Mazda vs. Toyota

Кое е по-добро?

  • Mazda

    Votes: 2 16.7%
  • Toyota

    Votes: 10 83.3%

  • Общо гласове
    12
За вановете имах предвид опел зафира и подобни, това е такава недомислица, че и да ми я подаряват не я взимам. Иначе еврован 1 визирам фиат улис е невероятна кола. Вече обаче е дъртичка и трудно може да си намериш читав екземпляр. Гледах еврован 2 преди да си взема комбито... абе изработката доста гадна ми се стори. Шофьорската седалка на всички дето видях, беше изтърбушена. Също така за мен е важно да няма ръжда, защото двигател се сменя... ама купе май не съм чувал.
 
Да, и аз съм на това мнение. Зафирата, тоарана и подобни....направо ужас. Дори не знам защо са тия коли. По мое лично и нескромно мнение не вярвам някой мъж по собствена инициатива да си купи неугледен миниван. Винаги е подтикнат от второ мнение. :) Да, има и миниванове, които са брутални, но лошото е, че пиша за тези грозните и не до там практични. Не знам защо се води семейна кола като на практика има доста по практични в това отношение автомобили. И не говоря за големите джипове само. Не искам да засегна хората с такива коли, разбира се, но лично аз бих си взел нещо подобно, ако наистина е извън стандартите на кошниците, които минават за миниванове. :)
 
Зависи, като цяло май важи за европейските модели повече. Клиент и добър приятел е Канадец и сега си взе Honda Odyssey 2018, която е меко казано брутална отвсякъде, да не говорим и че върви като луда. Багажник и седалки, както и място в интериора колкото искаш. Той идва от Х5 и го замени за Хондата защото в BMW-то нямало достатъчно място. Не се продава в Европа обаче, може би защото за нашите условия изобщо не е практична, или поне не в големите градове.

Одисея е много добър! Возил съм се в такъв именно като бях в Канада при мои приятели. Имаше даже ДВД отзад за децата. Бяха доволни от нея.
 
Одисея е много добър! Возил съм се в такъв именно като бях в Канада при мои приятели. Имаше даже ДВД отзад за децата. Бяха доволни от нея.
Ето точно тази кола не бих минал за family minivan. :) Определено е добра, а литража на багажника какъв е. Сори, че питам, ама последно време някак незнайно как започнах да го включвам към задължителните параметри на колата. :)
 
Не бих ги избрал пред Мицубиши.
 
Това ако е преди фейса изобщо не си прави труда освен ако не искаш да се убиеш някъде по магистралата. А като чуят колко гори 10-11 сигурно ще те убият с камъни тука у форума :)
2009 година е това е последната година в която се произвеждат. След 2007 всички са Facelift няма го проблема със SBC спирачките. Вече са друга система и градско ми гори 15-20 в задръстването. Извънградско 8-10 зависи колко ми е тежък крака. :D
 
Аз не знам какво толкова се превземат всички с тея семейните коли. Като се роди първото дете си карах една двуврата бегачка 240 магарета бензин турбо, като идеята беше да се взема нещо голямо, ако тази стане неудобна.... и така 3 години :) Докато се роди второто дете. Точно тогава се поддадох на глупостите и се натресох с едно Волво S60 ли беше, S80, нещо такова. Едвам го изтърпях 3 месеца и го продадох, тромаво като мечка, деба и най-сигурната кола, деба. Създадена за пенсионери! Изобщо не ми хареса, за всеобщо изумление на всички. От тогава като чуя семейна кола лошо ми става... Това са женски тъпотии, ако питате мен. Ще вземам аз катафалка, щото да сме имали семейна кола.... За десетнина дена в годината, ще карам гадна кола през цялата остана... няма начин.
 
Аз не знам какво толкова се превземат всички с тея семейните коли. Като се роди първото дете си карах една двуврата бегачка 240 магарета бензин турбо, като идеята беше да се взема нещо голямо, ако тази стане неудобна.... и така 3 години :) Докато се роди второто дете. Точно тогава се поддадох на глупостите и се натресох с едно Волво S60 ли беше, S80, нещо такова. Едвам го изтърпях 3 месеца и го продадох, тромаво като мечка, деба и най-сигурната кола, деба. Създадена за пенсионери! Изобщо не ми хареса, за всеобщо изумление на всички. От тогава като чуя семейна кола лошо ми става... Това са женски тъпотии, ако питате мен. Ще вземам аз катафалка, щото да сме имали семейна кола.... За десетнина дена в годината, ще карам гадна кола през цялата остана... няма начин.
Сложи в тази кола:

1. Количка
2. Гърне
3. Памперси
4. Дрехи - на теб, жената, детето
5. Стерилизатор
6. Някакъв мотор или колело
7. Не дай си Боже тъщата да те натовари и с буркани или друга зимнина в хладилна чанта
8. Кошарка
9. Играчки

Сигурно изпускам нещо, но ще си го припомня идващите дни. :)

Гореописаната кола не знам дали ще стигне и до точка 5. :) И това е лек сценарии....не говорим, ако е нужно да носиш изгладени и добре сложени костюми (ако ще ходиш на сватба или друг важен повод), ски, шейна и подобни, ако ще правиш зимна почивка. :) Лигавщина е ако си вземеш бус за това. Хахахха.
 
Сложи в тази кола

1. Количка
2. Гърне
3. Памперси
4. Дрехи - на теб, жената, детето
5. Стерилизатор
6. Някакъв мотор или колело
7. Не дай си Боже тъщата да те натовари и с буркани или друга зимнина в хладилна чанта
8. Кошарка
9. Играчки

Сигурно изпускам нещо, но ще си го припомня идващите дни. :)

Гореописаната кола не знам дали ще стигне и до точка 5. :) И това е лек сценарии....не говорим, ако е нужно да носиш изгладени и добре сложени костюми (ако ще ходиш на сватба или друг важен повод), ски, шейна и подобни, ако ще правиш зимна почивка. :) Лигавщина е ако си вземеш бус за това. Хахахха.

Да те питам нещо дядо ти като е обиклял с само кошари, играчки, че и колела ли е мъкнел? ... прекалено много ги глезите тия деца и жени. Моя малкия като отиваме някъде слага една малка количка в джоба и жената опакова 2-3 сака/куфара дрехи и тва е.
 
Да те питам нещо дядо ти като е обиклял с само кошари, играчки, че и колела ли е мъкнел? ... прекалено много ги глезите тия деца и жени. Моя малкия като отиваме някъде слага една малка количка в джоба и жената опакова 2-3 сака/куфара дрехи и тва е.
Твоя дядо писал ли е в форума на предприемач? Света се променя , стига глупости. Голямата кола е задълже като имаш дете. Не че не може и в малката да се побереш натъпкат догоре, ама не е удобно....
 
Утре ми е първото кормуване и е голям спек :D
Ако не се вясвам във форума, значи съм прегазил някого и съм в ареста :D
 
Абе като видях ванчето по-горе (канадското) и се сетих за нещо визуално подобно, японско - Mitsubishi Grandis .
За около 6-7000 може да се намери 2006-2007 година.
 
Да те питам нещо дядо ти като е обиклял с само кошари, играчки, че и колела ли е мъкнел? ... прекалено много ги глезите тия деца и жени. Моя малкия като отиваме някъде слага една малка количка в джоба и жената опакова 2-3 сака/куфара дрехи и тва е.
Съгласен съм с теб. Така е. Това ме спира от някакво извращение с ремарке, горен багажни, бус и подобни. Но е и факт, че времената се менят и повечето удобства не са трудни за набавя, и то никак. И другото - щом дядо ми е бил с заска от 25 коня, дали и аз трябва да съм, при положение, че леко сме дръпнали в това отношение.
 
Сложи в тази кола:

1. Количка
2. Гърне
3. Памперси
4. Дрехи - на теб, жената, детето
5. Стерилизатор
6. Някакъв мотор или колело
7. Не дай си Боже тъщата да те натовари и с буркани или друга зимнина в хладилна чанта
8. Кошарка
9. Играчки

Сигурно изпускам нещо, но ще си го припомня идващите дни. :)

Гореописаната кола не знам дали ще стигне и до точка 5. :) И това е лек сценарии....не говорим, ако е нужно да носиш изгладени и добре сложени костюми (ако ще ходиш на сватба или друг важен повод), ски, шейна и подобни, ако ще правиш зимна почивка. :) Лигавщина е ако си вземеш бус за това. Хахахха.

Хаха хайде сега да добавим и палатка, минихладилник, и други неща за къмпингуване + жена + дете 5г + дете 1г. Обаче комбито + ковчег покривен се справиха.

Твоя дядо писал ли е в форума на предприемач? Света се променя , стига глупости. Голямата кола е задълже като имаш дете. Не че не може и в малката да се побереш натъпкат догоре, ама не е удобно....

Абе не съм бил там да видя какво е носил, ама аз лично съм държал врата на Уаз-ка докато баща ми е шофирал с палче на газта вързано с тел... Абе готино беше ама не ми се повтаря :)
 
Хаха хайде сега да добавим и палатка, минихладилник, и други неща за къмпингуване + жена + дете 5г + дете 1г. Обаче комбито + ковчег покривен се справиха.

Да, мисля, че комбито за този формат семейство е може би най-добрия вариант. Споделям твоите чувства. :)

Абе не съм бил там да видя какво е носил, ама аз лично съм държал врата на Уаз-ка докато баща ми е шофирал с палче на газта вързано с тел... Абе готино беше ама не ми се повтаря :)
Да, и само да отбележа, че тогава колите не са се движили с повече от 100км/ч. Това е важно, защото ако празна се движи така, представете си пълна. Спомням си като малък с москвича бащата спираше при баба ми в Търново за пренощуване и после продължавахме към морето. :) Не можеше с две деца по друг начин да се вземе това разстояние, особено с тогавашните машини и техника. :)
 
Почвам да разбирам... Купувате си тея семейните гондоли и миниванове, за да ходите на морето, на мен обаче не ми се налага, затова ще си карам каквото искам :p
 
Почвам да разбирам... Купувате си тея семейните гондоли и миниванове, за да ходите на морето, на мен обаче не ми се налага, затова ще си карам каквото искам :p

Почваш да ме кефиш как мислиш :)
 
Абе и ти ми харесва как мислиш, ама лошо тръгнахме в темата :)

Чесно казано, ако трябва да избирам, вземам бавареца, пред която и да е семейна катафалка :)

Почваш да ме кефиш как мислиш :)
 
Почвам да разбирам... Купувате си тея семейните гондоли и миниванове, за да ходите на морето, на мен обаче не ми се налага, затова ще си карам каквото искам :p
Да, тия които се пренасят за седмица нямаме много голям избор. Освен една част по Еконт, а другата с калинката. :)

@biaaro , извинявай много бавареца не е добър пример.... :) Всяко 2ро ПТП е с такава кола. :)
 
Аз говоря от моята гледна точка, иначе не бих я препоръчал на никого, особено неопитен младеж, каквито обикновено се хвърлят на такива коли. Затова и стават толкова инциденти с тях. Отделно че станаха толкова масови, че не знам дали има от другите марки толкова по улиците.

@biaaro , извинявай много бавареца не е добър пример.... :) Всяко 2ро ПТП е с такава кола. :)[/QUOTE]
 

Горе