Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Бях сложил един javascript и банерче, който натиснеше на банера го пуска в снимка към блог..
Не са за 1 ден, за няколко часа.Oт различни ип адреси, защото го бях сложил да се показва на 26 часа само 1 път..
Само в TIER1....
доста си играх да адвам определените ип адреси за тези държави, за да не могат да виждат банера, другите потребители от другите държави..
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Някой знае ли колко печелят тези сайтове (от този тип конкретно).
Ако може официални данни от някой сайт (освен alexa), но може и компетентни предположения.
Трябва ми за една документация.
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Еми за реален клип и покупка в даден сайт около 20% и повече..
тоест около 12 $, ако примерно абонамента е 60$ на месец..
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Еми за реален клип и покупка в даден сайт около 20% и повече..
тоест около 12 $, ако примерно абонамента е 60$ на месец..

Чакай... какво?
Имам предвид сайтове тип imgserver.com и подобни, занимаващи се с изображения... Колко реално печелят те, тъй като те им плащат Plugrush и Exoclick.
Гледах, че правят, примерно Imgchili по 500$ на ден в alexa (или др. сайт), ама това ми се струва доста по-малко от колкото те правят.
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Чакай... какво?
Имам предвид сайтове тип imgserver.com и подобни, занимаващи се с изображения... Колко реално печелят те, тъй като те им плащат Plugrush и Exoclick.
Гледах, че правят, примерно Imgchili по 500$ на ден в alexa (или др. сайт), ама това ми се струва доста по-малко от колкото те правят.

Зависи с какво монетизират. Аз за Plugrush бях писал горе колко плащат. Но мисля че минимума е 1 цент на клик, в зависимост от държавата. Най-тъпата възможна сметка е да сметнеш всичките посещения по 1 цент. 1000 посещения - 10$. 6$ за теб, 4$ за тях (но не чисто). Аз на тяхно място бих ползвал дейтинг услуги за USA/UK , а на другите бих пускал Plugrush с PPC. Не знам за какво ти трябват, но сайтове с голям трафик правят много пари. Кажи че поне 100$ на ден правят чисто. Влез във Flippa и виж дали няма нещо подобно.
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Чакай... какво?
Имам предвид сайтове тип imgserver.com и подобни, занимаващи се с изображения... Колко реално печелят те, тъй като те им плащат Plugrush и Exoclick.
Гледах, че правят, примерно Imgchili по 500$ на ден в alexa (или др. сайт), ама това ми се струва доста по-малко от колкото те правят.

Да, точно си разбрал, за реален клик - влиза потребителя> регистрира се и плаща абонамент .
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Според мен правят доста над 100$ чисто. Едно 120-150 к ще ги правят. Средно по 4$ на 1 000 стават към 480-600$ на ден. Така си мисля аз.
 
От: Pay Per View или кой ще ни плаща за гледане ;)

Малък ъпдейт по темата:
Следните сайтове спряха своята монетизационна програма: imgdino.com, imgtiger.com, imgserve.net, imgzap.com
Инфо: http://imgdino.com/news/

Пускам тук отделна тема за GalleryNova, ако някой сметне, че е по-правилно да епродължение на тази тема, нека ги merge-не.
 

Горе