Nginx / Varnish SSD хостинг с cPanel

От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

В тази връзка, един въпрос към Coolice. Имате ли намерение да преведете сайта. Разбирам, че е ориентиран за продажби "навън", но май има и значителна част клиенти , идващи от форума. Та за мен, като един не особено добър в английския, ще е от полза. Благодаря !
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

то няма много съдържание по сайта :oops: почти цялото (да не кажа цялото) присъства във форума като тема :) с тук там е лек преразказ :) за поръчка не се иска много англииски :)

ще видя файла на билинга как е и да си направим в преспектива като ми остане време:) Няма български дефултно но го препдпочитам този билинг :) макар и поорязан е по стабилен от whcms
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Въпроса за съпорта - гледам да решен така че да не се налага да опирате до телефона :) Има тикети с достатъчно бързи отговори :) мулти сървърна - мулти датацентърна, мулти Country ахитектура така различни неща от сървиса да си работят, ако възникне проблем с някоя конкретна машина или датацентър така че да имате канал за комуникация с нас ако се случи :) Ъплинк доставчиците са подбирани много внимателно, пазарувани са екстри за допънителна защита (до някакво ниво понеже 100% секюрити няма -) то й затова не може да предложим хостинг от два лева или някакви неограничени на минус 70% промота

Освен в скоростта, другите фокуси са секюритито (губим доста висок процент от потенциалната достижима скоростта заради него, но не се прави никакъв компромис - само най високият клас рекомендет решения*), ползваме ползваме познато на потребителите скриптово осигуряване.... все неща който накрая калкулирано намаляват съпорт рикуестите ....


* например сме от малкото хостинги с включен модсекюрити - мод секюрити дава малко конфликти с някой скриптове обаче по добре да имам малко работа като админ и да им модифициеа някое правило за даден сайт от над 100те парвила който ползваме за да оправя конфликт... отколкото да сме без него и после да трябва да обяснявам на клиентите като им падне някой сайт (или е черен ден за даден много ползван скрипт и масови пробиви) че трябва да си го изчистя или ги спирам (или като фирмите със много добър съпорт да ги чистя - рядко е но се случва предимно при менидж wordpress хостинг компаниите го има като опция)




А при ВПС хибридните планове е възможен пълен селф сървис почти за всичко, вместо да ви обещавам много съпорт който е калкулиран в цената под формата на това да ви продавам планове с по 1/4 ядра за стартовите пари че даже и по нагоре.... давам мощност като очаквам да се оправите сами с повечето неща :) като пак се ползват само конфигурации който дават повече стабилност на сървъра и това като цяло също намалява съпорт рикуестите :)
 
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Абе аз че ме разбирам от техническата част не разбирам, но знам, че като цъкна ма сайта си и той лети, дори потребителите ми го забелязаха. Отделно знам, че досега каквото съм казал на кулайс, всичко е направил и винаги страшно изчерпателен.
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Нещо конкретно ли са споменали или просто са го подметнали, ей така. Питам, защото ако си обикновен юзър би го забелязал, ако преди това много е бозил. ;)
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Както знаете CooliceHost.com хоства mWPCloud.com проектчето от миналт година понеже го гласяхме за висок клас услуга има добавени екстрички :) преди малко докато си преглеждах пощите попандах на репорта за редовния Security Audit на mWPCloud от скенера на Beyond Security (да се разбира че в момента е на холандския ssd сървър на CooliceHost.com - демек сканирана инфраструктурата на CooliceHost.com Холандия с wordpress сайта на mWPCloud.com ) (Подобна конфигурация с някой изменения ползваме и на хибридните VPS планове - днес пак успя някой да се заключи и това ме подтикна да го постна )

та ето това е резултата .... първо ще кажа че 100% секюрити няма винаги може да излезе бъг в някое от скриптовите осигурявания който ползваме или да се появи някоя нова заплаха за която нямаме готов солюшън... но към днешна дата

резултата е една грешка на лоу и то не е грешка а спазваме RFC стандарта... всичко друго тествано е блокирано успешно
1. TCP Timestamps Retrieval (Low)
Port: general/tcp
Summary: The remote host implements TCP timestamps, as defined by RFC1323. A side effect of this feature is that the uptime of the remote host can be sometimes be computed.


coolicehost-ssd-security.png



Ще продължаваме да даваме най-доброто от себе си за да постигаме такива резултати !

И моля не се сърдете като някой го локне системата на един фейк позитивен резултат има десетки или 100тици истински заплахи спряни преди да тестват вашите скриптове дали ще ги удържат...

и пак да повторя 100% секюрити няма...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Да похваля още веднъж coolice, който ми помогна да инсталирам първият си SSL, сертификат. Показа ми къде са по-евтин, помогна ми и да го инсталирам. Работи перфектно без нуждата да си закупувате допълнително ИП. Всичко е 6!
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

минахме лек ъпдейт тук до php 5.4.29 и ioncube loader 4.6.1

иначе за месеца още няколко малки опън картчета на който не им трябва огромно количество трафик се възползваха от скоростта която дава SSD.... цепят мрака направо по думите на притежателите си сравнено с други места ....
 
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Абе аз че ме разбирам от техническата част не разбирам, но знам, че като цъкна ма сайта си и той лети, дори потребителите ми го забелязаха. Отделно знам, че досега каквото съм казал на кулайс, всичко е направил и винаги страшно изчерпателен.

Тава разбира се е прекрасно. А има ли подобрения в откриването в google откакто си на coolice ?
 
От: От: Ултра бърз Nginx + cPanel хостинг от coolicehost.com

Следя темата от много време ми се върти нещо средно между тъп въпрос и идея.
Не съм наясно с панели и шерхостове, използвал съм само дедикайтед сървъри (не е в мазето, както се споменаваше някъде, а в шкаф офиса с гарантиран симетричен канал) и ВПС-си.
Изглежда ми доста идейно, вместо аз да се занимавам с ъпдейти и пилене на конфигурации за съизмерима цена да използвам чуждо ноу-хау.
Обаче ... 15€ месечно, което ми е с около 45% по-високо от цената на ВПС-а за 10г диск спейс не ми се връзва.

Да обясня и защо. От диск спейса, който ползвам сега над 95% са картинки. Реално трафика към тях е само от og:image, когато се шерва. Иначе минава през CDN-а на WP (photon) и ми дреме на огромния дaли са на SSD или ако ще на лентово устройство да са.
Та задачка закачка към куул :
Има ли вариант да се измисли за хибриден план 1-2-3Г на SSD + 20-40-60 на HDD. Пак казвам идея си нямам от панели, теоритизирам от гледна точка на нормален админ на дедикайтед сървър.
Та хибридният план да е 10% на SSD + 90% HDD като отделна файлова система. Примерно wp-content/uploads да е симлинк към нещо на HDD.
 
Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Тава разбира се е прекрасно. А има ли подобрения в откриването в google откакто си на coolice ?

той Rocksatedy освен хостинга си смени smf скрипта с Ivision форум и има друга сртруктура на урлтата и време за преиндексиране - така че ще каже по късно като го презахапе, някой от другите клиенти трябва да отговори на този въпроса.... иначе най близкия официален и притежаван от Г датацентър намира на 232 километра (да двеста тридесет и два килиометра) по магистралата от този в Париж в който ползвам за услугата с хибридните планове....


@Torbalan Trolski ей сега ще напиша по дълъг отговор....
 
Re: От: От: Ултра бърз Nginx + cPanel хостинг от coolicehost.com

Следя темата от много време ми се върти нещо средно между тъп въпрос и идея.
Не съм наясно с панели и шерхостове, използвал съм само дедикайтед сървъри (не е в мазето, както се споменаваше някъде, а в шкаф офиса с гарантиран симетричен канал) и ВПС-си.
Изглежда ми доста идейно, вместо аз да се занимавам с ъпдейти и пилене на конфигурации за съизмерима цена да използвам чуждо ноу-хау.
Обаче ... 15€ месечно, което ми е с около 45% по-високо от цената на ВПС-а за 10г диск спейс не ми се връзва.

Да обясня и защо. От диск спейса, който ползвам сега над 95% са картинки. Реално трафика към тях е само от og:image, когато се шерва. Иначе минава през CDN-а на WP (photon) и ми дреме на огромния дaли са на SSD или ако ще на лентово устройство да са.
Та задачка закачка към куул :
Има ли вариант да се измисли за хибриден план 1-2-3Г на SSD + 20-40-60 на HDD. Пак казвам идея си нямам от панели, теоритизирам от гледна точка на нормален админ на дедикайтед сървър.
Та хибридният план да е 10% на SSD + 90% HDD като отделна файлова система. Примерно wp-content/uploads да е симлинк към нещо на HDD.

Хъм аз съм го мислил по скоро за SSD Cached да пусна след време за да мога да дам повече спейс и да ускоря малко дисковете.... но засега имам само чисто SSD и чисто HDD, a хибридни наричам тези ХДД планове почващи от 15 гб HDD спеис за € 4.97 с лимити на цели ядра http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html и смятам че са доста конкурентни и също са бързи ;)

Пуснах SSD хостинга понеже почти бях спрял да ползвам хардове само 1/7 от машинките ми бяха с HDD и се притеснявах кога ще сгънат хардовете ако взема такива (в тази тема даже мисля имах писания за това) но пък пазара си иска своето и преди да пусна HDD плановете се поразрових за данни и си намерих средни данни за индустрията който на колко GB гореща дата колко IOPS и трябват :) аз съм на 8% от този лимит в момента за ВПС Хибридните HDD планове :)

Сървъри на които да има едновременно повече от един тип сторидж при моите доставчици в момента са в клас по хубав от този на на който някой бг доставчици хостват 1000+.. а бизнес модела ми не е да взимам все по-големи и по-големи и да слагам все повече и повече клиенти на машина, а да работя с машини на определено ниво :) така по трудно да се получат тесни места я в IOPS, или в CPU > за 3 пъти повече пари мога да имам 4 пъти пъти повече рам за продаване, но само двойно повече cpu и двойно повече iops и ще спестя пари от софтуер... предпочитам разход за софтуер пред потенциално тясно място в системата :) като понапълня този сървър ще взема следващия :)


Ta предлагам да вземеш HDD план ако ssdто е малко, пак са бързички и при тях давам и повече CPU ресурс :)- теста е на 25 гб план от €9.97 http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51882&p=561251&viewfull=1#post561251
 
Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Значи да дам моите 20 стинки за някои въпроси:

Преместих си сайта при Кулайс и дадох в WMT само България. Точно след 2 седмици всички url-та (около 8 к) ми бяха преиндексирани и не само че не губя трафик, а се покачва леко по леко, като си върнах top 3 (бях 6 за седмица след миграцията) позицията за най-ключовата ми дума, а тези дето си бях на първо място не съм спадал. Та спокойно местете. Най-вероятно и да не бях дал локализация БГ същата работа щеше да стане. И да допълня, че IPB е ма светлинни години от конкуренцията в момента. Но скоро ще започна тема за него. Нещата хвърчат, супер съм доволен, Кулайс откакто съм мигрирал при него нито 1 път не съм го търсил заради хостинг проблем. И често казано, ако искате бързина, качество и човек, дето е от двете страни на барикадата - няма да съжалявате. На старият си хост дори не можех да си сложа БГ език на ipb, смятайте какво може да стане с проектите ви.
 
Последно редактирано:
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Тази сутрин си закупих един от SSD плановете, но за съжаление имам известни проблеми и преди около 4 часа съм пуснал тикет на съпорта и все още никой не ми е отговорил.
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Имаш отговор, беше нощ за ъпгрейди и съм си оставил на телефона само смсите с който ме алармират за сървърите...

Имам човек който ме покрива сутрин на тикетите и ми звъни ако има нещо, но явно ще потърся някой друг...

Имаш на пръв поглед имаш грешен път в хтакссесс затова ти дава 404 но това което си пратил като път е тикета го събрал на три реда а файла на хоста е празен


Най лесното решение да спра акаунта и да върна парите...
 
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

То, че е най-лесното, най-лесното е, но не може ли да се измисли нещо?

Ползвал съм други хостинги с nginx и там са го оправяли. Всичко опира до правилата на nginx.

Харесва ми скоростта, с която работи сайта ми и не искам да ми връщате парите.
 
Re: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Ами аз тъкмо ти пишех във тикетите, качи .htacess в въте в public_html

ще го до коригирам.... така с празен файл трябва да ходя да прочета какъв трябва да бъде понеже никога не съм работил с твоята система мога да коригирам грешки на постнатото от теб само....

пи нnginx е изпълнявал рерайт рулз верояно ако са писали нещо в него, при мен nginx изпълнява статичните файлове, рераита се движат от апача за да е като стандартен хостинг

и това за лиценза на скрипта ти ми е важно да получа отговор понеже не мога да хоствам някой неща
 
От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

Имам купен лиценз от Invision Power Services. Можеш да бъдеш спокоен относно това. :)
 
Re: От: Nginx, SSD хостинг с cPanel и Varnish Cache в Холандия от CooliceHost.com

надявам се че там каквото гледам някаква тема пише в една тема официални линкове за изтегляне понеже не се виждат линковете от не логнати всичко да е ОК с правата също

ПИША ОТ СЕГА защото ми противоречи на Общите Условия и ако получа оплакване ще трябва да реагирам и да сме го уточнили този въпрос....

добавих ти в .htaccesss което са дефултните правила и си работи.... в хост фаила на компа ми съм сложил ип на моят сървър и сега го гледам работи от хостингами може да смениш днсите

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
Options -MultiViews
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule \.(jpeg|jpg|gif|png)$ /public/404.php [NC,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

ама ми е чудно ти ръчкаше cdn , оптимизации за скорост и някакви други неща защо не го беше добавил сам ами чакаш съпорт
 

Горе