Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Кой предлага по-добър 3G мобилен интернет?

  • Виваком

    Votes: 7 46.7%
  • Мтел

    Votes: 8 53.3%

  • Общо гласове
    15
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Определено Mentel... Бил съм и на трите, и пак върнах Mtel-а. За Варна и региона нямат грешка. Другите два са слаби!

Приятел от Варна е на мтел от как се помни и сподели, че реадко хваща 3G на телефона си... явно зависи.

Избора ще е труден. Защо не предоставят тест период и така всеки да реши преди да сключи договор?!
 
Не знам за тест период, но имат някакви предплатени карти за 3G - плащаш 10-15 лева и можеш да ползваш 7-10 дена. Така че, има как да тестваш.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Макс ги ползвах по-малко от месец но някак ми ядеше яко батерията това 4G.
 
От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Не знам за тест период, но имат някакви предплатени карти за 3G - плащаш 10-15 лева и можеш да ползваш 7-10 дена. Така че, има как да тестваш.

Е не става така, БГ предприемача трябва да тества безплатно. Няма вариант да даде пари. 15 лв са много пара.
 
Нали вече има една седмица да се откажеш след като си подписал договор? ДГД мобилките - преди като го нямаше горното приятел си взема 3Г ЮСБ от глобул - ОК в София има 3Г, ама на Вакарел, дето живее - РУК 3Г - и си я държа в шкафа 24 месеца на по 20 лв/м. Не можело да се махне - нет имало - да, има, ама е гпрс до едге.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Ползвам на виваком и съм супер доволен. Много често си пускам телефона като рутер и ползвам на лаптопа интернета и за работа не мога да усетя разлика с интернета у дома. Отделно имаше нещо, че на виваком радио честотите бяха най-дълги май от на трите оператора и за това трябва да сепридставят по-добре на закрито. На глобул са съответно най-къси и за това вътре техния нет е най-лош.
 
Re: От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Ползвам на виваком и съм супер доволен. Много често си пускам телефона като рутер и ползвам на лаптопа интернета и за работа не мога да усетя разлика с интернета у дома. Отделно имаше нещо, че на виваком радио честотите бяха най-дълги май от на трите оператора и за това трябва да сепридставят по-добре на закрито. На глобул са съответно най-къси и за това вътре техния нет е най-лош.

Бате, на какъв план си, че чак и работиш с него. Аз не мога да си го представя с телефона да качвам WP файлове за инсталация. :) Но явно не съм попадал на подобен нет де. :) Аз съм на Теленор в момента и честно казано не е лош за някои първични неща, но за работа - това е много смело да ги помисля, може и би и заради плана. Скоро се надявам да се облажа с нет от Виваком, защото там ми е картата.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Ползвам на виваком и съм супер доволен. Много често си пускам телефона като рутер и ползвам на лаптопа интернета и за работа не мога да усетя разлика с интернета у дома. Отделно имаше нещо, че на виваком радио честотите бяха най-дълги май от на трите оператора и за това трябва да сепридставят по-добре на закрито. На глобул са съответно най-къси и за това вътре техния нет е най-лош.

Приготви се да си взимаш нова батерия за телефона скоро.
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Аз май пропуснах да кажа, че бекъп нета ми е флашка от теленор и макар да нямаме баш покритие (3 от 5 черти) се работи добре и хваща добра скорост.
 
Re: От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Зависи какво търсиш. За покритие Виваком бият по всички параграфи, но за качество на сигнала там където и покритието е малко Мтел са с предимство. На връх Снежанка с Виваком не мога да свърша работа и за 5 лв, а от телефона с Мтелската карта си цъкам по сървърите все едно съм си в София. Цената също за някои е фактор, но ако ползваш нета за работа по-добре да не обръщаш внимание на това, че Мтел са по-скъпи.
Мда, търся покритие и бързо 3G, това са ми двете критерии. Айде сега да кажат Мтелджийте има ли такова чудо като предплатена карта на Мтел, или с някакви заредени прилични мб, с някаква такса на месец, но без договор.

@TheCrazyBastard, Булсата ги знаем всички. Ако си и с чиния, спукана ти е работата. :) Ако вали направо си зареди библиотечката, защото нито нета ще е ок, нито телевизията. Да, верно, покриват на Мачо пичо церевичака, но и в в големите градове се дънят често. ;)

Значи да се оглеждам за Мтел, така ли. Айде някой да сподели какво си е взимал наскоро на оферта с нет. :) Аз само нет си търся, мобилен. ;)
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

@Blinky, имаме страхотна създадена мрежа отпреди години, перфектно работеща с оптични кабели, преди да я продадат на Булсатком. Явно не могат да си оправят още настройките и прехвърлянето на абонатите. Няма аналогия на която и да е мобилна друга мрежа за гр. Казанлък откъм качество спрямо цени. Но вече няколко месеца новите собственици са меко казано некоректни спрямо абонаментните планове. Не може без значение кой за каква тарифа плаща, всички да са резнати и е момента да получават един и същ ограничен интернет и не се знае докога...
 
http://www.mtel.bg/prima-predplaten-mobilen-internet но аз лично не съм го ползвал това.

Пробвал съм само на Виваком предплатения мобилен.

Това изглежда добре вече. ;) Много ми харесва, ще се поразходя, за да видя тази оферта. ;) Щях да съм по-доволен на 1500мб за 5 лева, но и това не е зле.
 
Re: От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

@Blinky, имаме страхотна създадена мрежа отпреди години, перфектно работеща с оптични кабели, преди да я продадат на Булсатком. Явно не могат да си оправят още настройките и прехвърлянето на абонатите. Няма аналогия на която и да е мобилна друга мрежа за гр. Казанлък откъм качество спрямо цени. Но вече няколко месеца новите собственици са меко казано некоректни спрямо абонаментните планове. Не може без значение кой за каква тарифа плаща, всички да са резнати и е момента да получават един и същ ограничен интернет и не се знае докога...

Да, знам за какво ми говориш. При мен взеха Юнайтед нет и го сдухата. Но нета им в сравнение с телевизията е супер. От доста време мислех да се ги сменя и го направи преди година и не съжалявам. Виваком са си на ниво и честно казано за момента не съм и помислял за други. Единственият минус е, че не правят промоциите като Булсата - да пускат по празниците фри HBO и Cinema, но като гледам какво дават по тях сега, не ми липсва кой знае колко. :)
 
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

На план гигабайт бърз интернет съм. И да ви кажа не правя разлика м/у wi-fi и него. Нета е с картата от флашката. Ии бтл телефона ми е самсунг на три години и батерията му държи също толкова малко колкото в началото. Естествено гореописаната гимнастика не я играя всеки ден, но се случва понякога
 
От: Re: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

А какво мислите за 4G-то на Макс? Вярно има доста ограничено покритие, но там където го има - как е?
Миналото лято ми се наложи да използвам мобилния им интернет с рутерче и като цяло е супер, но от време на време имаше краткотрайни прекъсвания (1-2 минути).
 
Последно редактирано:
От: Mtel Vs. Vivacom 3G - кое е по-добре?

Здравейте, определено Vivacom като оператор за този вид услуги. :D

Я питай куриерите на Еконт дали са доволни. :lol:
 

Горе