Mazda vs. Toyota

Кое е по-добро?

  • Mazda

    Votes: 2 16.7%
  • Toyota

    Votes: 10 83.3%

  • Общо гласове
    12
Като кола не е зле, като изключим скъпите ремонти и високата цена спрямо колите от същия клас на другите марки.

А мнения за VW Golf 5?

Не ме разбирайте погрешно - бих си взел най-счупената и тъпа кола за първа, но ще возя малко дете и не мога да рискувам за взема някаква пълна трошка.
 
В този ред на мисли, как стои въпросът с разходите за поддръжка на Mazda и Toyota? Чувал съм, че поддръжката на японските коли е скъпичка, но пък не се налагало чак толкова. Нищо не разбирам от коли, затова говоря от гледна точка на това, което съм чувал :)
 
А мнения за VW Golf 5?

Не ме разбирайте погрешно - бих си взел най-счупената и тъпа кола за първа, но ще возя малко дете и не мога да рискувам за взема някаква пълна трошка.

Минивановете на почти всяка марка са чудесни коли за деца. Като за първа кола спокойно може да се насочиш към Опел Мерива

Opel_Meriva_B_front_20100703.jpg
 
А мнения за VW Golf 5?

Не ме разбирайте погрешно - бих си взел най-счупената и тъпа кола за първа, но ще возя малко дете и не мога да рискувам за взема някаква пълна трошка.

Как ще караш малко дете в тия пичи въшки знаеш ли какво става с тия консерви при сблъсък? Вземи си една истинска кола и остави тия жапанки на ненормалниците дето имат излишни пари за даване. Отдавна японските коли не са това което бяха, славата им се носи от преди 20 години ама те тогава всички коли бяха здрави защото нямаха никаква електроника. В най-добрия случай се чупят колкото останалите от същатата година, само дето колата ти ще седи в бокса поне месец докато пристигнат частите. Найс а??

Ако искаш здрава кола взимаш нещо бензиново около 2000г, немско. Ако искаш и да е евтино има опели шкоди голфове.... Разбира се ако не ти пука може нищо да не бараш с години стига да не ти пречи, че трака, пука, вибрира и не спира....
 
Чак ретро автомобил недей да му предлагаш, това е 18 годишен кошник, ебаси... Значи аз не съм много претенциозен, ама без автопилота, сигнализациите при проблем, абс и останалите стандартни екстри, които са при автомобилите след 2007-8 не мога да си представя кола вече.

Ако искаш здрава кола взимаш нещо бензиново около 2000г, немско. Ако искаш и да е евтино има опели шкоди голфове.... Разбира се ако не ти пука може нищо да не бараш с години стига да не ти пречи, че трака, пука, вибрира и не спира....
 
Чак ретро автомобил недей да му предлагаш, това е 18 годишен кошник, ебаси... Значи аз не съм много претенциозен, ама без автопилота, сигнализациите при проблем, абс и останалите стандартни екстри, които са при автомобилите след 2007-8 не мога да си представя кола вече.

Аз карам бмв 2001 година и имам автопилот, мултиволан, абс, дсц, парктроник, 4 ел стъкла, автоматичен двузонив климатик, нави с блутут, автоматично затъмняване на огледалата и прибиране. Ти кое от тия екстри викаш имаш?

Казвам около 2000 год което разбира се зависи от конкретната кола и мотор, но генерално след това почват да турбинират бензинките и става мазало. Иначе дизел ако му се сменят маховици турбини и дюзи агренажи няма проблем да заповяда :)
 
Защо да е бензиново?
А за 2000 изобщо не подлежи на коментар - все пак човека е подготвил около 6000 лева за автомобил (ако съдим въпроса за Голф 5)

Че за 6 бона къв автомобил ще си земе? Голф 4ка най-много от 2003 и ще му станат дребни да му купи гуми и да му смени маслото.
 
За 6 бона може да си взема Citroen C4 2006, Dacia Sandero 2010, Mazda 5 2007, Fiat Punto 2006 и още много...
Зависи за какво се ползва автомобила, какво искаш по спортно ли, за ежедневно шофиране ли, за дълго ли, комфортно ли да е или да е красиво спортно и да скачаш вътре..
Избор много зависи на какво ще попаднеш, вземеш ли запазена и поддържана кола и на 15 години да е ако и ти продължиш в същия дух да я поддържаш навреме ще си караш с кеф.
 
Всичките ги имам + още 10 абревеатури, които нямам представа за какво са. Нямам това затъмняване и климатик нямам, щото имам климатроник с повече зони от твоя климатик :) Верно ли се хвалиш с тоя 17 годишен дрънгел за 1500 лв.? Да, за времето си е било супер кола, ама вече не е :) От всичко изброено, имали поне едно да работи като хората? Под 20 слизаш ли като разход или твоята е от тея беемвета, дето харчат под 3 на 100 :)

Пич, спри със сектантските изпълнения, не караш най-великата кола, приеми го!

Аз карам бмв 2001 година и имам автопилот, мултиволан, абс, дсц, парктроник, 4 ел стъкла, автоматичен двузонив климатик, нави с блутут, автоматично затъмняване на огледалата и прибиране. Ти кое от тия екстри викаш имаш?

Казвам около 2000 год което разбира се зависи от конкретната кола и мотор, но генерално след това почват да турбинират бензинките и става мазало. Иначе дизел ако му се сменят маховици турбини и дюзи агренажи няма проблем да заповяда :)
 
Колеги, в момента карам шофЕрски курс и ще си купувам първа кола, като определено един от топ вариантите ми е нещо японско, защото ми изглежда надеждно. Honda не ме влече като идея, но определено има модели на Mazda и Toyota, които ми грабват окото.

Любопитно ми е, какво мнение бихте дали по отношение на този яростен японски батъл :D

За да бъда по-конкретен, огледал съм се в Mazda 2 и Toyota Auris.
И аз ще дам своя глас. Плюс едно коментарче - а именно Toyota. Такова карам, и не само аз ... брат ми, баща ми, и зетя. :) Супер коли са, лесни за поддръжка, трудно чупливи. Яростен не, тук мазда май отговаря повече на това описание. Здрав, надежден, комфортен, добре оборудван, стилен, да.

Последно време много се запалих по Супърба на Шкода, и то комбито, но ще видим. Не е лоша идеята да направим една класация на всички марки, да видим какво карат IT-тата. Винаги съм се чудел. Но ако си подбираш техниката и инструментите за работа както се прави в бачкане, ще си гледаш параметри, както се прави. Марката ще остане на заден план.
 
И аз ще дам своя глас. Плюс едно коментарче - а именно Toyota. Такова карам, и не само аз ... брат ми, баща ми, и зетя. :) Супер коли са, лесни за поддръжка, трудно чупливи. Яростен не, тук мазда май отговаря повече на това описание. Здрав, надежден, комфортен, добре оборудван, стилен, да.

Последно време много се запалих по Супърба на Шкода, и то комбито, но ще видим. Не е лоша идеята да направим една класация на всички марки, да видим какво карат IT-тата. Винаги съм се чудел. Но ако си подбираш техниката и инструментите за работа както се прави в бачкане, ще си гледаш параметри, както се прави. Марката ще остане на заден план.
Съгласен съм за класацията, така всеки ще даде мнение за автомобила който кара и ще каже + и - така че някой който търси определен автомобил ще може да прочете за най чести срещани проблеми и прочие.
 
Всичките ги имам + още 10 абревеатури, които нямам представа за какво са. Нямам това затъмняване и климатик нямам, щото имам климатроник с повече зони от твоя климатик :) Верно ли се хвалиш с тоя 17 годишен дрънгел за 1500 лв.? Да, за времето си е било супер кола, ама вече не е :) От всичко изброено, имали поне едно да работи като хората? Под 20 слизаш ли като разход или твоята е от тея беемвета, дето харчат под 3 на 100 :)

Пич, спри със сектантските изпълнения, не караш най-великата кола, приеми го!

Що се пънеш да отговаряш по теми дето не си запознат. Автоматичен климатик е климатроник на жаргона на джамбазите, само дето ти кога си купувал от джамбазите в Труд явно толкова и си знаел кво купуваш... Когато ауди за пръв път пускат авотматичния климатик в техните коли го наричат климатроник, силно ме съмнява да караш ауди какъто си задръстеняк. Колкото до разхода, това е последното нещо което ме вълнува като купувам кола, ако исках разход щях да зема нафтова печка кат твойта да дими по кръстовщиата и да вибрира като трактор...

Верно не карам най-яката кола на света има по-хубави ама са от 50 бона нагоре...

Айиде иди научи абривиатурите и тогава се върни...
 
Последно редактирано:
За 6 бона може да си взема Citroen C4 2006, Dacia Sandero 2010, Mazda 5 2007, Fiat Punto 2006 и още много...
Зависи за какво се ползва автомобила, какво искаш по спортно ли, за ежедневно шофиране ли, за дълго ли, комфортно ли да е или да е красиво спортно и да скачаш вътре..
Избор много зависи на какво ще попаднеш, вземеш ли запазена и поддържана кола и на 15 години да е ако и ти продължиш в същия дух да я поддържаш навреме ще си караш с кеф.

...
 
Какво се възмущаваш колега сподели ?

Щях да кажа, че тия коли дето ги предлагаш са на ръба на бюджета и трява да има поне хилядарка заделена допълнително за обслужване регистрация и някои непредевидени ремонти на "новия внос".

Ама чесно казано ми е все едно всеки си има глава на раменете и си дава парите за квото му е кеф.
 
Щях да кажа, че тия коли дето ги предлагаш са на ръба на бюджета и трява да има поне хилядарка заделена допълнително за обслужване регистрация и някои непредевидени ремонти на "новия внос".

Ама честно казано ми е все едно всеки си има глава на раменете и си дава парите за квото му е кеф.
Разбира се че трябва да има поне даже и 2 хилки, но пък за 3-4 бона взимаш 20 годишен кош със всичките му проблеми и вече са му взели живота и като цяло страдаш и започваш да набутваш пари в бездънна яма.
Но всеки си знае джоба и какво може.
 
Разбира се че трябва да има поне даже и 2 хилки, но пък за 3-4 бона взимаш 20 годишен кош със всичките му проблеми и вече са му взели живота и като цяло страдаш и започваш да набутваш пари в бездънна яма.
Но всеки си знае джоба и какво може.

Като говорим за бездънни ями там където са 20 годишните кошове там са и 15 годишните кошове даже може да са по зле ако вече са милионерки.... Моя съвет далчен не е да земе най-евтиния 20 годишен кош дето не си знае километрите и собствениците. Вярно, че българина обича да го лъжат за тва е пълно с 15 гошни кошове на по 150к км.
 

Горе