Paypal

Re: Тъпо малко въпросче

hipapatuk каза:
Някои от вас досега правил ли е транзакции на картата си използвайки PayPal. Аз имам кредитна карта на банка ДСК и регистрирането ми в PayPal мина без проблем. Проблемът обаче дойде когато направих първия си withdraw към картата. Вече минаха 10 бизнес дена и още нищо в кредитната ми карта..

Аз съм от Варна и днес скокнах до финансовия център на банка ДСК и хайде да ви поразсмея малко, ТЕ НЕ СА ЧУВАЛИ за PayPal. След дълги обяснения и свалки :lol: се стигна до заключението че банка ДСК все още не може да приема парични преводи до кредитните си карти по този начин. Незнам дали греша но мисля че сме в 21 век но може би в БГ сме с няколко века назад, вече не съм сигурен.

Та може ли някои да ми каже дали си е правил подобна пранзакция и ако е станало каква банка е използвал.

п.с. довечера имам среща с една от ДСК-то :lol:
Мисля че банката която ползваш няма значение за това колко бързо ще ти дойдат парите - най бързо са ми идвали за 2 дена - в Прокредит - това в смисъл че от момента на тегленето от сайта на пейпал, до изписването на "комплиит" са минали два дена - после чакаш поне още 1-2 дена в банката да ти излязат парите и после можеш да си ги теглиш......днес завърших същия процес през Райфайз - 6 дена от тегленето до комплиита.....различно е....
 
Значи имам едно въпросче - регистрирах се преди няколко дена в пейпал, като премиум юзър. И сега съм unverfied. Сега трябва да отида до банката, от която ми е картата и да поискам разпечатка за транзакциите, за да видя кода на паей пал ли !? Как да процедирам !? Ако може малко помощ... :oops: :oops: :oops:
 
Ммммм дам, значи цялата работа е била да пишеш до съпорта на PayPal :lol:

Пратих им едно "благодарнствено" писмо по български// базикам се. И проблема ми вече е решен :wink:

В замяна на учтивото ми запитване те ми отговориха по следнич вежлив начин:

Dear Iliya Nedelchev,


Due to a technical issue we have experienced starting on January 20, 2008 we have been unable to successfully withdraw funds to your credit card. As we work through resolving this issue you may experience one of the following scenarios:

* Pending status - if your withdrawal is 'pending' then we are still working to resolve the issue and complete your request. We are treating this issue with high priority and will update you as soon as it is resolved.
* Completed status - if your withdrawal is 'completed' then we have processed your request and the funds will post to your credit card in 5 to 7 days

You should not see any delays on future withdrawals.

We apologize for any inconvenience caused and we appreciate your business.

Yours sincerely,

PayPal
Как да не ти се стопли сърцето като знаеш че парите ти са в рацете на такива добри хора. :oops:
 
Re: Тъпо малко въпросче

hipapatuk каза:
Аз съм от Варна и днес скокнах до финансовия център на банка ДСК и хайде да ви поразсмея малко, ТЕ НЕ СА ЧУВАЛИ за PayPal. :

При първото ми ходене в ЦКБ за да си получа 4 цифрения код имах подобен проблем. Не бяха чували и не знаеха какъв код да търсят. 3 каки гледаха там програмата и не знаеха какво да търсят. Понеже ползвам USA ПейПал от над 4 години много добре знаех какви са цифрите и къде са. Та ги помолих да седна на компа. те бяха толкова притеснени че не знаът че ми разрешиха да седна на компютър в банка :)))))) и си намерих кода веднага. Абе българска работа. После ме помолиха да им обясня какво е PayPal и да им обясня защо не са го чували и защо тепърва ще го чуват
 
:lol:
E-Business освен тоя код трябвало е и да си прехвърлиш една "малка" сумичка по сметката си, ей така без да искаш :wink:

Лошото на БГ образованието е че върви с няколко десетилетич назад и затова се получават такива неловки ситуации. Българинът мрази допълнителната информация и трудно може да го подмамиш да седне и да прочете нещо ново около професията си. Защо да четеш като може да гледаш "Островът на изкушенията"? :lol:
 
FERRARIST каза:
Е тогава нямаха ли онлайн банкиране.....

Имат всичко , но аз правех цялата процедура само за проба. не ми трябва онлайн банкиране. Между другото аз не го ползвам БГ акаунта ми. Всичко беше за проба
 
Аз днес пуснах поискване за изтегляне (withdrawal) на пари от PayPal към кредитната ми карта в ПИБ. Ще пиша да кажа какво е станало.

Парите пристигнаха без проблем. Дошли са на 22 февруари
 
..... та аз избързах и недочетох написах друг код и ми блокираха картата писах им писмо ама нема прошка.Та трябва да внимавате да не правите грешки като мене .....

Аз съм същата история. Тъпото е, че сега тази карта ако не ми я искат, ми е леко не нужна. Т.е. трябва да си вадя нова карта.
Проблема е, че не вярвам много в тези online трансвери и затова не искам да регистрирам, карта с пари и по-точно с много пари.
 
Проблема е, че не вярвам много в тези online трансвери и затова не искам да регистрирам, карта с пари и по-точно с много пари.
И за това има лесно - не оставяй в картата пари и ги тегли веднага.....аз лично никога не държа в банка повече пари отколкото съм склонен да изгубя......
 
От: Paypal

да за потвърждаване на картата в пейпал се прави транзакция за 1.5 долара или евро беше вече ми е мътно.Връщат ти ги при първото теглене после.
Така,че добре е да имате в картата си поне 10 лева или равностойноста им във валутата в която е картата.
Успех!!!
 
Имах няколко години акаунт който изтрих и сега искам пак да си направя такъв, дали мога да очаквам проблеми от тяхна страна?
 
Имах няколко години акаунт който изтрих и сега искам пак да си направя такъв, дали мога да очаквам проблеми от тяхна страна?

Не,аз в момента ползвам два от половин година някъде.
 

Горе