PayPal - ГАРАНТИРАНА КРЕДИТНА КАРТА VISA

здравейте, утре ще се разходя до ЦКБ за да си направя една такава гарантирана кредитна карта, а що се отнася до онлайн банкирането им някои има ли впечатления от него? на каква цена е ?
 
досега съм ползвал за PayPal най успешно с SG Expressbank също и Adsense-a
там са запознати с такива ми ти работи, а за PayPal си изкарваш една карта Visa Electron на "твои разноски".

никога не се захващай с DSK.

такса на картата ? ако е в долари мисля че беше 25 на година несъм сигурен.

PayPal - след 30-стата хиледарка почват се ебаат.
и гледай акаунта ти да е бизнес ли там дето има прао на повече пара ;)

междо другото четох някаде, че PayPal били станали банка...
и другото е че мисля за по разумен начин за онлайн разплащания MoneyBookers/cheque.
 
shang каза:
PayPal - след 30-стата хиледарка почват се ебаат.
По мое мнение това не е точно така....

shang каза:
междо другото четох някаде, че PayPal били станали банка...
Никоя банка в света не може да ти задържи парите, или да ти блокира акаунта когато и кефне, и да не ти дава достъп до средствата който имаш в нея.....освен в случайте когато е задължена от местните закони......
Ако Пейпал станат и оперират като банка, то приходите им ще спаднат в пъти, с инфото което хакерите имат като акаунти, номера и прочее ще я сринат за отрицателно време......ПП са просто финансова институция.....
 
точно така стана, като покажеш малко повече пари и ти съ ЗАЛЕЖДа изторията, докато не прикааш по телефона с тях няма и внимание ти обърнат мойта история много сложна стана поне успях да си върна парите след дългото чакане на боклуците

2 приятелчета трябваше да платят 36 & 42к $ за фирмата си, след 1-2 дена или замръзнали или плащането declined, как стават тия?
 
МНОГО ВАЖНО !!!

FERRARIST каза:
Никоя банка в света не може да ти задържи парите, или да ти блокира акаунта когато и кефне, и да не ти дава достъп до средствата който имаш в нея......

FERRARIST, ВСЯКА банка в света МОЖЕ "може да ти задържи парите, или да ти блокира акаунта когато и кефне, и да не ти дава достъп до средствата който имаш в нея". Правят го дори и най-големите баки. И са в абсолютното си право. В условията си им пише че МОГАТ да ти блокират акаунта когато им кефне. Моята банка е 4-тата по големина банка в USA , веднъж са ми блокирали акаунта защото теглих 3 пъти подред пари от банкомата на една бензиностанция във Видин (просто ми трябваха парите). Блокираха ми акаунта, обадих им се да питам защо и казаха : "Моля заповядайте лично в офиса на банката в NewYork да разрешим проблема"
В последстие на писмено зададен мой въпрос:
"Do you think that bank can block an account becouse of some reason that I don't have control ? And do I have to worry."
Отговора беше КАТЕГОРИЧЕН:
"Yes, it is common to do that, especially when purchases are made outside the US with the bank card."
Макар че аз лично не виждам никакъв проблем на някой американец да му свърши бензина във Видин да зи извади картата да си изтегли пари от банкомата. И за това да му блокират картата? Ами явно може. Щом го правят най - големите банки - значи може.

2-ро блокиране. Имах важен въпрос към банката но пшонеже не владея перфектен английски да да мога да съм сигурен че ще разбера отговора - помолих една позната преводачка да се обади от мое име и да пита. В момента в който тя затвори телефона - акаунта ми беше блокиран със всичките ми пари вътре. Което на практика ми блокира бизнеса. Трябваха ми после 2 часа обяснения по телефона за да реша проблема.

така че няма защо да се чудите че ПейПал блокира акаунти. Прави го от съображения за сигурност и в полза на клиента. 3 пъти са ми блокирали ПейПал акаунта и винаги съм им бил много благодарен за това.
 
Мда, аз също подчертах че може, но само в определени случай, който варират спрямо различната държава, и банковите закони в нея...... и само че има една тънка разлика - едно е да ти блокират кредитната или дебитната карта, друго е да имаш някаква сума някъде, и с месеци да не можеш да си я вземеш - това банките не правят.....когато една физически съществуваща банка, с офиси насам натам, каса в нея, браншове в различни градове и държави, Суйфт към нея, когато ти блокира кинтите, то ти има къде да отидеш, и както ти казваш да час два да решиш проблема.....а ако за ден успееш да направиш това с ПП то можеш да кандидатстваш за Гинес......По принцип за да имам аз акаунт в дадена банка, то аз отивам до нея, правя си го, и слагам пари вътре....пиша хартиики и прочее......не ходя до някой от броящите се на една ръка пръсти офиси в континента за да направя това, и обикновенно разполагам с 2356456 различни телефона на който да се обадя - и да реша проблема за 1-2 часа......ПП ти пращат някакъв кирлив мейл, пращат ти един телефон в Германия дето е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО да се набере, и ти няма къде да отидеш и какво да направиш.....
Банките казах че имат право да блокират акаунта на собственика(не когато и кефне, и не автоматично, поради това че някакъв алгоритъм е отчел нещо си), но след контакт с него веднага всичко се оправя, и това трае понякога минути......а не с седмици, и месеци.......
E-Business - явно и двамата сме пристрастни към 2 различни мнения..... :wink:

Между другото знаете ли че колкото и странно да звучи, ПП са най атакуваните в мрежата, но досега никой никаде, на никой континент не е бил подведен под отговорност за това че ги е измамил по един или друг начин.......А знаете ли че дори и да го направите, ПП все така любезно ще ви праща мейлчета да си ресторнете акаунтчето и да си възстановите баланса......
 
въпрос

Искам да ви питам - при опит за плащане към e-bay от PayPal получавам съобщение 'This payment cannot be funded with credit card at this time' Акаунта ми е verified - регистиран за expanded use и т.н. Това е първото плащане, което се опитвам да направя и не става!!! Някой може ли да помогне?!
 
Или нямаш достатъчно пари в картата, но това би трябвало да го знаеш.....никой не може да ти даде смислен отговор......имал съм такъв случай отдавна, помня че пратих тогава пари на друг мой акаунт, после си ги върнах обратко в баланса и така платих.....
 
Re: въпрос

jorov каза:
Искам да ви питам - при опит за плащане към e-bay от PayPal получавам съобщение 'This payment cannot be funded with credit card at this time' Акаунта ми е verified - регистиран за expanded use и т.н. Това е първото плащане, което се опитвам да направя и не става!!! Някой може ли да помогне?!

Или ако си внесъл парите преди 1-2 часа. Пробвай пак малко по-късно. Ако проблема пак е на лице, търси помощ от банката и от Paypal.
 
Домързя ме да прочета всичките 8 страници ако все пак някой го е казал се извинявам :)

Най добрата карта която съм имал до сега е на ЦКБ дебитна Visa Electron сигурен съм че няма да имате проблеми разпознава се от почти всички онлайн "портфейли" и други системи..
 
Cybertack каза:
Домързя ме да прочета всичките 8 страници ако все пак някой го е казал се извинявам :)

Най добрата карта която съм имал до сега е на ЦКБ дебитна Visa Electron сигурен съм че няма да имате проблеми разпознава се от почти всички онлайн "портфейли" и други системи..


Въобще не съм сигурен дали Visa Electron е карта. Това е някаква измислица която почти никаде не може да се ползва за сериозни места. Имам такава и имам 7-8 поредни неуспешни опита да я ползвам къде ли не . Седи си и събира праха... Съвета ми е видите ли Electron - бегаите далече. За ПейПал да не говорим - не става за нищо
 
Миналата седмица си направих акаунт в PayPal и ми направи впечатление, че ползват и други карти освен VISA. Моята карта изобщо не е правена с тази цел, но си я приеха без никакъв проблем.
 
Момчета от къде да си видя четирите цифри за финализиране на верификацията? Глоби ме с 1.5 евро...
 
appleshoe каза:
Миналата седмица си направих акаунт в PayPal и ми направи впечатление, че ползват и други карти освен VISA. Моята карта изобщо не е правена с тази цел, но си я приеха без никакъв проблем.

Eто какво казват ПейПал:
"To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo."
А иначе за верификакация и всичко останало в ПейПал може каквато и да е - и Виза и Мастеркард:
"Debit Cards (also called check cards, ATM cards, or banking cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo. "
 
fiddy каза:
Момчета от къде да си видя четирите цифри за финализиране на верификацията? Глоби ме с 1.5 евро...

Отиваш в банката и казаш да търсят EXPUSE номера на транзакцията ти. Това е 4 цифрения код който ти трябва. в сметката ти изглежда нещо такова "PP 2364 EXPUSE". Четирицифрения код е това което ти трябва.
 
fiddy каза:
Момчета от къде да си видя четирите цифри за финализиране на верификацията? Глоби ме с 1.5 евро...



отиваш в банката и докато не ти го дадат не си тръгваш или месечното ти извлечение по картата онлайн

аз докато си напиша отговора e-business ти е отговорил
 
Пари от Интернет - Make Money Online

и само да добавя : ако имаш акаунт и парола за саита на Банката от която ти е карта влизаш и търсиш нешо рода транзакцйй или движение по сметката си там ше видиш номера си може и да не ходиш до банката
 
This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form.

Виждам, че това е станал любим надпис на доста хора, както и на мен. Проблема е че цъкаме преди да четем, от друга страна и неинтуитивната политика и липса на видна информация и предупреждение от страна на ПайПал при добавяне на кредитна карта и проверка допълнително спомага за изнервящата обстановка. Та и аз влезнах в капана мен ми взеха $3 ама нейсе. Аз съм си за е****, като не съм чел внимателно. Писах първи път с проблема и до 1ч ми върнаха някакъв автоматичен отговор, който не ми свърши никаква работа. Писах втори път и вече чакам 1 ден отговор. Ако успея да се преборя ще пиша как е станало, ако не ми приемат новата ми ВИСА Класик, просто ще си изтрия акаунта при тях и ще потърся друг алтернатива.

За новаците:
1. За предпочитане е да имате кредитна карта ВИСА Класик - ако има чип добре, ако е без не е фатално, като си я взимате от банката си направете и застраховка (20лв)
2. Отивате на ПайПал и започвате регистрацията, първо избирате си тип акаунт (Premier Account) - ако ще търгувате често, избирате после България и език и продължавате на следващата страница, като въвеждате точно името и адреса от кредитната ви карта и регистрацията ви там. Съгласявате се с един куп глупости и написвате кода от картинката. И продължавате нататък.
3. Ще получите по пощата Activate Your PayPal Account! цъкате на линка в него той ще ви отведе на сайта на ПейПал и там ще трябва да въведете паролата на акаунта, който сте задали и то ви вкарва в акаунта ви, но това не е всичко :)
4. Confirm email - вкарвате потвърдителния номер от първия имейл "Activate Your PayPal Account" нещо от рода на 3212-1232-2233-1321-3322
5. Вкарвате номера на кредитната си карта ще иска и трицифрения номер отзад на гърба на картата, като проверка, ще получите имейл, че сте вкарали кредитната си карта в тяхната система
6. Понеже са ви наложени лимити за ползване трябва да минете още няколко "проверки" и тук идва най-честата грешка от всички - получавате имейл (Enter your Expanded Use Number) и почвате да се чудите какви номера да вкарате и при 3 грешни опита ви казват:
This card has been disabled for entry into the PayPal system. Please add a different card. You may also contact us using this form.
ЗАТОВА: бъдете търпеливи чака се около 3 работни дни за да ви излезне Expanded Use Number ако не притежавате "онлайн банкиране" отидете в банката или си направете извлечение и там в описанието ще пише нещо от рода 1234PAYPAL--*EXPUSE 12345678912 за 1.5 Евро ЕСТЕСТВЕНО НОМЕРАТА СА ПРИМЕРНИ В СЛУЧАЯ ВАС ВИ ИНТЕРЕСУВА 1234 Това е вашият Expanded Use Number!
7. Отивате на paypal . com/bg/MEM-NUMBER и го въвеждате! Не правете други опити, че ще се нахендрите като нас ...
какво е нататък вие ще кажете :)

А сега ако има някой и да помогне на мен, как да ги накарам ПейПалци да ми позволят да си вкарам данните или да ми отблокират номера на кредитната карта в тяхната система ще съм много благодарен!!!
 

Горе