PC или MAC

Каква система ползвате


  • Общо гласове
    62
Re: От: PC или MAC

Сега пиша от ипад мини. Спечелих го за 5 лири на коледната томбола на фирмата. И съм в кенефа разбира се.
Сега, ползвам Леново w520 с Линукс и вин7
Целта не ми е лаптоп 1кило. Това е мобилна работна станция 3 кила. Тук въпроса е повече до хардуер, епъл са много добри, но не по-добри от старите Леново w и t серии. Еднакви са. Работил съм на мак 5 месеца на ония дето са като телевизор юност, е не можах да свикна с тъпата мишка с един бутон.
Понеже много хвалите ос и метала на мак искам някой да направи демо как едно и също нещо на Фотошоп под мак е по-добро от под друг хардуер и вин7.
Т.е избери си машина с добър хардуер и си сложете каквато искате ос. Това е. Цената н хардуера на мак е 50% отгоре заради името.
 
От: Re: От: PC или MAC

Сега пиша от ипад мини. Спечелих го за 5 лири на коледната томбола на фирмата. И съм в кенефа разбира се.
Сега, ползвам Леново w520 с Линукс и вин7
Целта не ми е лаптоп 1кило. Това е мобилна работна станция 3 кила. Тук въпроса е повече до хардуер, епъл са много добри, но не по-добри от старите Леново w и t серии. Еднакви са. Работил съм на мак 5 месеца на ония дето са като телевизор юност, е не можах да свикна с тъпата мишка с един бутон.
Понеже много хвалите ос и метала на мак искам някой да направи демо как едно и също нещо на Фотошоп под мак е по-добро от под друг хардуер и вин7.
Т.е избери си машина с добър хардуер и си сложете каквато искате ос. Това е. Цената н хардуера на мак е 50% отгоре заради името.

Първото нещо с което макинтошите са по - добри за работа с фотошоп е функшън бутона, които елиминира натискането на няколко бутона към комбинацията за функция, предвид разположението и размерите на клавиатурата, хора като мен (със среден размер ръка), които боравят на 99% с командите във фотошоп е безкрайно удобно, че можем само с една ръка да извикваме каквато си поискаме команда. Това безкрайно удобно, понеже разположението на бутоните го имам в главата и не се налага да отделям очи от екрана и елемента, които ще променям, докато извиквам дадената команда.
 
От: PC или MAC

Така. Да си кажа и аз. Тези които ползват мак се делят на две - мак за гъзария и мак за хора които вярват, че това е нещо изпипано от хардуер до ОС. Мака за гъзария са тия дето инсталират Windows на мак и просто си мислят, че са супер мега яки гъзари, а всъщност четат дир.бг на него. Вторите са тези дето наистина знаят какво е мак и защо работи така както работи. Перфектно сметнат хардуер с перфектно написана ОС за този хардуер. Това води до по добра производителност и усещане за бързо случващи се неща. Цената е доста по от другите машини точно заради тази причина, че всичко е сметнато да работи правилно, не както windows-a да инсталира един куп ла*на от който ползваш 5 драйвъра и три иконки.Тук вече идва момента как да знаеш да продаваш нещо което не е много скъпо, скъпо. Лично аз не познавам човек, който да е използвал мак и после да е минал отново на windows.
 
От: PC или MAC

Така. Да си кажа и аз. Тези които ползват мак се делят на две - мак за гъзария и мак за хора които вярват, че това е нещо изпипано от хардуер до ОС. Мака за гъзария са тия дето инсталират Windows на мак и просто си мислят, че са супер мега яки гъзари, а всъщност четат дир.бг на него. Вторите са тези дето наистина знаят какво е мак и защо работи така както работи. Перфектно сметнат хардуер с перфектно написана ОС за този хардуер. Това води до по добра производителност и усещане за бързо случващи се неща. Цената е доста по от другите машини точно заради тази причина, че всичко е сметнато да работи правилно, не както windows-a да инсталира един куп ла*на от който ползваш 5 драйвъра и три иконки.Тук вече идва момента как да знаеш да продаваш нещо което не е много скъпо, скъпо. Лично аз не познавам човек, който да е използвал мак и после да е минал отново на windows.

The truth has been spoken
 
От: PC или MAC

PC на Линукс и Windows. Все още има доста тулове и програми, които са достъпни само за Win.... : /
 
От: PC или MAC

Използвам само РС, никога никога МАС поради естеството ми на работа.
Но оставам винаги впечатлен от качеството на МАС.
 
От: PC или MAC

Я този форум още бил жив, че и регистрацията ми е запазена за толкава години от като не съм го посещавал... :)

По темата: GNU/Linux естествено. Защо ли? Привърженик съм на отворения код и го подкрепям с две високо вдигнати ръце. Вярвам във философията на свободния софтуер и в това, че всеки индивид трябва да има пълното право и свободата да избира, управлява и разпространява... Съосновател съм на проекти с отворен код, както и дистрибуция, и разработка на Линукс базирана операционна система, насочена към българското общество. Затворената, ограничена и силно комерсиални система на Аpple е не само безполезна, като ограничава потребителя, а и вредна за неговото развитие. Политиката на тази компания ме отвращава и забележете, че не коментирам качествата на продуктите или цената, които м/у другото не са толкова безпроблемни, колкото се описват. Имам възможността за преки наблюдения, а всеки, който иска също може да се информира по въпроса и ако е здраво мислещ, ще си даден сметка, че няма софтуер/хардуер без бъгове, уязвимости и т.н. Разбира се, че всяка операционна система има своите предимства и недостатъци изразени най-вече при таргетирането. При Windows, ситуацията е идентична. Политиката на гиганта Майкрософт също е една от безумните и това си личи по ограничените лидерски позиции само при десктопа. За огромно съжаление потребителите не винаги осъзнават това. Някои са склонни да защитават като коне с капаци избора си на ОС и защо според тях една операционна система е по-добра без да осъзнават реално какво се крие зад това. Темата е много обширна и специфична и не може да се обхване в няколко изречения. Докато пишех това, се сетих за едно видео в YouTube. Ще го споделя, на който му е интересно може да отдели време и да го изгледа, определено си заслужава. Частите са 8, пускам първата, останалите ще ги намерите...

[video=youtube;Q8s-iJMYu8Q]https://www.youtube.com/watch?v=Q8s-iJMYu8Q[/video]
 
От: PC или MAC

Умниците да си ползват линукс и да пишат по 100 команди за разлика от 2 клика в УИН.
 
От: PC или MAC

Умниците да си ползват линукс и да пишат по 100 команди за разлика от 2 клика в УИН.

Явно не си съвсем в час с някой работи. На каква база и опит изказваш мнение и даваш такива заключения, че и се опитваш да си ироничен? Когато си далече от някои работи е добре да си мааалко по-въздържан в коментарите си.
 
От: PC или MAC

Умниците да си ползват линукс и да пишат по 100 команди за разлика от 2 клика в УИН.

Явно мозъка ти е пригоден за максимум три клика в минута,иначе ти се завива свят
 
От: PC или MAC

Умниците да си ползват линукс и да пишат по 100 команди за разлика от 2 клика в УИН.

Той и мозъка ти е на 2 клика на тебе. Времето с компилирането на всичко от сорс вкл. и ядрото отмина малко преди ти да се родиш.
 
От: PC или MAC

Явно не си съвсем в час с някой работи. На каква база и опит изказваш мнение и даваш такива заключения, че и се опитваш да си ироничен? Когато си далече от някои работи е добре да си мааалко по-въздържан в коментарите си.

Леле, линукс зомбитата ме нападанали... Ми така си е, аз скайп не можах да инсталирам - трябвало да направя 10000 неща преди това.
 
От: PC или MAC

Да, преди това трябва да си пуснеш компютъра и да го изтеглиш
 
От: PC или MAC

Това лайно на сатаната Windows е същото като потребителите му: бавно и безполезно.
 
От: PC или MAC

Добре де, като не разбираш от програмиране и прочие а си обикновен юзер, как трябва да се оправиш с липсата на сфтуеър за линукс. Да не говорим, че повечето развлекателни продукти също нямат аналози за линукс. От скромния ми опит помня, че имаше някакви емулатори за уиндоус чрез който можеше да се подкарва уиндоус приложения в линукса.. но винаги имаше я проблеми, я лагове, я нещо не работеше както трябва.
Като не мога да си напиша приложение за тия неща, как трябва да се оправям с тоя линукс ?
 
От: PC или MAC

Леле, линукс зомбитата ме нападанали... Ми така си е, аз скайп не можах да инсталирам - трябвало да направя 10000 неща преди това.

хахаха, далече съм от зомби, но щом казваш... И точно пък за скайп да кажеш, че се инсталира трудно, нещо пак ти казвам, че заключаваш без да си запознат. Инсталацията става точно с един ред в терминала - ето пример за някои дистрибуции:

yum install skype

или от графичен мениджър с три клика. Клик 1 да отвориш графичния мениджър, клик 2 да потърсиш скайп в търсачката и клик 3 да му дадеш инсталиране. Сложно е определено :)


Добре де, като не разбираш от програмиране и прочие а си обикновен юзер, как трябва да се оправиш с липсата на сфтуеър за линукс. Да не говорим, че повечето развлекателни продукти също нямат аналози за линукс. От скромния ми опит помня, че имаше някакви емулатори за уиндоус чрез който можеше да се подкарва уиндоус приложения в линукса.. но винаги имаше я проблеми, я лагове, я нещо не работеше както трябва.
Като не мога да си напиша приложение за тия неща, как трябва да се оправям с тоя линукс ?

За почти всичко има алтернативи за Линукс и изобщо не е толкова трудно да се намери подходящ софтуер и да се инсталира на дадена дистрибуция. Да говориш, че в Линукс има лагове ми се струва странно. Относно игрите, да наистина ограничен е избора, но все пак има и доста игри, които вървят. Всъщност аз никога не съм смятал компютъра като основно средество за развлечение. За игрите си има конзоли, които м/у другото с изключение на Xbox всички останали са базирани на BSD
 
От: PC или MAC

Mac + комплексарщина... Не съм напълно съгласен. Аз гласувах за линукс, защото най-често работя на него, но ползвам аймак и уин пц. Никак не ми се искаше да работя с мак, камоли да давам толкова много пари за пц, но в един прекрасен момент реших, че ще правя айфон апликации... Все пак се оказа приятна изненада. Мавърик и йосемити са страхотни ос. Все пак за работа си предпочитам линукса.
 
Re: От: PC или MAC

Добре де, като не разбираш от програмиране и прочие а си обикновен юзер, как трябва да се оправиш с липсата на сфтуеър за линукс. Да не говорим, че повечето развлекателни продукти също нямат аналози за линукс. От скромния ми опит помня, че имаше някакви емулатори за уиндоус чрез който можеше да се подкарва уиндоус приложения в линукса.. но винаги имаше я проблеми, я лагове, я нещо не работеше както трябва.
Като не мога да си напиша приложение за тия неща, как трябва да се оправям с тоя линукс ?

Стига бе, бате. Кой точно софтуер, не говоря за ундърграунд алтернативите му, няма еквивалент за Линукс? Дори Visual Studio има: https://code.visualstudio.com/Download

От опита си, който мисля, че не е много скромен, не съм видял на програмисти,бачкащи с Линукс да им липсва нещо. Да, някакви SEO мега тулове може и да нямат, но реално винаги може да се ползват и уеб базирани, които не мисля, че отстъпват като качество.

За развлекателните ще се съглася, но всички знаем, че ако компютъра ти е за фън, Линукс не е опция. Някой игри се отварят да правят и за Линукс, но за жалост са прекалено малко.
 
От: От: PC или MAC

хахаха, далече съм от зомби, но щом казваш... И точно пък за скайп да кажеш, че се инсталира трудно, нещо пак ти казвам, че заключаваш без да си запознат. Инсталацията става точно с един ред в терминала - ето пример за някои дистрибуции:

yum install skype

или от графичен мениджър с три клика. Клик 1 да отвориш графичния мениджър, клик 2 да потърсиш скайп в търсачката и клик 3 да му дадеш инсталиране. Сложно е определено :)




За почти всичко има алтернативи за Линукс и изобщо не е толкова трудно да се намери подходящ софтуер и да се инсталира на дадена дистрибуция. Да говориш, че в Линукс има лагове ми се струва странно. Относно игрите, да наистина ограничен е избора, но все пак има и доста игри, които вървят. Всъщност аз никога не съм смятал компютъра като основно средество за развлечение. За игрите си има конзоли, които м/у другото с изключение на Xbox всички останали са базирани на BSD

Забравих дистрибуцията вече, но нямаше скайп за нея и търябваше да направя още 1000 гимнастики преди да го инстал;ирам.
 

Горе