Lifebox1 част II

@blackout0826 чакам блинки да го доразкаже ако не днес утре ще му припомня но май съвсем сериозно...

@ktomov някога благодарение на това че лайфбокс 1 беше с отключено тиксо измерихме колко постетители ти докарва показване на сайта в БТВ новините

5000 5 и нещо за първия ден и след това надолу 3000 ... 1000... няма сайт.... на втория ден имаше 130 регистрирани от тези 5к ... това по спомен го казвам...
 
Знам :) И аз гледах статистиката. Но и забравяте, че тези 5000 първия ден бяха в рамките на около час ;)
С некадърно написан скрипт, то дори и една заявка към базата може да ти е*е мамата, та .. помисли си за последствията. Още повече пък, че ако трафика се задържи 3-4 дни, дори и намаляваш, при положение, че 70% от "смс хостерите" или са разположени на впс, или на някоя домашно скалъпена щайга - знаеш какво ще се случи с търпението на останалите ползващи услугата.
 
хъм може :) аз нали съм свикнал от wordpress кеширането нали едно време като супер кеш беше топ плъгина се рекламираха като digg proof ... :) щели да издържат спица от 60 000 - 70 000 посетителя ... 5000 ми се струват малко сравнено

пп те и сега май са на платен хостинг някакъв .тк е само домейн без хостинг или съм в грешка
 
Да бе, за това и споменах смс хостинга. В самото интервю бяха казали, че в момента разходите им възлизат на 1.20 лева на месец ;)
А това за wp super cache. Не са споменали, че става дума за лоуд балансиране с още 3-4 машини :)
 
Последно редактирано:
От: Lifebox1 част II

Добре, че не съм го гледал... тъкмо бях забравил кошмарния репортаж преди година.. и айде пак същата песен :(
 
От: Lifebox1 част II

Не ми е ясно защо веднага започвате да ги критикувате и да плюете. Явно не сте забелязали, че са на 12 и 14 години и може би възможностите им не са толкова големи! Явно не сте чули, че са стартирали преди няколко дни. И какво като са на безплатен домейн? И какво като хостинга им е 1.20 на месец? Вие може би не сте ползвали такъв или безплатен хостинг? Явно вие ползвате хостниг само от 10 лева и нагоре... Вие на 12-14 години с какви умения и пари сте разполагали?


П.С. Не ме интересува дали ще ми давате червена репутация. Просто се замислете малко.
 
От: Lifebox1 част II

Ами разликата е, че нас не ни дават по новините. Иначе няма лошо и на хостинг от 20 стинки да почнеш :D А не мисля, че нашите сайтове са по-лоши от техния.. мдаа

Не ми е ясно защо веднага започвате да ги критикувате и да плюете. Явно не сте забелязали, че са на 12 и 14 години и може би възможностите им не са толкова големи! Явно не сте чули, че са стартирали преди няколко дни. И какво като са на безплатен домейн? И какво като хостинга им е 1.20 на месец? Вие може би не сте ползвали такъв или безплатен хостинг? Явно вие ползвате хостниг само от 10 лева и нагоре... Вие на 12-14 години с какви умения и пари сте разполагали?


П.С. Не ме интересува дали ще ми давате червена репутация. Просто се замислете малко.
 
Ти май не разбираш. Никой не плюе хлапетата, даже им правя евала за положения труд.

Плюе се телевизията и нескопосаните им "news of the day" материали.
 
От: Lifebox1 част II

Както каза Иво (Захари Бахаров) от Под прикритие - "ти е*аваш ли се бе, дришльо?" :)

Тази телевизия не струва. Не може такъв сайт да се дава по новините. Сигурно яко са го закъсали от към умствен капацитет и читави репортажи, за да дадат такова нещо по телевизията. Не че нещо, но собствениците му да очакват скоро бан от Google AdSense. Аз ако бях едитор, не бих позволил на такъв сайт да се плескат реклами.

Искам с добро чувство да поздравя създателите му, но нека те с ръка на сърце кажат, че заслужава вниманито на медиите. Ако го направят, тогава вече са за хранилка. За усмиване тук са единствено и само телевизиите. Ако те мислят, че това е велико технологично откритие, нека се гръмнат и те. Абе тия от телевизиите се бъзикат с нас. Аз лично го приемам такъв репортаж. като обида. Тия тотално се подиграват с хората.

И що за адрес е това. .tk - много социални контакти ще паднат там. :)

Аз потвържадам думите на Кул, гледах го и реших да си прережа вените надлъж. Че бяха и намерили некви заблудени души (3ма кретена), които се кълняха, че една заплата от към 400 лв. на месец си я докарват, благодарение на тези сайтове. От доста време спрях да следя телевизията за IT новини точно заради такива глупости, които дават редовно. И за продължам да го правя. Благодарение на автора на темата разборат за поредната издънка и кретения. Да продължа за този репортаж - репортерката през цялото време толкова недоверчиво го питаше, него и другите двама, че чак се чудях дали тя милата ще го добута до края този репортаж без да изпадне в истеричен смях. Както и да е, справи се женицата. Но ми остави едно такова чувство на отчеяние. Щом това за тях е начина за изкарване на пари, а не форуми като този и другия ни колега, значи не заслужават да им се гледат телевизиите, поне от хора с малко мозък. Другите - все тая, това са обречени души. Дадоха го и по БТВ и по Нова. То аз разлика не правя, но и по двете бяха обедени в това. Или поне така го докарваха.

Проблемът е, че ги мързи да мислят и за това цял живот страдат от това. Не само бг журналистиката, едно 80-90% от населението. Но всяко чудо за 3 дни. Утре ще е друга простотия. Просто като ги гледайте си вземете пуканки, каса бира и пийте до безсъзнание, че това което ще чуете за IT сферата ще в подтисне много. :)
 
тук плюем по бтв не по създателите на сайта макар че и те леко го отнасят.... защото като става дума за интернет при тях(бтв) само плюят какви измамници са всички освен техните сайтове, а в редките случай когато става дума за нещо положително имаме това

жколкото до хостинга от 1,20 притесненията са ни че няма да издържи..
 
Ще си позволя да си самоцитирам мнението ми от дискусия във фейсбук:

Според мен това е поредната журналистическа новина. Евала на момчетата, че са се захванали от такава възраст и работят сериозно, но пък и изказванията на бТВ са повече от смешни.
Но имайки предвид последните изцепки като тази http://www.blitz.bg/sport/article/110312 вече нищо не ме изненадва.

На който му стиска да отвори линка и да прочете заглавието. Истината е, че медиите тук станаха абсолютни тоалетна хартия. Тъпо е, че не мога да си забърша з*адника и с интернет вариантите им.
 
От: Re: Lifebox1 част II

Ще си позволя да си самоцитирам мнението ми от дискусия във фейсбук:



На който му стиска да отвори линка и да прочете заглавието. Истината е, че медиите тук станаха абсолютни тоалетна хартия. Тъпо е, че не мога да си забърша з*адника и с интернет вариантите им.
Ти ако знаеш бате, аз от има няма 2-3 години следя чуждите сайтове за новини. Даже не си помислям да гледам тук. Последно време, новините, които предават тук от прочетеното с нета, за само от чужди сайтове. Гледам една новина там, после същата тук и се чудя, аз ли нещо не съм на ред. Нещо някъде явно изпуъскам аз нишката. Но като цяло, те даже не знаят къде е фокуса - просто е копи -> пейст и тук таме техни думи, за да се получат бисерите. Аз лично като правя нещо тук, ще искам да ме знят и големите медии, защото те знят кое е важно за потребителя и как да му го представят. Говоря за Google News, Yahoo News, CNBC и т.н.

И никой не се закача със собственицте на това явно голямо за БТВ откритие, а с това, че медиите мислят народа за тотални малоумници. Как може да направиш репортаж за това. Ако някой ми каже, че е нормално това да е водеща новина, значи е време да смени дрогата или да препоръча дилъра. Не знам, но последно време тренда е яко надолу. :)
 
Re: От: Re: Lifebox1 част II

Ти ако знаеш бате, аз от има няма 2-3 години следя чуждите сайтове за новини. Даже не си помислям да гледам тук. Последно време, новините, които предават тук от прочетеното с нета, за само от чужди сайтове. Гледам една новина там, после същата тук и се чудя, аз ли нещо не съм на ред. Нещо някъде явно изпуъскам аз нишката. Но като цяло, те даже не знаят къде е фокуса - просто е копи -> пейст и тук таме техни думи, за да се получат бисерите. Аз лично като правя нещо тук, ще искам да ме знят и големите медии, защото те знят кое е важно за потребителя и как да му го представят. Говоря за Google News, Yahoo News, CNBC и т.н.

И никой не се закача със собственицте на това явно голямо за БТВ откритие, а с това, че медиите мислят народа за тотални малоумници. Как може да направиш репортаж за това. Ако някой ми каже, че е нормално това да е водеща новина, значи е време да смени дрогата или да препоръча дилъра. Не знам, но последно време тренда е яко надолу. :)

Аз от онлайн медиите посещавам само чуждестранни и то такива като машабъл и техкрънч. Всичко останало е булшит.
За тоалетното време си имам Guardian - обикновено петъчно издание (Или поне това което е пристигнало в петък в локалния магазин :Д), което ми стига цяла седмица да си чета ;) Не е като да се интересувам кой знае колко много от световните клюки.
Ако имам повече свободно време за четене, определено бих го направил на леглото с добра книга, вместо да разтворя някоя медийна помия.
 
От: Lifebox1 част II

Пичове, хлапетата са 6-ти и 7-ми клас.
Аз на тия години тепърва започвах да уча РНР. Като се замисля, година по-късно работех вече, ама тва друга тема.

Нека да ги дават по BTV преди някой да ги наплюе по форумите и да се откажат.
 
От: Lifebox1 част II

Похвално е, че са толкова малки, а са се хванали да ръчкат нещо.

Смешно е, че журналягите от тая боклучава телевизия се опитват да създадат поредната безсмислена новина. Щях да се задавя с кафето, като излгедах репортажа. Смешни и некадърни журналяги :lol:
 
От: От: Lifebox1 част II

Смешно е, че журналягите от тая боклучава телевизия се опитват да създадат поредната безсмислена новина. Щях да се задавя с кафето, като излгедах репортажа. Смешни и некадърни журналяги :lol:

Да бе, това е целият худ на темата тук. Аз лично се възхищавам на лапетата, а и като гледах бяха някакви сладури. Но се възмотих, че това може да е новина. Реално е хубаво, че има някакво развитие на младите умове, не са като повечето чалгари и селяндури по дискотеките, и само може да им се възхищаваме. Жалкото е, че не са повече от 10-15%.

А телевизиите деградират. Това е всичко, като цяло. :)
 
От: Lifebox1 част II

Е, можеше и да е по-зле, например да ги накрекат "българските Марк Зукърбърговци" или нещо от сорта :lol:
 

Горе