microinvest - онлайн магазин

От: microinvest - онлайн магазин

* Забележка: Електронният магазин е съвместим само с Windows хостинг и поддръжка на asp.net 4.0
* Поддържан тип на база данни: MSSQL;

Да ви е сладко :)

Да навлезеш в пазар , който изобщо не разбираш - повтарят грешката на Майкрософт
 
От: microinvest - онлайн магазин

А бе те и компютри сглобяват и какво ли не от което не разбират продават.После клиентите да му мислят!Предпочитам 100 пъти да поръчам от тук на някой да ми изработи онлайн магазин отколкото да бера ядове с велики компании.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: microinvest - онлайн магазин

Изглежда интересно като описание де. За другото не знам. Някак обаче блазнещо излиза склада, магазина и електрония магазин да ползват една база данни. Няма да въвеждаш нещата няколко пъти. Няма да се притесняваш ако едно от нещата решиш на 2 места да го продаваш ...
 
От: microinvest - онлайн магазин

Оплюхте дизайна, но не прочетох нищо за функционалността и другите важни моменти за работата на сайта.
Чудя се между тая опция и опцията на shopify.
тук е малко по скъпо, но пък опцията да ползвам складпро ( в момента на промоция за 50 лева) ще мога и магазина и офлайн търговията да си подредя ( в момента ползвам безплатната версия) и онлайн магазина да си следя едновременно. ( към момента офлайн стоките са различни от онлайн стоките с който работя, но смятам да пусна и някой неща който внасям за магазина и онлайн да пробвам). В тоя случай ако си платя склад-про май трябва да дам още 50 лева и за програмата за магазина, която ще работи с склад-про то.

А ако съм в shopify, спестявам разходите за складова програма и за софтуера за магазина което да речем грубо 150 лева ( благодарение на промоциийте) но всичко ще е отделно.

Гледам, че предложенията на множеството тук клонят към opencart-a. Ако избера тая опция ще трябва да отделя малко повече време докато настроя нещата. Но пак и 2те остават разделени. Наличностите по отделно и прочие.. Освен ако няма опция да се синхронизират 2те ?
Отделно, че свободното време и сега не ми стига за да се заровя да разучавам опенкарта.

Та имам 2 дена да реша какво да правя, че промоцийте на микроинвест свършват ( освен ако не я удължат още веднъж).

Моля дайте ми съвети, кажете вие как сте си решили нещата, че да са лесни, удобни и сигурни ?
 
От: microinvest - онлайн магазин

Export Microinvest Warehouse Pro to OpenCart
Виж това и ми се обади по телефона да ти кажа как и какво можеш да направиш и какво не можеш с Микроинвеста
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=20830
Промоцията няма да бъде удължавана
 
От: microinvest - онлайн магазин

Неадаптивен дизайн - как може да им се връзвате изобщо ?
Грозен или красив - въпрос на вкус , но неадаптивен е въпрос на незнание ..........
 
От: microinvest - онлайн магазин

Неадаптивен дизайн означава, че не се показва хубаво на всички размери дисплеи нали така?
Тоест за хора който ползват таблети смартфони и прочие ще имат проблеми с визуализацията на сайта? Още повече мисля, че гугъл бяха подхванали кампания срещу такива сайтове като ги класират по назад?

Неадаптивен дизайн - как може да им се връзвате изобщо ?
Грозен или красив - въпрос на вкус , но неадаптивен е въпрос на незнание ..........
 
От: microinvest - онлайн магазин

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59359 - тука е писано доста


Ако тепърва започваш в бизнеса ти е простено , но да подвеждаш клиентите си и да и продаваш такова нещо си е престъпление според мен .
 
От: От: microinvest - онлайн магазин

Това съм го чел още от постването го следя. В крайна сметка няма категорично мнение дали има значние при търсене в гугъл дали е респонсив или не.
Като се замисля обаче от друга страна има ли вероятност за бг пазара гугъл още да не е вкарал промените в алгоритмите си ?


И като оставя това пак питам за респонсива, какво толкова важно виждаш в неговата липса, поради което отхвърляш решението на микроинвест? Като цяло техният софтуер е водещ в бранша с търговията. Не съм виждал сериозен склад който да не ползва техен софтуер, като се замисля ?


http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59359 - тука е писано доста


Ако тепърва започваш в бизнеса ти е простено , но да подвеждаш клиентите си и да и продаваш такова нещо си е престъпление според мен .
 
От: microinvest - онлайн магазин

Виж файлът 12613

конкретен пример на една фирма, дето я следя - детски дрехи от 14 до 49 място откакто е обявен Армагедона при 12000 търсения месечно
Понеже носим в един и същи офис на куриера знам колко носеше преди , знам колко носи и сега .

Несериозно е изобщо да се говори за неадаптивни дизайни .

Да не говорим че в самата фирма много трудно може да им обясниш, че не са прави
Когато преминаваха на Делта Про не си запазиха клавишните комбинации и обясняваха на жена ми колко са по удобни новите .....
Не си поддържат старите продукти и кви ли не селски сметки си правят, хиляди бъгове и фиксове правят постоянно ,
Да не говорим че това не е отворен код и никой освен тях не може да ти прави промени на магазина
(за последното не съм 100 сигурен, нека кажат програмистите на .ASP )
 
От: От: microinvest - онлайн магазин

1. линка не е активен. Поне на мен ми казва да уведомя администратора за грешката.

2.Това с платените ъпгрейди ме глождеше доста наистина. В shopify всички ъпгрейди са включени в абонамента и платформата ми изглежда по добре като цяло на мен. ( аз нямам никакъв опит с тези неща, но от описаните неща ми харесват повече) Явно ще трябва да се простя с идеята за обща база данни за всичко.

Виж файлът 12613

конкретен пример на една фирма, дето я следя - детски дрехи от 14 до 49 място откакто е обявен Армагедона при 12000 търсения месечно
Понеже носим в един и същи офис на куриера знам колко носеше преди , знам колко носи и сега .

Несериозно е изобщо да се говори за неадаптивни дизайни .

Да не говорим че в самата фирма много трудно може да им обясниш, че не са прави
Когато преминаваха на Делта Про не си запазиха клавишните комбинации и обясняваха на жена ми колко са по удобни новите .....
Не си поддържат старите продукти и кви ли не селски сметки си правят, хиляди бъгове и фиксове правят постоянно ,
Да не говорим че това не е отворен код и никой освен тях не може да ти прави промени на магазина
(за последното не съм 100 сигурен, нека кажат програмистите на .ASP )
 
От: microinvest - онлайн магазин

Всичко друго бива, но не и нещо на микроинвест и писано на asp.net. Микроинвеста ще ти скъсат нервите от бъгове, бавно зареждане и плащане за поддръжка през някой ден. Казвам това от опит със счетоводния им софт. и мнения на приятели счетоводители. А за не риспонсив дизайн направо забрави
 
Re: От: microinvest - онлайн магазин

Чудя се между тая опция и опцията на shopify.

Ти бате голяма дилема седи пред теб. :) Къде се забиваш с тия шитни. Какво ти е нужно, да следиш наличност или? Мисля, че във всяка система можеш в бекенда. Но за по-сложни операции, ще е нужно складов софтуер или някакво мини CRM-че. За жалост имаш по-скоро следната дилема - всичко да ми е в синхорм и да ми се засере конверсия и да цакам още много повече за доработки, защото повярвай ми, с основното си до никъде или да си имам продажби и да успея някак да интегрирам софт за следен, а и не е изключено да има като модул към системата, но ще бъде изцяло уеб базирана.

Един мой приятел така го измъкнах от лапите на Микроинвест, сайт за 600 лева, който излгеждаше супер зле, и лично аз бих купил от него само ако зависеше живота ми. Такова нещо като филтри, светове, лога, надписи, и други важни за съвремения магазин неща са само дорабитки започващи от не лоши суми, на час. Но и така трябва. ;) Тук няма да се възпротивя, защото и аз разработвам и на мен не ми е приятно да ме правт на идиот. ;)
 

Горе