[OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

camino

Member
Във връзка със предходната ми тема във форума, се решавам да премина на версия 1.5.x.x. (1.4.9.5 е задънена улица и допълнителния дизай пречи на vQmoda).
Koя версия бихте ми препоръчали от гледна точка на стабилност и максимална обезпеченост с теми и допълнителни модули?

Възможен ли е следен сценарий за прехода (имам около 100 продукта и смятам да ги прехвърля на ръка):
1. Правя паралелен магазин с версията, която препоръчате и собствена база данни.
2. Настройвам го, подкарам дизайн темплейта със всички необходими модули /ще си ги закупя предварително, за да се уверя, че ще сработят/.
3. Тествам и настройвам SEO (в момента, заради промените в темплейта, дори не ми тръгва).
3. Прехвърлям продуктите.
4. Пренасочвам домейна, след като сайта е тестван.

Може би ме притеснява най-много отговора на въпроса възможно ли е да имам 2 opencart бази паралелно?
 
http://docs.opencart.com/display/opencart/Updating+OpenCart

ъпгрейда е описан много подробно защо не го направиш


(правиш си един бекъп първо на базата и на фаиловете да можеш лесно да се върнеш обратно ако нещо се обърка и действаш до последна версия...
 
От: [OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

По-малко ме притеснява времето за прехвърляне, по скоро ме плаши ъпгрейда до тази и последващия ъпгрейд от версия до версия, докато стигна до правилната.
Искам да започна наново, до колкото четох се различават опциите малко като логика.
Миграцията я правя, щото ми трябва чиста и девствена инсталация предимно, та ще опитам да взема максимално малко от старата.
 
а няма ли опция да си експортнеш продуктите и после да ги импортнеш :)

исками се да ти спестя малко работа може да го пробваш на версия във някоя вътрешна пакака и после да ги размениш
 
От: [OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

Слагай версия 1.5.4.х
Този инструмент е за импорт и експорт http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=17
По добре инсталирай чиста 1.5.4 и вкарай каквото можеш с инструмента който ти дадох
Ако имаш затруднения питай ще помогнем.
 
От: [OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

Благодаря за помощта и подкрепата!
Ще опитам да импортирам продуктите (този модул съм го ползвал).

Може ли само мнение, дали е възможно да имам два магазина с различни бази данни - дифолт бази ли си търси опънкарта или може да му се дава различно име?
 
От: [OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

В конфиг файла промени данните за базата данни. Намира се в главната директория и админската под името "config.php"
До някъде би трябвало да работи но пробвай и кажи какво е станало.
 
От: От: [OPENCART] Миграция - коя стабилна версия?

Слагай версия 1.5.4.х
Този инструмент е за импорт и експорт По добре инсталирай чиста 1.5.4 и вкарай каквото можеш с инструмента който ти дадох
Ако имаш затруднения питай ще помогнем.

Тръгнах по този път, но както се очакваше не стана. Въпреки, че съм ползвал модула и е много стабилен, той не предлага съвместимост между 1.4 и 1.5 (логично, архитектурата им е различна).
Сложих 1.5.4.1, дано поне смислена версия съм уцелил.
 

Горе