Merchant account in Bulgaria

От: От: Merchant account in Bulgaria

Моля ви се без вражди. Не сте малки. Да, моля те не бъди груба. radev, не е искал да обини никой, сигурен съм в това. Тук целта е именно да се помага, така че аз лично бих ви помолил да не пристъпвате приятелския тон. Мерси и на двамата предварително.:)
и аз не исках да бъда груба, but it sounds really offencive. it was really easier to find this forum than necessary information... :roll:
 
и защо ти е локален мършънт акунт ползваи си испанския всички живем в в еу или ползваи добре известните чужди системи които работят и в бг пеипал 2checkout wordpay..... един приятел имаше магазин иначе и разпряваше че банката му искала 10% за да му процесва плащанията ако е под опредлен оборот.... пеипал 3% , 2цо 5,5% определено избора на бг банка не е най удачното решение (може и вече да се появила някоя по добра оферта но не съм чувал..... въртят само реклами за кредити и депозите еи.... :))
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Merchant account in Bulgaria

и защо ти е локален мършънт акунт ползваи си испанския всички живем в в еу или ползваи добре известните чужди системи които работят и в бг пеипал 2checkout wordpay..... един приятел имаше магазин иначе и разпряваше че банката му искала 10% за да му процесва плащанията ако е под опредлен оборот.... пеипал 3% , 2цо 5,5% определено избора на бг банка не е най удачното решение (може и вече да се появила някоя по добра оферта но не съм чувал..... въртят само реклами за кредити и депозите еи.... :))

Намерих електронен предводач - сега ще ме бъде по-леко...
А как да бъда с данъци? Пример,аз ще имам испански merchant. Испанците ще ли известят за моят merchant на български власти? Ако така, каква ще бъде тяхната реакция (на българските власти)? Ще се запази данъка, или ще стане по-голям (в Беларусия, например, данъка за доходи от чужди страни ще бъдат по-голями...)?
 
Последно редактирано:
този казус ми е сложен... би трябвало да се консултираш с български адвокат и счетоводител.... ЕУ представлява съюз за свободно движение на стоки и капитали все едно сме една държава различни щати... Беларус е извън еу...
 
От: Merchant account in Bulgaria

Fp това го разбирам. Но прецедент в економика на една страна има. искам да знам, каква е ситуация в България... Ще търся да начавам с открити очи.
 

Горе