PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Имам няколко въпроса. Мисля сега да си регна картата в PayPal но ме интересуват няколко неща.
Тук се спомена за извлеченията през epay. На сайта на ЦКБ от където ми е картата споменават само карти Maestro и Маркет за тази услуга...
искам да попитам някой с Виза Електрон от ЦКБ регвал ли е такава карта и може ли да се ползва за извлечения през epay?
Скоро сигурно ще пробвам онлайн банкирането им, но тия дни много ми се събра да обикалям до банката и малко искам да си почина... та това ще ми спести време ако е възможно.
Също така - дали ако им се обадя по телефона ще ми кажат EXPUSE кода на PayPal или ще ме разкарат да вадя извлечение?
Благодаря предварително на всеки, който може да разясни въпросите ми!
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Аз също получих съобщение за 1.50 изтеглени от картата, след което отидох в банката - ЦКБ да ми кажат кода.Там обаче още не беше отчетена транзакцията и ми активираха онлайн банкирането(което е безплатно). Оттам, отидох вкъщи, влязох в сайта на ЦКБ - онлайн банкиране, направих акаунт и като приключих се обадих в банката, там го активираха и след няколко часа си видях транзакцията и кода. Вкарах го в пей пал и ми изписа че картата е верифицирана и след 24 часа ще си получа парите обратно. Картата ми е Виза Електрон на ЦКБ - поръчах я онлайн, взех си я след няколко дни от банката, пей пал я прие без никакви проблеми, вече имам транзакции без проблеми от пей пал.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Аз също получих съобщение за 1.50 изтеглени от картата, след което отидох в банката - ЦКБ да ми кажат кода.Там обаче още не беше отчетена транзакцията и ми активираха онлайн банкирането(което е безплатно). Оттам, отидох вкъщи, влязох в сайта на ЦКБ - онлайн банкиране, направих акаунт и като приключих се обадих в банката, там го активираха и след няколко часа си видях транзакцията и кода. Вкарах го в пей пал и ми изписа че картата е верифицирана и след 24 часа ще си получа парите обратно. Картата ми е Виза Електрон на ЦКБ - поръчах я онлайн, взех си я след няколко дни от банката, пей пал я прие без никакви проблеми, вече имам транзакции без проблеми от пей пал.
Благодаря много за подробните разяснения!
За онлайн банкирането попълва ли едно Искане за да ти активират услугата, защото четох стъпките в сайта им, и там обясняват първо да се регистрирам на сайта, после да ходя до банката да представя лична карта и да подам такова искане. Това искане го има и на сайта им и може да се принтира от тук:
http://www.ccbank.bg/uf/other/documents/Iskane_FL.pdf

Значи предполагам мога сега да го принтирам, да го попълня и само да им го занеса... но съм малко объркан където се попълва IBAN защо има толкова редове - предполагам, ако имам няколко сметки... значи аз трябва да попълня само първия ред, нали така?
Също така - ти избра ли sms код за потвърждение и това плаща ли се?
Да разбирам също, че нищо не се заплаща по активиране на услугата?
 
От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Благодаря много за подробните разяснения!
За онлайн банкирането попълва ли едно Искане за да ти активират услугата, защото четох стъпките в сайта им, и там обясняват първо да се регистрирам на сайта, после да ходя до банката да представя лична карта и да подам такова искане. Това искане го има и на сайта им и може да се принтира от тук:
http://www.ccbank.bg/uf/other/documents/Iskane_FL.pdf

Значи предполагам мога сега да го принтирам, да го попълня и само да им го занеса... но съм малко объркан където се попълва IBAN защо има толкова редове - предполагам, ако имам няколко сметки... значи аз трябва да попълня само първия ред, нали така?
Също така - ти избра ли sms код за потвърждение и това плаща ли се?
Да разбирам също, че нищо не се заплаща по активиране на услугата?
Тъй като вече имах картата, отидох в банката за пей пал кода, като разбрах че трябва още веднъж да ходя на следващия ден да проверя дали е осчетоводена транзакцията за да си видя кода и тогава казах че искам онлайн банкиране. Служителката на банката ми даде бланката, попълних я, след което тя си попълваше каквото и е нужно. След което вкъщи на компютъра направих акаунта и когато се обадих, те веднага ми казаха името - много е важно какъв GSM ще дадеш. Много ми хареса системата им - преди да бъде извършена транзакция от картата, ми изпращат sms и аз ако не отговоря до един час, транзакцията се спира, което означава че няма как да се краде от картата. Всичко това е безплатно, което още повече ме учудва.
За онлайн банкирането - направи си акаунт, след което ще отидеш до банката да попълниш каквото трябва и да ти активират акаунта. Може да си го попълниш предварително или там на място. Много зависи на какъв служител ще попаднеш - първия път като си вземах картата беше едно младо момиче, не знаеше нищо от тези неща за които сега си говорим. Когато отидох за онлайн банкирането се случи опитна служителка още като казах пей пал и веднага знаеше за какво става въпрос и много бързо и вещо направи неоходимите неща.
 
От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Тъй като вече имах картата, отидох в банката за пей пал кода, като разбрах че трябва още веднъж да ходя на следващия ден да проверя дали е осчетоводена транзакцията за да си видя кода и тогава казах че искам онлайн банкиране. Служителката на банката ми даде бланката, попълних я, след което тя си попълваше каквото и е нужно. След което вкъщи на компютъра направих акаунта и когато се обадих, те веднага ми казаха името - много е важно какъв GSM ще дадеш. Много ми хареса системата им - преди да бъде извършена транзакция от картата, ми изпращат sms и аз ако не отговоря до един час, транзакцията се спира, което означава че няма как да се краде от картата. Всичко това е безплатно, което още повече ме учудва.
За онлайн банкирането - направи си акаунт, след което ще отидеш до банката да попълниш каквото трябва и да ти активират акаунта. Може да си го попълниш предварително или там на място. Много зависи на какъв служител ще попаднеш - първия път като си вземах картата беше едно младо момиче, не знаеше нищо от тези неща за които сега си говорим. Когато отидох за онлайн банкирането се случи опитна служителка още като казах пей пал и веднага знаеше за какво става въпрос и много бързо и вещо направи неоходимите неща.
Супер. Значи дори смс-а е безплатен...
Аз точно това искам - щом я има тая бланка на сайта им сега да я попълня вкъщи и направо да им я занеса, да не се занимавам там да попълвам... и всичко ми е ясно, само това за IBAN да не объркам, понеже имам една сметка, а на бланката има 4 реда...
И надявам се, че за това е качена тая бланка, да я дръпна и да я попълня... и няма да ме карат да попълвам там наново, ако им я занеса?
 
От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Супер. Значи дори смс-а е безплатен...
Аз точно това искам - щом я има тая бланка на сайта им сега да я попълня вкъщи и направо да им я занеса, да не се занимавам там да попълвам... и всичко ми е ясно, само това за IBAN да не объркам, понеже имам една сметка, а на бланката има 4 реда...
И надявам се, че за това е качена тая бланка, да я дръпна и да я попълня... и няма да ме карат да попълвам там наново, ако им я занеса?
За sms-а който ти ще изпратиш като отговор не знам дали е безплатен, но няма да е по-скъп от стандартната тарифа. За IBAN-а не се притеснявай, там ще помолиш да го сверят, а и те самите си го сверяват и без да кажеш иначе няма как да стане. Ако има грешка ще попълниш отново и това е.
 
От: От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

За sms-а който ти ще изпратиш като отговор не знам дали е безплатен, но няма да е по-скъп от стандартната тарифа. За IBAN-а не се притеснявай, там ще помолиш да го сверят, а и те самите си го сверяват и без да кажеш иначе няма как да стане. Ако има грешка ще попълниш отново и това е.
Мерси!
А то до колкото разбирам има една отметка, която позволява сметката да е разрешена за операции, но мисля, че ако не се отметне, може само да се виждат транзакциите, но не и да се извършват такива онлайн. А на мен всъщност ще ми трябва само за това...
 
От: От: От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Мерси!
А то до колкото разбирам има една отметка, която позволява сметката да е разрешена за операции, но мисля, че ако не се отметне, може само да се виждат транзакциите, но не и да се извършват такива онлайн. А на мен всъщност ще ми трябва само за това...

точно и това да уточниш и да ти обяснят трябва да отидеш до банката ........по добре отметни да ти е активна за да можеш и да плащаш отлайн ....може да ти се наложи

п.п. малко се отклонихме от темата
 
От: От: От: От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

точно и това да уточниш и да ти обяснят трябва да отидеш до банката ........по добре отметни да ти е активна за да можеш и да плащаш отлайн ....може да ти се наложи

п.п. малко се отклонихме от темата
:) Не сме се отклонили много... все пак и това е един от вариантите да се види заветния пейпал код :wink:
 
От: От: От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Мерси!
А то до колкото разбирам има една отметка, която позволява сметката да е разрешена за операции, но мисля, че ако не се отметне, може само да се виждат транзакциите, но не и да се извършват такива онлайн. А на мен всъщност ще ми трябва само за това...
Отметни си да ти е активна за плащания, за да си нямаш после някакви проблеми и да можеш да си оперираш свободно с парите.Все пак не се знае кога какво ще се наложи. Нищо не губиш от това, да ти е активна.
 
От: От: От: От: От: От: От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Отметни си да ти е активна за плащания, за да си нямаш после някакви проблеми и да можеш да си оперираш свободно с парите.Все пак не се знае кога какво ще се наложи. Нищо не губиш от това, да ти е активна.
Ще я отметна :wink:
Колкото до смс услугата, не ми стана ясно, кога точно пращат смс - ако извършвам превод през интернет, ако някой друг ми превежда пари ... или изобщо при каквато и да е транзакция?
И едно леко странично въпросче (което всъщност дори е повече по темата) - сега няколко дни, докато ми верифицират картата, колко ми е дневния лимит в Пейпал за получаване на пари в баланса?
 
Последно редактирано:
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Аз сега си регистрирах дебитната карта от ДСК в paypal и след около 3 мин получих СМС със верификационния код. сега съм в изчакване да ми върнат парите ;)
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

А някой може ли да сподели с мен, какво се случва след получаване на кода? Аз го получих и потвърдих кредитната си карта (Visa Electron на Пощенска). Сега обаче не знам как да изпратя пари. Или по-точно мисля си, че знам, но ми дава следната грешка:
"Sorry, your payment won't go through. To make it work, you'll need to add money to your account and pay with your PayPal balance."
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Можете ли да ми кажете какво да правя,когато постоянно ми изкарва съощението "Sorry — your last action could not be completed" ?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте
скоро ми задържаха акаунта в пейпал пратих документи и почти го пуснах но остана 1 нещо -
Provide proof of deliveryPlease confirm that the merchandise was delivered.(Alternatives available)
Waiting for your response

какво да го правя?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

При разплащане с PayPal, сайта автоматично ти взима сумата, която плащаш от картата. Акаунта обаче трябва да ти е verified. Доколкото знам не можеш да си Add-неш пари в акаунта с българска карта/сметка ( за сега). Същото е и при изпращане на пари.
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

При разплащане с PayPal, сайта автоматично ти взима сумата, която плащаш от картата. .

Взема каквото трябва и не трябва :) Където може предпочитам вече да плащам директно с карта, да не минава през PayPal.
 
Последно редактирано:
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Здравейте.
Ако си проверя баланса по сметката на картата,във фиша ще ми изпише ли кода който ми трябва или?
 
От: PayPal - потвърждаване на кредитната карта?

Не, няма. Трябва да отидеш на място в някой клон на банката и ги дават срещу лична карта :evil:
И не, по телефона няма да ти го дадат. Освен, ако нямаш дяволски добра памет и не знаеш тайтата си дума от регистрацията (вероятно от преди няколко години)
 

Горе