PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Здравейте, имам нужда от помощ. Искам да платя нещо в ebay, но имам проблем. Когато опитам да платя през paypal ми изписва "This payment cannot be funded with a credit card at this time."
Преди това пък бях опитвал да платя през формата в ebay... там ми изписваше "This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below.'' ... при опит сега да го направя от там пък ми изписва "Sorry, this page is not available at this time." ... Вече не знам какво да правя. Картата ми е verified в paypal... не съм плащат през нея, но съм си прехвърлял пари от пейпал към картата без проблем, а и когато я изкарвах ме увериха, че няма да имам проблем с пазаруването online. Картата ми е Visa Electron на ЦКБ, но не вярвам проблема да е в нея. Моля ви за някакви съвети, защото вече не знам какво да правя!

Имам някаква идея къде може да е проблема, но не съм сигурен, дали ще пише такива неща, ако причината е там.
Част от парите които искам да платя са в картата ми, а една част са в пейпал баланса ми. Възможно ли е при плащането да иска всички пари да са в картата? Не трябва ли първо да вземе парите от баланса и ако не достигат да изтегли и от картата?
 
Последно редактирано:
От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Здравейте, имам нужда от помощ. Искам да платя нещо в ebay, но имам проблем. Когато опитам да платя през paypal ми изписва "This payment cannot be funded with a credit card at this time."
Преди това пък бях опитвал да платя през формата в ebay... там ми изписваше "This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below.'' ... при опит сега да го направя от там пък ми изписва "Sorry, this page is not available at this time." ... Вече не знам какво да правя. Картата ми е verified в paypal... не съм плащат през нея, но съм си прехвърлял пари от пейпал към картата без проблем, а и когато я изкарвах ме увериха, че няма да имам проблем с пазаруването online. Картата ми е Visa Electron на ЦКБ, но не вярвам проблема да е в нея. Моля ви за някакви съвети, защото вече не знам какво да правя!

Имам някаква идея къде може да е проблема, но не съм сигурен, дали ще пише такива неща, ако причината е там.
Част от парите които искам да платя са в картата ми, а една част са в пейпал баланса ми. Възможно ли е при плащането да иска всички пари да са в картата? Не трябва ли първо да вземе парите от баланса и ако не достигат да изтегли и от картата?

По принцип , винаги първо ти тегли от баланса на пейпал и ако сумата не е достатъчна тогава взима и от картата . Или парите в картата не са ти активни все още (ако е дебитна) или нямаш достатъчно пари в картата и не ти достигат . Винаги е хубаво да имаш поне още 10 лв. над сумата която ти искат .
 
От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Значи мисля, че не е в наличната сума проблема, защото си проверих колко имам в картата - сумата там + тази в пейпал баланса са с около 50 лв. над сумата, която трябва да заплатя.
Писах на пейпал за проблема.... и отначало ми отговориха да съм питал банката дали картата е активна за онлайн разплащания (което е странно да ме питат, при положение, че картата ми от самото начало е верифицирана при тях и проверена дали става за разплащания).
След като ги попитах дали може проблема да е в наличноста на парите в картата.... ми отговориха нещо, което на мен ми стана ясно от самото начало - след няколкото ми опита да платя сумата на продавача системата им е блокирала транзакцията ми и тя не може да бъде извършена. А съвета им ... просто не искам да го коментирам.... сякаш имам хиляда различни карти в джоба, че да си правя експерименти.

Thank you for writing to PayPal. I am sorry to hear about this
situation, and understand your frustration and concern over the issue.

Unfortunatelly our Fraud Prevention department has detected this
particular transaction as not secure and has placed a block on it.

We understand this has caused you frustration. Our anti-fraud practices
and transaction reviews are in place for everyone, but they do
occasionally affect an account in good standing, such as yours. We value
your business and are committed to your satisfaction. We'd like to
suggest you try your transaction again with a different method of
payment, such as your PayPal account balance or another credit card.

Thank you for using PayPal.

Sincerely,
Erick
 
От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Ако искаш , ми прати парите които ти трябват за транзакцията и аз ще ти ги върна обратно като по този начин ще са ти в баланса и тогава можеш да платиш .
 
От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Проблема е, че нямам вече онлайн банкиране и няма как сега да ти ги пратя. Единственото, което се сещам е да си захраня от картата микросметката в epay.bg и там да ти пратя... но не съм сигурен дали ще стане, защото там имам някакви лимити, а сумата която трябва да прехвърля от картата в пейпал баланса е 580 лв. Освен ако нямаш предвид да ти ги пратя в пейпал цялата сума - от картата и от баланса... друг е въпроса дали сега ще иска да ми приеме плащане от картата.
 
От: От: PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

Тъй като е нова транзакция към нов потребител би трябвало да ти позволи . Пращаш парите от твоя пейпал към моя и после ти ги връщам обратно . За да се избегне такса се пращат като ГИФТ .
 

Горе