PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

happyslacker

New Member
Искат да си потвърдя кредитната карта (аз никога не съм имал кредитна карта, ползвам само дебитни карти) за да ми премахнат ограниченията при положение, че дебитната ми карта е изтекла и в момента нямам активна дебитна карта.

Number of cards active on your account: 0

screenshot1t0.png

Най-абсурдното е, че не мога да си добавя дебитната карта, тъй като акаутна ми е лимитиран, а за да махна лимитирането трябва да си потвърдя дебитната карта, което е невъзможно, защото в момента нямам активни дебитни карти.

Затова не оставяйте акаунта си в PayPal без валидна дебитна карта - защото ще ви се наложи да въвеждате номера на активната дебитна карта за да потвърдите, че акаунта ви не е откраднат.

What can't I do while my account is limited?

* send money
* withdraw money from your account
* close your account
* add or remove a card
* add or remove a bank account
* send refunds

What can I do while my account is limited?

* receive or request money
* update your account information
* add money to your account
* use PayPal logos in your auction listings or on your website
 
Последно редактирано:
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Поговорих си по телефона с поддръжката (трябваше да им кажа e-mail-а си буква по буква първо, после ПИН кода) и в крайна сметка ми казаха, че ще получа отговор след най-много три дена (като е възможно да разрешат добавянето на карта или просто да ми премахнат лимитацията).
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Ами верифицирай го и може би ще избегнеш тези проблеми ...
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Моят е верифициран, но и на мен ми искат да добавя карта, която вече е изтекла и я нямам налична. Та тези дни ще ми доставят мастеркарт-а от монейбукерс и ще я аддна дано оправят проблема.
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Акаунта ми е верифициран и имах добавена дебитна карта, но тя изтече.

След като ми лимитираха акаунта не е възможно да се добави карта и да се верифицира картата (не акаунта, акаунта е верифициран отдавна). В същото време системата им иска да въведа номера на картата, която е свързана с акаунта, въпреки, че такава карта не съществува (системата изисква от мен да направя нещо, което същата система не позволява).

За да се ползва акаунта в PayPal не е необходимо да се добавя нова карта след като старата е изтекла (имам пари в акаунта). Обаче в моя случай системата им за защита от измами е сработила без причина и ми иска верификация на акаунта чрез въвеждане на номер на кредитна карта, което не може да се направи тъй като валидна карта, която да е асоциирана с акаунта не съществува.

За втори път ми лимитират акаутна без причина! Никога входящите плащания не са оспорвани, нито аз съм оспорвал изходящи плащания. Освен това не съм си сменял IP адреса от много време насам.
 
Re: От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Акаунта ми е верифициран и имах добавена дебитна карта, но тя изтече.

След като ми лимитираха акаунта не е възможно да се добави карта и да се верифицира картата (не акаунта, акаунта е верифициран отдавна). В същото време системата им иска да въведа номера на картата, която е свързана с акаунта, въпреки, че такава карта не съществува (системата изисква от мен да направя нещо, което същата система не позволява).

За да се ползва акаунта в PayPal не е необходимо да се добавя нова карта след като старата е изтекла (имам пари в акаунта). Обаче в моя случай системата им за защита от измами е сработила без причина и ми иска верификация на акаунта чрез въвеждане на номер на кредитна карта, което не може да се направи тъй като валидна карта, която да е асоциирана с акаунта не съществува.

За втори път ми лимитират акаутна без причина! Никога входящите плащания не са оспорвани, нито аз съм оспорвал изходящи плащания. Освен това не съм си сменял IP адреса от много време насам.


хъм банките в България не я преиздават автоматично карата със същия номер ? това ако не си поискал смяна ?
 
От: Re: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Зависи от банката :)
SG примерно ги преиздават със същия номер.

Това е вярно. Ползвам SG от 4 години, като веднъж ми преиздаваха автоматично картата с продължение за още 1 година. Номера беше същия, цифрите на гърба не.
 
Хм... до колкото знам всяка пластика трябва да има уникален номер. Но щом издават с еднакви, явно нещо съм се заблудил.
 
От: Re: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Хм... до колкото знам всяка пластика трябва да има уникален номер. Но щом издават с еднакви, явно нещо съм се заблудил.
Заблудил си се. Поне моята е Мастъркард кредитна и от 5 години (и две смени) е с един и същи номер.

Обаче забелязахте ли, че:
* add money to your account

винаги си работи. :).
Явно на тях не им пречи, ако са ти откраднали акаунта да вземат още кинти.
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Моята дебитна карта VISA Еlectron изтича април, когато ходя през март на падежа на депозита ми ще искам да ми е удължат със старите данни само срока на валидност да е променeн ако не стане ще трябва ли да си регна на ново картата и пак да ми теглят 2 евро за валидация и прочие глупости или мога да променя всички данни от старата карта с новите?
 
Последно редактирано:
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

We're sorry, but we cannot restore full access to your account until we
receive additional information. Please provide a copy of each of the
following items:

- Please change your password and security questions from a secure location
such as your home computer
. Remember that the safest location is your own
personal computer from where only you have access to your account. To
update your password and security questions click the 'Profile' tab on the
Account Overview page in your account.

It is crucial that you do it from your home pc, preferably from a pc that
you don’t share with anyone else, and the same used to previously access
your account.
***If you are sharing your password with anyone, or using a Proxy Server to
access your account, this is a violation of our User Agreement.***
Anonymizing Proxy is a tool that stands between your browser and the
Internet, redirecting all requests for web pages to the proxy servers and
making you anonymous to the websites you are visiting. It is a way of
providing a fake IP address to any websites you are using. Make sure you
are not accessing your account from a pc which uses a Proxy connection (Ex.
your pc at work may be the case)

Сега си смених паролата и въпросите през IP адреса на "домашния" компютър (на същия IP адрес са стотици клиенти на моя доставчик!) и чакам да видя какво ще кажат. Обясних им, че не ползвам "anonymizing proxy", а виртуална частна мрежа (VPN), което не е забранено от техния условия на ползване (никъде в TOS не пише за VPN - има разлика между VPN и анонимно прокси) Предишния път когато ми лимитираха акаунта (в продължение на повече от два месеца!) приеха това обяснение за VPN и не възразиха (все пак в договора ми с тях нищо не пише за VPN).
 
Последно редактирано:
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Our review is complete and we have restored your account.

We appreciate your patience and thank you for your help in making PayPal
the safest and most trusted online payment solution.

Този път им отне само три дена да решат проблема. Предишния път ми държаха акаунта лимитиран над два месеца.
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Вече ще си спирам VPN-а като ползвам този акаунт в PayPal. Другия ми акаунт обаче ме е страх да го ползвам без VPN-а, защото до сега винаги съм се логвал с един и същ IP адрес и ако се логна от друг може да ми го лимитират... Добре, че съм нагласил да плащам на доставчиците си на абонамент (атоматично всеки месец) - така няма да се наложи да се логвам докато не ми се наложи да плащам на някой друг (обикновено ми лимитират акаунта в момента на логването).
 
От: Re: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Картите са със същия номер. Различна е само датата на валидност + CVV2 кода
 
От: PayPal пак ми лимитираха акаунта - този път обаче доста се изложиха

Аз в моя пейпал съм се логвал от над 10 различни (български) ип-та и никога не са ми го лимитирали .... Някой ти знае паролата и се логва в пейпала ти извън България . Тогава при промяна на държавата от която се логваш понякога ти лимитират акаунта .
 

Горе