MVM Ads са лъжци!!!

onegeorgiev

Member
Здравейте! Искам да Ви се оплача от рекламната мрежа MVM Ads, и по-специално от издателската част... Излъгаха ме, и то доста брутално! Имам над 175 лв. честно изкарани пари от сайта ми + още 105 лв., за които съм пратил заявка за превод и в краен случай се оказва, че акаунта ми е блокиран и няма да си получа парите! Причината за блокирането на акаунта ми е, че според собственика на MVM Ads, сайта ми е генерирал фалшиви кликове и фалшиви импресии, въпреки че им обясних перфектно от къде идват посещенията на сайта ми. Просто имам големи Facebook страници и с огромна аудитория. Благодарение на този факт, сайта ми е правил и по над 6000 уникални посещения дневно. Все пак, над 90% от трафика ми идва от социалните мрежи, и по-специално от Facebook. И така според MVM Ads, няма как от 500 импресии, да съм направил около 300 клика, въпреки че навсякъде в сайта ми имаше реклами, и то на такива места, на които хората да виждат реклами и да кликат на тях. Писах си с тях, казах им всичко, казах им да проверят IP-тата на хората, които са кликали на рекламите в сайта ми, за да разберат че всичко е реално и не съм генерирал никакви фалшиви кликове, и те ми казаха че ще ми изплатят парите до няколко дни, след това минаха 2 седмици, започнах да се чудя, писах им e-mail - не ми отговориха, писах им друг, после друг, друг и така около 5-6 писма, а те продължаха и още продължават да ги игнорират и да не ми отговарят какво става с парите ми!?!?!?

До сега съм ползвал и други рекламни мрежи, като например ETARGET, но при тях никога е нямало такъв проблем!!! Призовавам всички, които ползват MVM Ads да ги изключат и да не се занимават с тях, защото ЛЪЖАТ И НЕ ПЛАЩАТ! Дори и да Ви платят - ще бъде след около 2 месеца...
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Не ги знам тези, но колега как може да се довериш на някой който няма име на фирма, един телефон или офлайн адрес в сайта си!!!!!!!
Как се върши бизнес с такива хора, едва в края на предложението им за работа има един мобилен номер! Опитай на него!
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

какви реклами има в сайта?
защото трафика от ФБ е доста некачествен и от тези кликове едва ли има файда за рекламодателя
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Не ги знам тези, но колега как може да се довериш на някой който няма име на фирма, един телефон или офлайн адрес в сайта си!!!!!!!
Как се върши бизнес с такива хора, едва в края на предложението им за работа има един мобилен номер! Опитай на него!

И аз не знам... Просто един приятел ми ги препоръча... Вярно е, че нямат никъде моб. телефон, e-mail и контакт формата им сигурно не работи защото и от там не са ми отговаряли, като съм ги питал нещо свързано с функционалността на системата...
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Аз изкарах 2-3 лв за сумати и време от тях и ги зарязах.. Пускаха ми само банери към техния сайт и за уголемяване на пениса. Имаше и други негативни теми спрямо тях. Не са малко парите ти, така че търси си ги. Обаче как така според тях имаш 500 импресии, от които 300 клика, при положение че примерно имаш 6000 уникални, което предполага до повече импресии. Импресията не зависи от уникалните, може и само 1 да ги направи 500. Това означава, че ако те имат някакъв проследяващ код (скрипт), за който водят статистика за банерите ти, както правят външните броячи - нека го докажат. Съответно и ти трябва да направиш същото. Ясно е, че единият от вас менти.
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Аз изкарах 2-3 лв за сумати и време от тях и ги зарязах.. Пускаха ми само банери към техния сайт и за уголемяване на пениса. Имаше и други негативни теми спрямо тях. Не са малко парите ти, така че търси си ги. Обаче как така според тях имаш 500 импресии, от които 300 клика, при положение че примерно имаш 6000 уникални, което предполага до повече импресии. Импресията не зависи от уникалните, може и само 1 да ги направи 500. Това означава, че ако те имат някакъв проследяващ код (скрипт), за който водят статистика за банерите ти, както правят външните броячи - нека го докажат. Съответно и ти трябва да направиш същото. Ясно е, че единият от вас менти.

Не, казаха ми че на всеки 500 импресии имам 300 клика, и то явно си е така... Аз в сайта ми бях сложил около 3-4 рекламни полета и за това имах доста кликове дневно в сравнение с останалите им потребители. Просто им обяснявам от къде идва трафика, а ти ми казват, че правя кликове с някакъв скрипт или софтуер.
 
Собственика(ако не е продал мрежата) би трябвало да е колегата mvmrik. Пробвайте с ЛС.
 
Извинявам се в такъв случай. Ако mvmrik има желание, може да ориентира "опарените" към новия собственик.
 
От: Re: MVM Ads са лъжци!!!

Извинявам се в такъв случай. Ако mvmrik има желание, може да ориентира "опарените" към новия собственик.

Аз до колкото знам, сегашните собственици на MVM Ads са шести или седми от самото начало (от създаването на системата).
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Абе ако ще и 18-ти да са, щом извършват търговска дейност, а именно продажба на реклама, значи трябва да са регистрирани като фирма със адрес на седалище и мол, така че отиваш в офиса и им начупваш камбаната или хващаш един адвокат и им разпаряш дупарата. Е, за 100 лв не зная дали си струва, но някой гладен и за 20 лв може да свърши тая работа :D
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Не знам кой прав, кой крив ... но това с 500-те импресии и 300 клика е супер странно и най-вече не възможно, като се има в предвид колко им са еднообразни рекламите, сори брат!
60 % кликаемост няма никъде, дори при адсенс кликаемост над 1-2% е вече подозрителна, въпреки че там рекламите са таргетирани на база интересите на посетителите...
Така че и аз да съм на тяхно място и аз не бих ти платил - просто е невъзможно...
Но не са прави да се държат така с теб - просто трябваше да ти обясняват, че не спазваш еди кое си правило от FAQ-а им и няма как да си вземеш парите, а не да са крият като мишки, което може би показва, че това да се подиграват с издателите си, е практика!
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Аз имах подобен проблем е етаргет. Масивен трафик от фейсбук и % кликаемост не се беше променил значително, но скока в посещенията беше драстичен. Посещенията бяха на 100% реални. Та 4 дена след като имаше много трафик от ФБ (не мога да дам точни цифри тъй като беше отдавна, но от порядъка на 10-15к на ден - уникални) ми пратиха мейл, че им генерирам фалшиви посещения и ми спряха рекламите от сайта. След което без да е имало никаква реакция от мен ми изплатиха натрупаната сума. Не съм се разправял с тях да им обяснявам, че посещенията са реални, защото така или иначе това нямаше да продължи дълго. А след няколко дена и рекламите в сайта се появиха (след като посещенията се върнаха до предишните си 100-200 на ден.).

Та в този ред на мисли и за мен е много странно да имаш 500 импресии и 300 клика. Пускал съм реклами в почти всички български рекламни мрежи, включително ФБ и Г. Като не е било еднократно а в продължение на години. Правил съм многократни промени с цел подобряване на кликаемоста но 300 клика от 500 импресии е страшно много.
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Аз имах подобен проблем е етаргет. Масивен трафик от фейсбук и % кликаемост не се беше променил значително, но скока в посещенията беше драстичен. Посещенията бяха на 100% реални. Та 4 дена след като имаше много трафик от ФБ (не мога да дам точни цифри тъй като беше отдавна, но от порядъка на 10-15к на ден - уникални) ми пратиха мейл, че им генерирам фалшиви посещения и ми спряха рекламите от сайта. След което без да е имало никаква реакция от мен ми изплатиха натрупаната сума. Не съм се разправял с тях да им обяснявам, че посещенията са реални, защото така или иначе това нямаше да продължи дълго. А след няколко дена и рекламите в сайта се появиха (след като посещенията се върнаха до предишните си 100-200 на ден.).

Та в този ред на мисли и за мен е много странно да имаш 500 импресии и 300 клика. Пускал съм реклами в почти всички български рекламни мрежи, включително ФБ и Г. Като не е било еднократно а в продължение на години. Правил съм многократни промени с цел подобряване на кликаемоста но 300 клика от 500 импресии е страшно много.

Всъщност, ако трябва да бъде точен, не знам колко точно импресии и кликове имам, просто ми казаха че имам малко импресии на рекламите и много кликове. Истината е, че НЕ МОГА да докажа че съм ПРАВ - кликовете са реални, трафика е реален и т.н.
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Може някой да те е бомбил. Нямаш ли статистики, които да показват каква е кликаемостта?
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

60 % кликаемост няма никъде, дори при адсенс кликаемост над 1-2% е вече подозрителна, въпреки че там рекламите са таргетирани на база интересите на посетителите...

1-2% CTR е много ниско. Подозрително се смята, до колкото знам, над 30-40%.
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Колега, зарежи ги MVM с каквото и да се оправдават, парите няма да ти ги платят. Отдавна съм писал мнения за тях, че са измамници. Мен ме завлякоха с 50-тина лева, които си стоят в процес на теглене от август 2013г.
Писал съм им 10-тина пъти чрез контактната им форма. И отговора на "Кога ще ми преведете парите"?, беше все различен - след месец, след седмица, даже веднъж бяха писали "утре".
 
От: MVM Ads са лъжци!!!

Сигурен съм, че може да подготвите една обща искова молба от поне 10 човека и да си получат заслуженото, най-малкото тази лъжлива фирма да не съществува, за да не залъгва нови издатели на реклама (рекламодателите сигурно също са отлив). Едва ли това им е единствената лъжлива схема, но това е само хипотетична гледна точка.
 

Горе