MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04.1 LTS


  • Общо гласове
    26
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Събуждам се сутрин, едва отварям очи първата мисъл ми е трябва да пия кафе. Долазвам до диспенсъра в кухнята, пускам водата да се загрее посягам към кафето и захарта.
И О! УЖАС!
Имам 2 чашки едната е червена с хубава правилна форма и на нея пише NESCAFE с бели букви кара ме да се чувствам някак комфортно и уютно, а другата е една такава шаренка но значително по-голяма от първата да ти прави кеф да пиеш от нея някак си те изпълва с едно приятно усещане. Вече може би се питате къде е проблема, а той е очеваден проблема е във въпроса коя чашка да избера и от коя да пия кафе тази сутрин?!? И така всяка сутрин вече мисля, че се депресирам от този сложен екзистенциален въпрос.
Е в крайна сметка избирам или чистата или тази която ми е удобна в момента.

А вие тук се кахърите за въпроса какъв линукс да си инсталирам, при положение, че отговора е елементарен! Дистрибуцията е нещо просто, тя е инструмент точно, както чашата за кафе или примерно винкела за други хора. Вече сте избрали кафето /операционната система/. Остава да направите избор с кой инструмент ще се чувствате по-добре.

Какво значение има каква е дистрибуцията в случая при положение, че целта е да се търкаля единствено и само един db server ? Ползвай това с което ти е кеф да бачкаш и това което ти е удобно.
 
От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Само mySQL? И аз съм за Gentoo, стига да нямаш нищо против да ъпдейтваш системата поне един път седмицата или най-много месец. И не, не се чупи, etc-update върши чудесна работа за .conf файловете. Макар че аз съм имал съвсем бейсик сървър за лични нужди, който изкара близо две години без да го докосна даже.

Ако се страхуваш от чести updates: Debian.

CentOS ? Way too much stuff you will never need.

Май не се вписвам в анкетата.
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

leeya, не си прав/а . CentOS има и strip инсталация. Можеш да инсталираш минимално количество пакети и после да надграждаш при нужда. Gentoo е за advanced users. В интерес на истината най-стабилния сървър, който някога съм бутал е на Slack, о това беше мнооого отдавна. Може би ако cPanel не изискваше RPM базирана дистрибуция и сега щях да ползвам Slack / Gentoo .

Към колегата Желев: -Абе ти с коя част нагоре стана тази сутрин?!?
 
Ето едно доказателство на горните ми твърдения, че най-новото не винаги е най-добро решение или поне не най-стабилното.

https://lkml.org/lkml/2012/10/23/690 - за тези които ги мързи да четат, става дума, че в 3.6.2 и 3.6.3 кернелите има бъг отнасящ се към ext4 разделите, който може да предизвика срив и загуба на информацията.

В момента ползвам Fedora 17, което може да се сравни с Ubuntu. Fedora е rhel базирана дистрибуция като CentOS, където се стремят да представят на потребителите си последния софтуер за ползване. Познайте кой ще даунгрейдва сега:

Код:
[krasen@home ~]$ uname -ar
Linux home 3.6.2-4.fc17.x86_64 #1 SMP Wed Oct 17 02:43:21 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
 
От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Ето едно доказателство на горните ми твърдения, че най-новото не винаги е най-добро решение или поне не най-стабилното.

https://lkml.org/lkml/2012/10/23/690 - за тези които ги мързи да четат, става дума, че в 3.6.2 и 3.6.3 кернелите има бъг отнасящ се към ext4 разделите, който може да предизвика срив и загуба на информацията.

В момента ползвам Fedora 17, което може да се сравни с Ubuntu. Fedora е rhel базирана дистрибуция като CentOS, където се стремят да представят на потребителите си последния софтуер за ползване. Познайте кой ще даунгрейдва сега:

Код:
[krasen@home ~]$ uname -ar
Linux home 3.6.2-4.fc17.x86_64 #1 SMP Wed Oct 17 02:43:21 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

:p

Код:
s1y@dellxps:~$ uname -ar
Linux dellxps 2.6.32-44-generic #98-Ubuntu SMP Mon Sep 24 17:27:10 UTC 2012 x86_64 GNU/Linux
 
Re: От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

:p

Код:
s1y@dellxps:~$ uname -ar
Linux dellxps 2.6.32-44-generic #98-Ubuntu SMP Mon Sep 24 17:27:10 UTC 2012 x86_64 GNU/Linux

Твойто вече е прекалено архаично, но както един мъдър човек каза "if it ain't broken don't fix it" :)
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

лично мое мнение:
ако търсиш надеждност: Centos
Ако търсиш тръпка или да експериментираш: Ubantu

Аз лично не бих се доверил на Ubantu, ако държа да работи 99.999% оф дъ тайм....
с други думи: - За какво ти трябва? - ако е за тебе - Ubantu e ok, ако е за клиенти - не е .....
 
Последно редактирано:
Re: От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

лично мое мнение:
ако търсиш надеждност: Centos
Ако търсиш тръпка или да експериментираш: Ubanto

Аз лично не бих се доверил на Ubanto, ако държа да работи 99.999% оф дъ тайм....
с други думи: - За какво ти трябва? - ако е за тебе - Ubanto e ok, ако е за клиенти - не е .....

Не знам каква услуга ще ни препоръчаш, но като ти гледам никнейма, най-вероятно ще е хостинг. Със сигурност няма да ти ползвам услугата, след като 3 пъти сбърка името на една от най-ползваните линукс разработки.
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Ами не - не препоръчвам хостинг...
Всъщност имам току 6то зададен въпрос за хостинг, ако можеш да се изкажеш в темата....
Иначе мога да препоръчам единствено ефективност - "copy/paste" is a great deal :)
Това не променя моето мнение: Ubuntu е за експерименти, Centos за работа....
Ти с какво точно не си съглесен - ако имаш мнение естествено ;) - по темата
 
Не съм съгласен с UbAntu ;)
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Заклевам се че си роден на 17 август и си зодия лъв!!!! 75?
 
Защо продължаваш да вкарваш темата в офтопик? 17 е датата, но не съм лъв, стрелец съм, и мерси, че ме състари - много по-малък съм :)

Можеше да си направиш труда да прочетеш темата и мненията преди твоето. Та за бога, ти дори не знаеш как се пише дистрибуцията, няма да те питам дали я ползваш.
 
От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Съжалявам, че и аз правя оф топик, но не се сдържах:

Не съм съгласен с UbAntu ;)

Бахахаха, абе по-рано от офиса прочетох поста му и си викам "я, ново дистро". (ама явно много ми се е спяло, че да зацепя).

Прибирам се сега и виждам последните два поста, е не мога да спра да се смея :lol:

Тръпка и експерименти с UbAntu, дерзайте!

@iwebbg - made my day! thanks a lot! хаха
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

leeyaa, ktomov - толкова сте изгубени в картината - защо не се съсредоточите върху нещо важно ???
нищо лошо - просто се чудя.....
ново дистро... ти къде си спяла наистина?
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

CentOS разбира се !!!
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

ф у
- check my spelling now :)
Пак обърка копчетата, душа.
Смени дрогата, дилъра, или просто изчакай да те отпусне цикъла.
 
От: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

Иначе е много лесно да кажеш,аз харесвам и работя с ... и искам да работя със .. защото съм свикал.
Що така никой не се съобразява на какво ще се инсталира ОС и какво приложение ще се ползва?!
 
От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

:p

Код:
s1y@dellxps:~$ uname -ar
Linux dellxps 2.6.32-44-generic #98-Ubuntu SMP Mon Sep 24 17:27:10 UTC 2012 x86_64 GNU/Linux

Код:
Linux secureserver9 3.9.5-gentoo-directhost-kn #1 SMP Sat Jun 9 21:12:18 EEST 2013 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
:p:p:p

Е 'са го ъпдейтнах и ще избие като риби всичките архаични ядра по отношение на qps 8)

@coolice - моля те махни този cloudflare, всеки ден по това време 504 или 502. Да ти дам едно-две nginx проксита за България ако трябва :lol:
 
Re: От: Re: MySQL Сървър Кой Linux да избера Centos 6 vs Ubuntu 12.04

@coolice - моля те махни този cloudflare, всеки ден по това време 504 или 502. Да ти дам едно-две nginx проксита за България ако трябва :lol:

Аз го сложих само за тест мислех да го държа седмица ама сега сърце не ми дава да го махна нали съм и уебмастър въпроса не е само до скорост и оптимизация... преди форума го кроуваше само един бот от Г от време на време два... сега са 4 (верифайнато че са от техни ипта) като се качват до 8 в някой части на денонощите... явно гугльо си го харесват :)

не съм го засичал да дава проблеми явно е с някой от европейските им датацентрове :) ако го засека макар че за фрии услуга нямам право да се оплаквам ама поне ще репортвам проблем :)
 

Горе