PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Attacker

Well-Known Member
Искам да попитам дали PP са задължени да дават отчети за даден акаунт при поискване от НАП. А ако не са задължени, ще го направят ли?
 
Мне, съвсем други закони и политики изповядват, но ако се договорят, може и да могат, макар че реално трябва да се договорят с тамошните закони. Като знам за колко диви ни мислят тук, може леко да се отдръпнат. Не сме от най-белите държави, за да могат тукашните да се ровят където си искат. Не знам, но съм на това мнение. ;)
 
а как НАП ще разберат, че изобщо акаунтът ти съществува?

Дали са длъжни - ами ако има някаква между правителствена спогодба хипотетично НАП могат да изпратят искане за съдействие към хамриканското НАП и те вече имат право да изискат тази информация от пейпал. Съответно пейпал за длъжни да я дадат на свойто си НАП а те хипотетично биха я пратили на нашето.

Откровено казано ми се вижда по-вероятно утре да пия кафето си на луната отколкото това реално да се случи ама все пак - ако продаваш някакви странни неща в особено големи обеми и мощно газиш нашенското и европейското законодателство може да имаш едно наум.
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ами нали има вързана кредитна карта към Пей Пал, тя според вас какви функции изпълнява, освен да покаже кой е собственика на средствата. Ако има движения към кредитната карта, лесно ще лъснат сумите пред данъчните...
 
Тамошните НАП или IRS си умират некви треторазрядни да ги юркат за всеки един отделен потребител и акаунт. :) Това малко нереалистично ми се вижда. Може, има опции, но те не могат едни визи да издействат, а какво да си говорим за финансови синхронизации.
 
От: Re: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

а как НАП ще разберат, че изобщо акаунтът ти съществува?

Дали са длъжни - ами ако има някаква между правителствена спогодба хипотетично НАП могат да изпратят искане за съдействие към хамриканското НАП и те вече имат право да изискат тази информация от пейпал. Съответно пейпал за длъжни да я дадат на свойто си НАП а те хипотетично биха я пратили на нашето.

Откровено казано ми се вижда по-вероятно утре да пия кафето си на луната отколкото това реално да се случи ама все пак - ако продаваш някакви странни неща в особено големи обеми и мощно газиш нашенското и европейското законодателство може да имаш едно наум.

НАП може да разбере за акаунта ми по транзакциите между PP и българските банки. Това в случай, че решат да ме гонят.

Щом е трудно да изискат информация от американски разплащателни компании, значи аз, ако получавам някакви пари в PP, мога да си взема една дебитна карта от PP и така да си укривам данъци без проблеми...

П.П. Ако някой НАП-аджия чете, не получавам пари в PP и описаната ситуация е само хипотетична. Препоръчвам му да не си губи времето да ме разследва, нямам какво да крия и той няма да получи бонус от мен. :)
 
Re: От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ами нали има вързана кредитна карта към Пей Пал, тя според вас какви функции изпълнява, освен да покаже кой е собственика на средствата. Ако има движения към кредитната карта, лесно ще лъснат сумите пред данъчните...

Ще си позволя да не се съглася с теб. Получаването на пари от пейпал към картата е обикновен международен превод т.е. получил съм някакви пари. Какви никой не знае. Може да са наслество от чичо ми в Канада. Може да са подарък от стринка ми в Испания. Може да са дарение щот съм много хубав. Първо трябва да се докаже или поне да има съмнения, че това е облагаем доход за да се задейства НАП да търси под вола теле.

Дори сумите да са относително големи пак вероятността ей така от нищото да те разследват не е особено голяма. БАНКИТЕ НЕ ИЗПРАЩАТ ИНФОРМАЦИЯ КЪМ НАП. Информация се изисква от НАП и тогава банката е длъжна да предостави движението по сметката ви. Но НАП не може да поиска банката да даде движение по сметките на всичиките си клиенти за да могат нападжии да си ги гледкат.

Проста схема на задействане на НАП

1. Има повод да ви разследват (сигнал, съмнение за укриване на доходи - примерно харчите като бясна кифла на разпродажба)
2. НАП намира достатъчни основания за разследване и за получаване на съдебно решение да ви разследват
3. Съдът (не НАП - съдът) се разпорежда на еди коя си банка да даде еди какво си на НАП (теоретично движение по сметката ви за последните 60 месеца)
4. Банката предоставя движението, от което се вижда, че по сметката ви постъпват от чужбина НЯКАКВИ суми
5. НАП иска съдът да постанови на база на намквосимеждуправителствено споразумение да се изиска информация от наредителя
6. Съдът постановява
7. Насрещната страна демек американски съд потвърждава решението и задължава банката наредител да предостави исканата информация
8. Пейпал дава извлечение от сметката ви и там се вижда, че получавате някакви пари от някого си ама какви е трудно да се каже
9. НАП гледа умно, защото сега трябва да докаже, че това движение по сметката ви са доходи и те са облагаеми по бг законодатеството съответно се връща на точка 5

Сега има и още един елемент на изненада - ами ако сметката/картата ми изобщо не е в България?

Не търсете под вола теле - гледайте си основната работа.
 
Re: От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Съвсем сериозно ви предлагам да спрем коментарите по темата.

Искам да помоля Блинки да я изтрие или поне да я сложи в оная секция за неиндексирани теми или да ми я шибне в групата. Не е мястото на такъв род теми в публичното пространство
 
Това вече е друго, то по тази логика може да разбере всичко. Говорим за затворения кръг PayPal -> PayPal или PayPal -> американска сметка (или такава извън EU). Но е редно в декларацията си да си ги обявиш. Все пак ако си с големи обороти няма как. Говоря за над 5К+ на месец в $.

П.П: Вече май им махнаха бонусите. :) Но всеки тук играе по правилата, в това съм повече от обеден. Все пак сме бизнеси, а не тарикати от малък калибър. :)

П.П.П: Преместена.
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Всички знаем накъде ще завие темата, то тя вече зави де:)

Attacker, тези карти от ПП, тук банкоматите нали ги приемат?
 
От: От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Attacker, тези карти от ПП, тук банкоматите нали ги приемат?

Да, приемат ги, иначе нямаше да дам пример с тях. Таксата е 1% от сумата, а конвертирането на валутата е 2.5%. 3.5% са $35 на всеки $1000 изтеглени, така че не е кой знае какво в сравнение с това, което получаваш... :) Иначе има и други разплащателни компании пак с опция да си вземеш карта, при които таксата за конвертиране отпада, защото можеш сметката при тях да си я водиш директно в левове.

Едит: Може би наистина е добре темата да се изтрие, защото леко отваря очите на НАП за това, къде да търсят...
 
Re: От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Аз мисля, че темата е не да се заобиколи НАП, а по-скоро да намериш най-оптимизирания начин да си получаваш парите. НАП са си там и винаги ще си плащаш. Това е ясно. Нали? Все пак знаем за 2те сигурни неща, които ще ни се случат - смъртта и да си платиш данъците. :)
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

PayPal в Европа са регистрирани като банка в Люксембург. Люксембург е в ЕС. НАП има право да изисква информация от НАП-овете в други държави в ЕС. Обикновено я и дават!
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ще си позволя да не се съглася с теб. Получаването на пари от пейпал към картата е обикновен международен превод т.е. получил съм някакви пари. Какви никой не знае. Може да са наслество от чичо ми в Канада. Може да са подарък от стринка ми в Испания. Може да са дарение щот съм много хубав. Първо трябва да се докаже или поне да има съмнения, че това е облагаем доход за да се задейства НАП да търси под вола теле.

При всички случаи това с наследството, чичото и стринката няма как да се случи. Освен ако не представиш документи за това.

Ако са дребни сумите, никой няма да тръгне да те гони. Но ако сумите са големи, със сигурност ще се залепят за теб. Нали се сещаш иначе какви пари ще се перат по тоя начин.
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ако не се лъжа в Данъчната декларация, която се подава в момента, има и графа "Пари от чужбина", "Наследство" и т.н. подобни графи които трябва да се попълнат и ако не са, при евентуална проверка ще изникнат. За да тръгнат да ви проверяват или работят по сигнал (конкуренцията) или прекалено много печелите и по добре си ги отчитайте.
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

PayPal дори няма валута "лев" :)
Дори няма съпорт за България, едва ли това ще се случи!
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Ако си харчете парите получени в PayPal без да ги теглите към карта или сметка на ваше име никой не може да ви барне.

Преведете ли ги обаче и ви нарочат или докладват милиционерите имат начини за достъп до банковите ви транзакции и без съдебна заповед.

Банковия чиновник с една заплата не живее пък и той има грехове и може да бъде поставен в зависимост като всеки славяно манагал.

В бюджета на МВР има предвиден специален фонд за стимулиране на агенти, сътрудници, доносници и прочие пачаври
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

Кажете нещо за AlertPay дебитните карти че е спешно и ще взема да се набутам

Отворих нова тема
 
От: PayPal влизат ли в юрисдикциите на НАП?

При малки суми никой няма да ви търси освен ако няма сигнал предполагам. За по-големи суми PP мисля, че не е добър избор като ги знам к'ви са тюфуеци, офшорни шменти капели би бил по-добър вариант. :mrgreen:

PS: Хубаво е тази тема да изчезне преди да се е развила сериозна дискусия за да не дава акъли на НАПаджиите и хейтрите. Който иска да скрие нещо ще намери начин. Не е хубаво да се учи НАП как да тормози онлайн бизнеса.
 
Последно редактирано:

Горе