова система, бях писал само мои неща. Инсталирах си няколко системи - сред тях бяха Joomla, Drupal, CMS Made Simple и не помня още кои... 5-6. Най-много ми хареса CMS Made Simple като лекота на ползване на интерфейса и като възможности, говоря за първите впечатления при логване в админ панелите на системите. Избрах нея и до сега предпочитам да ползвам само нея. Другите определено не ми харесаха на пръв поглед и повече не се и занимавах с тях.


Та щом в темата става дума за различни системи, препоръчвам Ви да пробвате CMS Made Simple Аз дори писах модули за нея. Много готино става, когато си инсталирате в нея WSIWYG редактора TinyMCE (има го като модул). Системата има и някакъв приличен редактор на изображения за съвсем основни неща като въртене на снимка (говоря по спомени, че ме мързи да я пусна). Абе определено е готина, пробвайте я :)



Не е достатъчно използвана. Освен това в този форум се говори основно за блогове.

Много ми е странно как може да сравняват CMS за сайт, форум и блог... Всеки от тези софтуери си има специфики, ебаси сравнението!
 
Последно редактирано:
От: От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Много ми е странно как може да сравняват CMS за сайт, форум и блог... Всеки от тези софтуери си има специфики, ебаси сравнението!

Сравнението е неприложимо, ако говорим за качествени характеристики, а ние дискутираме количествените и по-конкретно броя сайтове, използващи дадена CMS.
 
Важно е като като правиш нещо да го правиш добре, а не да гониш количество на секции и тнт който да си седят празни (не че и ние нямаме някоя такава ама все пак) е по хубаво форума да си нараства натурално... като се съберът теми и има интерес :arrow: секция

Иначе имаме средно по 12 или по малко теми годишно свързани с Джумла (като не бройм тези в секцията за фриланс проекти иначе пак са под 20 годишно)... не мисля че е достатъчно за да си има секция.... за Урдпрес са около 10-11 пъти повече :) пак не са супер много но все пак май сме най добрия съпорт форум за Урдпресс на български (ако не броим bg.wordpress.org) колкото и не скромно да звучи мисля че добре се справяме с поддръжката му :oops: пу пу да не ни уроки :oops:

ако ви трябва помощ за Джумла и държите да е тук от джумларите които не влизат при Иво например... мисля че може да я поискате в секцията на експертите или в подсекцията за скриптове на инструменти за уебмастъри :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

Точно това исках да кажа - като се съберат достатъчно като количество, тогава може да се направи подфорум :)

П.П. Сега се сетих... Може с Блинки да сте отхвърлили идеята, ама реших да ви припомня за тая тема в случай, че сте забравили :)
 
От: kak тakа има тук уърдпрес, пък няма джумла?

... май сме най добрия съпорт форум за Урдпресс на български (ако не броим bg.wordpress.org) колкото и не скромно да звучи мисля че добре се справяме с поддръжката му :oops: пу пу да не ни уроки :oops:...
Всъщност по едно време мислех да ви правя конкуренция и да обера цялото Уордпрес къмюнити в Булгаристан.
Ама малко след това се появиха няколко места дето тъй или иначе се скъсвам от спам по уордпрески теми.
Пък и комерсиален интерес от такова начинание би бил практически нулев.

...
П.П. Сега се сетих... Може с Блинки да сте отхвърлили идеята, ама реших да ви припомня за тая тема в случай, че сте забравили :)
Ти ако искаш помагай.
Аз спрях да виждам смисъла в тва да давам безплатни консултации на всеки олигофрен дето се регне и почне да залива с тъпи въпроси тип "Направете ми го!".
 
Последно редактирано:

Горе