Opencart проблем

kikomo

New Member
Не съм особено на ясно с цялата работа... сложих си OPENCART магазин и го кирилизирах
обаче на началния екран "Нови продукти" примерно ми се появява това "€" вместо цена в формата на квадратче!
Мисля че трябва да сменя енкодинга на нещо ама не знам на кое...?

Втория ми въпрос е как да изключа от административния панел полето "English" при въвеждане на продукти или друго.

Предварително благодаря!
 
От: Opencart проблем

Това "€" е валутата,предоставя възможност на клиента за избор на валута за цените.Трябва да въведеш нова валута лв. : )
По втория въпрос.На мен ми е от админ панела-система(3-тото от дясно на ляво)->локализация->езици->и там редактираш English и му даваш Disabled : )
 
От: Opencart проблем

наложи се да изтрия и езиците и валутата (излишната) за да се появят само нещата които ми трябват. С забрана не става(може да е бъг)
Всепак благодаря
 
От: Opencart проблем

Здравейте колеги !
Имам проблем направих си онлайн магазин или така нареченото (интернет магазин) и всичко е ок имаше проблеми отстраних ги и само това ми остана значи когато искам да се регистрирам в системата например да си поръчам нещо и ми изписва ето това !

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/iglikaga/public_html/catalog/language/bulgarian/bulgarian.php:1) in /home/iglikaga/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/iglikaga/public_html/catalog/language/bulgarian/bulgarian.php:1) in /home/iglikaga/public_html/system/engine/controller.php on line 29

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !
 
От: Opencart проблем

това е т.нар. "whitespace problem".
Редакторът с който си променял файловете е добавил интервали или празни редове или някакви други символи в края на файла, които не виждаш когато го отвориш. Най-вероятно проблемния файл е този: /home/iglikaga/public_html/catalog/language/bulgarian/bulgarian.php
Отвори проблемния файл с друг текстов редактор и го презапиши.
 
От: Opencart проблем

Под друг текстов редактор разбирай безплатният Нотепад++ (не го бъркай с обикновеният нотепад от уиндоуса)
 
От: Opencart проблем

как се прави това ? И не е както ми казахте проблем в кодирането премахнах всички интервали ! и няма излишни знаци :?
 
От: Opencart проблем

Поразтърси се из нета малко де.... искаш всичко на тепсия. Иначе съм сигурен, че това ти е проблема :) Когато си правил превода си ги записал в Windows-1251, може да пробваш Rapid PHP, има пробен период базиран на брой отваряния
Успех
 
От: Opencart проблем

Имах същия проблем. Отваряш bulgarian.php с notepad++, променяш encoding-a na UTF-8 without BOM, оправяш маймунките (ако има такива), качваш го пак и си готов.
 
От: Opencart проблем

Колега много хубаво си го обяснил за някои който разбира! но аз неразбирам на компютърен език отварям bulgarian.php с notepad++ и изобщо няма такива UTF-8
и какви са тея маимунки ?:)
 
От: Opencart проблем

Ако си правил превода сам :) Трябва да направиш същото със всички файлове. Когато започвах с опънкарт си го преведох сам и после имах същите проблеми, използвах RapidPHP, за да сменя кодирането на всички преведени файлове и работата стана. Незнам какво друго да те посъветвам...
 
От: Opencart проблем

Колега много хубаво си го обяснил за някои който разбира! но аз неразбирам на компютърен език отварям bulgarian.php с notepad++ и изобщо няма такива UTF-8
и какви са тея маимунки ?:)

Ето и картинка :)Untitled-1.jpg
Маймунки казвам на символи, които ще се появят (евентуално) в българския текст след encoding-a.
 
От: Opencart проблем

Здравейте колеги стигнах до стъпка сео значи проблемът е следния променям файла .Htaccess.txt на .Htaccess. и активирам сео урл от админ панела и попълвам ключови думи на даден продукт и ми дава следното : Not Found

The requested URL primeр,primer was not found on this server.
 
От: Opencart проблем

Благодаря много но се оправих нямаше достатъчно информация в Htaccess файла
 

Горе