Nginx / Varnish SSD хостинг с cPanel

От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Зарежда още преди да съм натиснал някъде... Телепатия! Ще продължавам определено!

Малко "стъкмистика" (защото прехвърлянето беше бързо и нямах търпение да пускам (и записвам) тестове много много...)

Конфигурацията е идентична с изключение, че при СХ беше АПЦ (включено навсЕкъде и в Преста-та включително), а сега е Zend Optimizer, преди на Клаудфлеър, а сега на GPSS.

Преди това на СХ:
- зареждане - 6-8 секунди
- страниците при брауз очевадно "мислеха", да кажем 3 секунди на страница, 1 секунда докато изкара в бара новия адрес, да не говорим докато зареди външните модули (yotpo, fb slider).
- бекенда на места се тътреше (листване по 300 продукта и складовата наличност)

Сега при CooliceHost
- зареждане - ~3.5 секунди (пак според мерилките в нета)
- при брауз кеша се активира и страниците зареждат доста по-бързо, веднага се променя URL-то и да кажем 1 секунда докато зареди всички елементи и да нарисува страницата... (разбира се външните модули пак се тътрят малко, но това е нормално...)
- бекенда е пушка, всичко на секундата

Общо - ~ 20 точки подобрение при GPS Insights при смяната от СХ (пхп 5.2 + апц + Cloudflare) с CooliceHost (5.4, zend, GPSS, SSD). Мобилно вече е смея да кажа използваем. Преди "прерисуваше 15 пъти страницата на някои по-бавни телефони.

Наблюдавам и повишение на импрсиите в SERP-а, но това ще го видим дали ще се задържи, но е точно от датата на смяна на хоста, така че ме навежда на мисълта че на Г не му е все тая къде си държим кода и тежестта е прекалено голяма за това...
 
Последно редактирано:
Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Радвам се че си доволен човек ... няма да задълбавам в подробности... достатъчно е да се каже че coolicehost.com няма нищо общо > много по напред e от масовият cpanel мега ултра хипер unlimited all хостиг при едни и същи пари стига да се вмествате в нашите лимити... и от тези хостинг планове с по много cpu минути също :) Ако не е тайна може ли да споделиш по колко cpu минути правеше преди да си знаят допълнително какви сайтове се сместват :)...
 
Re: От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceH

И малко като реклама:

PrestaShop, OpenCart (с оптимизацята на броенето на продуктите) Wordpress и Drupal by default* при нас е комфортно върви бързо и не товарите машината - стига да ме слушате като казвам че трябва нещо настрой ;)

ПП имаме пълнен съпорт на Google Page Speed Service - връщаме истинските IP на потребителите дошли през гугълската услуга, повечето хостинги го поддъжат връщането на реално IP само за cloudflare, даже не съм чувал за друг хостинг който да го поддържа...
 
От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Имате ли VPS хостинг услуга и малко повече инфо за нея с цени.Благодаря
 
Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Както написах на лс ще видим какво може да измислим но не предлагаме засега, аз съм се концентрирал в изграждането на много бърза стабилна и секюрната хостинг конфигурация, искам да я направя добре преди да почвам нещо друго...
 
От: Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceH

Радвам се че си доволен човек ... няма да задълбавам в подробности... достатъчно е да се каже че coolicehost.com няма нищо общо > много по напред e от масовият cpanel мега ултра хипер unlimited all хостиг при едни и същи пари стига да се вмествате в нашите лимити... и от тези хостинг планове с по много cpu минути също :) Ако не е тайна може ли да споделиш по колко cpu минути правеше преди да си знаят допълнително какви сайтове се сместват :)...

Не много, защото сайта не е много посещаван, около 30 минути средно. Разбира се за по-посещавани сайтове ще е много по-добре...
 
Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

да ще е много добре :) особено ако задържат посетителите в Varnish кеша 120 - 200 потребителя на час като минимум на един и същи контент и сайта ще лети :)
 
От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Coolice, имаш лично съобщение. :)
 
Новини около http://coolicehost.com :)

Всеки хостинг трябва да се адаптира според нуждите на клиентите си и ние като малка компания продаваща high-end nginx + varnish акселереитед хостинг се стараем да предлагаме услуга на гребена на вълната :)

Близо два месеца след старта наблюдаваме че няма интерес към адвансъд бекъп структурата която предложихме при стартирането си затова решихме да я махнем и да работим изяло на по ниските цени който бяхме обявили с купон код 1бекъп... Общо взето дотук се свършва с минусите и се започва с плюсовете :)

Като компания която се старае винаги да дава повече вместо стандартния дневен бекъп с ежеседмично копиране ремоут въвеждаме: 2 дневни бекъпа (за последните два дни) пазени ремоут + 2 седмични бекъпа (от последните две недели) + месечен бекъп на целия бекъп сървър заедно с бекъпите :)

И сега другите изненади :) Взехме ново сървърче и е започнато местене на там... Има DDOS защитено IP през GRE tunnel от Staminus Communications - тяхната система можела да филтрира 10Gbps or ~2 million PPS (Packets Per Second) TCP и UDP трафик не е хипер много но не е и никак малко... *

*Повечето дедикейтед сървър и впс / клауд доставчици с който разговарях биха спряли (nullroute) IPто още при стойности доста под / на много малко места до 1 гигабит като при някой имаше даже зловещите 12 часа даунтайм преди админите им да махант nullroute на дадено клиетско ип или машина :cry:.... ако атаката надхвърля 10 гигабита което доста над стандартното то нулрута ще се пуска и вдига автоматик през няколко минути ... по добро не намерих поне не за някакви разумни пари за шеърд суми цените ставаха от рода на $2500+ Искам CooliceHost предлага топ услуга за клиентите си затова е желанието тази защита да присътва в това което предлагаме.... до възможното за премиум шеърд хостинг


Има промяна в CPU лимитите като цифрички - те са си същите като абсолютна стойност или даже малко отгоре за големите планове просто имаме на разположени повече cpu ядра който освен това са с повече мегехерци :)


Jail Apache Virtual Hosts using mod_ruid2 and cPanel® jailshel изолация на акаунтите - въпреки че се стараем да предпазим сайтовете от проникване от вън с Web Aplication Firewall няма 100 процентова гаранция че някой не-ъпдейтнат скрипт няма да бъде пробит или дадена парола няма да бъде открадната от key logger от клиентиски компщтър ... какво следва без изолация след компроментирането на даден хостинг акаунт има различни начини по който някой би се опитал да си увеличи достъпа или да прави мизерии на други клиенти по сървъра (случвало се при не една-две хостинг компании)При нас с Jail Apache Virtual Hosts всеки акаунт е зад chroot - вижда само себе си и такава интервенция е невъзможна... въпреки че хостинг компаниите се старят да държат акаунтите изолирани това не винаги е възможно или не на пълно възможно (а някой даже не знаят че е възможно щото не са си чели документацията - има и такива хостинги)... Цпанел дават Jail Apache Virtual Host като препоръчано решение за спряване със Symlink Race Condition Protection (на дълго и на широко мога да разпиша как cpanel хостърите ще се разделим на три клана но някой друг път не в пет сутринта)

mod_Ruid2 - повече скорост за php най бързoто пхп за апач... който при нас е бекедн за nginx по бързо няма как да стане от софтуерна гледна точка...

това е засега от мен ако имате други въпроси пишете в темата :)

softaculous инсталъра ще бъде качен след няколко часа на новия сървър - отказва ми да свали каквото и да е от files.softaculous.com прави връзката почва да чака за отговор и дотам...

всичко друго работи в нормалните си параметри :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Остава и една aff програма да пуснеш и немаш равен :)
 
Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

и това съм го мислил но понеже адекс е българска фирма => работата със фирми ще е лесна по факура, но на физическите лица комисионните са едни служебни бележки който трябва да разпишат в два екземпляра и да ни върнат едно копие за да им платим афилиейт комисионните = филм голям... ще го отложа за по нататък афилиейт програмата...
 
От: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

Досега coolice ми е отговорил на всичките въпроси, дето съм имал и ми е помогнал в не малко случаи. Определено човека си знае работата и няма да съжалявате, ако ползвате хостинга, който предлага.
 
Re: Ултра бърз Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.

очаква се пускане и на микро план както ви питах в една анкета

Приемаме Топ ъп* на акунтите с биткойн, лайткойн, (webmoney, yandex money през cash4WM ) и ок ОКpay засега е ръчно с връзка със съпорта чакам да направят модула за билинга

Top-UP е зареждате си наприме 10 евро отразява се във хостинг акаунта и ви ги тегли от там :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия и Канада от CooliceHost.co

Принципно браво и успех!
Ще ми се да допълня с нещо, но пак аз ще изляза оплютия въпреки че ще съм прав.... Но нека ония които плюха да вземат и да се замислят.
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия и Канада от CooliceHost.co

Минахме малко ъпдейти

php 5.4.28 - последна версия налична от 24 часа като ъпдейт cPanel сървъри

Mod_Security v 2.8 последна версия налична от 24 часа като ъпдейт за cPanel сървъри

Nginx 1.6.0 новият stable branch включващ в себеси всичко от 1.5 версиите наличен от малко повече време, НО тъй като не е секюрити ъпдейт изчаквах да видя мнения и да направя ъпдейтите накуп

Ако има нещо - пишете тук или през тикет системата...
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Получих разрешение да ползвам това мнение с име :) Та общо взето това може да прави ссд версията на http://CooliceHost.com

Fozzy каза:
Здравей,

търси да зарежда от cdn защото не бях вкъщи, сега махнах и цдн и клаудфлер.

coolice ТИ МЕ РАЗБИ!!! Давах за про акаунти в maxcdn и cloudflare по 30-ина долара на месец. Прекарах един месец в тестване на различни настройки. И в крайна сметка при теб зарежда ПО-БЪРЗО без никакви w3tc плъгини, cf или cdn-и.

УСЛУГАТА Е УНИКАЛНА!

Още имам някакъв остатъчен кеш, но просто на око си личи КОЛКО ПО-БЪРЗО ЗАРЕЖДА!!!

Да не говорим, че постоянно имах проблеми с cf, че разни елементи изчезваха и не се зареждаха. УНИКАЛНО Е!!!

Поздрави!

П.С.1: Надявам се да се разраснеш с още сървърчета, че примерно в САЩ ми дава около 2.5 сек за зареждане, а в Холандия за 1.5 сек. НО КАКВОТО И ДА Е УСЛУГАТА Е УНИКАЛНА!!!

ПП по принцип само който го е пробвал може да усети разликата :) аз и да ви го казвам с думи няма да ме разберете :)
 
От: Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

П.С.1: Надявам се да се разраснеш с още сървърчета, че примерно в САЩ ми дава около 2.5 сек за зареждане, а в Холандия за 1.5 сек. НО КАКВОТО И ДА Е УСЛУГАТА Е УНИКАЛНА!!!

След още 1-2 години сигурно ще има Coolice CDN :D
 

Горе