Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

SPICE

Member
Здравейте,

Имам един леко странен проблем с Pingdom, който от вчера показва, че сайтът ми е Down, а всъщност не е. Според вас каква може да е причината за това и трябва ли да се притеснявам, че и други ботове нямат достъп до сайта ми?

И понеже сайта ми е форум, до колкото забелязвам, от търсачките само Google влиза. Bing и Yahoo се отказаха.

Съвсем от скоро ползвам и https портокол, възможно ли е от там да става някаква аномалия?

Благодаря предварително! :)

Едит 1: Веднага след като писах темата, Bing се появи. :D
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

"Root Cause Analysis" какво казва? Какъв тип грешка репортва?
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Това трябва да е:

PNNGNVI.jpg
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

И при мен е абсолютно същото, не може трейсрута му да стигне до края, подозирам, че сме и на един хостинг, ей това е в грешката:

7 netinfo.bix.bg (193.169.198.168) 55.343 ms 55.547 ms 55.781 ms
8 78.128.126.74.telepoint.bg (78.128.126.74) 53.817 ms 53.556 ms 53.961 ms
9 * * *
10 * * *
11 * * *
 
Само да кажа че windows българия в момента не е при мен (понеже го хоствах в един момент ) а е хостван от друга фирма (но продължаваме да си разменяме реклама затова има банер горе)

@jair това че треиса дава *** не не е грешка за даунтайм трейсрут разчита на ICMP type 11 което може да е блокирано от firewall на нодовете след 78.128.126.74.telepoint.bg

@s1yf0x човек аз казахли че като резна ICMP на една камара народ иструментите ще им дадът фалс позитив че са им долу сайтовете на хората като всъшност са горе и си работят, но пък ти беше прав че няма смисъл ако атакуващия е про както личеше от обема на атаката няма да го излъжа да се спре
 
Последно редактирано от модератор:
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

еми ако услугите са интелигентни ще проверяват на 7 слой, не на 3-ти. Вече и келешите се научиха да ползват nmap и nc, рядко някой ще ползва ICMP за каквито и да е зловредни действия.
 
Ама стигнахме до цената на мониторинга и че най-добрата цена е безплатно :) (по изгодно ще е само ако инструмента плащат да го ползват) от там нататък как работи никой не го интерсува...

Само че от кофтите инструменти за мониторинг страдаме хостингите несправедливо обвинени че сме имали даунтайм като сайтове са си горе :(
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

На мен ли го казваш :) един готин стартъп си умря така - sendsignal.com, а беше замислен много добре от Бикси.
 
Re: От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

На мен ли го казваш :) един готин стартъп си умря така - sendsignal.com, а беше замислен много добре от Бикси.

Да, ето я и темата: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=36134 - Помагах му за ревщто тук. Иначе проекта беше с доста силен замисъл. Няма да забравя когато ми го представи в началото. ;) Жално, беше добра идея от негова страна. ;)
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Като сме тръгнали... има ли някой читав мониторинг, след като пингдома очевидно дава много фалшиви сигнали. Ей тия например читави ли са: https://www.site24x7.com/

Четох в WHT и като цяло пингдом беше по-хвален, активирах го само за тест.
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Аз в момента ползвам https://uptimerobot.com/ и съм много доволен. Доста точно показва всичко и е напълно безплатен за 50 сайта.

Единият му недостатък спрямо Pingdom е, че проверява на всеки 5 минути, а не на 1.
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Читавия мониторинг си го правиш сам. Останалото са външни услуги, които се блокират лесно като му кипнат лайната на някой админ.
 
Re: От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Читавия мониторинг си го правиш сам. Останалото са външни услуги, които се блокират лесно като му кипнат лайната на някой админ.

Хахаха, то кипването идва след пингването. :) Но е така, само ти можеш да си правиш читав мониторинг, с някой друг софт.
 
От: Pingdom показва, че сайтът ми е долу, а всъщност не е

Читавия мониторинг си го правиш сам. Останалото са външни услуги, които се блокират лесно като му кипнат лайната на някой админ.

Ок, очевидно няма как да съм 24/7 онлайн и да рефрешвам постоянно :) Или имаш предвид за тулове, които инсталираш сам, например на втори VPS? Ако е така,също ще съм благодарен на примери, които не са много сложни за инсталиране и опериране. Имам един бекъп впс, който седи без работа...
 

Горе