Peer-to-peer lending платформа

@blackout8, разбирам те. Една основна и 8 дъщерни фирми са. Не мога да си позволя ограничаване на високи разходи, тъй като те са свързани с високи печалби. Понякога се е случвало да ползвам услугите на онлайн кредити, след което ги погасявам в рамките на няколкоработни дни.
 
@blackout8, разбирам те. Една основна и 8 дъщерни фирми са. Не мога да си позволя ограничаване на високи разходи, тъй като те са свързани с високи печалби. Понякога се е случвало да ползвам услугите на онлайн кредити, след което ги погасявам в рамките на няколкоработни дни.

Така като те чета излиза, че смесваш фирмени и физически разходи - как не можеш да ограничиш чистия си доход на края на месеца, след като е лично твой?
 
@blackout8, ами не мога да го оранича. Ако го огранича, може и да нямам печалба, такава каквато аз желая. Пример: Спешна командировка в чужбина, свързана с лична печалба. Случвало се е е да се плащат разходи на 40 човека група пристигнали от чужбина с цел закупуване на имоти. Една седмица напълно безплатен престой, безплатни самолетни билети, безплатни нощувки, безплатни хранения 3 пъти на ден и тн.

Желанието за големи печалби, съотвено и поемане на големи рискове. Да, смесват се понякога лични и фирмени. Случва се и това, но без риск, няма и желаната печалба...
 
@blackout8, ами не мога да го оранича. Ако го огранича, може и да нямам печалба, такава каквато аз желая. Пример: Спешна командировка в чужбина, свързана с лична печалба. Случвало се е е да се плащат разходи на 40 човека група пристигнали от чужбина с цел закупуване на имоти. Една седмица напълно безплатен престой, безплатни самолетни билети, безплатни нощувки, безплатни хранения 3 пъти на ден и тн.

Желанието за големи печалби, съотвено и поемане на големи рискове. Да, смесват се понякога лични и фирмени. Случва се и това, но без риск, няма и желаната печалба...
Е ти с какъв акъл, ще минаваш толкова солидни разходи като физически? Минавай всичко през фирмата и си тегли фирмени кредити на базата на потоците, които генерира компания.
 
@blackout8, нямам такива правомощия да тегля фирмени кредити. Не съм собственик на фирма. Но разходите са свързани с високи печалби, лични печалби. Това, че аз и определен екип от хора ще докараме 2 автобуса клиенти от чужбина си е лично наш проблем. Разноските, някои са фирмени, други лични. При успешни сделки си получаваме, това което сме си заслужили. Всеки работи сам за себе си. Един рискува повече, друг по-малко, трети не рискува и така печалбата е различна според степента на риска.

С две думи рискувам лични средства, за да спечеля фирмените бонуси и комисионни. Това е. Повече сделки, повече пари. И с една сделка можеш много добре да си живееш на месец, но защо да не са 20-30 сделки месечно? Всичко е въпрос на стриктно спазвани правила на маркетингови стратегии, делова комуникация и точно определени стандарти на поведение.

Данъци се плащат и то в огромни размери. Всичко минава през фискалните устройства. С една стотинка не е ощетена държавата от данъци.

Когато през 2009 г ми предложиха да си купя биткойни за 500 лв на стойност $0,0002 мисля, че беше цената за 1 брой, тогава гледах обезумяло и налудничаво. Казаха ми, че ще съм милионер след 10 г, аз тогава не повярвах и не бях бизнес настроен. Обясняваха ми как биткойна тепърва ще навлиза и ще се популяризира в световен план и съответно цената безумно ще върви само нагоре, но аз не повярвах. Не се доверих на опита на тези хора. И затова сега това ми е обица на ухото. Защото биткойна ще скочи до $40,000. Имах дългогодишен стаж, но все още не бях започнал да уча висше образование в икономическата сфера и грам понятие нямах. Не рискувах 500 лв, а сега щяха да са над 150 милиона.... След като завърших две специалности, нещата коренно се промениха. Мирогледа ми се промени. Вече съм склонен да рискувам повече и да следвам целите и мечтите си.

Аз спирам да навлизам в конкретика и да бъда в обяснителен режим, защото това не беше основната идея. Идеята на първоначалният ми пост беше да поясня, че Klear действа като онлайн банка. И втората причина е, че инвеститорите могат да бъдат максимално спокойни, защото риска е сведен до минимум, но и съотвено генерират минимални печалби.
 
Последно редактирано:
Ами по твоите описания е съвсем в реда на нещата да не ти бъде отпуснат кредит от никой нормален финансов играч.
Не виждам как си очаквал да бъде различно.
Бързите кредити са ясни, те могат да си позволят огромния риск, който носиш, и си получават съответната премия.
 
@Platinum направи си твоя фирма, минавай разходите през фирмата си и накрая фирмата, за която бачкаш ще ти изплати на твоята фирма комисионната и всичко е в кръга на нещата. На базата на потоците от твоята фирма, може да те погледнат редица банки :)

Мерси за инфото относно Клеар, явно си вършат много добре нещата.
 
Ами по твоите описания е съвсем в реда на нещата да не ти бъде отпуснат кредит от никой нормален финансов играч.
Не виждам как си очаквал да бъде различно.
Бързите кредити са ясни, те могат да си позволят огромния риск, който носиш, и си получават съответната премия.
Така е, това е безспорен факт. Няма две мнения по въпроса. Просто ми беше любопитно преди една година дали новонавлизащите Klear на нашия пазар са с по-пречупени и виждания или залагат на консервативния банков механизъм. Нищо не ми пречеше да разбера и то от личен опит чрез кандидатстване. Не съм се надявал всъщност, кой знае колко. Исках да разбера този нов продукт, дали е по-различен от останалите банкови такива, предлагани на пазара у нас.
 
@Platinum направи си твоя фирма, минавай разходите през фирмата си и накрая фирмата, за която бачкаш ще ти изплати на твоята фирма комисионната и всичко е в кръга на нещата. На базата на потоците от твоята фирма, може да те погледнат редица банки :)

Мерси за инфото относно Клеар, явно си вършат много добре нещата.
@blackout8, принципно си прав. Това е нормално поведение, но е много сложно. Ако направя това, за което ме съветваш, ще си получавам бонусите и комисионните един път в годината. Януари месец. Това мен не ме устройва. Това са вътрешни стандарти. Ще чакам някой от счетоводният отдел да ми изчислява бонусите и комисионните веднъж годишно. Не, благодаря! Не желая да затварям свежи пари за период от една година.

Предпочитам тук и сега, печалбите, бонусите и комисионните да ми се изплащат на момента, както е сега, след сключване на договорите. Затова не съм избрал опцията с външна фирма...
 
Печалбата не е единственият начин фирмата, на която си собственик, да ти плаща. Може да имаш ежемесечни възнаграждения и бонуси като управител. При възнаграждения от порядъка на 20К+ лева на месец общата ти данъчна тежест е доста приятна. Може да се окаже, че хем ще се осигуряваш на максимума, хем ще плащаш по-малко данъци от сега заради признаването на фирмени разходи и спецификата на осигурителните и данъчните ставки при различните нива на възнаграждение. Ако бях на теб, щях да се консултирам с добър счетоводител - той ще изчисли при зададени от теб параметри какви данъци и осигуровки ще плащаш.
 
Печалбата не е единственият начин фирмата, на която си собственик, да ти плаща. Може да имаш ежемесечни възнаграждения и бонуси като управител. При възнаграждения от порядъка на 20К+ лева на месец общата ти данъчна тежест е доста приятна. Може да се окаже, че хем ще се осигуряваш на максимума, хем ще плащаш по-малко данъци от сега заради признаването на фирмени разходи и спецификата на осигурителните и данъчните ставки при различните нива на възнаграждение. Ако бях на теб, щях да се консултирам с добър счетоводител - той ще изчисли при зададени от теб параметри какви данъци и осигуровки ще плащаш.

Не съм собственик на фирма. Нямам и големи шансове да създам фирма, с която да работя с настоящия работодател. Всички външни (дъщерни) фирми, които пряко работят в сътрудничество с фирмата-майка, са собственост на собствениците на фирмата-майка. Много е сложно и е вътрешна информация, която нямам право да споделям публично. С две думи, ако създам външна фирма, поради строга процедура, аз няма да мога да работя с настоящия ми работодател. Трябва да приключа трудово-правните си отношения с него, а аз не желая това.

Фирмата, в която работя, може да се каже, че е монополист в сектора. Продава много на най-високите цени и има най-голяма търсене в продажбите. Това е поради специфичен стил архитектура, взаимстван от западен план, мерки за сигурност за живеещите, тип затворени комплекси и всички прилежащи към тях екстри и удобства и това е хит на определен тип външен пазар, въпреки, че цените са тройно по-скъпи от един нормален имот на морето. Плюс това се продават и необзаведени. Но тук изскача и другата дъщерна фирма за мебели и с удоволствие ги обзавеждаме.

Сделките, които се сключват с клиентите са изгодни за тях, тъй като в периода, в който не пребивават в жилището си, сключват допълнителен договор за отдаване под наем на туристи, с което се занимава изцяло туристическият отдел. 70% за собственика и 30% процента от нощувките за туристическият отдел на фирмата. Апартаментите се категоризират с 3 звезди от Общината и се използват за туристи. Една сериозна част от парите вложени в имущество им се връща за няколко летни сезона чрез туристически нощувки.

За сравнение: 1500 апартамента са резервирани за почивка от туристи 8 месеца преди старт на летния туристически сезон. Имало е случаи, където приятели на собствениците от 20 сгради няма къде да ги настаним лятото и ги препращаме в по другите ни обекти в други курорти.

Аз не се оплаквам. През летният сезон на месец се продават между 30-40 имота, през зимния сезон продажбата е около 15-20 месечно. От един апартамент комисионната е към 5 бона. От 20 сгради останаха само 2 за продажба, но те са най-скъпи заради басейни на покрива, скай барове и мн други екстри и там един апартамент е над 100,000 евро. Но и те вървят като топъл хляб. Руснаците са полудели да пазаруват. Затова командировките в Русия са жизненоважни за кръвоносната ми система. Поемаме напълно всички разходи, за да дойдат до тук срещу подписване на договор. Няма договор, плащат си всички разходи. Всичко е измислено до най-малкият детайл. Ето защо трябва понякога когато си сигурен на 100 процента, че определен брой клиенти ще направят покупка, ти влагаш лични средства, за да получиш, това за което си се борил.

Затова съществуват и инфарктни моменти когато трябва да се бръкнеш с 10-15 бона, за да си осъществиш таргетите, но на фона на желаната печалба, не чак толкова страшно, че си дал 2-4 бона за лихви по бързи кредити при положение, че ги теглиш за минути. Всичко си има цена..
 
Последно редактирано:
Не съм собственик на фирма. Нямам и големи шансове да създам фирма, с която да работя с настоящия работодател. Всички външни (дъщерни) фирми, които пряко работят в сътрудничество с фирмата-майка, са собственост на собствениците на фирмата-майка. Много е сложно и е вътрешна информация, която нямам право да споделям публично. С две думи, ако създам външна фирма, поради строга процедура, аз няма да мога да работя с настоящия ми работодател. Трябва да приключа трудово-правните си отношения с него, а аз не желая това.

Фирмата, в която работя, може да се каже, че е монополист в сектора. Продава много на най-високите цени и има най-голяма търсене в продажбите. Това е поради специфичен стил архитектура, взаимстван от западен план, мерки за сигурност за живеещите, тип затворени комплекси и всички прилежащи към тях екстри и удобства и това е хит на определен тип външен пазар, въпреки, че цените са тройно по-скъпи от един нормален имот на морето. Плюс това се продават и необзаведени. Но тук изскача и другата дъщерна фирма за мебели и с удоволствие ги обзавеждаме.

Аз не се оплаквам. През летният сезон на месец се продават между 30-40 имота, през зимния сезон продажбата е около 15-20 месечно. От един апартамент комисионната е към 5 бона. От 20 сгради останаха само 2 за продажба, но те са най-скъпи заради басейни на покрива, скай барове и мн други екстри и там един апартамент е над 100,000 евро. Но и те вървят като топъл хляб. Руснаците са полудели да пазаруват. Затова командировките в Русия са жизненоважни за кръвоносната ми система. Поемаме напълно всички разходи, за да дойдат до тук срещу подписване на договор. Няма договор, плащат си всички разходи. Всичко е измислено до най-малкият детайл. Ето защо трябва понякога когато си сигурен на 100 процента, че определен брой клиенти ще направят покупка, ти влагаш лични средства, за да получиш, това за което си се борил.

Затова съществуват и инфарктни моменти когато трябва да се бръкнеш с 10-15 бона, за да си осъществиш таргетите, но на фона на желаната печалба, не чак толкова страшно, че си дал 2-4 бона за лихви по бързи кредити при положение, че ги теглиш за минути. Всичко си има цена..

Имаш тогава друга алтернатива в лицето на заложни къщи - на дали нямаш скъпи играчки, които би заложил за изключително кратко време.
Друга опция е да вземеш от близки и приятели, съмнява ме, да не ти дадат кинти срещу няколко % за няколко седмици.
Най-доброто нещо е да си имаш свой буфер, който го генерираш в силните месеци, за да ти е от полза при слабите.

Иначе, тези разходи, които ги правиш трябва да има начин да минат като представителни разходи за фирмата ти майка, по този начин ще намалиш стабилно тежестта си - всеки признат разход ти е от полза!
 
Имаш тогава друга алтернатива в лицето на заложни къщи - на дали нямаш скъпи играчки, които би заложил за изключително кратко време.
Друга опция е да вземеш от близки и приятели, съмнява ме, да не ти дадат кинти срещу няколко % за няколко седмици.
Най-доброто нещо е да си имаш свой буфер, който го генерираш в силните месеци, за да ти е от полза при слабите.

Иначе, тези разходи, които ги правиш трябва да има начин да минат като представителни разходи за фирмата ти майка, по този начин ще намалиш стабилно тежестта си - всеки признат разход ти е от полза!

Заложните къщи дават от 30 до 50% от стойността на самата вещ. Един айфон, който струва 2 бона, максимум мога да му взема 760, което доникъде не ми върши работа такава сума. Автомобил нямам, ползвам служебни, по скоро ме возят със служебни, тъй като нямам шофьорска книжка.

А несериозно е да заложа имот за 200 бона, за 20 бона например, затова си продължавам с бързите кредити при инфарктни ситуации. Поддържам добра кредитна история, за да мога да ги използвам при неотложни нужди. Аз на тях гледам всъщност като на мои лични средства.

Много странно, но вече привикнах. Все едно имам електронен портфейл, но при доста скъпи такси за ползване. Влизам си в акаунта от телефона, цък два клика, без разговори, без обяснения и директно компютърната им система ме одобрява. Те само от мен за една година спечелиха безсрамно много... :D

Кой приятел в днешно време ще ти даде такива цифри? Несериозно е. Ползвам един много добър понякога, но винаги му връщам няколко бона отгоре, защото ме срам да му върна точно същата сума. После си казах, ами защо да го занимавам човека, след като плащам същите лихви и на онлайн кредитите и спрях да го ползвам него.
 
Последно редактирано:
Накупи си малко злато, и ще видиш какво се случва с отбива :) Ако правиш сериозен летен оборот, то спокойно може си купиш злато за 15-20к и да си го складираш където намериш за добре, но където ще взимаш злато там може да имаш един кешов бизнес буфер.
 
Накупи си малко злато, и ще видиш какво се случва с отбива :) Ако правиш сериозен летен оборот, то спокойно може си купиш злато за 15-20к и да си го складираш където намериш за добре, но където ще взимаш злато там може да имаш един кешов бизнес буфер.

Да, оборота е много сериозен при всички отдели. Около 10 отдела са и аз отговарям за два от отделите. Виж, това е добра идея. Не бях се замислял да затворя 20К в злато например. Складирането е лесно. Разполагаме с множество фирмени сейфове, 24 часа видеонаблюдение и охрана от над 70 човека, всички външни врати и спартаменти на 20те обекта се отключват само със специален индивидуален електронен чип. Единствено има свободен достъп до спа центровете, магазините, фитнес залите и ресторантите. Но там пък трябва да минеш през охраната на рецепцията-майка, така, че няма как да се осъществят кражби.

Има една верига заложни къщи, много са сериозни. Само 3 процента им е лихвата. Да, това е оригинално. Мерси. :)
 
Последно редактирано:
За всеки, на когото му е интересно как става цялата схема с инвестирането в българска П2П платформа (стъпка по стъпка):
http://bit.ly/2GsZSDC

Практически експеримент с реални пари и месечно проследяване на резултатите.
 
За всеки, на когото му е интересно как става цялата схема с инвестирането в българска П2П платформа (стъпка по стъпка):
http://bit.ly/2GsZSDC

Практически експеримент с реални пари и месечно проследяване на резултатите.
Отдавна следя и участвам в P2P платформите из Европа и особено тези, които работят с криптовалути.
Чудя се къде съм спал и как не съм видял, че и нещо българско в този сегмент се е появило. Съвсем скоро ще се включа и аз в темата от този форум с инвестиция.
 
добра идея е п2п лендинга

бтв никъде не видях какво правят с лошите кредити..
продават ги на дългови фирми или не ?

нвм намерих отговора

https://www.klearlending.com/Blog/Articles/purva-prodazhba-na-dulg

както винаги рискът за дълга се поема от банките и др финансови играчи
но риска за кредитополучателят може да се утежни

(едно е да дължиш пари на други предприемачи, друго е на дългови фирми.. )

нвм
 
Последно редактирано:

Горе