One page site?

От: One page site?

Господа- затруднява ме избора. Всякакъв шаблон ли става или трябва да е за one page? Веднъж съм купувал тема и след това не ми хареса. Дайте моля некоя хубава, платена или безплатна, няма значение.

и според мен не си запознат с това което искаш да получиш и как да го получиш. Искаш one page темплейт и си търсиш такава тема... разглеждаш ги и си харесваш някоя. После я купуваш и редактираш, това за което трябва да внимаваш е кирилицата - много от тези шаблони ползват "красиви" шрифтове който не са съвместими с кирилицата... и става неприятно.
Много хора ги харесват всичко е да one page, аз го намирам за неприятно, но за някой сфери върши работа и все пак не ми харесва :)
 
От: One page site?

One Page шаблоните са най - голямата глупост на която се даде повторен тласък благодарение на новите функции на html5. Това е много полезно, при каталози, условия за ползване, договори с много клаузи или какъвто и да е текст със съдържание, но в никои случай не може да бъде представително за бизнеса Ви. Аз лично бих направил един джумла сайт с няколко статии и готово, най - много и една форма за контакт.
 
От: One page site?

Човек като не знае- пита :)
Трябва ми за един продукт, който ще предлагам в три размера. За целта ми е нужен малко текст за представяне, показани трите варианта, галерия със снимки и форма за контакт.
На грешен път ли съм?
 
От: One page site?

Нека ти го обясня по друг начин. Само тема ако купиш няма да имаш админ панел например и ще трябва да си въвеждаш съдържанието директно в HTML кода. Ако няма да сменяш съдържанието често, тоя вариант става. Дали е one page или каквото си искаш там общо взето няма значение. Ако си на "ти" с html и css , и знаеш как да си направиш onpage CEO, действай. Ако не си на "ти" с HTML, плати си. Тук има достатъчно хора които ще ти свършат работа и няма да ти струва скъпо. Това което искаш не е сложно.
 
От: One page site?

Принципно предпочитам да си платя и да стане както искам. Питането ми беше дали е много сложно, за да преценя дали мога да науча нещо ново.
Текстовете и снимките ще мога да си ги променям и сам след това. Така или иначе и да ми го направи някой, след това аз ще ги сменям.
Благодаря за съветите, ще пусна обява в раздела.
 
От: One page site?

За такива неща не търси по форумите, ами се свържи с някои, който е от твоя град и започни да работиш с него. Няма стойностни дизайнери, който да публикуват обявите си по форуми. За един продукт one page е идеален, но колкото по прост е и елементарен, толкова по - добре.
 
Re: От: One page site?

За такива неща не търси по форумите, ами се свържи с някои, който е от твоя град и започни да работиш с него. Няма стойностни дизайнери, който да публикуват обявите си по форуми. За един продукт one page е идеален, но колкото по прост е и елементарен, толкова по - добре.

Това не е точно така. За дизайнерите. Аз само с дизайнери от тук работя и съм мега доволен. Сещам се поне за 5м, които са супер до добри и не ми се вярвай да са по скъпи от някои други, извън форумите. И точно те имат обяви тук. ;)

За сайта - за един продукт - има много вариант, аз лично съм си класик и си харесвам старите продуктови сайтове с по 4-5 страници. ;) Това с one page site бих може би о използвал за някой ивент или нещо такова. За продуктов още не набирам смелост.
 
От: One page site?

За такива неща не търси по форумите, ами се свържи с някои, който е от твоя град и започни да работиш с него. Няма стойностни дизайнери, който да публикуват обявите си по форуми. За един продукт one page е идеален, но колкото по прост е и елементарен, толкова по - добре.

Аз също работя с дизайнери от тук и са много добри. Грешиш. Много стойностни дизайнери има във форума ;) Просто си нов и не ги знаеш още.
 
От: One page site?

Както вече разбрахте, не съм много на ти с кодовете. Трябва ми нещо елементарно, за да мога да си го променям аз самият и по всяко време. Мисля да ги направя 5-6 сайта, да се конкурират сами себе си. Вече ако се види бяла светлина, ще направя и един по качествен фирмен сайт.
 
От: One page site?

Инсталирай си един WordPress и се учи на него щом не ти се дават пари
 
От: One page site?

Чакай че ще ми излезе име :)
Не е за парите изобщо, а че искам да се науча сам да се справям. Постоянно нещо ми хрумва, няма да занимавам хората за два реда текст.
Както и да е, пуснах обява в freelance раздела. Нищо не пречи да се опитвам и сам.
 
От: One page site?

Както вече разбрахте, не съм много на ти с кодовете. Трябва ми нещо елементарно, за да мога да си го променям аз самият и по всяко време. Мисля да ги направя 5-6 сайта, да се конкурират сами себе си. Вече ако се види бяла светлина, ще направя и един по качествен фирмен сайт.

За тази идея както казах си наеми един локален, държа да подчертая локален уеб разработчик и той ще правиш нещата вместо теб. Щом става дума за продукти, кое е по - добре да спестиш да кажем 100 лева от сайт и 2 месеца да си блъскаш главата минимум или да дадеш 100 лева за сайт или макс 150 лева и да почнеш веднага да продаваш. Лично ако си от Пловдив, ми пиши на лично и ще направим нещо съвместно, ако не си, не бих работил, защото както съм споменавал, моята задача не е да направя сайт и после да го оставя, ами да науча човека как да работи със сайта. Това, което искаш ти на първо четене не е повече от 150 лева за сайт, без да включвам домейн и хост. Ако някои ти каже значително по - голяма цена, то или е затрупан от работа и иска да те откаже или иска да те измами.

Относно дизайнерите в този форум, не ги познавам, не съм работил с тях и не мога да дам оценка на труда им. Не ги подценявам! Но не съм и видял и Стеник или някои от другите популярни студия в България да са пуснали обява във форума :) Ако си стойностен и качествен дизайнер е редно да си създадеш бранд, който да говори сам за себе си, а който си търси качествен уеб разработчик, нека се обърне към вече изявените имена. Ако все още нямате име, но сте добри не се притеснявайте, хубавото придобива популярност винаги. Ако все пак сте добри и нямате брант, което противоречи едно на друго, защото ако сте добри, ще знаете, че създаването на бранд е задължително, но сте изградили някакъв имидж в този или който и да било форум, то тогава не виждам нищо лошо да пуснете обяви с услугите си, просто аз не съм този тип клиент, който ще избере вас и в това няма нищо лошо. Пак казвам не давам оценка на труда ви, всеки започва да се учи от някъде, преди години аз от един друг форум започнах да се уча и до този момент се уча и включително от този форум, също научавам нови неща, но и имам мнение, което отстоявам.
 

Горе