paypal проблем Limited Account Access

Дискусията в 'Разплащателни Системи' стартирана от naskobg, Юни 6, 2007.

1. asmaistora

asmaistora Member

Рег.:
    Септ 25, 2007
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6
    Професия:
    Manager
    Място:
    Sofia
    Tap vapros

Zdraveite,

Mn molia da mi obiasnite kak to4no stava plashtaneto 4rez internet-Pay[al, Egold i t.n. Kakva to4no e procedurata.Nikoga dosega ne mi se e slu4valo.Mersi mnogo predvaritelno:)

2. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,993
    Харесвания:
    1,739
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Здрасти и добре дошъл, приятен престой тук ти пожелавам. Ползвай кирилица, ако имаш. :wink:

Относно PayPal, еми аз лично грам не им се кефя на тези. кофти че абсурдно много сайтове работят с тях. От месеци им пиша и съпорта им ми праща едно и също и пак се стига до никъде. Абе по някога имам чувството, че тези и-мейли ги пращам на абсолютно тъпи парчета, които грам не им пука. :evil:

3. Ronson

Ronson New Member

Рег.:
    Юли 22, 2007
    Съобщения:
    55
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Един въпрос към Наско - като се логнеш, какво пише на първата страница в полето Status? Примерно нещо от сорта Status: Bulgarian - Verified или Status: Bulgarian - Unverified?

Ето и моите впечатления от PayPal.
    Започнах да ги използвам веднага щом пуснаха поддръжката за България. С плащанията никога съм нямал проблем. Един от продуктите, които купих от Ebay не пристигна и PayPal ми съдействаха (пуснах Claim за продавача) и ми върнаха парите по сметка в рамките на 10 дена след оплакването. Връщането на парите по сметка означава, че PayPal вече могат да работят с БГ банки, което пък означава, че много скоро ще пуснат и възможност за получаване на пари през PayPal. За момента съм предоволен от тях, да чукам на дърво :)

Много, много не вярва на оплаквания от типа PayPal sucks, тъй като много от причините за подобни оплаквания са по вина на ползвателя, а не на PayPal. Самите PayPal имат много подробна документация описваща как те защитават своите клиенти и какви са правата на двете страни. Това, че някой не ги е прочел и не се е съобразил с тях си е негов проблем. И не се заблуждавайте, че PayPal случайно е станала една от най-ползваните системи, разчитайки на потребители-балъци.

Сега примерно, ако наско нещо е объркал в PayPal, нормално е да си носи последствията. Другият пример от по-горе е Митака, ми да беше прочел към кои страни PayPal Може да праща пари.

4. hdm

hdm New Member

Рег.:
    Окт 12, 2007
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Целта на този сайт PayPal sucks е единствено да промотира конкурентна система. Не знам кой им се връзва :roll:

5. yMladenov

yMladenov New Member

Рег.:
    Окт 22, 2007
    Съобщения:
    373
    Харесвания:
    8
    Точки:
    0
    Професия:
    онлайн маркетинг / уебсайт мениджмънт
    Място:
    Пловдив
    Преди няколко месеца в yahoo четох статия, че около 1/13 от акаунтите в paypal са крадени/хакнати, а най-интересното е, че се продават, не къде да е, а в mIRC. :lol:
    Въпросния журналист, който бе публикувал статията дори беше интервюирал разни хакери, а те от своя страна разказаха какъв параноичен и странен живот водят и най-вече - с каква лекота си пазаруват чрез paypal аканти(май не беше опоменато чий са).
    Та който не му е излязъл късмета с paypal по-добре да си спомни за една стара българска поговорка (датираща още от времето на dial-up интернета), а тя е: "Колкото по-малко маймуни на един клон, толкова по-добре". И да почва да си търси нова разплащателна система. :)

Въпрос: днес и аз реших да си сложа главата в торбата - регистрирах си една банкова сметка, която да работи с долари, една виза електрон за онлайн плащания и прочие. Прибрах се и ето ме пред Personal Account Sign Up страницата (в paypal, който не се е досетил все още :p ).

За да получавам заплащания от афилиейт програмите и рекламните мрежи по paypal, какъв вид акаунт трябва да избера?!

Поздрави :D

6. tzinc

tzinc New Member

Рег.:
    Окт 4, 2007
    Съобщения:
    102
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    И според мен има проблеми с Пейпал

7. money

money New Member

Рег.:
    Окт 27, 2007
    Съобщения:
    34
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    eBay купиха PayPal през 2002 за $1.5 милиарда.

PayPal проблеми имат само хора които са дали паролата си на някой phishing сайт.

8. FERRARIST

FERRARIST New Member

Рег.:
    Апр 20, 2007
    Съобщения:
    264
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Интернет
    Място:
    Стара Загора - София
    Е то не е задължително да е паролата - ако са минали през фишинг сайт и са им отмъкнали картата през фалшива транзакция, след това тия същите отиват на рекуест на паролата на собственика на картата, който разбира се им е дал и мейла си са контакт, да не говорим че и някоя парола може да е въвел някъде, дето евентуално да се ползва за същия този мейл, а защо не и за пейпала му.....след това пейпал пращат линк на мейла на собственика, и ако ония са му в мейла и го прекарват, като минават стъпките по сигурноста ако картата му е регната в пейпала.....ако не са му в мейла излиза опция да си въведеш директно номерата на картата или банковия номер, което ресетва акаунта ти......
    Тия сега като се замисля са направо за убиване - те направо си предизвикват народа да мошенничи, отделен е факта че правят милиони като мошенничат от своя страна с парите на потребителите си.....

9. FERRARIST

FERRARIST New Member

Рег.:
    Апр 20, 2007
    Съобщения:
    264
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Интернет
    Място:
    Стара Загора - София
    Абе някой от вас получавал ли е това........
    Ся да не си помислите че съм минал границата от 1000 евро - в интерес на истината през този акаунт не са минали и 100 евро - просто съм го верифнал, и там идваха от Уиджета приходите.....
    Ей големи гадове са тия чесно, шапка им свалям - ЕС няма регулация за прането на пари, а те го използват това и блокират маса пари на толкова народ.....Искат ти сканировка на лична карта, и прочеето глупости, и въпреки че знам че е излишна занимавка си ги пратих.....естествено след периода от 3-4 часа когато системата им автоматично лимитира акаунтите, последва Лимит Акаунт Аксес Нотификейшън, добре поне че сварих са си ремувна картата оттам, щото нямаше да мога да я ползвам повече при тях.......
    Някой получавал ли е такова нещо?????

10. eMarketer

eMarketer New Member

Рег.:
    Дек 4, 2007
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Re: paypal проблем

да се оплача и аз от тях - преди около 3 месеца един приятел ме помоли да му купя от eBay едно кожено яке за 250$ от US продавач. Купих го аз, платих си го през PayPal като пише че сделки до 500 (gbp мисля) са застраховани. И аз спокойно си платих. Минаха 3 седмици, яке няма... писах на продавача той уж го бил пратил... след още няколко дни спря да ми отговаря... и аз се сврзах с PayPal > open dispute получвам мейл да изчакам още 1 седмица щото можело примерно продавача да не си е гледал мейл-а да е болен и тем подобни... ОК - чакам минава вече повече от месец - опитвам да ескалирам disputa кум следващата фаза и нещо не се получава - от там пак нов диспут - и пак чакане 1 седмица - пак опит за ескалиране към следващото ниво - поучавам отговор от PayPal - Гласи че тъй като са минали повече от 40 дни от датата на плащането, вече нищо не могат да направят и да се свържа с Ebay...
    Следват още 100 е-мейла и готови отговори и от EBay i PayPal i накрая нищо! Даже в последния си е-мейл ме съветват ако искам да заведа дело в Люксембург.....
    Просто неам думи... пийвам една студена вода за 250$ и ми остава само варианта да псувам...

11. eMarketer

eMarketer New Member

Рег.:
    Дек 4, 2007
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Re: paypal проблем

Виж моя горчив опит с връщането на пари за сделка през Ebay в предния ми пост

12. powerhost.bg

powerhost.bg New Member

Рег.:
    Юни 23, 2008
    Съобщения:
    14
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    От: paypal проблем

или имаш лимит или човека на който пращаш има забрана за получаване

13. vitko5

vitko5 New Member

Рег.:
    Септ 6, 2007
    Съобщения:
    289
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Мале ужасно е това цтцтцтц

14. Carnation

Carnation Member

Рег.:
    Дек 7, 2007
    Съобщения:
    315
    Харесвания:
    15
    Точки:
    18
    Място:
    Пловдив

Аз вчера получих такова, и сега се чудя дали да пращам документи. Малко не ми иска да си пращам лична карта и прочие на който и да било. Ти как се оправи с този проблем?

15. FERRARIST

FERRARIST New Member

Рег.:
    Апр 20, 2007
    Съобщения:
    264
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Професия:
    Интернет
    Място:
    Стара Загора - София

Пращай, нямаш избор.....или правиш друг акаунт с друга карта........

16. Penihop

Penihop New Member

Рег.:
    Ноем 30, 2008
    Съобщения:
    27
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    Професия:
    Server Admin :)

това със потвърждаването на картата и пращането на сканирана лична карта отпред (без ЕГН) се прави още като се регнеш, за да се избегнат по нататъчни проблеми при транзакции над $400, ако поискат някаква фактура за продукта който си продавал, пишеш че е "Donation" и им пращаш любезно обяснение, и ще ти премахнат лимита на акаунта, поне така направих аз, акаунта ми е Premier. досега съм нямал проблеми със Paypal, нито за пращане, нито за получаване.

17. eshk0

eshk0 Member

Рег.:
    Май 30, 2009
    Съобщения:
    663
    Харесвания:
    10
    Точки:
    18

Здравейте, искам да попитам имам два акаунта в пейпал втория е върху името на брат ми и в двата имам $$$ и съответно искам парите в акаунт 2 да ги прехвърля в акаунт 1, може ли някой да ми каже как ще стане това и дали се удържа нещо от парите?

18. ivo1017

ivo1017 Active Member

Рег.:
    Юли 13, 2008
    Съобщения:
    769
    Харесвания:
    108
    Точки:
    43
    Професия:
    Директни Продажби
    Място:
    Бс

Някои имал ли е подобен проблем.Днес реших да пратя пари за една свършена работа и ми изкочи подобно съобщение:
    Картата ми е кредитна от ЦКБ,Master Card.до сега съм направил над 10 плащания и все малки суми(в порядъка на 10-20 евро) и проблеми не съм имал.Странно,защото има и пари по картата,а ми дава да процес за валидация.Идеи,някакви?

19. HeadShoT

HeadShoT Banned

Рег.:
    Май 9, 2008
    Съобщения:
    395
    Харесвания:
    6
    Точки:
    0
    Професия:
    Business,web
    Място:
    Тутракан,България

Мен пък не са ми правили никога проблеми paypal
    Нищо ,че съм про акаунт с регната карта,но все пак не е от тях.Затова са номер едно нали са сещаш,защото са най-добрите според мен
    (Говоря интернационално)

20. sifon4o

sifon4o Member

Рег.:
    Дек 25, 2009
    Съобщения:
    72
    Харесвания:
    8
    Точки:
    8
    Професия:
    копирайтър/copywriter
    Място:
    Sofia

Здравейте,

искам да попитам: получих плащане за свършена работа. Но тъй като много време нямах достъп до компютър и нет, когато влязох, за да приема плащането се оказа, че то е със статус "returned". Това значи ли, че парите са върнати на този, който ги е изпратил, защото в такъв случай, предполагам, би могъл да ми ги изпрати отново.:(

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice